Skocz do zawartości
IGNORED

DTS HD Master , Atmos , DD


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Bobcat wyjątkowo zgadzam się z Tobą nie wchodząc w szczegóły, bo nie mam stosownych doświadczeń z KD.

 

Wychodzę z prostego założenia że nie tyle jest ważna ilość (mnożenie kanałów) lecz jakość dźwięku do tego by w doskonalszy sposób odwzorować przestrzenne efekty.

 

Nie zastanowiło nikogo iż audiofilom nigdy by przez myśl nie przeszło zwiększanie ilości głośników w stereo w celu poprawy lokalizacji?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie tutaj muszę się z Tobą zgodzić.

 

Będę do znudzenia powtarzał, że w warunkach domowych przyrosty efektu przestrzennego w funkcji ilości kanałów powyżej konfiguracji 5.1 spadają asymptotycznie do zera. Za to koszty rosną wykładniczo. Rozumiem, że mówimy o utrzymaniu jakości dźwięku, czyli amplitunerze i kolumnach z odpowiedniej półki. Nie o marketowych zestawach "all in one box" i (pardon) pierdzigrajkach zamiast głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie tutaj muszę się z Tobą zgodzić.

 

Rozmowy kontrolowane widzę.

 

 

Ponadto miłośnicy Dolby Atmos są niekonsekwentni idąc w 5.1.2 albo w 7.2.4. Czemu tak skromnie? Ten system umożliwia do 128 niezależnych ścieżek dźwiękowych i do 64 głośników. Jak się bawić to się bawić. Czego to się nie zrobi dla szpanu.

 

 

 

Jak ktoś ma sale kinową i 100 znajomych i to można dać to 128 głośników żeby każdy słyszał tak samo.

W domowych warunkach wystarczą dwa żeby było słyszalne dosłownie z góry

 

 

Będę do znudzenia powtarzał, że w warunkach domowych przyrosty efektu przestrzennego w funkcji ilości kanałów powyżej konfiguracji 5.1 spadają asymptotycznie do zera. Za to koszty rosną wykładniczo.

 

 

Jakie koszty?. Sprzęt z ATMOS to teraz standard. Kto go kupuję to go dostaje. Koszt to dwa dodatkowe głośniki w suficie w podstawowym układzie co w skali całego kina jest małym procentem. Reszta jeśli chce nowy AV z ATMOS to wymienia bo uważa że warto.

 

 

WARTO oglądać cały film normalnie żeby tylko w jednej scenie z całego filmu usłyszeć deszcz nad głową.

Tak samo jak oglądać obyczajowy film i tylko raz przez chwile usłyszeć subwoofer.

 

Co innego nie mieć tych głośników lub subą i tego nie usłyszeć.

 

Ja uważam że warto. Bo chodzi o SZCZEGÓŁY, które są ważne we wszystkich ważnych rzeczach

 

 

Pocieszając się że filmów z ATMOS niby tylko 6 % i nie warto to pytam się ile ma być?

Dopiero ten format wchodzi i z czasem będzie na co drugim filmie 4K które będą się ukazywać wraz z codziennością 4k w naszych domach. tak jak to było z Full HD.

 

Inna sprawą jest usłyszeć ten deszcz naturalnie a nie jak dźwięk deszczu wiec głośniki MUSZĄ byc tak samo dobre jak reszta.

Aby cały ten zabieg miał sens i można było się pozytywnie zaskoczyć.

Tu chodzi o udoskonalenie tego co mamy o spotęgowanie wrażeń a nie nową jakość.

nie wiem skąd ta krytyka że to skok na kasę.

 

 

Odnoszę wrażenie kolego .BOBCAT że może widziałeś i słyszałeś już wszytko ale nie usiadłeś sobie do tego.

 

Tak samo było w przypadku 3D, które wg Ciebie jest bez sensu i umiera.

 

Nie wziąłeś pod uwagę ilu ludzi tak naprawdę widziało prawdziwe 3D ( w telewizorze lub marnym kinie) a ile ma odpowiedni sprzęt oraz źródło do jego przekazu.

Bo choćby było 5 dobrych filmów na krzyż to przy odpowiednim sprzęcie to warto bo rozrywka i frajda przednia dla małych i dużych.

