Skocz do zawartości
IGNORED

Belcanto za $4000 = Chińczyk za $500/900 :) = 2 płytki po $170


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

To nie chodzi o to co jest gorzej a co jest w tyle, tylko pomimo że końcówki mocy mają te same modułu ICEpower ale zastosowane dwa różne bufory wejściowe słychać różnicę w dźwięku.

 

A jak ma być nie słychać różnicy, skoro jest inny poziom wyjściowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że same moduły np. takie jak ICEpower to nie wszystko. Dużo zależy jak będzie to grało właśnie od tych buforów wejściowych. Można jeszcze pobawić się w lepsze zasilanie np. na transformatorach Lundahl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialet ( osobiście nie słuchałem) ma raczej dobre opinie, kto słuchał niech się wypowie. I ma to oprogramowanie co z kolumn wyciąga cuda, tu na przykładzie Dynek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

miałem okazję posłuchać "dewolaja" w dwóch wariantach kolumnowych. B&W ma nową serię D3 (już bez żółtej kevralowej membrany) z membraną "srebrną" i słuchałem ich z monitorami 805 D3. Źródło - niestety tylko Tidal. Usłyszałem cały pean o genialnych rozwiązaniach w obudowie wielkości wagi łazienkowej, ale odsłuchy nie wykazały żadnej przełomowej jakości, która deklasuje rywali.

1.

Wzmacniacz - Devialet 200 - model ze średniej półki "dewolajowej" - cena ok. 30 tyś. PLN.

Kolumny B&W 805 D3.

Owszem nie było jakiejś totalnej wtopy - w miarę przyzwoicie to grało ale bez tego co tygrysy lubią najbardziej, średnica, wokale, wybrzmienia hi-hat-ów itp. Pewnie trochę wina źródła ale nie miałem okazji tego sprawdzić ...

2.

Drugie podejście to ten sam wzmacniacz z podłogówkami o ile dobrze pamiętam 803 D3. A to już była tragedia totalna - po prostu porażka. Nic dobrego w żadnym zakresie nie dało się o tym dźwięku powiedzieć - i co z tego że wzmacniacz ma ustawienia predefiniowane pod wiele kolumn poprawiając ich parametry? Nic. Brzmiało to koszmarnie... brak kontroli basu, średnica bez masy, brak barwy, wysokie bez wybrzmień itp itd.

 

Być może z innymi kolumnami i wyższy model dewolaja zabrzmiałby lepiej - nie wiem. Na wykresach i w broszurkach marketingowych jest genialnie - nausznie - jak wyżej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kiedyś była opcja wypożyczenia od Audiomatusa. Widzę że obecnie to skromną ofertę ma firma. Podobno Pan Matusiak pracuje nad modułami najnowszej generacji ICEpower 700ASX. Będą to monobloki o nazwie Audiomatus AM700, 2x700W przy 4Ω.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że same moduły np. takie jak ICEpower to nie wszystko. Dużo zależy jak będzie to grało właśnie od tych buforów wejściowych. Można jeszcze pobawić się w lepsze zasilanie np. na transformatorach Lundahl.

 

Na czym ma niby polegać to lepsze zasilanie, na tym że transformatory będą miały nalepkę Lundahl? Najlepiej z całej serii gra ICEpower z własnym czoperowym zasilaniem (pomimo potraktowania jego w sposób uproszczony, producent jak widać sensownie uznał że wystarczajacy), przy czym seria ASX to mocny krok do tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gagacek (widzę zmianę avatara) bardzo szanuję Twoją wiedzę jak i lubię czytać Twoje posty, ale jak pewnie wiesz nie chodzi tylko o zmianę samej nalepki. Nie będę rozpisywał się na temat zasilania w tych modułach bo się po prostu na tym nie znam. Przekazuję tylko co przeczytałem, usłyszałem od paru osób które już miały praktyczne doświadczenia z tymi modułami i pomimo świetnego własnego zasilania jakie jest w ICEpowerach to nie byliby sobą gdyby nie próbowali różnych rozwiązań. Można o tym poczytać m.in. na diyaudio.com. Jedna z osób napisała mi cyt. " można dodać nowy moduł do zasilania z kompensacją mocy biernej i trzeba zrobić nowy zasilacz na 380V". Pan Matusiak pisał na forum że stosował transformatory Lundahl i bardzo je chwalił. Widziałem że nawet tego typu zasilanie stosowano jak na zdjęciu niżej.

