Jump to content
IGNORED

9 polski top

Krokodyll

Recommended Posts

No cóż...vox populi, vox dei...Wprawdzie moim osobistym faworytem w tym zestawieniu była twórczość innego artysty, ale "Wolność" to ładna piosenka. Bardzo cieszy fakt, że wygrała wskutek zorganizowanego protestu o charakterze politycznym. Zaistniało niebezpieczeństwo, że jakaś dziedzina życia, w tym wypadku działalność artystyczna, mogłaby pozostać wolna od wszechobecnego kontekstu politycznego, a w takim kraju nie chciałby żyć chyba nikt z nas, prawda? Mam tylko nadzieję, że w przyszłorocznym plebiscycie kolejność całej setki zostanie właściwie ustalona w zorganizowanej grupie, może wtedy da się uniknąć obecności nic nie wnoszących do naszej kultury takich piosenek jak "Pod Papugami", "Wspomnienie", tudzież dyrdymałków Grechuty z Anawą.

Nawiasem mówiąc, wątpliwy do tej pory był dla mnie sens powtarzania tego plebiscytu corocznie. Czyżby polska, tak przebogata scena muzyczna, dostarczała co roku nowych piosenek godnych tego zestawienia? Wydawało mi się, że dekada to najkrótszy okres, w którym czas i pamięć słuchaczy weryfikuje wartość artystyczną utworu.

Teraz, kiedy widzę w jakim błędzie tkwiłem, uważam że nawet plebistyty półroczne byłyby zasadne, a należałoby się zastanowić, czy nie warto byłoby co tydzień plebiscytem wszczechczasów komentować bieżącej sytuacji. Poddaję słuchaczom Trójki pod rozwagę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.