 

Można mówić że coś mi nie odpowiada, nie potrzebuje, nie jestem zainteresowany ale że to jest lipa, naciąganie i nie przejdzie to tak jakby mówić NIE UDA SIĘ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy kontrolowane widzę.

 

Poczytaj inne wątki. Ja się z tym gościem programowo nie zgadzam. Tu jest wyjątek.

 

Sprzęt z ATMOS to teraz standard. Kto go kupuję to go dostaje. Koszt to dwa dodatkowe głośniki w suficie w podstawowym układzie co w skali całego kina jest małym procentem. Reszta jeśli chce nowy AV z ATMOS to wymienia bo uważa że warto.

 

Te dodatkowe końcówki mocy to za darmo dają? Polityka cenowa jest jasna: mnożyć ich ilość przy utrzymaniu ceny. Dla mnie sprawa jest oczywista. Jeśli amplituner z 11 końcówkami mocy kosztuje tyle co dobry z 5 końcówkami - to znaczy, że ma podzespoły gów...nej jakości.

 

Głośniki na górę też pytanie: coś porządnego czy pierdzigrajki?

 

WARTO oglądać cały film normalnie żeby tylko w jednej scenie z całego filmu usłyszeć deszcz nad głową.

 

Gdy mam ochotę napić się piwa to niekoniecznie muszę sobie kupować cały browar.

 

z czasem będzie na co drugim filmie 4K

 

Tak samo dźwięk 7.1 miał wg zapowiedzi być na każdym nowym filmie. Udział ten nigdy nie przekroczył 7%.

 

głośniki MUSZĄ byc tak samo dobre jak reszta.

Aby cały ten zabieg miał sens i można było się pozytywnie zaskoczyć.

 

Czyli jednak koszty.

 

Tu chodzi o udoskonalenie tego co mamy o spotęgowanie wrażeń a nie nową jakość.

nie wiem skąd ta krytyka że to skok na kasę.

 

Typowe marketingowe ble-ble-ble z reklamowych folderów.

 

Odnoszę wrażenie kolego .BOBCAT że może widziałeś i słyszałeś już wszytko ale nie usiadłeś sobie do tego.

 

No i co z tego? Po to aby wiedzieć, że 2 x 2 = 4 niekoniecznie trzeba być od razu profesorem matematyki.

 

Tak samo było w przypadku 3D, które wg Ciebie jest bez sensu i umiera.

 

Nie jest tak? Nie widzisz co się dzieje?

 

Nie wziąłeś pod uwagę ilu ludzi tak naprawdę widziało prawdziwe 3D ( w telewizorze lub marnym kinie) a ile ma odpowiedni sprzęt oraz źródło do jego przekazu.

 

Mówimy o rynku, a nie jakiejś mikro-niszy wegetującej sobie gdzieś na jego dalekich rubieżach. Podobnie 8600 tytułów SACD i 32 tytuły BD Pure Audio nie stanowią rynku nagrań muzycznych wobec wielu milionów tytułów CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz dnia 21.09.2016 - 15:38 napisał

"Rozmowy kontrolowane widzę."

 

Poczytaj inne wątki. Ja się z tym gościem programowo nie zgadzam. Tu jest wyjątek.

 

Uściślę że głównie w sprawach ideologicznych, choć nie tylko.....tu jest zdecydowanie pierwszy raz że się zgadzam choć jak byśmy przeszli do szczegółów to Bobcat (dla zasady) gdzieś ze mną się nie zgodzi. :))))

Choćby w sprawie 3D.....we flagowych telewizorach dużych rozmiarów nadal się ten system znajdzie, co innego w TV mniejszych od 50 cali....a Bobcat już to 3D pogrzebał. ;(

 

Jeśli amplituner z 11 końcówkami mocy kosztuje tyle co dobry z 5 końcówkami - to znaczy, że ma podzespoły gów...nej jakości.

 

Głośniki na górę też pytanie: coś porządnego czy pierdzigrajki?

Czyli jednak koszty.

 

 

Znów nie sposób się nie zgodzić... ;)

 

 

 

WARTO oglądać cały film normalnie żeby tylko w jednej scenie z całego filmu usłyszeć deszcz nad głową.

Inna sprawą jest usłyszeć ten deszcz naturalnie a nie jak dźwięk deszczu.....

