Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy/fm


kamzak88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem ostatnio odtwarzacza sieciowego z fm albo bez do moejgo zestawu NAIM (taki dodatek mały) co sadzicie o 2 modelach przeze mnie wybranych? miał ktos z nimi do czynienia? mowa tu o:

 

Pioneer N-P01 i DENON DNP-F109

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, łączę się w poszukiwaniach... Ten Denon nie ma obsługi Spotify, to w sumie niewielka przeszkoda, bo i tak streamuje z innych urządzeń, ale jednak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardzo ciekawy odtwarzacz Mitchel&Johnson WLD+211T (http://q21.pl/mitchell-johnson-wld-211t.html).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel to juz 3300zl duzo..M&J hmm 2200 (q21-macie na niego raty? macie w kolorze black?) DNP-720AE to tez ciekawa propozycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dnp-720ae i dla mnie zagrał z tidala lepiej niz marantz NA6005, lepsza średnica, trochę mniej basu, w sumie lepiej. W mocnym rocku ze względu na bas tylko Marantz był lepszy.

 

porownywałem u siebie bo miałem oba rownolegle parę dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mamy kredyt 0% na Mitchel&Johnson, także bardzo atrakcyjną ofertę i kredyt 0% na Denon DNP-730AE. Zapraszam do kontaktu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to FM to juz nie relikt przeszlosci? Wiekszosc stacji ma wersje cyfrowe. Ktores warte uwagi nie ma? Moze lepiej kupic streamera z funkcjami sieciowymi takimi jak tidal a radio jako dodatek? To jest przyszlosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też po taniości:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mam, nie testowałem więc nie polecam, ale możliwości ma ciekawe:

 

Odbiór DAB+ 174 - 240 MHz

Odbiór FM 87,5 - 108 MHz

Dodatkowe funkcje: multiroom, Spotify, Bluetooth, UPnP

Zegarek

RDS

Funkcja budzika

Sleep (programowanie czasu wyłączenia)

Pobór prądu - maks. 3 W / dioda gotowości 0,89 W

Wyjście audio - 3,5 mm jack

Cyfrowe wyjście audio - S/PDIF

Pamięć stacji 10 DAB+ oraz 10 FM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Proponuję posłuchać trochę mało popularnej marki w naszej krainie jak YBA, model MP100B lub nowszy MP100SE. Co prawda nie ma fm, za to jakość dźwięku jaką proponuje to urządzenia jest imponująca. Mam, używam i prędko nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze wziac auralica aries mini ktory jest streamerem i teansportem cyfrowym jak z czasme dokupisz lepszy dac. Ma tidala funkcje sieciowe wyjscie usb porzadna kosc sabre 9018 i mocne wsparcie softwarowe. Dodatkowo brzmi jak daci w podobnej cenie a z czasem po zakupie dodatkowego zasilania liniowego jakosc znaczaco wzrosnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cyfrowych wersji FM to nie jest tak do końca różowo ,niektore polskie stacje mają zaskakująco słaba jakość .Dobrym pomysłem jest zakup odtwarzacza sieciowego + odbiornik FM/DAB .Ja mam dnp 730 i całe szczęście ampli stereo bo dziś Denon się zawiesił i przestał wspolpracowac :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w sieci są odpowiedniki stacji FM.

są, jak ktoś głuchy to posłucha :)

96 kbps publiczne, 128 kbps komercyjne, tego nie da się słuchać w porownaniu z transmisją analogową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym kupił coś a la auralic. Słucham sporo radia, ale wszystko po Internecie. Tysiące stacji. A dobry tuner FM kosztuje baaaardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też,tym bardziej że i naziemnie cienka jakość wyprofilowana pod kątem odbiorników klasy jamnik albo samochodowych, o reklamach nie wspomnę.

Publiczne radio (niedługo narodowe :)) to już dużo lepiej, zwłaszcza Trójka, a tymi 96 kbps to im krzywdę zrobili wielką w porównaniu do transmisji naziemnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też,tym bardziej że i naziemnie cienka jakość wyprofilowana pod kątem odbiorników klasy jamnik albo samochodowych, o reklamach nie wspomnę.

Publiczne radio (niedługo narodowe :)) to już dużo lepiej, zwłaszcza Trójka, a tymi 96 kbps to im krzywdę zrobili wielką w porównaniu do transmisji naziemnej.

fakt ze podstawowy adres dla trójki to tylko 96 kbps , ale jest alternatywny z jakoscia ogg 224 bodajze - moj stream magic 6 ma mozliwosc dodania adresu i smiga az miło - róznica jest znaczaca - oczywiscie na plus - komercyjne cóz 128 kbps nie powala ale do grania w tle wystarcza a jest z czego wybierac - bez zalu sprzedałem amplituner do kina i dzis mam radio tylko z sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem o tej Trójce samoróbce z dobrej anteny naziemnej konwertowanej do .ogg 226 kbps i puszczanej w sieć :)

Jak już radio z Sieci to wybieraj stacje co najmniej 192 kbps, te już grają fajnie, a jest tego trochę zagranicznych nadających fajną muzykę, polskich niestety null.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odnawiam temat :)

 

jaki aktualnie polecacie odtwarzacz...ale juz nie fm ..tylko sieciowy z dobra aplikacja pod Iphone - mozliwosc spotify premium, sprzet jak wyzej wzmacniacz - Naim, kolumny -PM 9v6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dalszym ciągu auralic. Najpierw sam aries mini potem dac (mojo albo co tam ci podejdzie). Przez chyba dwa lata to było moje główne źródło do naima...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.