Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 2000pln


kachakra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli coś nie tak napiszę. Chciałabym kupić dobry odtwarzacz strumieniowy który będzie posiadał.

 

1. Możliwość grania po sieci z dysków np. NAS czyli chyba DLNA to się nazywa o ile się nie mylę

2. Możliwość obsługi ze smartphona

3 Wejście cyfrowe, czyli powinien posiadać wewnętrzny DAC w miarę przyzwoity.

4 Obsługę Spotify Connect.

5 Szybkie uruchomianie, nie tak jak komputer, laptop itp. Mam go włączyć i za chwilę ma grać.

 

Może być nowy lub używany. Za nowego mogłabym lekko nagiąć budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam Stream Magic 6 - posiada wszystko czego potrzebujesz i ma dobrego DACa.

Niektórzy twierdzą że średnio gra po sieci i narzekają na obsługę ze smatrfona/ tableta. Używam i nie mam zastrzeżeń

Do 2 tyś dostaniesz używkę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam v1 i po aktualizacji chyba ma spotify. Musze sprawdzić potem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na takim forum, którego nazwa jest tu zabroniona (z logo filiżanki kawy) jest dokładna recenzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wersja v1 nie ma spotify, a tylko v1 można zdobyć za 2 tys.

Wiesz to napewno, czy się domyślasz?

 

P.S.

Tak sie składa, że v1 po aktualizacji z lipca 2015r ma na pokładzike spotify conect, mało tego po zainstalowaniu w windowsie Bubble UPnP i apce o tej samej nazwie na androidzie również, wszystkie urządzenia w sieci są widoczne trzeba je tylko dodać na serwerze i można nawet słuchać Tidala na CA SM6v1.

To tak, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dźwięk z dobrym wypełnieniem, to mimo wszystko polecam również CA SM6. Jeżeli chcesz kupić nowy to możesz próbować Pioneer n-50 gra jednak już bardziej konturami. W następnej kolejności byłby Denon DNP730. Onkyo C-N7050, poza tym, że obsługuje DSD i ma CD to dźwięk określam przeciętnie, i w kolejności postawiłbym dopiero na dalszym miejscu. Dźwięk suchy, techniczny bez wyrazu. Wszystkie te urządzenia posiadałem. Zostałem z CA SM6, ale oczywiście to był mój wybór. Jeszcze mógłbym polecić Marantza NA7004, gra lepiej od pioneera i denona tylko trudno kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też zostałem z CA SM6, ale rolę DACa/pre teraz przejął Hegel HD12 jakby nie patrzeć jest lepszy w tej roli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roli samego DACa Hegel lepszy ,tyle że cena trochę zaporowa :) a SM6 to taki "kombajn" z całkiem dobrym DACiem. Też używam SM6 (głównie po USB B) i jestem więcej niż zadowolony z dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz to napewno, czy się domyślasz?

 

P.S.

Tak sie składa, że v1 po aktualizacji z lipca 2015r ma na pokładzike spotify conect, mało tego po zainstalowaniu w windowsie Bubble UPnP i apce o tej samej nazwie na androidzie również, wszystkie urządzenia w sieci są widoczne trzeba je tylko dodać na serwerze i można nawet słuchać Tidala na CA SM6v1.

To tak, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości :)

nie mam wątpliwości bo sam korzystam z bubble upnp na komórce i przekierowuje strumień z tidala do mojego denona dnp-720ae :)

co do spotify to czytałem recenzje jeszcze sprzed aktualizacji softu, stąd moja niewiedza :)

 

ps ten denon wygrał u mnie rywalizację dźwiękową z marantzem NA6005.

 

ps ten denon wygrał u mnie rywalizację dźwiękową z marantzem NA6005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogła bym zrezygnować z wejścia cyfrowego, więc znalazłam jeszcze Pioneer N-P01. Czy ten gra dość przyzwoicie? CA będzie ciężko dostac do 2 koła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma kilka modeli. Kiedys czytałem o N-50A dobre opinie. Ciekawe czy taki streamer jakościowo zagra na tym samym poziomie co mój PC z DACiem CA Dacmagic Azur?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roli samego DACa Hegel lepszy ,tyle że cena trochę zaporowa :) a SM6 to taki "kombajn" z całkiem dobrym DACiem. Też używam SM6 (głównie po USB B) i jestem więcej niż zadowolony z dźwięku.

Oj tam zaporowa, jak dobrze poszukasz to wyrwiesz taniej.

