Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 2000pln


kachakra

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli posiadam dobrego Daca a potrzebuję odtwarzacza Flac z dysku twardego i radia internetowego, to które urządzenie da lepsze brzmienie POLK Omni P1 czy aries mini. Czy w ogóle mogą być jakieś różnice jeśli oba urządzenia będą wykorzystywane tylko jako źródło.

W sumie po co przepłacac skoro masz dobrego DAC-a. Co do Polka to pytaj, dość szczegółowo go testowałem kilka dni temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, mając dobrego daca nie warto kupować np SM6 mając strumieniowca Denona? Słucham tylko radia internetowego + tidal, odtwarzanie z dysków mnie nie intetesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, mając dobrego daca nie warto kupować np SM6 mając strumieniowca Denona? Słucham tylko radia internetowego + tidal, odtwarzanie z dysków mnie nie intetesuje.

Według mnie nie opłaca się. Też przez głowę mi przeszło aby kupić odtwarzacz strumieniowy. Ale jednak po głębszych przemyśleniach zostałem przy tym co mam.

Do kachakra, a może lepiej będzie kupić dobrego DACa np. smsl M8, dzisiaj takiego zamawiałem w chinach za 199usd. Wyjdzie 770pln z wysyłka. Zostaje ponad 1200pln, więc mozna kupić jakis mały HTPC, Nettop itp. i postawic na nim zamiast daphile, openelec. Tez tak gram od kilku lat. Sterowanie pilotem, smartphonem, klawiaturą PC-tem z przeglądarki. Jest Tidal, Spotify , radia internetowe i jest tego o wiele więcej niz w standardowym strumieniowcu. Odtwarza wszystko, Flac, Alac, wma, formaty 24/192. Może słuzyc jako serwer dla innych użytkowników w domu, posiada DLNA, Air Play dosłownie wszystko co rasowy streamer. Uruchamia się 35 sekund, czyli szybciej od strumieniowców Pioneera. Do tego dochodzą filmy online, telewizja internetowa, przeglądarka zdjęć, pogoda itp. Nie ma problemów z okładkami do płyt, pokazuje nawet teksty utworów, informacje o artyscie/ wykonawcy/albumie. Pełen wypas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Polka to pytaj

 

Potrzebuję w miarę dobrego źródła do odtwarzania plików Flac z dysku twardego. Czy ten Polk potrzebuje czasu na rozruch czy po włączeniu już jest gotowy. Jaką aplikacją się nim steruje pod androida. Czy chodzi płynnie czy się coś tnie. Najważniejsze czy w telefonie będę widział foldery (po nazwach) z plikami po podpięciu dysku twardego. Czy są problemy z połączeniem do sieci wifi czy to połączenie jest stabilne. Napisz jakie są twoje spostrzeżenia co jest fajnego a co Ci przeszkadzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje wcale czasu, gra niemal natychmiast 2-3 sekundy na rozruch, steruje się aplikacją Polk Omni na androida, jest w sklepie Google Play, lub aplikacją Spotify. Chodzi mega płynnie. Nie ma mozliwości podpięcia dysku, wejscie USB to tylko serwisowe i tu właśnie jest duzy minus. Trzeba miec dysk NAS lub jakikolwiek sieciowy, ale wtedy bardzo sprawnie chodzi, widzi foldery, albumy, artystów itp. Nie zaobserwowałem problemów wi-fi. Poczytaj mój test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam wszystko opisałem dokładnie. Moze openelec jednak, wyjdzie duuuzo taniej, z tym ze uruchamia się 35 sekund, za to mozesz podpinac co chcesz, łacznie z dyskami NTSF w przeciwieństwie do większosci streamerów które akceptuja tylko FAT32. Do tego sterowanie przez aplikacje Yatse lub dedykowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadam dobrego Daca a potrzebuję odtwarzacza Flac z dysku twardego i radia internetowego, to które urządzenie da lepsze brzmienie POLK Omni P1 czy aries mini. Czy w ogóle mogą być jakieś różnice jeśli oba urządzenia będą wykorzystywane tylko jako źródło.

 

W tej cenie masz też Polka P1 w wersji premium, z lepszym przetwornikiem, czyli Definitive Technology W-Adapt

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-adapt-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz też Polka P1 w wersji premium, z lepszym przetwornikiem, czyli Definitive Technology W-Adapt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałem go kupić tylko sprzedawca informował, że to USB nie służy do odczytu plików z dysku twardego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem go kupić tylko sprzedawca informował, że to USB nie służy do odczytu plików z dysku twardego.

Tak, właśnie i to podstawowy błąd urządzeń Polk Audio. Gdyby nie to to na pewno i ja bym się nim zainteresował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.