Skocz do zawartości
IGNORED

DTS HD Master , Atmos , DD


max720

Rekomendowane odpowiedzi

90% kanałów z oferty nc+ czy to cp jest ze "znaczkiem" HD. Duża większość z nich jest bardzo dobrej jakości. Chodzi o to że możemy pomarzyć o 4K a już nie mówiąc o 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% kanałów z oferty nc+ czy to cp jest ze "znaczkiem" HD. Duża większość z nich jest bardzo dobrej jakości. Chodzi o to że możemy pomarzyć o 4K a już nie mówiąc o 8K.

 

Pakiety:

 

Start+ 59 kanałów w tym 17 HD

Comfort+ 93 31

Extra+ 127 44

Canal+ 34 13

Start+ z Canal+ 67 25

Comfort+ z Canal+ 101 39

Extra+ z Canal+ 135 52

 

Do tego można dokupić kilka opcji w HD.

 

Jeżeli uwzględnić jeszcze dostępne w dekoderze NC+ programy FTA (na satelitach Hotbird i Astra, ale nie licząc radiowych) -to razem razem z wyszczególnionymi z pakietów NC+ dostępnych programów telewizyjnych jest ok. 650. Wśród owych FTA znajdzie się jeszcze ze 40 HD.

 

Biorąc więc pod uwagę największy pakiet NC+ oraz programy FTA jest nie więcej niż 100 programów HD. Na 650 stanowi to 15%.

 

Coś Ci się pokićkało z tym 90%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz bez FTA wtedy wyjdzie Ci około 100 HD na 150 dostępnych 90% strzeliłem od tak sobie po prostu jak lecę po kanałach to odnosi się wrażenie że prawie wszystko jest w HD a te SD to jakieś nieistotne\nieciekawe lub właśnie FTA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat tym razem ty podałeś nieaktualne dane o nc+ tak jak wcześniej ja o kanałach satelitarnych 4K. :)))

 

W gołym ekstra+ jest aktualnie 60 kanałów HD (według tego co podają, nie liczyłem) 137 wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

FTA z pełną nc+ grubo ponad 100 kanałów będzie.

 

Maju dnia 07.10.2016 - 18:17 napisał

"Tymczasem na kanale 4KTV(Hot Bird) można juz u nas oglądać za darmo kanał demonstracyjny na telewizorze 4K z HEVC i tunerem sat."

 

Co tak skromniutko? Jeden tylko?

 

Tak skromniutko, bo podałem informację sprzed więcej niż dwóch lat, nie śledziłem tematu aż tak pilnie.

Dlaczego ukrywałeś tą wiedzę? ;)

 

Co ciekawe: na chwilę obecną nie ma ani jednego kodowanego (a więc płatnego) programu UHD. Jak się można domyśleć jest to stan chwilowy, aby "ryba chwyciła haczyk". Potem to już będzie za kasę.

 

Będzie pewnie tak jak mówisz, z niewielkimi wyjątkami tak jak to było w przypadku HD. Być może wprowadzenie UHD spowoduje że będziemy mieć więcej darmowych programów w HD, nie ma tego złego...

 

Ciekawi mnie czy zweryfikujesz swoją opinię o UHD, pisałeś że to będzie przejściowy system i szybko wyprze go 8K, porównywałeś go do HD READY.

Ja sądzę że zagości o wiele dłużej.

 

...nie nastąpiła jeszcze nawet wymiana SD --> FHD.

 

Bardziej prawdopodobnym wydaje się scenariusz, że przytłaczająca większość programów pozostanie w dającej się przewidzieć przyszłości SD, będzie trochę FHD i na zasadzie wisienki na torcie jakaś symboliczna ilość UHD.

 

Nie wszyscy przejdą z SD na HD z automatu, niektórych nadawców pewnie przez najbliższe 20 lat to nie będzie interesowało. Jednak tempo przechodzenia z SD na HD nie spada i porównując pakiet ekstra+ więcej przybyło stacji w HD niż w SD.