Czy nowa seria ASX jest krokiem w tył to pewnie się z czasem okaże. Dajmy im chociaż szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze cyfrowe ? Ależ tak! W dobie muzyki z plików wydaje się logiczne aby konieczna zamiana domeny na analogową następowała jak najpóźniej. Prawdopodobnie część sceptycznych opinii o brzmieniu wzmacniaczy "cyfrowych" jest wynikiem uprzedzeń, podobnie było z plikami których obecnie słuchają już nawet ci co kiedyś zarzekali się , że nigdy w życiu..

Od miesiąca mam Lyngdorfa TDAI-2170 ( zastąpił Krell-a KAV 400i) który nie dość że gra świetnie, to powala funkcjonalnością i możliwościami. Podpinając się bezpośrednio do wejść cyfrowych ( w tym USB ) możemy ( oczywiście jeżeli chcemy ) korygować charakterystykę tonalną lub akustykę pomieszczenia , cały czas pozostając "w cyfrze" , to może mało audiofilskie, ale jakże świetnie działa ! Szczególnie korekcja akustyki pomieszczenia pozytywnie zaskakuje . Miałem już doświadczenia z korektorami tego typu, jednakże po raz pierwszy efekt jest tak dobry - subtelny i jednoznaczny zarazem. Bez dodatkowych bajerów to też bardzo dobry wzmacniacz, choć bezpośrednio porównywałem tylko z rzeczonym Krell-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Lyngdorf to zupełnie inna koncepcja niż np Kości Hypex i 99% innych tego typu konstrukcji, gdzie podajemy na wejście sygnał analogowy:

 

Typowe wzmacniacze klasy D zawierają układ modulatora, który konwertuje wejściowy sygnał (analogowy lub cyfrowy) do postaci wyjściowego sygnału PWM. I na tym kończą się podobieństwa do klasyki rozwiązań związanych z klasą D, a na scenę wkracza idea pozwalająca określić TDAI-2170 jako wzmacniacz w pełni cyfrowy. Opiera się ona na tym, aby wspomnianą modulację wykonać całkowicie w domenie cyfrowej, co daje nam bardzo istotny bonus - możliwość swobodnej obróbki sygnału aż do końca toru. Warunkiem jest podanie na wejściu sygnału PCM i ta droga wydaje się najbardziej naturalna dla opisywanego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Lyngdorf zawsze się zresztą bronił przed nazywaniem jego konstrukcji "klasą D".

 

<br /> to zupełnie inna koncepcja niż np Kości Hypex i 99% innych tego typu konstrukcji, gdzie podajemy na wejście sygnał analogowy:<br />

To ktoś jeszcze używa sygnału analogowego ? :-) . Oczywiście żartuję, są różne potrzeby i gusta , jednak sytuacja gdy większość już i tak słucha plików , a jednocześnie używa DAC-ów i wzmacniaczy liniowych, wróży wspaniałą przyszłość wzmacniaczom w pełni cyfrowym.

Ja w zasadzie chciałem kupić nowego DAC-a USB ze średniej półki, ale okazało się że za niewiele więcej mam DAC-a z bardzo mocnym wyjściem głośnikowym i możliwością korekcji akustyki pomieszczenia ( nawet dają gratis statyw do mikrofonu) . Potraktowałem to jak okazję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że kiedyś była opcja wypożyczenia od Audiomatusa. Widzę że obecnie to skromną ofertę ma firma. Podobno Pan Matusiak pracuje nad modułami najnowszej generacji ICEpower 700ASX. Będą to monobloki o nazwie Audiomatus AM700, 2x700W przy 4Ω.

 

Obecnie oferujemy Klientom dwa przedwzmacniacze lampowe: TP 01 (6N30pi) i TP 02 (12AU7/ECC82) oraz dwa wzmacniacze mocy: stereofoniczny AS125 i monobloki AM700. Te ostatnie już wysyłamy Klientom którzy zamówili je wcześniej. Dostępne "z półki" będą za około miesiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miałem okazję posłuchać "dewolaja" w dwóch wariantach kolumnowych. B&W ma nową serię D3 (już bez żółtej kevralowej membrany) z membraną "srebrną" i słuchałem ich z monitorami 805 D3. Źródło - niestety tylko Tidal. Usłyszałem cały pean o genialnych rozwiązaniach w obudowie wielkości wagi łazienkowej, ale odsłuchy nie wykazały żadnej przełomowej jakości, która deklasuje rywali.

1.

Wzmacniacz - Devialet 200 - model ze średniej półki "dewolajowej" - cena ok. 30 tyś. PLN.

Kolumny B&W 805 D3.

