Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy z dac'kiem do mojego zestawu?


cubus85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie polece ale odradze marantza na 6005, no chyba ze lubimy sluchac "zza koca" to ta zabawka marantza bedzie jak znalazl, bardzo odradzam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy będzie zadowolony ze swojego. Pytaj ludzi co kilka przerzucili i mają wiedzę na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy będzie zadowolony ze swojego. Pytaj ludzi co kilka przerzucili i mają wiedzę na ten temat

 

Właśnie próbuję się dowiedzieć. Pewnie jest tutaj nie jeden taki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries Mini - o ile nie potrzebujesz wyświetlacza ze scrollowanym tytułem piosenki, który trzeba oglądać przez lornetkę teatralną :P

Niepozorne maleństwo, którego sekcja DAC jest wg mnie lepsza od CA6, jeśli podłączamy do integry. Pełna funkcjonalność przez iPhone'a/IPada, ale do obsługi dysku z plikami i przez Androida da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Przede wszystkim wybierz sprzęt, który ma świetną aplikację do sterowania. W tej sytuacji SM6, przynajmniej na iPada odpada. Auralic rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem. Droższy: Linn Sneaky - pewność świetnej aplikacji i dobrego dźwięku. Wyżej to chyba nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, w parze z NAS'em praktycznie nie działała. Ciągle się zawieszała. Zresztą wystarczy poczytać wątek dotyczący sm6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam

 

Miałem NA7004 Marantz. Jak na swoją cenę urządzenie godne uwagi i ma niezłego dac'a. Kupiłem go jako nówkę za 2300zł. Po trzech latach poszedł za 2000zł. Dziwne, ale tak udało mi się go sprzedać. Teraz przesiadłem się na trochę egzotyczną markę YBA, model MP100B.

Marantz'a w żaden sposób nie można z YBA porównywać. Dźwiękowo przepaść. Strumieniówka aktualnie współpracuje z Synology DS215j. Mam tam sporą listę albumów. Działa to świetnie, bez jakiegokolwiek zająknięcia. Odtwarzacz obsługuje gapless, także słuchanie koncertów, muzyki elektronicznej i jakiejkolwiek innej gdzie nie ma przerw to czysta przyjemność. Do obsługi jest świetna aplikacja na Androida. Na podkładzie niezły dac oraz XLR, Ta strumieniówka zostanie u mnie na długo. Teraz jest dostępny następca MP100SE - ma wyższe próbkowanie i rozdzielczość, no i oczywiście cenę. Ja swojego kupiłem za świetną cenę 4000zł (normalnie koło 6000-6500zł). Za nowszą wersję trzeba dorzucić jeszcze drugie tyle. Nie wiem czy te różnice między urządzeniami są warte te 4000zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka stremerow , marantza sm6 pioniera itp

Dla mnie dopiero linn Majik ds zagrał na dobrym poziomie lub naim nd5x .Wydatek używanych około 5 k złotych ale warto . Oprogramowanie dobre zwłaszcza w linie. Niestety trzeba wydać zeby mieć dobry dźwięk .Cd wychodzi tanej w stosunku jakoś cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sm6 z synology współpracował poprawnie. Jedyne co mnie trochę wkurza to wolne uruchamianie. No ale i tak szybciej od wzmacniacza lampowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do pobicia stosunek jakosci do ceny bedzie mial Raspberry Pi z dedykowanym DACiem np na Sabre 9023 z zegarem - za £100 bedziesz mial to co oferuje auralic mini moze w troche mniej blichtrowym opakowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do pobicia stosunek jakosci do ceny bedzie mial Raspberry Pi z dedykowanym DACiem np na Sabre 9023 z zegarem - za £100 bedziesz mial to co oferuje auralic mini moze w troche mniej blichtrowym opakowaniu.

 

Możesz coś więcej o tym? Jakiś link? Co że sterowaniem z Androida?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj sobie: max2play, moode audio - to takie mini grajace systemy. Max2play ma implementacje tidala, Spotify, radio internetowe itd itp. Polecam tez temat o Malinie tu na forum w dziale PC audio. Jest to bardzo niepozorne urzadzenie ale jakosciowo kilkukrotnie drozsze urzadzenia odstaja... problem tylko taki ze trzeba to sobie samemu zlozyc ale ile frajdy przy tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj sobie: max2play, moode audio - to takie mini grajace systemy. Max2play ma implementacje tidala, Spotify, radio internetowe itd itp. Polecam tez temat o Malinie tu na forum w dziale PC audio. Jest to bardzo niepozorne urzadzenie ale jakosciowo kilkukrotnie drozsze urzadzenia odstaja... problem tylko taki ze trzeba to sobie samemu zlozyc ale ile frajdy przy tym :)

 

Dzięki być może podejmę temat, bo już od około 3 lat chce się zabrać do maliny i myślałem o jakimś zastosowaniu muzycznym. Zajmowałes się tym tematem? Masz jakieś materiały? Nie liczę na gotowca tylko coś sprawdzonego. Pogoogluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka stremerow , marantza sm6 pioniera itp

Dla mnie dopiero linn Majik ds zagrał na dobrym poziomie lub naim nd5x .Wydatek używanych około 5 k złotych ale warto . Oprogramowanie dobre zwłaszcza w linie. Niestety trzeba wydać zeby mieć dobry dźwięk .Cd wychodzi tanej w stosunku jakoś cena

 

Niestety szwagier83 ma rację. Ja miałem sm6, romplayer+ oraz pożyczony od kolegi CAPS z matrixem mini i pro. Ten ostatni wypadł najgorzej. Nie wiem, czy to wina CAPS'a jako transportu czy matrixa, ale nawet ustawienia w jriver nie pomogły. Dopiero Linn Majik DS pokazał co potrafi. Pokazał też, że za małe pieniądze, będziemy mieć słaby dźwięk oraz, że źródło ma tyle samo do powiedzenia jak pozostałe składniki toru.

