Skocz do zawartości
IGNORED

Technics kontra Marantz


yeti8

Rekomendowane odpowiedzi

to oczywiste ale jak poczytasz niektóre posty na tutejszym forum to znajdziesz że mało w środku i audiofilskie powietrze kupujesz itp a że mało waży tez znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, brak mi słów. Kto kupuje wzmacniacz na podstawie postów?? Kupuj na podstawie ślepych testów!!

 

Heh kolego zdziwiłbyś się,niby ludzie po jakiego tutaj piszą posty? dla fun? z nudów? Jeden z drugim natrzaska na klawiaturze głupot a ten poleci do sklepu po sprzęt po wcześniejszych oględzinach wnętrza z google.

 

A co Twojego zapytania to ja kupiłem kolumny po recenzji na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie było jak posłuchać a zresztą nie należę do grona tych co idzie na odsłuch poprzerzuca kilka klocków popijając darmową kawę czy herbatę a później zamawia używkę z ebay czy allegro lub z innego źródła.

 

Ślepe testy są nie w modzie,wróżka powiedziała że i32 mi się wpasuje w system i tak zrobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

8 kg jak na wzmacniacz w klasie D (a SU-C700 jest właśnie wzmacniaczem w tej klasie) to wcale nie jest tak mało.

 

Jak klasa D to zamiast 40 W na kanał powinno być 400.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zatup i obraź się za to, że dali tylko 40 watów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ślepym teście różnic nie widać i to jest piękne. Po co przepłacać??

 

wybacz ale się nie zgodzę,jak nie zauważysz różnicy między moon 250i a primare i32 na tych samych kolumnach to gratuluję słuchu.

 

a jak porównujesz kupę do kupy to Skowronek niestety nie wyleci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorganizujemy slepy tescik?

 

akurat na tych dwóch szkołach grania co podałem ciężko się wyłożyć a co do mojego wydawania pieniędzy to jest osobista sprawa gdzie i komu je wydaję i za co.

Jeżeli ktoś jest dobrze osłuchany w swoim systemie to zawsze wychwyci różnicę no chyba że słucha muzy do kotleta to inna bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie pitolenie bez sensu ludzi którzy za wszelką cenę muszą coś powiedzieć. Nie sądzisz?

Poki sami nic nie ogarną, nic to nie da. Szkoda nerwów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na dwóch imprezach Audioshow tego dużego zestawu Technicsa a drugim razem tego z małymi białymi kolumienkami. Powiedzmy, że za kasę, którą to kosztuje to spokojnie można kupić Accuphase z np Avantgarde Acoustic. Natomiast jeśli chodzi o te małe białe kolumienki z koaksjalnym głośnikiem to jest to produkt warty zastanowienia. Ale jeśli dystrybucja tego sprzętu będzie wyglądać tak jak wygląda to nigdy nie zagrzeje on miejsca w naszym pięknym kraju. Sam w latach 90-tych miałem Diorę Tosca,WS432 potem Radmora-5142, Technicsa SU-V45, Sony TA-F270. Technics do pewnego momentu robił naprawdę dobre wzmacniacze właśnie takie jak SU-V900 i dzielony system SU-C/A2000 ale to był koniec. Potem zaczęły się pojawiać jakieś dziwne amplitunery, wzmacniacze z jakimś styropianem u dołu (SU-A600) i to była kupa, która w większym stopniu definiuje tą markę w opiniach. Mam teraz na sklepie jakieś stare Cambridge Audio A500 i starego Luxmana z 1984 roku i ze znajomymi tak dla zabawy porównywaliśmy je ze sprzętem Naim, Roksan, Marantz, Denon. Jedno co się ciśnie na usta to to, że kiedyś inaczej stroili sprzęt - wszystkie te wzmacniacze odbiegają z neutralnością, jeden gra blachą drugi jakiś znowu zamulony. Trzeba też spojrzeć na to, że jest to stary już sprzęt, kondensatory w nim już pewnie z mniej lub więcej, ale jednak z odparowanym elektrolitem - nowych takich nie kupisz. Sam bym kupił takie SU-V900 ale boje się właśnie o stan tych kondensatorów, że na dzień dobry trzeba będzie to wymienić.

 

A i zapomniałem dopisać.... taki monstrualny piec jak SU-V900 a wtyk do zasilania na tylnej ściance jak do jamnika czy jakiegoś bumboxa :D. Przy takich transformatorach to całe gniazdo zasilania powinno być przerobione na takie jak w zasilaczach w Pecetach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Yamaha B-2 jest dla niektórych archaiczną końcówką mocy z przełomu lat 70-tych i 80-tych. W dodatku nie niedostępnych V-fetach. Kolega dartman nie tak dawno robił pomiar wszystkich kondensatorów i ku jego zdziwieniu trzymają pojemność mieszcząc się w tolerancji. Tak że wiele zależy od jakości sprzętu.

Technics nie był wcale aż tak złą firmą. Miał na swoim koncie jeden z najlepszych magnetofonów kasetowych na świecie: RS-B100. Niezły był też model RS-B905. Nie mówiąc np o RS-M95. Seria znakomitych końcówek mocy: SE-A3 i SE-A1. Bardzo dobra integra SU-V10x. Wreszcie dzielony high-endowy zestaw napęd plus przetwornik z serii 1000. Do dziś sprzedawany z białymi rękawiczkami w komplecie. Natomiast najnowsze zestawy to jest kupa za nieprzyzwoitą kasę.

