Skocz do zawartości
IGNORED

JADIS JD3 jak zagra z Audio Note DAC4?


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

pmcomp

 

Podobno miałeś tutaj nie pisać.

Przecież obraziłeś się na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lustro spojrzałeś przed czy po napisaniu tego posta?

 

Przypadek? Podobno?

.....................................................................................................

Może tam będziesz bardziej merytoryczny niż w tym temacie.

Pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegary, to robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Doskonałe komponenty - nie oscylatory rubidowe ze szrotu, po instalacjach GSM, tylko klasowe podzespoły. Do każdego zegara dołączany jest komplet pomiarów (aby to zrobić, to trzeba mieć sprzetu pomiarowego za $150.000+, co jest oczywiście poza zasięgiem większości 'producentów' zegarów z Chin).

 

Ciekawy jest przypadek ich clocka Rubidowego - w jednej obudowie, masz zarówno oscylator Rubidowy, jak i najwyższej klasy oscylator stabilizowany temperaturowo (OCXO).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Łatwo więc porównać dwie technologie. Co ciekawe (i co jest zgodne z tym co wielokrotnie pisałem tu na forum) OCXO brzmi lepiej niż oscylator Rubidowy (ma po prostu niższy szum fazowy).

 

A jak ktoś nie lubi przepłacać, to tu ma to samo, tylko bez oscylatora Rubidowego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koszt ok $850, i idę o dobre wino, że zrobi kółka wokół tego oscylatora Jay.

 

A tak w ogóle, to gdybyś chciał kupić coś non plus ultra zamiast tych chińskich popierdułek, to tu mam coś dla ciebie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet nazwa modelu jakby pod ciebie zrobiona.

 

Bazuje na oscylatorze BVA. On już nie robi kółek wokół chińskich Rubidów - on jest z jak z innej galaktyki. To jak porównanie Golfa GTI do Porsche 918.

 

Polecam ci to zdanie z ich strony:

 

The PMC-00EX utilizes very low phase noise OCXO, which reaches neighborhood phase noise of -113dBc/Hz at 1Hz. Generally, rubidium-based generators only reach -70dBc/Hz. Even high-fidelity rubidium generators manufactured by American company used in leading audio makers only hit -100dBc/Hz at best (to o oscylatorach SRS).

 

Oczywiście możesz sobie samemu taki zegar zrobić. Nie zdziw się tylko, jak za sam oscylator BVA firmy Oscilloquartz (moduł) przyjdzie ci zapłacić 40.000zł. Poniżej masz specyfikację:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gotowy zegar PMC-00EX na tym module to ZTCP ok $40.000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegary, to robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Doskonałe komponenty - nie oscylatory rubidowe ze szrotu, po instalacjach GSM, tylko klasowe podzespoły. Do każdego zegara dołączany jest komplet pomiarów (aby to zrobić, to trzeba mieć sprzetu pomiarowego za $150.000+, co jest oczywiście poza zasięgiem większości 'producentów' zegarów z Chin).

 

Ciekawy jest przypadek ich clocka Rubidowego - w jednej obudowie, masz zarówno oscylator Rubidowy, jak i najwyższej klasy oscylator stabilizowany temperaturowo (OCXO).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Łatwo więc porównać dwie technologie. Co ciekawe (i co jest zgodne z tym co wielokrotnie pisałem tu na forum) OCXO brzmi lepiej niż oscylator Rubidowy (ma po prostu niższy szum fazowy).

 

A jak ktoś nie lubi przepłacać, to tu ma to samo, tylko bez oscylatora Rubidowego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koszt ok $850, i idę o dobre wino, że zrobi kółka wokół tego oscylatora Jay.

 

A tak w ogóle, to gdybyś chciał kupić coś non plus ultra zamiast tych chińskich popierdułek, to tu mam coś dla ciebie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet nazwa modelu jakby pod ciebie zrobiona.

 

Bazuje na oscylatorze BVA. On już nie robi kółek wokół chińskich Rubidów - on jest z jak z innej galaktyki. To jak porównanie Golfa GTI do Porsche 918.

 

Polecam ci to zdanie z ich strony:

 

The PMC-00EX utilizes very low phase noise OCXO, which reaches neighborhood phase noise of -113dBc/Hz at 1Hz. Generally, rubidium-based generators only reach -70dBc/Hz. Even high-fidelity rubidium generators manufactured by American company used in leading audio makers only hit -100dBc/Hz at best (to o oscylatorach SRS).

 

Oczywiście możesz sobie samemu taki zegar zrobić. Nie zdziw się tylko, jak za sam oscylator BVA firmy Oscilloquartz (moduł) przyjdzie ci zapłacić 40.000zł. Poniżej masz specyfikację:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gotowy zegar PMC-00EX na tym module to ZTCP ok $40.000.

 

Wiesz, nie rozumiem Ciebie.

