Jump to content
IGNORED

Yaqin MS-88B

jacek 10

Recommended Posts

Wpadł mi w ręce wzmacniacz Yaqin MS-88B. Opis sprzedawcy i cena wskazywały że jest na to najwyższy model Yaqina na lampie kt88. Z kolei konfiguracja lamp jest niemal identyczna jak w znanym i lubianym MC-100B.

Jakie było moje ździwienie kiedy sprzedawca przysłał schemat tego wzmaka - to jest kompletnie inny układ niż MC-100B. No i to zasilanie - nie spotkałem takiego rozwiązania...

Czy ktoś z forumowiczów modyfikował ten wzmacniacz? jak rozwiązać soft start bo w tej chwili polega on na opóźnionym załączaniu głośników a napięcie anodowe podawane jest od razu na lampy(!)

I tak w ogóle co to za układ? z pewnością nie jest to zwykły push-pull...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5880-0-59412600-1461784441_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

• Moderatorzy

Możesz dorobić zwykły wyłącznik anodowego, ( ja wole takie rozwiązanie bo w trakcie przerwy w odsłuchu mozna sobie zawsze odłączyć anodowe) możesz tez wykorzystać przekaźnik od głośników, a glosniki bez przekaźnika podłączyć? Zasilanie normalne jest, mostek i CR chyba ze czegoś nie widzię więcej? Słuchałeś w ogóle kt88 w mc100b? Wg mnie te hurraoptymistyczne opinie o tym wzmacniaczu są przesadzone... Mozna sie jeszcze spytać jaki mniej więcej koszt tego yaqina i jakie 6sn7 tam siedzą?

simple-events.pl

Cena to ok. 1000$ + cło, podatek

Hidden Content

wzmacniacz ma standardowe chińskie lampy, i fakt że od razu je wymieniłem - tym bardziej że jedna z lamp mocy była uszkodzona.

a MC-100B znam - to dobry wzmacniacz - po zręcznym tuningu wręcz doskonały. Oczywiście może się zdarzyć, że w jakimś zestawieniu nie pokaże swoich możliwości. MS-88B ma podobny potencjał ale słychać że również tuning jest wskazany:)

• Moderatorzy

To daje ponad 5000zl +500-1000 zł lampy +300-1000zl kondy sygnałowe 150alps, warto?

Ja w ogóle nie jestem miłośnikie. Kt88 to moze nie jestem zbyt obiektywny ale ja bym odpuścił... Zreszta w tej kwocie to zdecydowanie wolałbym cayina - duzo lepiej wykonany, nic nie trzeba tuningować, gra od wyciagnięcia z kartonu i da sie go sprzedać z mała strata w porównaniu do tuningowanych yaqinow.

simple-events.pl

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.