Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie wybrać słuchawki, lub odtwarzacz przenośny?


4dr14n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem w ogóle czy dobrze trafiłem, ale zaryzykuję ;)

 

przeglądałem ostatnio internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego, ale jest tego tak dużo, a ja nie orientuję się za bardzo w tej branżowej mowie, toteż chciałbym zapytać Was co byście mogli polecić ze swej strony.

 

Od razu powiem, że nie dysponuję zbyt dużą kwotą - najwyżej kilkaset złotych.

 

Obecnie korzystam z odtwarzacza w smartfonie LG F70. Dźwięk nienajgorszy, ale to zależy od słuchawek. Używałem różnych z niższej półki i ostatnio trafiłem na niezłe za 25 zł - douszne (kanałowe się chyba na nie mówi) SKINK SHF1 - dokładnie takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale niestety często się psują i dłużej leżą w serwisie niż w moich uszach. Używałem też zwykłe słuchawki douszne (mniej więcej takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale niestety jakość dźwięku okropna - poza tym jak pogłosiłem muzykę jadąc w autobusie, to wszyscy słyszeli czego słucham, a nie o to mi chodzi.

 

Poszukuję czegoś, co "daje po garach", ma mocne basy, czysty dźwięk, ale sprawdzi się też na muzyce rockowej, czy ambientowej - czyli wydobędzie każdy dźwięk/instrument, no i żeby można było głośno słuchać (czasem potrzebuję, żeby muzyka do mnie trafiła). Oczywiście muszą to być słuchawki douszne (kanałowe?) z gumową nasadką, takiej jak te SKINK SHF1, bo plastiki wypadają mi z uszu. Nieskromnie przyznam, że pragnę wreszcie posłuchać czystego dźwięku i dlatego zastanawiam się, czy kupić same słuchawki (o ile warto do tego sprzętu LG, który i tak za kilka mies. zamienię na inny tel., ale jeszcze nie wiem na jaki), czy może lepiej kupić od razu cały zestaw = odtwarzacz + słuchawki? W ogóle to mam pewne obiekcje przed kupowaniem samych słuchawek do tego LG, mimo że przy niektórych słychać całkiem ładny dźwięk. Moje obiekcje wynikają z tego, że mam w domu dobrą wieżę (Sony MHC EC-70) i dźwięk w niej jest prześliczny, a gdy słucham na tanich słuchawkach firmy Esperanza z Carrefoura też jest ładny dźwięk - tak więc nie wiem już, czy to wina dobrego źródła dźwięku, czy słuchawek, natomiast tego mojego LG F70 nie nazwałbym jakimś rewelacyjnym źródłem dźwięku.

 

W necie trafiłem na takie słuchawki:

- słuchawki Edifier H280

- słuchawki Panasonic RP-HJE125

 

... i odtwarzacze:

- iPod Touch 4G

- S:flo 2 (trochę drogi, ale ponoć dobry)

- iPod classic 4 Gen 20/32GB - iMod

 

Proszę o sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem w ogóle czy dobrze trafiłem, ale zaryzykuję ;)

 

przeglądałem ostatnio internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego, ale jest tego tak dużo, a ja nie orientuję się za bardzo w tej branżowej mowie, toteż chciałbym zapytać Was co byście mogli polecić ze swej strony.

 

Od razu powiem, że nie dysponuję zbyt dużą kwotą - najwyżej kilkaset złotych.

 

W necie trafiłem na takie słuchawki:

- słuchawki Edifier H280

- słuchawki Panasonic RP-HJE125

 

... i odtwarzacze:

- iPod Touch 4G

- S:flo 2 (trochę drogi, ale ponoć dobry)

- iPod classic 4 Gen 20/32GB - iMod

 

Proszę o sugestie.

 

Tanim i niezłym odtwarzaczem jest Sansa Clip + (do kupienia za sto kilkadziesiąt złotych), zwłaszcza po wgraniu oprogramowania Rockbox (oprogramowanie jest darmowe, do ściągnięcia z netu, razem z dokładną instrukcją wgrania).

 

Co do słuchawek - z Twojego opisu trochę trudno wywnioskować, jakiego dokładnie dźwięku oczekujesz. "Ma mocne basy" kojarzy się raczej z charakterystyką a'la Beats (tzn. dominujący bas i nic więcej). Ale takie słuchawki nie mają nic wspólnego z "czystym dźwiękiem".

Jeśli szukasz czegoś w miarę "klarownego" i oferującego jako-taką precyzję (ale uwaga - nie z przesadzonym, "subwooferowatym" basem!) - spróbuj może czegoś ze stajni Beyerdynamica (np. DTX 102iE - do kupienia już za ok. 120zł). Razem miałbyś nienajgorzej grający zestaw za <300zł.

 

Wynalazki z jabłkiem w logo zdecydowanie sobie odpuść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Opis szukanego dźwięku:

 

jeżeli chodzi o charakterystykę słyszalnego dźwięku w słuchawkach, to właśnie trudno jest mi go sprecyzować. Z jednej strony mam wzór w postaci mojej wieży (Sony MHC-EC 70), ale wiem, że pewnie nie wiele osób ma możliwość przesłuchania jej, żeby mogli wiedzieć, o co mi tak na prawdę chodzi. Co do basów, to owszem, chciałbym żeby "dawały po garach", ale nie zagłuszały wokalu, czy innych instrumentów.

 

Ostatnio wpadł mi pomysł, żeby zaproponować Wam (czytającym i odpowiadającym w tym temacie :) ) piosenkę zespołu "

". Na końcu jest kilkanaście sekund mocnego basu. Dobre słuchawki powinny go ładnie uwydatnić.

 

Odnośnie zaproponowanego zestawu.

 

Dobrze wiedzieć o tym zestawie 'Sansa Clip +' wraz z 'DTX 102iE'. Pytanie tylko, czy oprogramowanie wystarczy do podniesienia jakości dźwięku? Ostatnio pobrałem na mojego LG z androidem oprogramowanie PowerAmp. Całkiem nie złe - słuchawki mi tylko nie wydalały (taniocha philipsa). Poza tym niestety podkręcanie basów, albo opcji 'stereo' powodowało, że gubiły się inne dźwięki, które nie były basami - dlatego mam obiekcje co do oprogramowania :/ bardzo bym się cieszył, gdyby ktoś mi je rozwiał :D

 

I drugie pytanie - czy można w ogóle gdzieś przetestować tego 'Sansa Clip +'? Czy kupując, biorę go "w ciemno"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.