 

To deszcz słyszymy nad głową i to jest naturalne.....a ja głupi myślałem że słyszymy jak spada na ziemię, człowiek uczy się całe życie.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Bobcat.....i tak można byłoby w nieskończoność:)

 

 

Nie zgadzam się z Tobą. i niech tak zostanie.

ja jak i inni nie są i nie będą czuli się jak ich kos robi w kasę.

Tylko zwyczajnie zadowoleni.

Coś musi cieszyć

 

 

To deszcz słyszymy nad głową i to jest naturalne.....a ja głupi myślałem że słyszymy jak spada na ziemię, człowiek uczy się całe życie.... ;)

 

ha ha ... chodzi mi o jakość dźwięku. Jest totalna cicha scena i aktorowi dzwoni telefon, który ma taka sama melodie jak Ty ( np. NOKIA)

 

Słyszysz że dzwoni mu telefon= słyszysz jego dźwięk

 

Słyszysz że dzwoni telefon ( Twój ) = masz bardzo dobry sprzęt.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku, telefon...nic nie rozumiem.....skuteczne do końca zagmatwałeś.

Ten deszcz słyszany w górze bardziej do mnie przemawiał.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, pod jakąś wiatą, w samochodzie, czy pod drzewem to jednak słychać deszcz nad naszymi głowami, ptaki też często słyszymy nad sobą, umiejscowienie takich efektów nad głowami w filmie wydaje się więc naturalną rzeczą, poprawiającą imersję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chmurach deszczu nie słychać. Dopiero gdy krople padają na ziemię. Już lepszym przykładem byłby lecący nad głową samolot.

 

Jakość dźwięku, telefon...nic nie rozumiem.....skuteczne do końca zagmatwałeś.

Ten deszcz słyszany w górze bardziej do mnie przemawiał.... ;)

 

 

Samolot owszem ale tu poradzi sobie każdy głośnik.

Omawiany deszcz czy telefon to jest przykład JAK słyszymy.

 

Trudno mi to inaczej wytłumaczyć bo to dla mnie i dla każdego co oczekuje jakości rzecz oczywista.

 

Telefon, który słyszysz, że dzwoni ale nie wiesz czy Twój czy w filmie. ( osobiście słyszałem taki film i dałem się nabrać że to fon w pokoju)

 

Deszcz, który pada słyszysz, że pada i patrzysz gdzie jest mokro:)

 

Skoro ma padać tylko przez chwile na całym filmie niech pada naprawdę:)

 

Czy w swoim stereo nie słyszeliście, że ktoś tam jeszcze śpiewa i gra na instrumencie, którego wczesniej na gorszym sprzecie, pliki, radiu, spotify nie usłyszeliście?

 

Umiejscowienie kolumny i efekt przestrzenny to jedno a Jakość i realizm słyszanego dzwięku to drugie.

ATMOS W pierszym to udoskonali a w drugim spotęguje doznania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz, który pada słyszysz, że pada i patrzysz gdzie jest mokro:)

 

Skoro ma padać tylko przez chwile na całym filmie niech pada naprawdę:)

 

Poprowadź rurki i zamontuj sikawki w suficie. I oglądaj film pod parasolem.

 

Czy w swoim stereo nie słyszeliście

 

Komu wyjeżdżasz ze stereo? Mnie? Zajrzyj na mój profil.

 

Umiejscowienie kolumny i efekt przestrzenny to jedno a Jakość i realizm słyszanego dzwięku to drugie.

ATMOS W pierszym to udoskonali a w drugim spotęguje doznania

 

Atmos wpływa tylko na przestrzenność. Jakość dźwięku zależy wyłącznie od jakości nagrania, odtwarzacza, amplitunera (lub wzmacniacza) oraz (przede wszystkim) kolumn głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat masz znowu u mnie plusa.....myślę że nasz Procz nie rozumie że nie tędy droga, nie przez mnożenie głośników a przez jakość nagrania i jakość sprzętu można szybciej i taniej (dla nas) dojść do celu.

Lepiej by nie dawał też przykładów ze stereo, bo pewnie nie wie że przy doskonałych realizacjach w stereo słychać o wiele więcej niż mógłby sądzić po ustawieniu kolumn.....coś wybrzmi w górze, coś nisko lub w głębi a i to że usłyszymy coś poza bazą stereo to nic dziwnego. O wierności dźwiękom słyszanym tak jak w naturze nie wspomnę....