 

technics06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żeby im się chociaż chciało odgrzebać i dalej produkować te stare projekty zamiast tego nowego "Technicsa". Naim może produkować wzmacniacze od 40 lat bez większych zmian. Dlaczego oni nie poszli w tym kierunku ?!. Miałem RS-B405 a potem kupiłem RS-B965, później zamieniłem 965 na analogową lustrzankę Minolty i skończyła się moja przygoda z Technicsem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z forumowiczów miał okazję posłuchać nowego Technicsa w innych warunkach niż AS? Sprzęt demo jest w naszych punktach w Warszawie i Poznaniu, mają go również koledzy z Katowic. Zapraszamy do zapoznania się i do opinii, również krytycznych, ale już po odsłuchu. A poza elektroniką, mamy świadomość, że na tym poziomie cen jest duża konkurencja, z serii C700 polecamy oczywiście głośniki! Nagroda Audio-Video i więcej niż pozytywna recenzja w Stereophile. A i na tym forum Elberoth porównał z dużo droższymi konstrukcjami i dały radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha B-2 jest dla niektórych archaiczną końcówką mocy z przełomu lat 70-tych i 80-tych. W dodatku nie niedostępnych V-fetach. Kolega dartman nie tak dawno robił pomiar wszystkich kondensatorów i ku jego zdziwieniu trzymają pojemność mieszcząc się w tolerancji

 

 

a zawsze mówili, że problemem starych Yamah są wysychające kondensatory. A potem problemem były "kupowate" budżetówki z lat 90tych serii AX - x92 różniące się od siebie tylko mocą, nie mające nic wspólnego z tym co produkowali jeszcze w latach 80 tych. Z Denonem było na odwrót - im młodsze modele tym lepsze. Taki PMA 860 nie oferował nic oprócz suchości brzmienia. Typowa budżetówka. Tak jak 720AE, który jest dużo młodszy i o klasę lepiej brzmiący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

a zawsze mówili, że problemem starych Yamah są wysychające kondensatory. A potem problemem były "kupowate" budżetówki z lat 90tych serii AX - x92 różniące się od siebie tylko mocą, nie mające nic wspólnego z tym co produkowali jeszcze w latach 80 tych. Z Denonem było na odwrót - im młodsze modele tym lepsze. Taki PMA 860 nie oferował nic oprócz suchości brzmienia. Typowa budżetówka. Tak jak 720AE, który jest dużo młodszy i o klasę lepiej brzmiący.

 

Fatalne modele Yamahy zaczęły się o wiele wcześniej. AX 1050, 1070 i 1090 to kupa. Kupą jest także PMA 520 i 720 AE. Przyzwoite granie zaczyna się gdzieś od PMA-1500 AE. Natomiast prawdziwy Denon skończył się w latach 80-tych. PMA-790, PMA-970 a nawet PMA-1520.

 

Odrodziła się za to Yamaha. Nowe wzmacniacze w tym A-S2000 są bardzo dobre w swojej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalne modele Yamahy zaczęły się o wiele wcześniej. AX 1050, 1070 i 1090 to kupa

 

Do tego bym dorzucił jeszcze AX 550 i AX 750.

 

Natomiast prawdziwy Denon skończył się w latach 80-tych. PMA-790, PMA-970 a nawet PMA-1520.

 

to już modele trudne do dostania, jeśli się pojawiają to ceny zaczynają się od dość wysokiego pułapu.

 

Denony z V na końcu były też nie złe.

 

miałem 500V, przyzwoicie grał, niestety seria z "V" miała to do siebie, że była awaryjna i nie ominęło to też mojego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-1520 kosztuje niemal tyle co Roksan K3 albo Naim 5SI. Przy tej cenie ........... napewno wolałbym któregoś wyspiarza.

 

1520 z nowej serii to się zgodzę, ale ten z lat 80-tych? Około 1500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 to za dużo, ja sprzedałem chyba za 1300, ale dorobiłem mu sterowanie głośnością na pilota. Fajna barwa itd, ale trochę na basie się mulił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Denon PMA-1520 kosztuje niemal tyle co Roksan K3 albo Naim 5SI. Przy tej cenie ........... napewno wolałbym któregoś wyspiarza.

 

Ten nowy to PMA-1520AE. My mówimy o klasyku z przetwornikiem z samego końca lat 80-tych: PMA-1520.

 

Boczki nie są oryginalne.

fd22e856d193e9cadfe59a19d4f27b84_1.jpg

 

1500 to za dużo, ja sprzedałem chyba za 1300, ale dorobiłem mu sterowanie głośnością na pilota. Fajna barwa itd, ale trochę na basie się mulił.

 

Dużo zależy od kolumn. Z Kefami może być cienko. 1520 miał znakomite recenzje. Niemieckie Audio klasyfikowało go na poziomie 3x droższego Marantza PM-95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle chyba nie bylo 1520 z boczkami, były tylko na folderze reklamowym razem z TU-800 i zrobilem je na wzór. Można je było bez kolizyjnie zdjąć. Akurat z KEF go nie słuchałem, sprzedałem wcześniej na rzecz 2000R, który miał rozmach i w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W ogóle chyba nie bylo 1520 z boczkami, były tylko na folderze reklamowym razem z TU-800 i zrobilem je na wzór. Można je było bez kolizyjnie zdjąć. Akurat z KEF go nie słuchałem, sprzedałem wcześniej na rzecz 2000R, który miał rozmach i w ogóle.

 

Ten na zdjęciu to Twój? 2000R jest bardziej żwawy. Tamten czaruje ale żeby pokazał rozdzielczość musi mieć naprawdę jasne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój, nie wiem skąd te foto wzieles. Pewnie z google :)

 

cd5462463514085bb133cf7de1ab9727_1.jpg

 

Jedyne zdjecie z bokami jakie w sieci znalazłem i na jego podstawie zrobiłem sobie boki mahoniowe:

141e898f938fbc84bdca749459c701f2_1.jpg

Fabrycznie chyba nawet nie było tych modeli z bokami, bo nawet zakrywały otwory wentylacyjne po bokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.