Skocz do zawartości
IGNORED

Seas M15CH002+ Raven R1 wstęga


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy osoby znające temat głośników (ja się b. słabo znam) są w stanie zaprojektować,lub podsunąć pomysł zwrotnicy dla średniotonowego Seasa M15CH002 i Raven R1 ribbon tweeter (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) Pomiary średniotonowego zrobił Troels w projekcie Cyclop i wg. tego zrobiłem dla niego zwrotnicę . Dopasowując niestety na ucho Ravena. Dla Ravena cięcie 2800, trzeci rząd (zalecał producent). Niestety gdzieś tkwi kruczek, okolice wyższej średnicy jakby "przydzwaniają" małym rezonansem lub są zbyt eksponowane i przeszkadzają. Oczywiście zastosowałem tłumienie dla wstęgi z powodu wysokiej efektywności. Efekt nie znika mimo przesuwania podziału Ravena ku górze. Wtedy robi się dziura w paśmie i brzmienie staje się "pudełkowe" bez blasku. Poza tym jest dobrze na ucho :) Dodam jeszcze, ze to projekt 3-way, niskotonowy Seas jak w Cyclop w/g Troelsa. Dziękuję za wszystkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko bez pomiarów i posłuchania cokolwiek stwierdzić,

Jeśli wykorzystałeś część zwrotnicy z innego projektu to tu będzie problem, gdyż nie osiągniez zgrania w fazie swoich głośników. Bez pomiarów tego się nie zrobi.

Oczywistą oczywistością jest że próbowałeś obrócić + i - ravena? :) i posłuchać które złożenie gra lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko bez pomiarów i posłuchania cokolwiek stwierdzić,

Jeśli wykorzystałeś część zwrotnicy z innego projektu to tu będzie problem, gdyż nie osiągniez zgrania w fazie swoich głośników. Bez pomiarów tego się nie zrobi.

Oczywistą oczywistością jest że próbowałeś obrócić + i - ravena? :) i posłuchać które złożenie gra lepiej

 

oczywiście, ale efektu nie było. Wykorzystałem schemat do seasa ze strony Trolesa, ten sam głośnik nisko i średniotonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawy

Napisz do lklukasz-a z diyaudio.pl

może będzie miał czas i ochotę pomóc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.