By otoczyć nas dźwiękiem w każdej płaszczyźnie wystarczą 4 głośniki (słownie cztery).....że zastosowano więcej wynikało pewnie z zastosowania marketingowego określenia "kino domowe" które doskonale zadziałało na rynek.....teraz tylko się to co dało zyski kontynuuje (7.1, 22.2, głośniki wysoko, może czas na głośnik na dole itd.). ;)

 

Niestety realizacja nagrań i narzucony system odtwarzania nie daje alternatywy i musimy stosować tą minimalną liczbę głośników w KD i dźwięku otaczającym nas (5.1), nie oznacza to że przy dużych salach projekcyjnych lepsze efekty uzyskamy gdy zastosujemy większą ich liczbę, nie musi to jednak wynikać z wyższości tego rozwiązania a ułomności sprzętu i realizacji nagrań. ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprowadź rurki i zamontuj sikawki w suficie. I oglądaj film pod parasolem.

 

......i pomyśleć że przez chwilę myślałem że rozmawiam z pasjonatem kina domowego.

 

Komu wyjeżdżasz ze stereo? Mnie?

 

Zapomniałeś dopisać : "A w ryj chcesz?"

 

Bardzo ładnie opisałeś swoja osobę.

 

Mimo wszystko pozdrawiam i kończę dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprowadź rurki i zamontuj sikawki w suficie. I oglądaj film pod parasolem.

 

......i pomyśleć że przez chwilę myślałem że rozmawiam z pasjonatem kina domowego.

 

Źle myślałeś. Nie jestem nim, co jednoznacznie wynika z mojego profilu. Moją pasją jest muzyka 5.1. Nie kino domowe.

 

Komu wyjeżdżasz ze stereo? Mnie?

 

 

Zapomniałeś dopisać : "A w ryj chcesz?"

 

Bardzo ładnie opisałeś swoja osobę.

 

Przesada. Wyraziłem jedynie zdziwienie utożsamianiem mnie ze stereo, w świetle mojego profilu.

 

Mimo wszystko pozdrawiam i kończę dyskusje.

 

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat masz znowu u mnie plusa.....myślę że nasz Procz nie rozumie że nie tędy droga, nie przez mnożenie głośników a przez jakość nagrania i jakość sprzętu można szybciej i taniej (dla nas) dojść do celu.

 

Tzw. oczywista oczywistość.

 

Lepiej by nie dawał też przykładów ze stereo, bo pewnie nie wie że przy doskonałych realizacjach w stereo słychać o wiele więcej niż mógłby sądzić po ustawieniu kolumn.....coś wybrzmi w górze, coś nisko lub w głębi a i to że usłyszymy coś poza bazą stereo to nic dziwnego. O wierności dźwiękom słyszanym tak jak w naturze nie wspomnę....

 

Również zgoda.

 

By otoczyć nas dźwiękiem w każdej płaszczyźnie wystarczą 4 głośniki (słownie cztery).

 

Of course.

 

że zastosowano więcej wynikało pewnie z zastosowania marketingowego określenia "kino domowe" które doskonale zadziałało na rynek....

 

Niezupełnie tak. Po nieudanym eksperymencie w połowie lat 70-tych kwadrofonia chwilowo znikła. Dźwięk wielokanałowy wrócił jednak na początku lat 80-tych w zastosowaniu kinowym jako Dolby Surround. Z teoretycznego punktu widzenia była to typowa kwadrofonia matrycowa 4-2-4, trochę zmodyfikowana dla potrzeb dźwięku towarzyszącego obrazowi. Potem dopiero producenci doszli do wniosku, że zapis wielokanałowy może mieć zastosowanie również dla reprodukcji samej muzyki. Ponieważ jednak sprawa wróciła niejako "na koniu" zastosowań filmowych - postanowiono nie mnożyć standardów (co "zabiło" pierwszą kwadrofonię) i wykorzystać rozwiązania kinowe. Stąd (wymuszony niejako w nagraniach audio) głośnik centralny i subwoofer.

 

Niestety o ile w przypadku dźwięku towarzyszącego obrażowi formaty wielokanałowe świecą tryumfy - w samym audio ponownie się nie przyjęły i są praktycznie martwe. Jako miłośnik muzyki 5.1 bardzo nad tym boleję, lecz takie są realia.

