Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-88B


jacek 10

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce wzmacniacz Yaqin MS-88B. Opis sprzedawcy i cena wskazywały że jest na to najwyższy model Yaqina na lampie kt88. Z kolei konfiguracja lamp jest niemal identyczna jak w znanym i lubianym MC-100B.

 

Jakie było moje ździwienie kiedy sprzedawca przysłał schemat tego wzmaka - to jest kompletnie inny układ niż MC-100B. No i to zasilanie - nie spotkałem takiego rozwiązania...

 

Czy ktoś z forumowiczów modyfikował ten wzmacniacz? jak rozwiązać soft start bo w tej chwili polega on na opóźnionym załączaniu głośników a napięcie anodowe podawane jest od razu na lampy(!)

 

I tak w ogóle co to za układ? z pewnością nie jest to zwykły push-pull...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-5880-0-59412600-1461784441_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Możesz dorobić zwykły wyłącznik anodowego, ( ja wole takie rozwiązanie bo w trakcie przerwy w odsłuchu mozna sobie zawsze odłączyć anodowe) możesz tez wykorzystać przekaźnik od głośników, a glosniki bez przekaźnika podłączyć? Zasilanie normalne jest, mostek i CR chyba ze czegoś nie widzię więcej? Słuchałeś w ogóle kt88 w mc100b? Wg mnie te hurraoptymistyczne opinie o tym wzmacniaczu są przesadzone... Mozna sie jeszcze spytać jaki mniej więcej koszt tego yaqina i jakie 6sn7 tam siedzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to ok. 1000$ + cło, podatek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wzmacniacz ma standardowe chińskie lampy, i fakt że od razu je wymieniłem - tym bardziej że jedna z lamp mocy była uszkodzona.

 

a MC-100B znam - to dobry wzmacniacz - po zręcznym tuningu wręcz doskonały. Oczywiście może się zdarzyć, że w jakimś zestawieniu nie pokaże swoich możliwości. MS-88B ma podobny potencjał ale słychać że również tuning jest wskazany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To daje ponad 5000zl +500-1000 zł lampy +300-1000zl kondy sygnałowe 150alps, warto?

Ja w ogóle nie jestem miłośnikie. Kt88 to moze nie jestem zbyt obiektywny ale ja bym odpuścił... Zreszta w tej kwocie to zdecydowanie wolałbym cayina - duzo lepiej wykonany, nic nie trzeba tuningować, gra od wyciagnięcia z kartonu i da sie go sprzedać z mała strata w porównaniu do tuningowanych yaqinow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.