Edycja; nawet spadła ilość kanałów SD. ;)

Uważam jednak że szybciej zbliży się 4K do HD z ilością stacji niż zacznie się wprowadzać na większą skalę (powszechnie) 8K. Chyba że to 8K to będzie coś na wzór ułomnego pod wieloma względami HD jakim nas uraczono na początku....dotąd nie za bardzo się poprawia. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat tym razem ty podałeś nieaktualne dane o nc+ tak jak wcześniej ja o kanałach satelitarnych 4K. :)))

 

Masz rację. Zwracam honor i przepraszam Dyskutantów za nieumyślne wprowadzenie w błąd. Nie zajrzałem tam, gdzie Ty i posłużyłem ich folderem reklamowym nie pierwszej świeżości.

 

FTA z pełną nc+ grubo ponad 100 kanałów będzie.

 

Zadałem sobie trud i policzyłem "na piechotę". Jest 146, ale to liczba myląca. Albowiem wiele kanałów HD (w tym cały pakiet Canal+ HD, ale nie tylko) jest w kilku (dwóch, czasem nawet trzech) miejscach.

 

Dlaczego ukrywałeś tą wiedzę?

 

Nie było okazji. Nie rozmawialiśmy na ten temat.

 

Być może wprowadzenie UHD spowoduje że będziemy mieć więcej darmowych programów w HD

 

Jest to scenariusz wysoce prawdopodobny.

 

Ciekawi mnie czy zweryfikujesz swoją opinię o UHD, pisałeś że to będzie przejściowy system i szybko wyprze go 8K, porównywałeś go do HD READY.

Ja sądzę że zagości o wiele dłużej.

 

Nadal uważam 4K za przejściówkę i Ultra HD Ready. Jego horyzont czasowy to 2020, w Europie może trochę dłużej. Wymieniona data wynika z faktu, że właśnie wtedy ma wejść do zwykłej eksploatacji w Japonii i pojawić się na tamtejszym rynku 8K. Wszyscy wiemy jak błyskawiczne nowinki z zakresu elektroniki rozprzestrzeniają się na cały świat. To jest reguła, od której wyjątki są sporadyczne.

 

Edycja; nawet spadła ilość kanałów SD.

 

Spadła, gdyż niektóre kanały dotychczas SD zaczęto nadawać w HD. Nowe (dorzucane) programy są z reguły HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do pooglądania wiadomości nie potrzebuję HD, to nie oznacza że faktycznie coraz trudniej znaleźć interesujący kanał w SD gdy ktoś posiada stosownie bogaty pakiet płatnej telewizji.

 

Zadałem sobie trud i policzyłem "na piechotę". Jest 146, ale to liczba myląca. Albowiem wiele kanałów HD (w tym cały pakiet Canal+ HD, ale nie tylko) jest w kilku (dwóch, czasem nawet trzech) miejscach.

 

No właśnie to że czasem w dwóch można zrozumieć, ale po co w trzech? ;)

Na szczęście to tylko niektóre programy....liczyłeś razem z FTA na Astrze?

Z tego co czytam zaczynali od 12! kanałów w 1998 roku. ;)

 

"Dlaczego ukrywałeś tą wiedzę?"

 

Nie było okazji. Nie rozmawialiśmy na ten temat.

 

Eeee tam.....przecież trwała zażarta dyskusja o tym czym będzie 4K....twierdziłeś że to nie wypali jako dowód dawałeś że w Japonii nadają 8K a tu okazuje się jednak że ukrywałeś wiedzę o tym że nadawanie 4K jest o wiele bardziej zaawansowane niż próby z 8K.

 

"Ciekawi mnie czy zweryfikujesz swoją opinię o UHD, pisałeś że to będzie przejściowy system i szybko wyprze go 8K, porównywałeś go do HD READY.

Ja sądzę że zagości o wiele dłużej."