 

Zwolennicy mnożenia ilości kanałów powinni zdawać sobie sprawę, że uczestniczą w "wyścigu szczurów" pomiędzy Dolby a DTS, stając się niejako jego ofiarami. Poprzednio górą był DTS-HD MA (nie Dolby TrueHD), obecnie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Dolby Atmos (nie DTS:X). Jak znam życie: z pewnością ani jedni, ani drudzy nie powiedzieli ostatniego słowa, więc życzę powodzenia uczestnikom tego wyścigu do absurdu.

 

Podkreślam, że cały czas mam na myśli zastosowania domowe. Dyskutowane tutaj nowinki mają jak najbardziej swą wartość w wielkich salach kinowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co.

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz i tak w kółko powtarzasz, że jedynym racjonalnym systemem jest 5.1 i fullhd.

W kółko piszesz to wszędzie, żeby samemu w to uwierzyć.

Nie wiem co Cię tak bóli, że ktoś montuje więcej głośników albo kupuje tv 4k.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zrozumieć że nie liczy się ilości tylko jakość..

..zresztą w wielu dziedzinach..;)

 

45105d1454483269t-blue-room-speakers1.jpg

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co.

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz i tak w kółko powtarzasz, że jedynym racjonalnym systemem jest 5.1 i fullhd.

W kółko piszesz to wszędzie, żeby samemu w to uwierzyć.

Nie wiem co Cię tak bóli, że ktoś montuje więcej głośników albo kupuje tv 4k.

 

Znam sprawę z autopsji, albowiem miałem i przećwiczyłem konfiguracje większe niż 5.1. Powrót do 5.1 był moją świadomą, przemyślaną decyzją. Przekonywać siebie nie muszę. Poza tym nie moja kasa, nie mój ból. Każdy wydaje na co chce, może np. palić w kominku banknotami.

 

Piszę natomiast dlatego, że jest tu na Forum wielu początkujących adeptów hobby jakim jest audio video. Szukają rady co kupić. Uważam, że warto aby mieli świadomość i nie padali od razu "na dzień dobry" ofiarą marketingowego prania mózgów.

 

Nie rozumiem stwierdzenia na temat Full HD. Wielokrotnie deklarowałem się jako zwolennik 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sprawę z autopsji, albowiem miałem i przećwiczyłem konfiguracje większe niż 5.1. Powrót do 5.1 był moją świadomą, przemyślaną decyzją.

 

No widzisz, to zupełnie odwrotnie jak u mnie. Nie wrócił bym już do 5.1....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to zupełnie odwrotnie jak u mnie. Nie wrócił bym już do 5.1....

 

Ty przedstawiasz swój punkt widzenia, ja swój. Każdemu wolno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem 8k.

Ja też jestem zwolennikiem wycieczek na księżyc ale puki co jeżdżę rowerem po parku.

 

No dobrze, lubisz muzykę wielokanałową.

Rozumiem, że słuchałeś nagrań w auro3d i ci się to nie podoba.

Bo jeśli nie, to nie rozumiem, czemu innych odwodzisz od pomysłu słuchania muzyki w auro3d?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję muzykę od samego początku nagraną w formacie wielokanałowym.

 

Podkreślam: chodzi o dyskretne, czyli niezależne kanały. Każdy głośnik jest obsługiwany przez jeden, dedykowany jemu (i tylko jemu) kanał przesyłowy.

 

Auro3D polega na domiksowywaniu dodatkowych kanałów na 5.1. Wszelkie tego typu sztuczki (rozwijanie stereo do 5.1 za pomocą układów takich jak Dolby Pro Logic II również) traktuję jako zło konieczne, na zasadzie "jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma". Trzeba być świadomym sztuczności takich procedur i wynikających z nich efektów.

 

Poza tym nikogo od niczego nie odwodzę. Każdy podejmuje decyzje samodzielnie. Wygłaszam jedynie swoją opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to jest tam mixowane ale jak widziałem jak nagrywają koncert, to mają mikrofony na specjalnych stojaka wysoko i taki dźwięk nagrywają.

Tak że, to nie jest sztucznie zrobione, tylko tak nagrane a potem wmiksowane w 5.1 z metadanymi, żeby procesor wiedział, kiedy puścić dźwięk na górne głośniki.

