Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana CD / DAC. Warto ?


wujek2114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam taki zestaw:

Audiolab 8000A + Audiolab 8000P + Marantz CD 63 SE + Dali 450

 

Zastanawiam się co obecnie jest najsłabszym punktem, tego zestawu, a przy okazji myślałem o DAC'u żeby można było słuchac muzyki z kompa i z TV w trochę lepszej jakości.

 

Słucham głównie rocka, hard rocka i trochę żadziej jakaś klasyka lub jazz.

 

Czy wymiana CD na Audiolab 8200 CD ma sens czy różnica będzie niewielka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8200 CD ma na pokładzie DACa, który oferuje lepsze brzmienie niż z napędu CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością warto wymienić kolumny, bo to najsłabsze ogniwo w tym secie, ale warto później pomyśleć o adaptacji akustycznej i szlifie okablowaniem łącznie z zasilającym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie posiadam taki zestaw:

Audiolab 8000A + Audiolab 8000P + Marantz CD 63 SE + Dali 450

 

Zastanawiam się co obecnie jest najsłabszym punktem, tego zestawu, a przy okazji myślałem o DAC'u żeby można było słuchac muzyki z kompa i z TV w trochę lepszej jakości.

 

Słucham głównie rocka, hard rocka i trochę żadziej jakaś klasyka lub jazz.

 

Czy wymiana CD na Audiolab 8200 CD ma sens czy różnica będzie niewielka?

 

Komp czy tv to tak słabe transporty do audio , że pod tym kontem szkoda kupować dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z lapka na bateryjnym zasilaniu dobrze przygotujesz windę zaimplementujesz Asio, Wasapi+ dobry player np. JRiver do tego użyjesz przed odsłuchem softu do wyłączenia programów działających w tle systemu np. fidelizer to możesz mi wierzyć, że da się słuchać i nawet zawstydzić niejeden CD player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapomniałeś napisać "moim zdaniem", "wydaje mi się, że", "IMO", czy coś mniej więcej w tym guście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, skoro tobie się coś wydaje, a nie jesteś tego pewien no cóż.

Jak zwykle zaczynasz trollować.

Nie wiem jakie macie sety w audio, ale zawsze można do mnie wpaść na teścik, jak odróżnisz co gra w danym momencie CD (które sobie przywieziesz), albo plik Hires lub rip tej samej płyty odszczekam, to co napisałem na tą chwilę możesz sobie dalej gdybać.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrozumiałeś mojego wpisu.

Powiem tyle, moim zdaniem człowiek wypowiadający swoje własne sądy jako prawdy absolutne nie jest godny zaufania ni nawet poważnej uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Rochu gdzie byłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnij proszę, nigdzie nie napisałem o swoich prawdach absolutnych, ale niejednego sprzętu słuchałem i moi znajomi o audiofilskich zakusach też bywali u mnie i gdybym miał napisać o ich odczuciach nie mógłbym być skromny w ich ocenie mojego setu.

 

Jeśli twój powyższy wpis odnosił się do cytatu w stopce to sorry za złośliwość :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój powyższy wpis odnosił się do cytatu w stopce to sorry za złośliwość :P

 

Wpis odnosił się do tego co raczyłeś napisać nad tą nieregulaminową stopką dzisiaj o godz. 20:14

 

Rochu gdzie byłeś?

 

Jeździłem tu i tam traktorem ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis odnosił się do tego co raczyłeś napisać nad tą nieregulaminową stopką dzisiaj o godz. 20:14

 

 

Co jest nieregulaminowe?

Oświeć mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to cytat J.Piłsudskiego używam takiej stopki na wielu forach i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Tutaj jestem od 2008 i stopkę mam od samego początku, co się z wami dzieje ludzie?

Czyżby wpływ obecnej "władzy" w tym katolandzie Europy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8200 CD ma na pokładzie DACa, który oferuje lepsze brzmienie niż z napędu CD.

 

A dla mnie odwrotnie, dlatego najlepiej jak kolega wujek2114 sprawdzi sam na własne uszy,

Audiolab ma trochę przyciemniona barwę, Dali tez ma raczej cieple granie, czy się to pogodzi ? czy uzyskasz szybkość i liniowość która przydałaby się przy rocku ?

