Skocz do zawartości
IGNORED

Audio-ON Venturion - relacja z odsłuchu kolumn o wysokiej skuteczności


Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na fali zainteresowania głośnikami szerokopasmowymi miałem możliwość sprawdzenia kolumn Audio-ON Venturion, będących nowością na naszym rynku. Nie wdając się w szczegóły techniczne, są to kolumny wolnostojące z 17cm szerokopasmowcem w obudowie z linią transmisyjną. Przedpremierowy odsłuch miał miejsce w pomieszczeniu 17m2, gdzie dodatkowo porównałem je z Bodnar Audio Horton 2 Premium, a następnie u mnie, w pomieszczeniu 33m2 (opis systemu w „o mnie”).

Venturiony zachowują wszelkie zalety szerokopasmowców, które nie ukrywam bardzo mi się podobają. Wysoka skuteczność, szybkość, precyzja, otwartość średnicy, wokale, przestrzeń, lokalizacja instrumentów na scenie są moim zdaniem wybitne w klasie cenowej zajmowanej przez tą konstrukcję (5900 zł za parę). Natomiast bas jest kwestią osobistych preferencji.

W porównaniu do Bodnarów Venturiony mają zdecydowanie więcej najwyższych tonów, w pokoju 17m2 nie brakowało mi też basu, aczkolwiek jest to bas charakterystyczny dla tego typu konstrukcji, bardzo szybki, konturowy, a zarazem w dużej mierze pozbawiony „mięsa”. Po przeniesieniu do moich 33 metrów zabrakło mi jednak dociążenia na dole pasma. Myślę, że optymalne pomieszczenie powinno mieć nie więcej niż 25m2.

P.S. Logo producenta na froncie kolumn docelowo będzie zmniejszone.

Pozdrawiam,

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.