 

Nadal uważam 4K za przejściówkę i Ultra HD Ready. Jego horyzont czasowy to 2020, w Europie może trochę dłużej. Wymieniona data wynika z faktu, że właśnie wtedy ma wejść do zwykłej eksploatacji w Japonii i pojawić się na tamtejszym rynku 8K. Wszyscy wiemy jak błyskawiczne nowinki z zakresu elektroniki rozprzestrzeniają się na cały świat. To jest reguła, od której wyjątki są sporadyczne.

 

2020 to (według mojej oceny) data wprowadzania 4K do platform cyfrowych.....nieograniczone w rozdzielczości (pełne) 8K z racji niezmiernie skromnych ilości materiałów filmowych i słabego zainteresowania inwestowaniem w taki sprzęt i takie realizacje będziemy musieli czekać następną dekadę.....mam nadzieję że tego dożyję. ;)

 

Jasnym jest że 8K bije 4K na głowę wszystkimi parametrami, ale by to wykazać trzeba mieć warunki do tego, odpowiedni telewizor, materiał filmowy, aż wreszcie salon projekcyjny.....nie wyobrażam sobie 8K oglądać na telewizorze mniejszym niż 120 cali....dlaczego miałbym tracić to dla któregom powstało to cudo tzn. rozdzielczość....z nosem w telewizorze też mi się nie uśmiecha siedzieć. :))

Dlaczego pisałem o salonie do oglądania; bo tu powstaje kolejny problem.....istnieje masa materiału w marnej rozdzielczości jak to oglądać na tak olbrzymim odbiorniku (ekranie) z tak bliska....z tego wniosek że ten ekran będzie służył do oglądania głównie 8 i 4K do innych materiałów trzeba się będzie przesiadać dalej lub używać innego (mniejszego) odbiornika, inaczej jak w dedykowanym audio-wideo salonie nie da się tego w pełni zrealizować. Z tych powodów dla dużej ilości odbiorców zabawa w 8K będzie jeszcze długo luksusem. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłeś razem z FTA na Astrze?

 

Oczywiście, że tak.

 

w Japonii nadają 8K

 

Nadają regularnie, są to testy.

 

ukrywałeś wiedzę o tym że nadawanie 4K jest o wiele bardziej zaawansowane niż próby z 8K.

 

Niczego nie ukrywałem. Na stronę lyngsat.com zajrzałem dopiero teraz, przy okazji niniejszej dyskusji.

 

2020 to (według mojej oceny) data wprowadzania 4K do platform cyfrowych.

 

2020 to oficjalnie ogłoszony przez NHK czas rozpoczęcia nadawania stałego programu 8K. Z zastrzeżeniem, że może nastąpić to wcześniej. Jednocześnie producenci sprzętu zapowiedzieli, że w momencie rozpoczęcia nadawania takiego programu - pojawią się na rynku telewizory 8K.

 

8K z racji niezmiernie skromnych ilości materiałów filmowych

 

NHK ma już bogate archiwum materiału 8K, cała nowa produkcja jest też 8K. Serwisy informacyjne od ich reporterów też mają być w tym standardzie.

 

nie wyobrażam sobie 8K oglądać na telewizorze mniejszym niż 120 cali

 

Oglądałem na 85". W zupełności wystarczy.

 

z nosem w telewizorze też mi się nie uśmiecha siedzieć. :))

Dlaczego pisałem o salonie do oglądania;

 

Znów teoretyzujesz.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"ukrywałeś wiedzę o tym że nadawanie 4K jest o wiele bardziej zaawansowane niż próby z 8K."

 

Niczego nie ukrywałem. Na stronę lyngsat.com zajrzałem dopiero teraz, przy okazji niniejszej dyskusji.

 

Coś kręcisz.

Cytat

"Dlaczego ukrywałeś tą wiedzę?"

 

Nie było okazji. Nie rozmawialiśmy na ten temat.

 

Raz piszesz tak raz inaczej....ale do tego już mnie przyzwyczaiłeś. ;)

 

"nie wyobrażam sobie 8K oglądać na telewizorze mniejszym niż 120 cali"

 

Oglądałem na 85". W zupełności wystarczy.