 

zastanów się nad zewnętrznym DAC-iem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD63 jest niezły, czy gorszy/lepszy od audiolaba. Ciężko stwierdzić, musiałbyś sam sprawdzić. Zew DAC to niezle wyjście. CD63 da radę jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

to fajny transport jak wyżej, a można go za małe pieniądze jeszcze poprawić. DAC to świetny pomysł, a jaki to kwestia odsłuchów i wyboru, jest tego trochę :). Ja jestem fanem Aune s16, lampowego Music Halla i GoldNote DAC-7. Znakomity jest też DAC Soul Note, ja wybrałem Aune za pazur i moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można być "fanem" tak miernego daca jak Aune S16, mam go od paru dni i nie chce mi się nawet słuchać tej zabawki marketowej... A co do "mocy" to pierwszy lepszy cd cambridge audio ma jej więcej, o udanych DAC-ach innych marek nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No dobra a czym charakteryzuje się dobry transport?

 

nie wiem jak można być "fanem" tak miernego daca jak Aune S16, mam go od paru dni i nie chce mi się nawet słuchać tej zabawki marketowej... A co do "mocy" to pierwszy lepszy cd cambridge audio ma jej więcej, o udanych DAC-ach innych marek nie wspominając.

 

Pisz co nie jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A ja przytargałem staruszka Musical Fidelity M1dac i udało mi się osiągnąć zamierzony cel...delikatne "zagęszczenie" średnicy celem likwidacji wyostrzeń w gorszych realizacjach a przede wszystkim w ciężkich brzmieniach...przy zachowaniu pozostałych znakomitych cech systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu ten DAC nie ma energii w basie - który zresztą jest jakiś dziwny, scena jest mała i wąska, holografia spłaszczona, wyszczuplona średnica na wokalach, duże składy orkiestrowe brzmią nienaturalnie, gra jak wiele tanich daców kompletnie nie wciąga, brakuje barw i wypełnienia. Próbowałem wiele płyt i gatunków myśląc może coś podpasuje pod to chude granie, może Kraftwerk koncertowy... niestety porażka, Kraftwerk potrzebuje szybkiego i mocnego basu i sceny. Nie udało mi się znaleźć niczego dosłownie co by brzmiało na tyle dobrze, żebym chciał zatrzymać ten DAC. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

po prostu ten DAC nie ma energii w basie - który zresztą jest jakiś dziwny, scena jest mała i wąska, holografia spłaszczona, wyszczuplona średnica na wokalach, duże składy orkiestrowe brzmią nienaturalnie, gra jak wiele tanich daców kompletnie nie wciąga, brakuje barw i wypełnienia. Próbowałem wiele płyt i gatunków myśląc może coś podpasuje pod to chude granie, może Kraftwerk koncertowy... niestety porażka, Kraftwerk potrzebuje szybkiego i mocnego basu i sceny. Nie udało mi się znaleźć niczego dosłownie co by brzmiało na tyle dobrze, żebym chciał zatrzymać ten DAC. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

 

Widocznie kompletnie nie zgrał się z Twoim systemem...przecież to częsta przypadłość w audio...sztuką jest tak zmienić element aby zmienił jakiś wymagany zakres brzmienia bez ingerencji w to co już jest doskonałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można być "fanem" tak miernego daca jak Aune S16, mam go od paru dni i nie chce mi się nawet słuchać tej zabawki marketowej... A co do "mocy" to pierwszy lepszy cd cambridge audio ma jej więcej, o udanych DAC-ach innych marek nie wspominając.

 

Jakie DACi w tej cenie Twoim zdaniem tak mocno 'biją' tego Aune?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widocznie kompletnie nie zgrał się z Twoim systemem...przecież to częsta przypadłość w audio...sztuką jest tak zmienić element aby zmienił jakiś wymagany zakres brzmienia bez ingerencji w to co już jest doskonałe...

To po co chcesz aby pisać co jest nie tak z aune s16 skoro wyskakujesz z tezą o "niezgraniu" tak jakbyś miał mnie za amatora który nie potrafi ocenić zwykłego DAC-a :-) Koniec tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

wyskakujesz z tezą o "niezgraniu" tak jakbyś miał mnie za amatora który nie potrafi ocenić zwykłego DAC-a :-)

 

 

Nie zachowuj się jak baba...teraz jest koniec tematu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kompletnie nie zgrał się z Twoim systemem...przecież to częsta przypadłość w audio...sztuką jest tak zmienić element aby zmienił jakiś wymagany zakres brzmienia bez ingerencji w to co już jest doskonałe...

To częsta przypadłość w systemach zestawionych na zasadzie "leczenia" wad jednego z elementów przeciwstawnymi wadami innego elementu. Wtedy wystarczy zmienić cokolwiek by całość się posypała jak domek z kart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To częsta przypadłość w systemach zestawionych na zasadzie "leczenia" wad jednego z elementów przeciwstawnymi wadami innego elementu. Wtedy wystarczy zmienić cokolwiek by całość się posypała jak domek z kart.

 

Tak jest...dodajemy, ujmujemy...nie rozpiep...

Tak zachowuje się liniowy system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.