I dalekie jest to od jakiegoś sztucznego pro logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to również sztuczne. Trochę bardziej wyrafinowane technicznie niż Pro Logic, ale jednak.

 

Prócz tego (tu mówię wyłącznie swoją opinię) trzeba sobie w pewnym momencie powiedzieć "dość". Inaczej człowiek będzie stale niezadowolony i wiecznie będzie mu mało. Sprzęt dla nas czy my dla sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja wkroczyła w takie rejony że i ja muszę powiedzieć dość, bo mówię o tym z doświadczeń ze stereo a z KD po kilku próbach i z wielu względów zrezygnowałem już wcześniej. Może gdybym dysponował dużym (bardziej ustawnym niż obecne) pomieszczeniem dedykowanym tylko temu by oglądać filmy gra warta by dla mnie była świeczki.

 

Nie mam wątpliwości że w KD oddzielenie niskich tonów od reszty głośników dać musi korzyści zwłaszcza gdy głośniki kierunkowe są niewielkie, ja w stereo korzystam z tego i takie 2.1 (przy b.niskim podziale częstotliwości) sobie chwalę.

Natomiast kanał centralny, zwłaszcza gdy odległość między lewym a prawym jest niewielka, komu to było potrzebne? Wiem że nagrania 5.1 wymuszają jego stosowanie a wszelkie miksowanie do dwóch kanałów może pogorszyć efekt końcowy, ale porównując do stereo nikt przecież nie wpadł na pomysł takiego rozwiązania i nikt nie widzi problemu w stereo z lokalizacją dźwięku w środku między głośnikami.

Przeniesiono zastosowane z konieczności w kinach (wielkość ekranu, odległość między lewym i prawym) głośniki centralne chyba tylko po by upodobnić marketingowo dźwięk kinowy z tym co mieliśmy mieć w domu i uprościć aplikację tego co nagrano dla kin w warunki domowe, bo do prawidłowego odbioru tego co się dzieje przed nami wystarczą dwa głośniki.

Wydaje mi się że podobnie jest teraz, jak dobrze rozumiem "wzbogaca" się dźwięk o kolejne kierunki mnożąc (można jak widać po specyfikacji do absurdalnych ilości 64 głośniki i 128 ścieżek filmowych - kino) dedykowane im głośniki....ok. można i tak jak się nie ma pomysłu by wzbogacić dźwięk o kolejne kierunki na innej drodze jak sztucznie w programie komputerowym, można....ale co to ma mieć wspólnego z naturalnością dźwięku i w związku z tym z jego jakością nie wiem, ale może kiedyś się dowiem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i też bym wolał klasyczne 2.1 niż 5.1 ze względu na większą prostotę i lepszą jakość mniejszej ilości elementów. Ale póki co blokuje mnie kilka kwestii:

na ampli mogę regulować głośność dialogów, przydaje się jak się ogląda gorszej jakości filmy z różnych źródeł,

funkcje CEC, sterowanie jednym pilotem, autostart ampli itp,

menu osd, jak dla mnie wygodniejsze sterowanie radiem, streamerem, plikami na ekranie tv niż telefonie, chyba że jakiś cywilizowany streamer potrafi wyświetlać na ekranie tv?

no i korekcja akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat. Słuchałem dzisiaj sobie JM Jare "Aero" zapewne znana Ci płyta.

W pure direct, dźwięk zyskuje na czystości i wszystko pięknie brzmi ale w porównaniu do auro3d brak przestrzeni.

Z dodatkowymi 4 głośnikami płyta dużo zyskuje, według mnie.

Nie wiem jak to jest miksowane ale wcale nie brzmi sztucznie.

W kawałku który zaczyna sie wiejacym wiatrem, słychać ten wiatr ponad głową i krąży wokół pokoju, efekt świetny i te pioruny w innym znowu kawałku, tylko deszcz jakoś słabo nagrali, bo i na 5.1 wydaje się mało naturalny.

 

Następnie posłucham Schillera w stereo.

Bez aplitunera. Tylko odtwarzacz i wzmacniacz stereo i kolumny.

No świetnie to brzmi również.

 

Posunął bym się do tezy, że albo stereo albo wielogłośnikowo, nie koniecznie 5.1

Takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Schillera czy Jarea?

 

JM Jare concert in China.

Juz szukam.

 

To?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.