Skocz do zawartości
IGNORED

DTS HD Master , Atmos , DD


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Onkyo RZ 900 i BR Panasonic BDT 460 . I kilka płyt , w większość kupione w MM ( i tu może być problem ?) Są płyty, które bez problemu pokazują na wyswietlaczu jaki format dźwięku leci , np Furia - DTS HD Master , Mad Max - Atmos , R .W - The Wall - Atmos .

Ale np. W głowie się nie mieści powinno być DTS HD Master , a pokazuje DTS . Terminator Genisys powinno być Atmos , pokazuje DD , tak samo ostatni MI - Rogue Nation , Niepamięć powinno być DTS HD Master Audio , jest DTS :( I , tak z kilkoma płytami :(

 

Gdzie jest problem ? Dlaczego niektóre płyty bez grzebania w menu , ustawieniach bez problemu widzą prawidłowy kodek ?

 

Możecie podać z tylniej części płyt w/w tytułów numery przy kodzie kresowym , lub numery dowodu zakupu z górnej prawej części na opakowaniu ? ( na białym tle 3 litery i szereg cyfr BD - PL )

 

Jestem podłamany , jeszcze nie wiem , czy płyty , czy Onkyo , czy BDT 460 tak mnie wku...

 

Gdzie kupujecie filmy ?

 

I , się rozwiązało po poczytaniu instrukcji :) Ale , kto czyta instrukcje ?:) Przecież wszystko wiemy :)

Chodzi każda płyta jak ta lala ! Oprócz ustawień bistrem jest jeszcze kilka ikonek do zaznaczenia ( oryginalna ścieżka , tu on , a tam off )

Już psy wieszałam na MM , przepraszam :)

Chyba trzeba brać urlop i szukać nowych wrażeń w Atmosie .

 

Czy Atmos w ostatnich Transformersach jest tylko na wydaniu 3D ?:( Ktoś posiada 2D w Atmos ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żJa ostatnio kupiłem Minionki 3D. Są dwie płyty. Kupiłem bo chciałem sprawdzić Dolby True HD 7.1 w 2D. Tak było napisane na opakowaniu. W domu odpalam, ale gra mi tylko 5.1 we wersji angielskiej i polskiej. Wchodzę do menu a tam że lepsza wersja angielska jest w ATMOS. No i poległem. Możliwe ze jak się nie ma ATMOS to z automatu przełącza na 5.1? Zaskoczony jestem że nie było info o ATMOS na okładce.

Z ciekawostek dopisze że na opakowaniu płyty Everest jest napisane ze dźwięk Dolby ATOMS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz amplitunera z Atmosem to powinno odtworzyć Dolby True HD. Ustaw amplituner na Direct i sam powinien ustawić właściwe dekodery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max a co ty tam pozaznaczałeś,pochwal się bo oszczędzi to nie którym czytania tych instrukcji od BR:-) a tak na marginesie chyba odpuszczam sobie kupowanie teraz oppo bo coś mi się wydaje,że w przyszłym roku może wypuszczą w końcu nowy format tylko ciekaw jestem ceny.Nie ma ktoś jakiś przecieków/?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem , że ma otwierać oryginalną ścieżkę :)

Czytałem gdzieś , że Oppo i Sony pracują nad nowym odtwarzaczem . Teraz ukazuje się Panasonic UHD 900 ( 9000 ?) , ale cena za nowość wynosi 3500 . We wrześniu powinien wyskoczyć następca :) No może na wiosnę . Za dużo niewiadomych z tym hdmi : 2.0 , 2.0a , 2.0b . Tylko , co oglądać na tych odtwarzaczach ? Netflix w 4K ? Wystarczy mój Panasonic bdt 460 za 500 pln :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś spóźnione te info.. Bracki już ma tego Samsunga k8500 . Dodam że kupiony prawie dwa tygodnie temu(1400zł) w sklepie euro w Polsce i już zdążył dotrzeć do Ie. Czekamy na madmax w 4k i smerfy, dziś może dojdą również ..Cena tego odtwarzacza później poszła do góry po paru dniach..tv to js9500 i marantz sr7010 więc wszystko przygotowane do natywnego 4k,DolbyAtmos i hdr.. FILMY 4k na płycie na eBay już są dostępne i lista zapewne z miesiąca na miesiąc będzie się wydłuzac.Mnie osobiście interesuje czy ten odtwarzacz po włożeniu 4k płyty i włączeniu downscalingu do 1080p,czy i jak ten film będzie wyglądał na normalnym tv względem normalnego bluraya 1080p,bo taki również jest w pudełku

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest wczytywaniem płyt 4K w tych playera czy też długo trwa jak przy pierwszych BD, i jak z obsługą działają żwawo i czy szybko startują po uruchomieniu z pilota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest wczytywaniem płyt 4K w tych playera czy też długo trwa jak przy pierwszych BD, i jak z obsługą działają żwawo i czy szybko startują po uruchomieniu z pilota?