 

Bobcat oglądam (HD 50 cali) z odległości bliskiej 3m....to jest trochę za daleko, nie widzę wszystkich szczegółów jakie HD oferuje.

85cali to trochę za mało bym z tej odległości 4K oglądał nie tracąc szczegółów. Dodam że problemów ze wzrokiem nie mam.

 

Dyskusję o tym już prowadziliśmy, nie ma alternatywy....oddalając się zbyt daleko od ekranu tracimy walory sprzętu, nie mamy prawa widzieć wszystkich szczegółów jakie oferuje SD, HD, 4 lub 8K. Zacierają się różnice między nimi....to jest stwierdzone naukowo nie ma tu żadnego teoretyzowania i nie ma sensu tym faktom przeczyć.

 

 

"Gdy zaczniemy rozmawiać o Ultra HD 8K, co nastąpi za długie długie lata – to tam będziemy zastanawiać się może, czy aby nie za blisko. W tej chwili proponuję kupować tak duże matryce jak się da, aż dojdziemy do granicy 2.1cm/cal"

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kręcisz.

...

Raz piszesz tak raz inaczej....ale do tego już mnie przyzwyczaiłeś.

 

Możesz tutaj odłożyć na bok swoje przeniesione z innych wątków seanse nienawiści do mojej osoby? Mnie one co prawda ani ziębią ani grzeją, ale to jest wątek merytoryczny.

 

85cali to trochę za mało bym z tej odległości 4K

 

Teoretyzujesz. Ja oglądałem 8K na 85".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te wszystkie wielce uczone akademickie wydumki, te funkcje przyporządkowujące wielkość, rozdzielczość i odległość, autorstwa różnych jajogłowych mam w ... (4 litery, pierwsza "d"). Będę kupował to, co zechcę i oglądał z takiej odległości jaka mi się spodoba.

 

Ile lat w kalambuszu za to grozi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nic nie wskóram choćbym ci niezbite dowody na to że się mylisz przedstawił....obiecuję że nie będę Ciebie więcej niepokoił w tej sprawie....przecież głową muru nie przebiję

.

Maju dnia 10.10.2016 - 14:17 napisał

"Coś kręcisz.

...

Raz piszesz tak raz inaczej....ale do tego już mnie przyzwyczaiłeś."

 

Możesz tutaj odłożyć na bok swoje przeniesione z innych wątków seanse nienawiści do mojej osoby? Mnie one co prawda ani ziębią ani grzeją, ale to jest wątek merytoryczny.

 

Rozumiem też że musisz agresją zareagować na prawdę jaką opisałem, tak nie mylisz się bo czym jak nie agresją jest insynuowanie że to co napisałem ma cokolwiek z seansem nienawiści wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklinasz rzeczywistość albo masz sokoli wzrok (jeszcze) który pozwala ci z odległości 3m na 85 calach odróżniać 4 od 8K.

Nie wiem więc czy ci współczuć czy zazdrościć....dlatego czas skończyć tą nic nie rozstrzygającą rozmowę. Pa. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment, dwa telewizory, na obydwu to samo (obraz zarejestrowany jako 4K), tyle że na jednym wyświetlany w rozdzielczości FHD, na drugim - w pełnym 4K. A następnie podchodź bliżej i oddalaj się na odległość z której wg tych uczonych wzorów powinieneś na 4K widzieć obraz jakości FHD. Powinieneś. Teoretycznie. Tak wynika z wykresów i wzorów. A jednak mimo wszystko na 4K zobaczysz obraz lepszej jakości.

 

Teoretyzowanie sobie, a praktyka sobie. Był tu kiedyś przykład chrabąszcza. W myśl nauki zwanej aerodynamiką nie ma prawa latać. Ale chrabąszcz nie czytał akademickich podręczników i o tym nie wie. Więc lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chrabąszcz lata w myśl praw fizyki których jeszcze nie odkryto? :))

 

Bobcat po co to opisujesz? To wszystko mam za sobą. A to co opisałeś (pseudo-eksperyment) świadczy że nie rozumiesz o czym mówię. Nie zamierzam udowadniać kolejny raz czegoś o czym tu była już mowa.