Mnie się udało za 3,4tys dwu miesięczny, więc gwarancja jeszcze na 22 miesiące w tej cenie to już naprawdę rewelacyjny stosunek jakość/cena .

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alle... jest wystawiony SM6 na licytację.Porozmawiaj ze sprzedającym może uda się kupić do 2 tyś. Swoją drogą ja kupowałem nówkę prawie 2 lata temu za 2100.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alle... jest wystawiony SM6 na licytację.Porozmawiaj ze sprzedającym może uda się kupić do 2 tyś. Swoją drogą ja kupowałem nówkę prawie 2 lata temu za 2100.

Pozdrawiam

To chyba nie do mnie ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Szybkie uruchomianie, nie tak jak komputer, laptop itp. Mam go włączyć i za chwilę ma grać.

 

Nie wiem czy CA zagra tak od razu, ale np. Pioneer uruchamia się minutę. Polk Audio Omni A1 gra natomiast natychmiast, od czuwania do grania zajmuje mu 2-3 sekundy. Moze lepiej byłoby kupić np. Omni P1 (wersja bez wzmacniacza) i do tego dobry DAC? Na amazonie teraz za 279usd ale mozna wyrwac czasem taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie możesz pomyśleć o Omni A1, będziesz miał wszystko w jednym i jakość dźwięku naprawdę satysfakcjonująca. Miałem użyczonego do testów i przez ponad 7 dni sprawdzałem i porównywałem z innymi wzmacniaczami. Omni A1 jako taka integra gra dobrze, obsługuje się ją telefonem lub pc, ma już daca wbudowanego, spotify i tidal działa, można również muzykę bezpośrednio i z telefonu strimować. Zapraszam do recenzji na audiostereo, kilku kolegów już z forum testowało Omni A1 i w cenie się prawie mieścisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ja tez testowałem więc z palca tego nie wyssałem. Jeśli masz już wzmacniacz to lepiej tanszy Omni P1, to to samo co A1, ma tez wbudowanego DAC-a, może ten będzie wystarczający, aczkolwiek np. mój Dacmagic zgrał zdecydowanie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 265usd kosztuje , czyli około tysiąc złotych. Drugie tyle zostaje na DACa. Nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kachakra

Rownież polecam stream magic.Jeżeli wykażesz się cierpliwością,to naprawdę można je w dobrej cenie upolować.Ja za swoją v.2 zapłaciłem 390€.

 

Do moderacji

Chyba nadszedł czas,żeby dołączyć strumieniowce do podpiętych.

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na PIONEER N-P01? Funkcjonalność jest mi znana, wiele czytałam opinii i filmów, ale jak sprawuje się w nim DAC? Jest coś wart?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dwa osobne urządzenia? odtwarzacz strumieniowy i zewnętrzny DAC? np CA Sonata NP30 + CA Magic 100?

Funkcjonalność i charakter brzmienia podobny do SM6. Dźwiękowo przypuszczam że wyjdzie lepiej niż Pioneer N-P01.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CAMBRIDGE AUDIO Sonata NP30 kosztuje ponad 10 tysięcy złotych

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dwa osobne urządzenia? odtwarzacz strumieniowy i zewnętrzny DAC? np CA Sonata NP30 + CA Magic 100?

Funkcjonalność i charakter brzmienia podobny do SM6. Dźwiękowo przypuszczam że wyjdzie lepiej niż Pioneer N-P01.

Pozdrawiam.

Charakter brzmienia być może, ale nie sądzę że ten tandem dorównuje SM6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko luźna propozycja.Możliwości jest wiele- różne odtwarzacze w połączeniu z zewnętrznymi DACami. Zdaję sobie sprawę że ten tandem to nie SM6, ale takie połączenie może zagrać "lepiej/ciekawiej" niż Pioneer , a z biegiem czasu zawsze można wymienić na lepszego DACa lub nie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tyle kosztuje? :) bo ja widzę za 1,5 tys:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie Ty widzisz półtora tysiąca?

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bumbum potrafi czytać?

Q21 proponuje Primare NP30, a nie Cambridge.

Taka mała różnica :)

 

NP30 od Cambrige'a to już chyba tylko rynek wtórny i może na alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadam dobrego Daca a potrzebuję odtwarzacza Flac z dysku twardego i radia internetowego, to które urządzenie da lepsze brzmienie POLK Omni P1 czy aries mini. Czy w ogóle mogą być jakieś różnice jeśli oba urządzenia będą wykorzystywane tylko jako źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.