 

Narazie sprawdziliśmy tylko na normalnym blurayu i chodzą dobrze.. Pilot jest Lipny.. Mały itd ale na szczęście działa od tv.. Netflixa akurat nie sprawdzałem I INNYCH usług.. Menu samsungowe z wyglądu..Ogólnie bluray jak bluray.. Tylko lekki jest curved czyli zakrzywiony.. Chyba żeby stylistyką pasował do suhd..Resztę zobaczymy jak dojdą te filmy i jak to wypadnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak w tym js9500 wypada hdr bo to az dziwne ze tv jest przystosowany do hdr a nigdzie go nei reklamuja jako hdr tylko dopiero seria K idzie jako dolby vision

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak w tym js9500 wypada hdr bo to az dziwne ze tv jest przystosowany do hdr a nigdzie go nei reklamuja jako hdr tylko dopiero seria K idzie jako dolby vision

 

Tu masz próbkę hdr z js9500

a tv do hdr przystosowany w 100%.. Poczytaj u Maćka i Gmeru...Revenanta Oglądałem już w normalnej wersji i wygląda całkiem inaczej..W 4k i hdr pokaże się na dniach w Europie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mój Panasonic bdt 460 za 500 pln :)

 

Nigdy nie miałem problemów z dźwiękiem na Oppo 103D ;) Mam Onkyo PR-SC5530 i z tego co pamiętam, transformers ostatnia część była w Atmosie i w 2D...

Zresztą każdy film, który odtwarzałem, jak był w Atmosie to Onkyo pokazywało, że jest Atmos i odtwarzany był poprawnie. Nigdy też nie przełączał mi się na DD, etc... (chyba, że polska ścieżka dźwiękowa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być DTS HD Master , a pokazuje DTS . Terminator Genisys powinno być Atmos , pokazuje DD , tak samo ostatni MI - Rogue Nation , Niepamięć powinno być DTS HD Master Audio , jest DTS :( I , tak z kilkoma płytami :(

Gdy zamiast Atmos gra DD, to rzeczywiście słabo, ale powiedz szczerze, czy na ucho rozróżnisz na tym RZ900 czy gra DTS czy DTS HD Master Audio? Na tym forum już spotkałem się z prześmiewczymi komentarzami gdy chciałem startować do ślepego testu okablowania, ale powiem szczerze, iż na RZ900 do ślepego testu DTS vs DTS HD bym nie chciał stawać. ;)

Jestem podłamany , jeszcze nie wiem , czy płyty , czy Onkyo , czy BDT 460 tak mnie wku...

Onkyo nie obsługuje DD-EX/DTS-ES itp, zamienia je w standardowe 5.1. Ale to chyba jedyny taki "numer" wywijany przez RZ900. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum już spotkałem się z prześmiewczymi komentarzami gdy chciałem startować do ślepego testu okablowania, ale powiem szczerze, iż na RZ900 do ślepego testu DTS vs DTS HD bym nie chciał stawać. ;)

No tu mnie rozwaliłeś - różnice między kablami w ślepym słyszysz a miedzy Core i HD na RZ900 nie - jesteś mega :):):). Tylko jeszcze uściślił czy słyszysz tylko głośnikowe czy sieciowe też.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu mnie rozwaliłeś - różnice między kablami w ślepym słyszysz a miedzy Core i HD na RZ900 nie - jesteś mega :):):). Tylko jeszcze uściślił czy słyszysz tylko głośnikowe czy sieciowe też.....

Znasz RZ900? Ten amplituner przytłumia brzmienie, zwłaszcza wysokich tonów, i dlatego trudniej na nim usłyszeć i różnice w okablowaniu i między DTS a DTS HD. Na sprzęcie który pokazuje dźwięk, a zwłaszcza jego górne rejestry, w bardziej bezpośredni sposób, nie ma z tym żadnego kłopotu, jednak Onkyo łagodzi brzmienie na tyle, że zaciera się dużo różnic wywołanych przez pogorszenie jakości okablowania/pogorszenie jakości pliku - mam nadzieję, że jest to zrozumiałe? Włączenie średniej mp3-ki tuż po odsłuchu flaców np. na Yamasze to krew z uszu, natomiast na Onkyo nie ma takiej drastycznej różnicy. Różnica oczywiście jest, ale głównie w zakresie basowym, a w kinie domowym za bas i tak odpowiada głównie subwoofer, dlatego Onkyo w kinie domowym (a przecież tego dotyczy temat) tym bardziej przybliża brzmienie DTS HD do starszego DTS. Sieciówek natomiast nigdy nie porównywałem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miś1185 czemu miałby nie usłyszeć różnicy między DTS, DTS HD na tym amplitunerze ? Przecież to bezstratny format. Tak patrze, że ten ampli kosztuje 6000 zł więc nie jest to niska półka.

