Skocz do zawartości
IGNORED

Belcanto za $4000 = Chińczyk za $500/900 :) = 2 płytki po $170


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nabyłem okazyjnie secondhandową końcówkę mocy miłej chińskiej firmy Ghent Audio za nieco ponad 2000 zł, czyli ok. $500.

 

Dokładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (no nówka kosztuje $900 plus transport, ale to wciąż nie $4000!). Ghent Audio w zasadzie robi tylko obudowy (solidne i ładne, choć absolutnie minimalistyczne) oraz dodaje gniazdowo/kablową konfekcję (też bardzo porządną), w środku zaś pakuje - zależnie od modelu - takie czy inne moduły Bang&Olufsen, IcePower (a także Hypexy).

 

Dokładnie to samo robi wiele innych firm - PS Audio, Belcanto, Audiomatus, Teac, Xindak i w sumie nic w tym złego, bo końcówki IcePower są naprawdę baaardzo przyzwoite i śmiesznie łatwe w aplikacji. Są "wszystkomające" - podpina się do płytki wejście/wyjście/220V i samo gra! Czasem wkładem własnym firmy są sekcje preampu, ale końcówki to tylko "czyste" płytki B&O.

 

Strasznie więc śmieszą mnie szokujące różnice w cenach. Widzę oto w ofercie znanego i lubianego serwisu aukcyjnego monoblok Belcanto REF500M w cenie... 7.500 zł. Para stereo to więc wydatek 15.000 zł!

 

Czytam jego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z konkluzją The Bel Canto REF500Ms continue that Bel Canto tradition of sonic excellence and subtle musical expression, which I already enjoyed so much... :D Tak jakby firma Bel Canto wykazała się JAKIMKOLWIEK wkładem myśli technicznej. Tymczasem poza modułami IcePower 125ASX2 nie ma w środku NIC. Firma dodaje tylko obudowę i gniazda. W mojej końcówce są dwa takie, identyczne, tworząc układ dual mono.

 

JEDYNA różnica to całkiem ładna, designerska obudowa Bel Canto, no i pewnie gniazda, choć wątpię czy tam są jakieś super-hiper-ultra lepsze...

 

To pouczająco pokazuje jak często przepłacamy (TYSIĄCE!) za samą tylko markę i obudowę.

 

A gra to - owszem, bardzo, BARDZO dobrze. Powiedziałbym że adekwatniej do ceny $900 za dual mono, niż $4000 za parę monobloków (gdybym tyle wydał a dopiero potem przeczytał że kupiłem de facto dwie płytki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to chyba bym się upił i pochlastał :D ), ale przy adekwatnych cenowo głośnikach nie brakuje niczego - jest liniowość, jest przestrzeń, jest muzykalność. Teoretycznie ogromna moc wydaje się nieco dziwnie policzona, bo np. monitory które moja 100-watowa integra unosiła w powietrze przy połowie skali, ta końcówka ledwie zbliża się do podobnej skali przy 90% mocy z napędzającego ją DACa, przy czym po XLR jest zdecydowanie ciszej. Ale nie narzekam, nie nagłaśniam tym dyskotek.

Icepower rulez! :)

 

Przy okazji - podpowiadam fajny sposób na biznes! Chyba na niewielu rzeczach da się zrobić takie przebicie jak na tych modułach w ładnych pudełkach. Proszę tylko opłacić designera, stolarza, lub blacharza i wejść w kontakt z hurtownikiem płytek.

