Skocz do zawartości
IGNORED

Technics kontra Marantz


yeti8

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat tego pojedynku między technics st-c700, st-c700 kontra Marantz sa 8005,pm8005.ktory zestaw bardziej nadaje się do muzyki klasycznej i jazzu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten pojedynek ma się odbyć?

Wstęp wolny czy miejsca biletowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o KSW mu chodziło,tak serio bardziej to mi Technics kojarzy się z latami '90 gdzie zdobywał popularność w polskich domostwach ale nie moim bo osobiście posiadam do dnia dzisiejszego zestaw Eltra i dla mnie Technisc może robić pralki jak gigant Sansui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Technics.

 

Tak jak kolega wyżej pisze: popularny w latach 90-tych, kiedy wybór sprzętu był raczej znikomy.(Unitra, Philips,Grundig, a jak ktoś miał SONY z serii ES to był gość!)

 

Teraz po latach próbują znowu wejść na rynek. Ich sprzęt nigdy nie grał, tylko wyglądał i był funkcjonalny.

Dzisiejszy Technics to chyba jakieś nieporozumienie. "Referencyjne" dzielone klocki kosztują prawie tyle co średnie modele McIntosha około 50.000 zł za każdy! :O

Podobnie kolumny od tego zestawu.- Za taaaką kasę można kupić coś znacznie lepszego.

 

Technics już dawno był zimnym trupem, ale ktoś chce na siłę go reanimować.- Czas Technicsa dawno minął.

 

Jest tylu innych producentów sprzętu, nawet w normalnych cenach, trzeba tylko poszukać i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Technics już dawno był zimnym trupem, ale ktoś chce na siłę go reanimować.- Czas Technicsa dawno minął.

Jest wielu zwolenników tej firmy mimo tego że ich produkty wypadają słabo na tle konkurencji. Od razu ciśnie się na usta żeby powiedzieć coś o nowych Altusach. Też nie grają a jednak ludzie je kupują. Sentyment, kolekcjonerstwo, spełnianie swoich marzeń z młodości to chyba główne powody dla których ludzie kupują taki sprzęt. Inaczej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu zwolenników tej firmy mimo tego że ich produkty wypadają słabo na tle konkurencji. Od razu ciśnie się na usta żeby powiedzieć coś o nowych Altusach. Też nie grają a jednak ludzie je kupują. Sentyment, kolekcjonerstwo, spełnianie swoich marzeń z młodości to chyba główne powody dla których ludzie kupują taki sprzęt. Inaczej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.

 

Raczej niewiedza i myśl że Pana Boga za nogi złapią, a nie sentyment i kolekcjonerstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedza też ale niektórzy nie słuchają w taki sposób jak my. Odkręcają bas i wysokie prawie na maxa i jest pięknie. Grunt że mocno dudni.

 

Prawda, sa tez tacy ludzie. Mają brzeczec szyby , drzwi , talerze, ma cykać i są wówczas zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manieczki najlepiej grają właśnie na Technicsie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po latach próbują znowu wejść na rynek. Ich sprzęt nigdy nie grał, tylko wyglądał i był funkcjonalny.

 

Miałem amplituner Radmora (30 lat temu ???) I jak chciałem posłuchać nocą, czyli cicho, to ni grzybka Radmor nie grał i już. Owszem w dzień było OK - czytaj w miarę głośno...

Kupiłem z drugiej reki jakiegoś Technicsa właśnie - bez zdalnego, lane gały, ciężki jak cholera...

I co ? I muzyka się pojawiła - wreszcie zagrało....

 

Jaki efekt - amplituner Radmora robił za tuner FM (amplituner seria 54xx - na diodach) rolę wzmacniacza przejął technics.

Niestety to było tak dawno iż nie pomnę jaki to technics, bo nawet z ciekawości wydałbym parę stówek żeby skonfrontować pamięć z dźwiękiem na dziś...

 

I sorry jak czytam takie wątki wspomnieniowe to mam wrażenie iż 99% ludzi powtarza to co należy powtarzać, albo już nie pamiętają.....

