Jump to content
IGNORED

Belcanto za $4000 = Chińczyk za $500/900 :) = 2 płytki po $170

MacP

Recommended Posts

Właśnie nabyłem okazyjnie secondhandową końcówkę mocy miłej chińskiej firmy Ghent Audio za nieco ponad 2000 zł, czyli ok. $500.

Dokładnie

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (no nówka kosztuje $900 plus transport, ale to wciąż nie $4000!). Ghent Audio w zasadzie robi tylko obudowy (solidne i ładne, choć absolutnie minimalistyczne) oraz dodaje gniazdowo/kablową konfekcję (też bardzo porządną), w środku zaś pakuje - zależnie od modelu - takie czy inne moduły Bang&Olufsen, IcePower (a także Hypexy).

Dokładnie to samo robi wiele innych firm - PS Audio, Belcanto, Audiomatus, Teac, Xindak i w sumie nic w tym złego, bo końcówki IcePower są naprawdę baaardzo przyzwoite i śmiesznie łatwe w aplikacji. Są "wszystkomające" - podpina się do płytki wejście/wyjście/220V i samo gra! Czasem wkładem własnym firmy są sekcje preampu, ale końcówki to tylko "czyste" płytki B&O.

Strasznie więc śmieszą mnie szokujące różnice w cenach. Widzę oto w ofercie znanego i lubianego serwisu aukcyjnego monoblok Belcanto REF500M w cenie... 7.500 zł. Para stereo to więc wydatek 15.000 zł!

Czytam jego

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z konkluzją The Bel Canto REF500Ms continue that Bel Canto tradition of sonic excellence and subtle musical expression, which I already enjoyed so much... :D Tak jakby firma Bel Canto wykazała się JAKIMKOLWIEK wkładem myśli technicznej. Tymczasem poza modułami IcePower 125ASX2 nie ma w środku NIC. Firma dodaje tylko obudowę i gniazda. W mojej końcówce są dwa takie, identyczne, tworząc układ dual mono.

JEDYNA różnica to całkiem ładna, designerska obudowa Bel Canto, no i pewnie gniazda, choć wątpię czy tam są jakieś super-hiper-ultra lepsze...

To pouczająco pokazuje jak często przepłacamy (TYSIĄCE!) za samą tylko markę i obudowę.

A gra to - owszem, bardzo, BARDZO dobrze. Powiedziałbym że adekwatniej do ceny $900 za dual mono, niż $4000 za parę monobloków (gdybym tyle wydał a dopiero potem przeczytał że kupiłem de facto dwie płytki

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to chyba bym się upił i pochlastał :D ), ale przy adekwatnych cenowo głośnikach nie brakuje niczego - jest liniowość, jest przestrzeń, jest muzykalność. Teoretycznie ogromna moc wydaje się nieco dziwnie policzona, bo np. monitory które moja 100-watowa integra unosiła w powietrze przy połowie skali, ta końcówka ledwie zbliża się do podobnej skali przy 90% mocy z napędzającego ją DACa, przy czym po XLR jest zdecydowanie ciszej. Ale nie narzekam, nie nagłaśniam tym dyskotek.

Icepower rulez! :)

Przy okazji - podpowiadam fajny sposób na biznes! Chyba na niewielu rzeczach da się zrobić takie przebicie jak na tych modułach w ładnych pudełkach. Proszę tylko opłacić designera, stolarza, lub blacharza i wejść w kontakt z hurtownikiem płytek.

39e3ebca_ICEpower125ASX2.jpg

Generalnie podobna sytuacja jest w wielu branżach, po prostu czasami warto poświecić trochę czasu na rozpoznanie tematu aby efekt końcowy był ten sam, a portfel aż tak bardzo nie ucierpiał.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Miałem kilka niedrogich patentów class-D z aliexpress i zawsze byłem zaskoczony pozytywnie jakością dzwięku. Kiedy mówię niedowiarkom, że gra to fajnie analogowo jak mocny lampiak, to pukają sie w czoło. Dla mnie taka faktura dzwięku jest super.

Polecilbys jakies sprawdzone modele?

Polecam

Mam ,używam !

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko to prawda i na tym tle Audiomatus w cenie poniżej 5000 za parę monobloków jest bardzo rozsądnie wyceniony i bardzo dobrze gra. Do tego możliwość wypożyczenia, gwarancja, estetyczna obudowa i możliwość odsprzedaży.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Słuch wszystko zweryfikuje , jest możliwe że poradzili sobie oby tak było im więcej świetnie grającego sprzętu i taniego tym lepiej .Jak do tej pory człowiek nie mógł uwierzyć że tak słaby dźwięk wydobywa się że wzmacniacza o mocy 500 watt w klasie D .Dotychczas inne klasy przyzwyczaiły że wraz ze wzrostem watów przybywało kontroli basu ale i ogólnie pojętej muzykalności i jakości dzwięku a tutaj były tylko puste waty za którymi nie stał dobry dźwięk jeśli to się zmieniło to super , posłuchamy zobaczymy .

A co myślicie o takim chińcyku? mam z tej firmy DAC i jestem Kontent.

Nic nie piszą o regulacji głośności, ale to pewnie po prostu "pasywka" z gołym potencjometrem (pytanie - jakim, i czy nie zacznie trzeszczeć po kwartale; na Alpsa bym tu nie liczył). Te końcówki są do tego przystosowane, ale ciężko wyczuć, jak zabrzmi. Pewnie nienajgorzej, a cena jest bardzo realistyczna :)

Jeszcze żaden wzmacniacz klasy D, jakie słyszałem, nie skusił mnie by się nimi zainteresować.