Owszem nie było jakiejś totalnej wtopy - w miarę przyzwoicie to grało ale bez tego co tygrysy lubią najbardziej, średnica, wokale, wybrzmienia hi-hat-ów itp. Pewnie trochę wina źródła ale nie miałem okazji tego sprawdzić ...

2.

Drugie podejście to ten sam wzmacniacz z podłogówkami o ile dobrze pamiętam 803 D3. A to już była tragedia totalna - po prostu porażka. Nic dobrego w żadnym zakresie nie dało się o tym dźwięku powiedzieć - i co z tego że wzmacniacz ma ustawienia predefiniowane pod wiele kolumn poprawiając ich parametry? Nic. Brzmiało to koszmarnie... brak kontroli basu, średnica bez masy, brak barwy, wysokie bez wybrzmień itp itd.

 

Być może z innymi kolumnami i wyższy model dewolaja zabrzmiałby lepiej - nie wiem. Na wykresach i w broszurkach marketingowych jest genialnie - nausznie - jak wyżej...

 

 

Bo te waty z devialeta sa jak kalorie z wodki...puste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oferujemy Klientom dwa przedwzmacniacze lampowe: TP 01 (6N30pi) i TP 02 (12AU7/ECC82) oraz dwa wzmacniacze mocy: stereofoniczny AS125 i monobloki AM700. Te ostatnie już wysyłamy Klientom którzy zamówili je wcześniej. Dostępne "z półki" będą za około miesiąc.

 

 

Ja swoją końcówkę mocy Audiomatus AS500 nabyłem od Wojciecha który miał ją podłączoną pod Zeta Zero Picollo. Prawdopodobnie zamawiał u Pana tą nową końcówkę AM700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za picolo które potrzebuje dwa monobloki po 700Wat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją końcówkę mocy Audiomatus AS500 nabyłem od Wojciecha który miał ją podłączoną pod Zeta Zero Picollo. Prawdopodobnie zamawiał u Pana tą nową końcówkę AM700.

Pan Wojciech już otrzymał nowe końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gagacek (widzę zmianę avatara) bardzo szanuję Twoją wiedzę jak i lubię czytać Twoje posty, ale jak pewnie wiesz nie chodzi tylko o zmianę samej nalepki. Nie będę rozpisywał się na temat zasilania w tych modułach bo się po prostu na tym nie znam. Przekazuję tylko co przeczytałem, usłyszałem od paru osób które już miały praktyczne doświadczenia z tymi modułami i pomimo świetnego własnego zasilania jakie jest w ICEpowerach to nie byliby sobą gdyby nie próbowali różnych rozwiązań. Można o tym poczytać m.in. na diyaudio.com. Jedna z osób napisała mi cyt. " można dodać nowy moduł do zasilania z kompensacją mocy biernej i trzeba zrobić nowy zasilacz na 380V". Pan Matusiak pisał na forum że stosował transformatory Lundahl i bardzo je chwalił. Widziałem że nawet tego typu zasilanie stosowano jak na zdjęciu niżej.

Czy nowa seria ASX jest krokiem w tył to pewnie się z czasem okaże. Dajmy im chociaż szansę.

Witaj,

Dopiero teraz przeczytałem. Awatar trochę się znudził, drażnił też co poniektórych. Ale jeszcze może wrócić :)

 

Co do modułów to zasilacz został wykonany tak, aby po prostu jak najmniej kosztował producenta i to jest zrozumiałe. Oczywiście można zastosować zasilacz z pełnym mostkiem, ale najpierw trzeba go zaprojektować i dopieścić, a to będzie po prostu droższe od wykorzystania transformatora. Tutaj zyskasz głównie na wadze wzmacniacza. Stosując w zasilaczu transformator z nalepką Lundahl z pewnością nie odczujesz żadnej różnicy na korzyść w stosunku do transformatora Telto czy też Noratel, Toroidy itd., podejrzewam, że Tobie raczej chodziło o próby wykorzystania transformatora Lundahl na wejściu wzmacniacza. Tutaj faktycznie warto pomyśleć o dobrym preampie, ponieważ ten wzmacniacz z sygnaturą IC ma to samo w sposobie przekazu. Bałaganu na scenie nie uporządkujesz, ale z resztą można sobie poradzić. Seria ASX jest na rynku już od dobrych kilku lat, więc jest już dobrze poznana, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomatus nie wypożycza sprzętu do odsłuchu !

 

Nawet jeśli, to w ciągu 14 dni można zawsze zwrócić. W sumie to to samo, tylko dla producenta trochę gorzej, bo zamiast wysyłać demo, wysyła nowy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.