Na pocieszenie mogę napisać, że miałem możliwość porównać Linn Majik DS bezpośrednio z SACD McIntosha 550. Oba źródła były wpięte do mego systemu. Różnic nie bylo.

 

Szkoda, że kolega cubus85 nie określił budżetu. Łatwiej by było pomóc, ale chyba ma być niewelki jeśli idziemy w malinę. Jeśli tak, to jednak wybrałbym Ariesa Mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety szwagier83 ma rację. Ja miałem sm6, romplayer+ oraz pożyczony od kolegi CAPS z matrixem mini i pro. Ten ostatni wypadł najgorzej. Nie wiem, czy to wina CAPS'a jako transportu czy matrixa, ale nawet ustawienia w jriver nie pomogły. Dopiero Linn Majik DS pokazał co potrafi. Pokazał też, że za małe pieniądze, będziemy mieć słaby dźwięk oraz, że źródło ma tyle samo do powiedzenia jak pozostałe składniki toru.

Na pocieszenie mogę napisać, że miałem możliwość porównać Linn Majik DS bezpośrednio z SACD McIntosha 550. Oba źródła były wpięte do mego systemu. Różnic nie bylo.

 

Szkoda, że kolega cubus85 nie określił budżetu. Łatwiej by było pomóc, ale chyba ma być niewelki jeśli idziemy w malinę. Jeśli tak, to jednak wybrałbym Ariesa Mini.

Jak bedziesz mial okazje to posluchaj sobie Maliny w dobrym systemie. Zobaczysz ile mozna zdzialac za symboliczna zlotowke :) pozdrawiam

 

 

 

Dzięki być może podejmę temat, bo już od około 3 lat chce się zabrać do maliny i myślałem o jakimś zastosowaniu muzycznym. Zajmowałes się tym tematem? Masz jakieś materiały? Nie liczę na gotowca tylko coś sprawdzonego. Pogoogluje.

Polecam ten temat w dziale PC audio - Malina jako odtwarzacz sieciowy - sporo materialu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

 

Niestety szwagier83 ma rację. Ja miałem sm6, romplayer+ oraz pożyczony od kolegi CAPS z matrixem mini i pro. Ten ostatni wypadł najgorzej. Nie wiem, czy to wina CAPS'a jako transportu czy matrixa, ale nawet ustawienia w jriver nie pomogły. Dopiero Linn Majik DS pokazał co potrafi. Pokazał też, że za małe pieniądze, będziemy mieć słaby dźwięk oraz, że źródło ma tyle samo do powiedzenia jak pozostałe składniki toru.

Na pocieszenie mogę napisać, że miałem możliwość porównać Linn Majik DS bezpośrednio z SACD McIntosha 550. Oba źródła były wpięte do mego systemu. Różnic nie bylo.

 

Szkoda, że kolega cubus85 nie określił budżetu. Łatwiej by było pomóc, ale chyba ma być niewelki jeśli idziemy w malinę. Jeśli tak, to jednak wybrałbym Ariesa Mini.

 

No widzisz...nie określił bo może ma grać a nie kosztować...

 

Coś polecacie? Ja nic nie sugeruję.

 

Poczytaj...

http://najlepszeodtwarzacze.pl/PCM1794-AK4118-DAC-192K.php

 

Pozdrawiam serdecznie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial okazje to posluchaj sobie Maliny w dobrym systemie. Zobaczysz ile mozna zdzialac za symboliczna zlotowke :) pozdrawiam

 

Niestety nie maiłem okazji posłuchać maliny:) Dlatego nie wyrażam się kategorycznie, że gra źle czy dobrze:) Natomiast, słuchając wielu urządzeń muszę przyznać, że jednak cena ma znaczenie:)

 

No widzisz...nie określił bo może ma grać a nie kosztować...

 

Też tak kiedyś myślałem, ale dobry sprzęt (droższy) szybko zweryfikował tę "wiarę":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnego "gotowego" streamera nie polecę...ani za 4000, ani za 6000 zł.

To są wyrzucone pieniądze.

Mam desktop Dell za 250 zł na Windowsie XP odpowiednio skonfigurowanego pod audio (można dorzucić RAM-u),

bez żadnych niepotrzebnych śmieci, odchudzony maksymalnie, na nim jedynie oprogramowanie

do streamingu, brak podłączenia do internetu.

Do tego konwerter m2tech Hiface przerobiony na zasilanie bateryjne za drugie 250 zł, czyli razem jest 500zł.

Poza tym dobrej klasy DAC i można zapomnieć o jakichkolwiek streamerach za kilka tys. zł.

Wszystko śmiga bez problemu, nic się nie wiesza, a brzmienie - ZAPEWNIAM - nie gorsze niż z wypasionego CD-ka,

czy równie wypasionego (czytaj - drogiego) streamera. Często to będzie brzmienie nawet lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to stream - to transfer data continuously, beginning to end, in a steady flow - defined in this way - does it need internet connection??

Taki zarcik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega cubus85 nie określił budżetu. Łatwiej by było pomóc, ale chyba ma być niewelki jeśli idziemy w malinę. Jeśli tak, to jednak wybrałbym Ariesa Mini.

 

 

Witam, budżetem się nie sugerujcie ale bez szaleństw:) Chciałbym coś sprawdzonego z dobrym sterowaniem z Androida. Malina to taki dodatek, bo chciałbym pobawić się nią. I co nie co nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze juz ostatnie zdanie bo to tylko wasze sa koledzy pieniadze: :) Maline wybierze ten kto slyszal jak gra - a kto nie slyszal... niech zaluje ;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.