Cena nie gra, tak duż jak i mała. Klasy owszem.

A ja walczyłem kawał czasu o partnera do ATC 19 i dopiero impulsowy T+A Power Plant naprawdę fajnie zagrał.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Wszystko to prawda i na tym tle Audiomatus w cenie poniżej 5000 za parę monobloków jest bardzo rozsądnie wyceniony i bardzo dobrze gra. Do tego możliwość wypożyczenia, gwarancja, estetyczna obudowa i możliwość odsprzedaży.

Ale jakoś dobrze grać nie chce.

Jeszcze żaden wzmacniacz klasy D, jakie słyszałem, nie skusił mnie by się nimi zainteresować.

Cena nie gra, tak duż jak i mała. Klasy owszem.

Mnie również. A słyszałem całkiem sporo.

Brzmienie klasy D ma jakby mp3-kową naleciałość pewną suchość , pokoleniu słuchającemu muzyki na telefonach i mp3 jak najbardziej może przypaść do gustu ,pokoleniu wychowqnemu na analogu już nie podejdzie taki przekaz dźwięku .

Problemem większości klasy D jest barwa. Bo dynamika, bas, przestrzeń, wysokie tony - to wszystko je OK. Ale podobnie jak jar1 nie słyszałem jeszcze D-klasowego wzmacniacza z barwną, ciepłą, nasyconą średnicą. Można to ratować podpinając pod "cyfrową" końcówkę lampowe pre.

Ale tak jak jacm napisał - są tacy, którym się takie brzmienie podoba.

Pozdrawiam Stempur

Jar1 piszesz to w kategoriach absolutnych ze sa lepsze bez wzgledu na kase? Jesli ktos dysponuje kasa 2k na wzmak to mozna lepiej niz ice power od kitajcow?

W kategoriach absolutnych. Ja za taką kwotę też bym szukał analogowych, starszych uzywek niż d- icki od kitajców ;)

Z klasy d najbardziej strawny dla mnie był niedawno słuchany w klubie Tact Millenium.

Klasa d generalnie gra bardzo podobnie, niezależnie od modelu. Ja to nazywam "plastelinowycm" dźwiękiem. ;)

A ja walczyłem kawał czasu o partnera do ATC 19 i dopiero impulsowy T+A Power Plant naprawdę fajnie zagrał.

To jest jak najbardziej możliwe. Zawsze szalenie mnie bawią teksty o braku różnic między wzmacniaczami. ;) Sam przerabiałem to samo co Ty, z tą różnicą że nie chodziło o wzmacniacz w klasie D. 2 lata zabawy. Trzeba próbować, tu innej rady nie ma.

Guest LTD12

(Konto usunięte)

Od ok pół roku w systemie mam wzmacniacz klasy D. Jest OK. Nie potwierdzam zarzutów stawianych tej klasie , a już najmniej "plastikowego" dźwięku

Jak w każdym systemie, sądzę, że jest to kwestia konfiguracji/dopasowania poszczególnych elementów( banał o którym wszyscy wiedzą).

Od 2ch tygodni mam w systemie drugi(pożyczony) taki wzmacniacz, połączenie bi-amping. Jest b.dobrze. Jest to moje pierwsze doświadczenie z taką konfiguracją.

Jeżeli ktoś ma możliwość tak zestawić system - to warto. raczej będzie trudno powrócić do innego ustawienia

Guest LTD12

(Konto usunięte)

Możesz podać całość toru ? myślę że warto zawsze to jakaś wskazówka dla chcących iść tą drogą .

??

Napisałem ten post ( ba założyłem konto ) z dwu powodów:

- prezentowane tutaj zdania na temat wzmacniaczy D nie są zgodne z moim doświadczeniem. Stworzył się chyba stereotyp brzmienia ( i np. D klasa się nie grzeje :) ). Tymczasem powstało ostatnio b. dużo konstrukcji wzmacniaczy w tej klasie i można, jak się okazuje, trafić na rozwiązanie, które w zupełności nas zadowoli

- bi-amping , taką konfigurację miałem możliwość zastosować po raz pierwszy uważam, że daje b.dużo. Jeżeli ktoś ma możliwość tak zestawić system - polecam.

Mam mieszane uczucia by określać swój system. Jestem przekonany, że nawet dokładne jego skopiowanie nie da takich samych efektów. Przecież najważniejszy element systemu – użytkownik jest nie do skopiowania! :).

- kolumny Manger z1

- źródło musicbook: 25

- wzmacniacz musicbook: 55 x2

Odpowiem jeszcze na pytanie ( jeszcze nie zadane ale pewno padnie):

Z jakimi porównywałem innymi wzmacniaczami w tej klasie?

Na szczęście dla mnie nie jestem audiofilem:) (wszystkich audiofili przepraszam, to nie jest nic negatywnego) , nie przeprowadzałem żadnych porównań. Osobiście uważa, że jeżeli coś mi odpowiada to po co dalej szukać. :)

pzdr

sorry, że tak obszernie ale to dopiero mój drugi post, chciałem się jakoś przedstawić :)

A słyszałem całkiem sporo.

Pioneerów, Yamah i jednego Krella.

Myśl miesiąca: "Właśnie zakupiłem swój egzemplarz dCS Network Bridge, także w kolorze czarnym. I to jest chyba najlepsza rekomendacja ;) . Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.