 

39e3ebca_ICEpower125ASX2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a niektórzy się dziwią, dlaczego mam takie konserwatywno-pomiarowo-testowe podejście do sprzętu odtwarzającego ... i kupują (w najlepszym wypadku) świetny sprzęt, jednak za kilkukrotnie przesadzoną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka niedrogich patentów class-D z aliexpress i zawsze byłem zaskoczony pozytywnie jakością dzwięku. Kiedy mówię niedowiarkom, że gra to fajnie analogowo jak mocny lampiak, to pukają sie w czoło. Dla mnie taka faktura dzwięku jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podobna sytuacja jest w wielu branżach, po prostu czasami warto poświecić trochę czasu na rozpoznanie tematu aby efekt końcowy był ten sam, a portfel aż tak bardzo nie ucierpiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka niedrogich patentów class-D z aliexpress i zawsze byłem zaskoczony pozytywnie jakością dzwięku. Kiedy mówię niedowiarkom, że gra to fajnie analogowo jak mocny lampiak, to pukają sie w czoło. Dla mnie taka faktura dzwięku jest super.

Polecilbys jakies sprawdzone modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

Mam ,używam !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda i na tym tle Audiomatus w cenie poniżej 5000 za parę monobloków jest bardzo rozsądnie wyceniony i bardzo dobrze gra. Do tego możliwość wypożyczenia, gwarancja, estetyczna obudowa i możliwość odsprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna panowie trzeba będzie się przyjrzeć a raczej posłuchać kilku konstrukcji czy coś w klasie D poprawili i doszli do prawidłowej reprodukcji dzwięku bo jak do tej pory nie byłem w stanie strawić tego dźwięku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch wszystko zweryfikuje , jest możliwe że poradzili sobie oby tak było im więcej świetnie grającego sprzętu i taniego tym lepiej .Jak do tej pory człowiek nie mógł uwierzyć że tak słaby dźwięk wydobywa się że wzmacniacza o mocy 500 watt w klasie D .Dotychczas inne klasy przyzwyczaiły że wraz ze wzrostem watów przybywało kontroli basu ale i ogólnie pojętej muzykalności i jakości dzwięku a tutaj były tylko puste waty za którymi nie stał dobry dźwięk jeśli to się zmieniło to super , posłuchamy zobaczymy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim chińcyku? mam z tej firmy DAC i jestem Kontent.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim chińcyku? mam z tej firmy DAC i jestem Kontent.

Nic nie piszą o regulacji głośności, ale to pewnie po prostu "pasywka" z gołym potencjometrem (pytanie - jakim, i czy nie zacznie trzeszczeć po kwartale; na Alpsa bym tu nie liczył). Te końcówki są do tego przystosowane, ale ciężko wyczuć, jak zabrzmi. Pewnie nienajgorzej, a cena jest bardzo realistyczna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj ciekawa opcja na maly system sypialniany - tylko podpiac kolumienki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żaden wzmacniacz klasy D, jakie słyszałem, nie skusił mnie by się nimi zainteresować.

Cena nie gra, tak duż jak i mała. Klasy owszem.

 

A ja walczyłem kawał czasu o partnera do ATC 19 i dopiero impulsowy T+A Power Plant naprawdę fajnie zagrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wszystko to prawda i na tym tle Audiomatus w cenie poniżej 5000 za parę monobloków jest bardzo rozsądnie wyceniony i bardzo dobrze gra. Do tego możliwość wypożyczenia, gwarancja, estetyczna obudowa i możliwość odsprzedaży.

 

Ale jakoś dobrze grać nie chce.

 

Jeszcze żaden wzmacniacz klasy D, jakie słyszałem, nie skusił mnie by się nimi zainteresować.

Cena nie gra, tak duż jak i mała. Klasy owszem.

 

Mnie również. A słyszałem całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie klasy D ma jakby mp3-kową naleciałość pewną suchość , pokoleniu słuchającemu muzyki na telefonach i mp3 jak najbardziej może przypaść do gustu ,pokoleniu wychowqnemu na analogu już nie podejdzie taki przekaz dźwięku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem większości klasy D jest barwa. Bo dynamika, bas, przestrzeń, wysokie tony - to wszystko je OK. Ale podobnie jak jar1 nie słyszałem jeszcze D-klasowego wzmacniacza z barwną, ciepłą, nasyconą średnicą. Można to ratować podpinając pod "cyfrową" końcówkę lampowe pre.

