Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 2000pln

kachakra

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli coś nie tak napiszę. Chciałabym kupić dobry odtwarzacz strumieniowy który będzie posiadał.

1. Możliwość grania po sieci z dysków np. NAS czyli chyba DLNA to się nazywa o ile się nie mylę

2. Możliwość obsługi ze smartphona

3 Wejście cyfrowe, czyli powinien posiadać wewnętrzny DAC w miarę przyzwoity.

4 Obsługę Spotify Connect.

5 Szybkie uruchomianie, nie tak jak komputer, laptop itp. Mam go włączyć i za chwilę ma grać.

Może być nowy lub używany. Za nowego mogłabym lekko nagiąć budzet.

Witam.

Polecam Stream Magic 6 - posiada wszystko czego potrzebujesz i ma dobrego DACa.

Niektórzy twierdzą że średnio gra po sieci i narzekają na obsługę ze smatrfona/ tableta. Używam i nie mam zastrzeżeń

Do 2 tyś dostaniesz używkę.

Pozdrawiam.

Mam v1 i po aktualizacji chyba ma spotify. Musze sprawdzić potem.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale wersja v1 nie ma spotify, a tylko v1 można zdobyć za 2 tys.

Wiesz to napewno, czy się domyślasz?

P.S.

Tak sie składa, że v1 po aktualizacji z lipca 2015r ma na pokładzike spotify conect, mało tego po zainstalowaniu w windowsie Bubble UPnP i apce o tej samej nazwie na androidzie również, wszystkie urządzenia w sieci są widoczne trzeba je tylko dodać na serwerze i można nawet słuchać Tidala na CA SM6v1.

To tak, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Jeżeli chcesz mieć dźwięk z dobrym wypełnieniem, to mimo wszystko polecam również CA SM6. Jeżeli chcesz kupić nowy to możesz próbować Pioneer n-50 gra jednak już bardziej konturami. W następnej kolejności byłby Denon DNP730. Onkyo C-N7050, poza tym, że obsługuje DSD i ma CD to dźwięk określam przeciętnie, i w kolejności postawiłbym dopiero na dalszym miejscu. Dźwięk suchy, techniczny bez wyrazu. Wszystkie te urządzenia posiadałem. Zostałem z CA SM6, ale oczywiście to był mój wybór. Jeszcze mógłbym polecić Marantza NA7004, gra lepiej od pioneera i denona tylko trudno kupić.

Wiesz to napewno, czy się domyślasz?

P.S.

Tak sie składa, że v1 po aktualizacji z lipca 2015r ma na pokładzike spotify conect, mało tego po zainstalowaniu w windowsie Bubble UPnP i apce o tej samej nazwie na androidzie również, wszystkie urządzenia w sieci są widoczne trzeba je tylko dodać na serwerze i można nawet słuchać Tidala na CA SM6v1.

To tak, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości :)

nie mam wątpliwości bo sam korzystam z bubble upnp na komórce i przekierowuje strumień z tidala do mojego denona dnp-720ae :)

co do spotify to czytałem recenzje jeszcze sprzed aktualizacji softu, stąd moja niewiedza :)

ps ten denon wygrał u mnie rywalizację dźwiękową z marantzem NA6005.

ps ten denon wygrał u mnie rywalizację dźwiękową z marantzem NA6005.

Pioneer ma kilka modeli. Kiedys czytałem o N-50A dobre opinie. Ciekawe czy taki streamer jakościowo zagra na tym samym poziomie co mój PC z DACiem CA Dacmagic Azur?

Hegel H100, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

W roli samego DACa Hegel lepszy ,tyle że cena trochę zaporowa :) a SM6 to taki "kombajn" z całkiem dobrym DACiem. Też używam SM6 (głównie po USB B) i jestem więcej niż zadowolony z dźwięku.

Oj tam zaporowa, jak dobrze poszukasz to wyrwiesz taniej.

Mnie się udało za 3,4tys dwu miesięczny, więc gwarancja jeszcze na 22 miesiące w tej cenie to już naprawdę rewelacyjny stosunek jakość/cena .

Pzdr

5 Szybkie uruchomianie, nie tak jak komputer, laptop itp. Mam go włączyć i za chwilę ma grać.

Nie wiem czy CA zagra tak od razu, ale np. Pioneer uruchamia się minutę. Polk Audio Omni A1 gra natomiast natychmiast, od czuwania do grania zajmuje mu 2-3 sekundy. Moze lepiej byłoby kupić np. Omni P1 (wersja bez wzmacniacza) i do tego dobry DAC? Na amazonie teraz za 279usd ale mozna wyrwac czasem taniej.

Hegel H100, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Faktycznie możesz pomyśleć o Omni A1, będziesz miał wszystko w jednym i jakość dźwięku naprawdę satysfakcjonująca. Miałem użyczonego do testów i przez ponad 7 dni sprawdzałem i porównywałem z innymi wzmacniaczami. Omni A1 jako taka integra gra dobrze, obsługuje się ją telefonem lub pc, ma już daca wbudowanego, spotify i tidal działa, można również muzykę bezpośrednio i z telefonu strimować. Zapraszam do recenzji na audiostereo, kilku kolegów już z forum testowało Omni A1 i w cenie się prawie mieścisz.

Oczywiscie ja tez testowałem więc z palca tego nie wyssałem. Jeśli masz już wzmacniacz to lepiej tanszy Omni P1, to to samo co A1, ma tez wbudowanego DAC-a, może ten będzie wystarczający, aczkolwiek np. mój Dacmagic zgrał zdecydowanie lepiej.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 265usd kosztuje , czyli około tysiąc złotych. Drugie tyle zostaje na DACa. Nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

A może dwa osobne urządzenia? odtwarzacz strumieniowy i zewnętrzny DAC? np CA Sonata NP30 + CA Magic 100?

Funkcjonalność i charakter brzmienia podobny do SM6. Dźwiękowo przypuszczam że wyjdzie lepiej niż Pioneer N-P01.

Pozdrawiam.

A może dwa osobne urządzenia? odtwarzacz strumieniowy i zewnętrzny DAC? np CA Sonata NP30 + CA Magic 100?

Funkcjonalność i charakter brzmienia podobny do SM6. Dźwiękowo przypuszczam że wyjdzie lepiej niż Pioneer N-P01.

Pozdrawiam.

Charakter brzmienia być może, ale nie sądzę że ten tandem dorównuje SM6.

To była tylko luźna propozycja.Możliwości jest wiele- różne odtwarzacze w połączeniu z zewnętrznymi DACami. Zdaję sobie sprawę że ten tandem to nie SM6, ale takie połączenie może zagrać "lepiej/ciekawiej" niż Pioneer , a z biegiem czasu zawsze można wymienić na lepszego DACa lub nie:)

a gdzie tyle kosztuje? :) bo ja widzę za 1,5 tys:)

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie Ty widzisz półtora tysiąca?

Tapatalknięte z Siemensa S6

Jeżeli posiadam dobrego Daca a potrzebuję odtwarzacza Flac z dysku twardego i radia internetowego, to które urządzenie da lepsze brzmienie POLK Omni P1 czy aries mini. Czy w ogóle mogą być jakieś różnice jeśli oba urządzenia będą wykorzystywane tylko jako źródło.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.