Czy to znaczy, że jak ja kupię używany ampli z DTS HD tak do 1500 zł to nie będzie różnicy w stosunku do tego co miałem na swoim starym amplitunerze (Panasonic SA-HE70) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałby nie usłyszeć różnicy między DTS, DTS HD na tym amplitunerze ? Przecież to bezstratny format. Tak patrze, że ten ampli kosztuje 6000 zł więc nie jest to niska półka.

Pod względem zysków na DTS HD/strat na starszych formatach, nie tylko cena gra rolę. Wcześniej miałem budżetową Yamahę 465, która ogromnie rozróżniała jakość plików, obecne Yamahy za 4000-6000zł również doskonale pokazują takie różnice a dźwięk mają zdecydowanie przyjaźniejszy od tamtej zabawki. Wielu producentów nie idzie jednak w kierunku jak najwierniejszego przekazu zarejestrowanej muzyki, a ugrzeczniania, uładniania jej, dodawania od siebie jakiegoś koloru, smaczku. Nawet w drogich sprzętach. Przez te zabiegi, w mniejszym bądź większym stopniu wygładzane są niedoskonałości formatów stratnych, ale i zacierana jest ta wysoka rozdzielczość formatów bezstratnych.

Jeśli przymierzasz się do zakupów, to nie sugeruj się wyłącznie ceną, jak również opiniami iż "sprzęt x gra o klasę lepiej od sprzętu y" - bo takie opinie mogą się odnosić np właśnie do indywidualnych preferencji względem tego, jaki rodzaj ingerencji w dźwięk komuś bardziej odpowiada. Jeśli więc wymiana sprzętu - to (o ile nie mamy sytuacji, iż jakiś film nie chce odpalić bo nie mamy odpowiednich kodeków) dla polepszenia dźwięku, a nie po to by widzieć na wyświetlaczu DTS HD zamiast DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy Atmos i DTS X ma taki sam bitrate odpowiednio do poprzednich koderów D trueHD i Dts MA HD bo szukałem i nigdzie nie zalazłem jaką mają bitrate te nowe formaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie Atmos / DTS X dotyczy ilości i rozmieszczenia kanałów (czyli o wykorzystanym sposobie realizacji ścieżki dźwiękowej) , a nie wielkości bitrate tej ścieżki. O bitrate ścieżki można mówić porównując DD/DTS do D trueHD/DTS HD MA czyli format stratny do bezstratnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy,że film z Atmos nie "pójdzie" na ampli bez tego dekodera. Po prostu zostanie odtworzony z kompatybilnością wstecz tak jak to miało miejsce w przypadku DD EX/DTS ES.

 

Jeśli masz film BD lub jego obraz czy rip bez ingerencji w ścieżkę to bitrate będzie taki jak został oryginalnie przygotowany bez względu na ilość kanałów. Natomiast jeśli ktoś pozbawił ścieżkę dodatkowych danych (czyli zrobił z niej format stratny DD/DTS aby np zmniejszyć wagę pliku) to wtedy bitrate się zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakupiłem film 13 godzin Tajna Misja w Benghazji gdzie jest Atmos 7.1 i wiem że dekoduje w stecz bo mi pokazuje DD trueHD ciekawio mnie tylko bitrate czy jest różnica miedzy nowymi formatami a wstecz HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście realizacja materiału może się różnić i nie w każdym wypadku bitrate będzie taki sam pomimo formatów bezstratnych. Jedna płyta zabrzmi lepiej, druga gorzej (tu chodzi nie tylko o różnice w bitrate ale także w ostatecznym masteringu). Widziałem filmy tak marnie wydane, że jakość dźwięku pomiędzy formatem stratnym a bez stratnym była bardzo znikoma i tylko momentami było słychać różnicę - oczywiście na korzyść formatu bezstratnego.

 

Bitrate to ilość informacji - im ich więcej tym dźwięk bardziej "szczegółowy" nie skompresowany. Dekodowanie wstecz ograniczy bitrate w przypadku zejścia z DD TrueHD/DTS HD MA do DTS/DD czyli tzw rdzenia. A to czy ampli obsłuży Atmos czy nie nie wpływa na bitrate - o ile taki ampli obsługuje DD TrueHD/DTS HD MA.

 

Atmos to taki DD TrueHD/DTS HD MA tylko rozbity na więcej kanałów aby stworzyć bardziej otaczającą nas scene - bardziej realną bez dziur. Ilość kanałów nie dodaje czy ujmuje bitrate`u. Tak więc nie mając tego systemu nie tracimy na jakości a na doznaniach przestrzennych - choć te dla niektórych mogą stanowić lepszą jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthV

Czy w takim razie twierdzisz że płyta nagrana w ATMOS powinna zostać zdekodowana do DTS HD/DD TrueHD ? I amplituner powinien wyświetlić że taki sygnał dekoduje?

Albo inaczej zapytam, czy mając amplituner z DTS HD/DD TrueHD odtworzę ścieżkę dźwiękową 7.1 z płyty na której dzwięk jest zakodowany w ATMOS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje film w Atmosie 7.1 Yamacha pokazuje mi DD trueHD 5.1(multichnnel) bo taki system nagłosniena posiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.