Nie mówię ze Technics był cool, bo nie był, ale twierdzenie iż Technics jest bee, bo to....... technics jest deczko niepoważne...

Podobnie Sony było beeee, może jak ktoś kupił "komunijne" Sony to było beee bo i takie klocki Sony robiło, ale obok tego była seria ES i jeszcze lepszy sprzęt, o dziwo uznawany za Hi-End nawet - ;)

Podobnie tak wychwalany pod niebiosa polski sprzęt z lat 80 w większości to był chłam, a np. magnetofony to już koszmar jeden...wielki był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź to powiedz niektórym to zostaniesz zlinczowany - bez prawa łaski....

Acz ten wcześniejszy Radmor na sensorach, srebrny jakby teraz robili za tysiaka bym kupił - nawet nie podłączałbym do kolumn - bo prostu dla mnie był i jest piękny.

Te klocki z tamtych lat były po prostu piękne psia jego kość, grał co setny, ale ta uroda...... ;-)

Ehhhhh teraz już takich nie ma ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quasi też jest słabe ale fakt ma oryginalny wygląd.

 

To tak samo jak z Altusami. Ceny ciągle idą do góry.

 

Mam kleopartę z tunerem , oczywiście gra tak sobie ale jest ładna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wszystko tylko nie Technics.

 

Tak jak kolega wyżej pisze: popularny w latach 90-tych, kiedy wybór sprzętu był raczej znikomy.(Unitra, Philips,Grundig, a jak ktoś miał SONY z serii ES to był gość!)

 

Teraz po latach próbują znowu wejść na rynek. Ich sprzęt nigdy nie grał, tylko wyglądał i był funkcjonalny.

Dzisiejszy Technics to chyba jakieś nieporozumienie. "Referencyjne" dzielone klocki kosztują prawie tyle co średnie modele McIntosha około 50.000 zł za każdy! :O

Podobnie kolumny od tego zestawu.- Za taaaką kasę można kupić coś znacznie lepszego.

 

Technics już dawno był zimnym trupem, ale ktoś chce na siłę go reanimować.- Czas Technicsa dawno minął.

 

Jest tylu innych producentów sprzętu, nawet w normalnych cenach, trzeba tylko poszukać i posłuchać.

 

Zestaw dzielony pokazywany na AS to była dźwiękowa porażka. Natomiast trupem był również Pioneer jednak ożył. Podobnie jak Yamaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technics gra dobrze tylko z altusami :) i jak słuchasz disco polo i nie lubisz jeansów to ten hi-end jest właśnie dla ciebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technics gra dobrze tylko z altusami :) i jak słuchasz disco polo i nie lubisz jeansów to ten hi-end jest właśnie dla ciebie :)

Rozumiem,ze przesłuchales wszystkie modele Technicsa ? Ale to nawet dobrze,ze pokutuje takie przekonanie,można kupić nieliczne,znakomite urządzenia w dobrych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na Technicsa to taka nowa miejska legenda audio, taka nowa świecka tradycja - dla mnie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tworzy się nowy klub antyTechnics, tak jak od dłuższego czasu istnieje na tym forum antyMarantz. Posłuchaj Marantz, z dobrze dobranymi kolumnami potrafi pozytywnie zaskoczyć i zagra dobrze muzykę klasyczna i jazz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Yeti pisze o nowym Technicsie, tu porównywania do klocków z przed lat są całkiem bez sensu.

Obawiam się , że niewielu użytkowników forum słyszało nowego Technicsa , więc miarodajnej opinii raczej nie dostaniesz.

Pozostaje przejażdżka do sklepu i odsłuch.

Marantz ma tą przewagę, że można kupić używkę i wydać mniej kasy.

 

Nie wiem który wzmaniacz Technicsa chcesz wystawić do pojedynku, ale jeśli SUC700, to moc niezbyt wielka, waga w okolicach 8 kg i niski max pobór prądu nie każe spodziewać się zbyt wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość posłuchania nowych wyrobów Technicsa ( w tym SU-C700), nie dość, że relatywnie są bardzo drogie to nie oferują dźwiękowo nic specjalnego, wzmacniacz Marantza zdecydowanie na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który wzmaniacz Technicsa chcesz wystawić do pojedynku, ale jeśli SUC700, to moc niezbyt wielka, waga w okolicach 8 kg i niski max pobór prądu nie każe spodziewać się zbyt wiele.

