Jump to content
IGNORED

Tonsil zg 25c

Daglas25

Recommended Posts

Witam serdecznie. Ostatnio nabyłem kolumny zg 25c. Głośniki są do regeneracji - brak górnego zawieszenia, membrany wyglądają na dobre. Stan wizualny skrzyń dobry. Wykręciłem głośniki ze skrzyń żeby zobaczyć jak się ma środek. Wytłumienie w postaci gąbki do wywalenia, gąbka zupełnie rozpadała się w rękach, dodatkowo jedna zwrotnica jest uszkodzona a mianowicie cewki powietrzne. Są tam 2 cewki mniejsza i większa. Poprzedni właściciel chyba je usmażył bo plastikowe rolki na które nawinięty był drut są dosłownie stopione, ponadto z mniejszej cewki drut jest wypruty - ktoś grzebał przede mną. Pytanie moje teraz: poszukać nowych cewek o takich samych parametrach co oryginały i naprawić czy nabyć nowe zwrotnice? Widziałem na portalach zwrotnice do zg 25c lecz ciut się różniły, mam na myśli obie cewki były tej samej wielkości. Osobiście wolał bym zregenerować te które mam. Mam ktoś doświadczenie z tymi kolumnami? Czekam na jakieś podpowiedzi.

Dałem za nie 50 zł. A kupiłem dlatego że słyszałem wiele pochlebnych opini na ich temat i chciałbym je przywrócić do życia i samemu ocenić czy ich brzmienie będzie się mi podobać, a z drugiej strony jakiś taki mały sentyment do Polskich sprzętów mam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.