 

"Zabijesz" mnie znów "argumentem" że już wchodząc do marketu widzisz który obraz jest w HD a który w innej rozdzielczości.....masz sokoli wzrok i nie ma dyskusji. ;)

Bobcat z tego wynika że musisz mieć standard wzroku lepszy niż 6/2.6, zgadza się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znów napiszesz że teoretyzuję, wiem. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zauważyć że Kolega Bobcat ten sokoli wzrok (może) zawdzięcza ciągłemu treningowi bo z tego co pamiętam to posiada plazme 42" którą ogląda z....? No właśnie "z" jakiej odległości? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To, że dla Imć Pana @Yodasa nawet ekran w IMAX-ie jest za mały - stanowi wyłącznie Jego problem.

Wcale nie jest za mały tylko do pokoju mi nie wejdzie :)))))

Bobcat nie chciałem Cię napiąć. ...

Przykro mi że mój wpis podniósł Ci ciśnienie... po prostu chciałem troszkę wprowadzić humoru i rozluźnić atmosferkę. ...

 

Doskonale zdaje sobie sprawę że Każdy ma swoje preferencje które mają Jemu odpowiadać.... i nikomu nic do tego co lubi, jak lubi i gdzie lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat nie chciałem Cię napiąć. ...

Przykro mi że mój wpis podniósł Ci ciśnienie...

 

115/70.

Więc niech Ci nie będzie przykro. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

115/70.

Więc niech Ci nie będzie przykro. :)

Tosz Masz Waszmość ciśnienie jak dwudziestolatek....Tylko mogę pogratulować takiej pompy...pozazdrościć nie muszę bo u mnie pompa tak samo sprawna... :)

125/80...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zauważyć że Kolega Bobcat ten sokoli wzrok (może) zawdzięcza ciągłemu treningowi bo z tego co pamiętam to posiada plazme 42" którą ogląda z....? No właśnie "z" jakiej odległości? ;)

 

Tego się pewnie nie dowiemy.

Pytałem o jego standard wzroku (wyjaśnienie w filmiku "ludzkie oko nie widzi 4K"), też nie odpowiedział, woli (jak się go przyciśnie) porozmawiać o ciśnieniu. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik? Akademickie rozważania. Teoria czysta. Ktoś ma ambicje pisania doktoratu. Co nie znaczy, że muszę się do tych światłych rad stosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzi jak nie było tak nie ma....rozumiem że żadnych ciekawych lub nowych informacji z niego nie wyniosłeś....dziwne, bo o naukowych badaniach tam było a nie o teoriach czy hipotezach....mam przez to rozumieć że nauka sobie a Bobcat sobie....jak z tym wzrokiem, jest tak dobry że wyłamujesz się z opisanych standardów czy tak zły że nadrabiasz to wyobraźnią. :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam powtarzać, że będę oglądał taką wielkość i z takiej odległości jaką będę miał ochotę i nikomu nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy jest jakaś różnica miedzy DTS X a DTS Neural X testował ktoś

Testowałem u siebie, dużo lepszy i precyzyjniejszy DTS X niż neural. Ten drugi to sztuczne rozbicie dźwięku na więcej kolumn niż ścieżka zapisana w filmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy amplituner z obsługą DTS ES mając dodane tylne satelity ruszy je przy sygnale 5.1 ? brakuje mi "szumu" za plecami..

Surroundy masz ustawione równo po bokach swojej pozycji przy oglądaniu filmów, czy nieco z tyłu? Ja mam kanapę praktycznie pod ścianą, kolumny w rogach ścian i dźwięki są mega precyzyjnie lokalizowane za głową - jeśli coś jest z tyłu, to słyszę to dokładnie z tyłu, i wszelkie przejścia środek-->lewa, środek-->prawa również, dokładnie i precyzyjnie. Amplituner to Onkyo RZ900, które nota bene nie potrafi czytać DTS ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.