 

 

Wiesz nigdy nie zdarzyło mi się ważyć wzmacniacza w sklepie,przychodzę na odsłuch,tak samo nie rozbieram go i nie zaglądam ile tam jest i co wsadzone.Mój cd player Leema nie jednego pobije dźwiękiem a waży tak mało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o Technicsie to moje zdanie jest takie, że poniżej SU-V900 nie ma co schodzić. Ceny kosmiczne ale brzmienie ma przyzwoite przede wszystkim w rockowym repertuarze. Rzeczywistość jest taka, że każda marka ma swoje gorsze i lepsze modele. Technics miał niestety więcej tych gorszych ale kilka dobrych z ich fabryki wyszło. Niestety za ogromne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego nowego technicsa SU-C700 i gra zajebiście. Super wyciąga detal, szybko, z wykopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na Technicsa to taka nowa miejska legenda audio, taka nowa świecka tradycja - dla mnie bez sensu.

Nie wystarczy narzekać na Technicsa . Świecka tradycja "audiofila" nakazuje jeszcze objechać Sansui, oblać pomyjami Yamahę ,wyśmiać Denona i opowiedzieć o zawodności Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego nowego technicsa SU-C700 i gra zajebiście. Super wyciąga detal, szybko, z wykopem.

Do "zajebiście" to mu trochę brakuje, może nowoczesny design tak potrafi zmylić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który wzmaniacz Technicsa chcesz wystawić do pojedynku, ale jeśli SUC700, to moc niezbyt wielka, waga w okolicach 8 kg i niski max pobór prądu nie każe spodziewać się zbyt wiele.

 

8 kg jak na wzmacniacz w klasie D (a SU-C700 jest właśnie wzmacniaczem w tej klasie) to wcale nie jest tak mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Technics.

 

Tak jak kolega wyżej pisze: popularny w latach 90-tych, kiedy wybór sprzętu był raczej znikomy.(Unitra, Philips,Grundig, a jak ktoś miał SONY z serii ES to był gość!)

 

Teraz po latach próbują znowu wejść na rynek. Ich sprzęt nigdy nie grał, tylko wyglądał i był funkcjonalny.

Dzisiejszy Technics to chyba jakieś nieporozumienie. "Referencyjne" dzielone klocki kosztują prawie tyle co średnie modele McIntosha około 50.000 zł za każdy! :O

Podobnie kolumny od tego zestawu.- Za taaaką kasę można kupić coś znacznie lepszego.

 

Technics już dawno był zimnym trupem, ale ktoś chce na siłę go reanimować.- Czas Technicsa dawno minął.

 

Jest tylu innych producentów sprzętu, nawet w normalnych cenach, trzeba tylko poszukać i posłuchać.

A możesz tak krótko scharakteryzować brzmienie st-c 700 ? jestem ciekaw Twojej opinii

 

Yeti pisze o nowym Technicsie, tu porównywania do klocków z przed lat są całkiem bez sensu.

Obawiam się , że niewielu użytkowników forum słyszało nowego Technicsa , więc miarodajnej opinii raczej nie dostaniesz.

Pozostaje przejażdżka do sklepu i odsłuch.

Marantz ma tą przewagę, że można kupić używkę i wydać mniej kasy.

 

Nie wiem który wzmaniacz Technicsa chcesz wystawić do pojedynku, ale jeśli SUC700, to moc niezbyt wielka, waga w okolicach 8 kg i niski max pobór prądu nie każe spodziewać się zbyt wiele.

Technics C700 - 8,3 kg, Lyngdorf TDAI-2170 - 8 kg . Znaczy się Technics lepszy ? Nie muszę słuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to waga jest wyznacznikiem dobrego dźwięku? W takiej sytuacji to NAD 3020 powinien być zakopany do ziemi. W końcu mało waży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.