Ale tak jak jacm napisał - są tacy, którym się takie brzmienie podoba.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar1 piszesz to w kategoriach absolutnych ze sa lepsze bez wzgledu na kase? Jesli ktos dysponuje kasa 2k na wzmak to mozna lepiej niz ice power od kitajcow?

W kategoriach absolutnych. Ja za taką kwotę też bym szukał analogowych, starszych uzywek niż d- icki od kitajców ;)

 

Z klasy d najbardziej strawny dla mnie był niedawno słuchany w klubie Tact Millenium.

Klasa d generalnie gra bardzo podobnie, niezależnie od modelu. Ja to nazywam "plastelinowycm" dźwiękiem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz Bracie TACTA od kitajców? Mówisz i masz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczyłem kawał czasu o partnera do ATC 19 i dopiero impulsowy T+A Power Plant naprawdę fajnie zagrał.

To jest jak najbardziej możliwe. Zawsze szalenie mnie bawią teksty o braku różnic między wzmacniaczami. ;) Sam przerabiałem to samo co Ty, z tą różnicą że nie chodziło o wzmacniacz w klasie D. 2 lata zabawy. Trzeba próbować, tu innej rady nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Od ok pół roku w systemie mam wzmacniacz klasy D. Jest OK. Nie potwierdzam zarzutów stawianych tej klasie , a już najmniej "plastikowego" dźwięku

Jak w każdym systemie, sądzę, że jest to kwestia konfiguracji/dopasowania poszczególnych elementów( banał o którym wszyscy wiedzą).

 

Od 2ch tygodni mam w systemie drugi(pożyczony) taki wzmacniacz, połączenie bi-amping. Jest b.dobrze. Jest to moje pierwsze doświadczenie z taką konfiguracją.

Jeżeli ktoś ma możliwość tak zestawić system - to warto. raczej będzie trudno powrócić do innego ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok pół roku w systemie mam wzmacniacz klasy D. Jest OK

Możesz podać całość toru ? myślę że warto zawsze to jakaś wskazówka dla chcących iść tą drogą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Możesz podać całość toru ? myślę że warto zawsze to jakaś wskazówka dla chcących iść tą drogą .

 

 

??

Napisałem ten post ( ba założyłem konto ) z dwu powodów:

- prezentowane tutaj zdania na temat wzmacniaczy D nie są zgodne z moim doświadczeniem. Stworzył się chyba stereotyp brzmienia ( i np. D klasa się nie grzeje :) ). Tymczasem powstało ostatnio b. dużo konstrukcji wzmacniaczy w tej klasie i można, jak się okazuje, trafić na rozwiązanie, które w zupełności nas zadowoli

- bi-amping , taką konfigurację miałem możliwość zastosować po raz pierwszy uważam, że daje b.dużo. Jeżeli ktoś ma możliwość tak zestawić system - polecam.

Mam mieszane uczucia by określać swój system. Jestem przekonany, że nawet dokładne jego skopiowanie nie da takich samych efektów. Przecież najważniejszy element systemu – użytkownik jest nie do skopiowania! :).

 

- kolumny Manger z1

- źródło musicbook: 25

- wzmacniacz musicbook: 55 x2

 

Odpowiem jeszcze na pytanie ( jeszcze nie zadane ale pewno padnie):

Z jakimi porównywałem innymi wzmacniaczami w tej klasie?

Na szczęście dla mnie nie jestem audiofilem:) (wszystkich audiofili przepraszam, to nie jest nic negatywnego) , nie przeprowadzałem żadnych porównań. Osobiście uważa, że jeżeli coś mi odpowiada to po co dalej szukać. :)

 

pzdr

 

sorry, że tak obszernie ale to dopiero mój drugi post, chciałem się jakoś przedstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś dobrze grać nie chce.

 

High-end to nie jest. Trzeba to oceniać w kontekście ceny. Co gra lepiej i kosztuje za nowy element poniżej 5000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.