 

W innym temacie nt. napędu plikowego z Chin napisałeś, cytuję:

 

Napisano 29.08.2016 - 20:02

Twierdzenie, że oscylatory rubidowe są najlepsze do zastosowań audio to mit. Rubidowe (czyli tzw. atomowe) zegary 10M stosuje się ponieważ ... oscylatorów rubidowych o innych częstotliwościach do tej pory nie było na rynku. 10M standard przemysłowy, całkowicie nieprzydatny do audio. Fakt, mają największą dokładność długookresową, ale już stabilność (szum fazowy) niekoniecznie. A tak się składa, że w audio istotny jest ten drugi parametr.

 

 

A teraz proponujesz mi zegar 10 MHz całkowicie nieprzydatny do audio ??????????

Dlatego "kocham" branżę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej tak twierdzę. Częstotliwość 10M nie dzieli się przez żadną z częstotliwości jakie są wykorzystywane w cyfrowym audio (44.1 i 48kHz), przez co ich stosowanie wymusza stosowanie pętli fazowych, degradujących pierwotne osiągi takiego oscylatora (niezależnie czy jest to oscylator Rubidowy czy XO).

 

Aby tego uniknąć, należy stosować oscylatory o częstotliwościach będących krotnościami częstotliwości audio czyli 22.579Mhz i 24.576MHz (44.1kHz*512 = 22.579MHz; 48kHz*512 = 24.576MHz).Najlepiej gdy takie oscylatory zamontowane są w bezpośredniej bliskości (kilku cm) od kości przetwornika, bo już sam przesył tak delikatnych sygnałów na dalsze odległości, jest czynnikiem negatywnie wpływającym na jakość takiego sygnału (szczególnie gdy sygnał taki trzeba przesyłać pomiędzy zewnętrznymi pudełkami, przez złączki, kable itd).

 

Oczywiście, najczęściej nie mamy wyboru, bo decyzje podjął za nas producent sprzętu. W sprzęcie dCSa, niektórych modelach Esoterica i jedynym przewidzianym rozwiązaniem jest zewnętrzny oscylator 10M. Wtedy własnie lepiej kupić zegar bazujący na wysokiej klasy XO, jak na przykład Sforzato lub CyberShaft, niż zegar Rubidowy.

 

Oscylatory Rubidowe, szczególnie takie ze śmietnika, pochodzące z instalacji GSM, to bling dla mas, dla ludzi którzy nie mają pojęcia o cyfrowym audio i na których wrażenie robi samo wyrażenie 'zegar atomowy'. Taki tani szpan, jak kiedyś naklejka 'Remus' na zderzaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi coś sprzedać?

 

Mnie zaczarował bling dla mas. I podoba mi się ten tani szpan.

A Tobie dam tanią radę, nic mnie nie kosztuje ale ... jest prawdziwa, od serca. Zanim napiszesz taki marketing jak powyżej ... posłuchaj, najlepiej w swoim systemie TEGO Jay's Audio CDT-3 z TYM śmietnikowym zegarem. Wtedy zyskasz mój szacunek i będziemy mogli o czymś pogadać. Jesteś duzym chłopcem i wiesz, że nawet w audio cuda się zdarzają. I coś co nie powinno grac jednak gra. I na odwrót.

Bo na razie potrafisz tylko ... gadać. No i organizować Audio Show ;). Na pewno pamiętasz czasy Philipsa i Marantza z końca wieku, może i mnie pamiętasz? Ja pamiętam ale byłes inny.

 

Proponuje na tym zakończyć naszą dyskusję i pozostać przy swoich zdaniach i wyborach ... w pokoju.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp nic się nie przejmuj tylko rób swoje. Jay w tej cenie jest świetnie zbudowany. Do 30kzł ciężko cokolwiek nowego znaleźć o porównywalnej klasie zastosowanych komponentów, a że nie ma metki i dystrybutor w PL nie zarobi to inna sprawa i jak widać niektórych uwiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuje bo ja już swoje cyfrowe źródła skompletowałem.

 

Ba ... praktycznie w całym swoim systemie nie ma już nic do zmiany. Jeszcze chciałbym spróbowac jakis drogi DAC za kilkadziesiat tysięcy z wejściem zewnętrznego zegara. I koniec.

 

Tak to wygląda na dziś:

 

5U86Df.jpg

 

Nuda? Nie ... słuchanie muzyki.

 

Czego wszystkim zyczę :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi coś sprzedać?

 

Tak chcę Ci coś sprzedać, dlatego ... polecam ci produkty które nie są dostępne w Polsce. Bo logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na koniec odsyłam Cie do Twojego podpisu, baaardzo trafny.

 

Pa. Nie odpowiadaj już proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuje bo ja już swoje cyfrowe źródła skompletowałem.

 

Ba ... praktycznie w całym swoim systemie nie ma już nic do zmiany. Jeszcze chciałbym spróbowac jakis drogi DAC za kilkadziesiat tysięcy z wejściem zewnętrznego zegara. I koniec.

 

Tak to wygląda na dziś:

 

5U86Df.jpg

 

Nuda? Nie ... słuchanie muzyki.

 

Czego wszystkim zyczę :).

Jeśli masz ochotę to spróbuj Esoterica D70, wystawia go ktoś w ogłoszeniach. Miałem kiedyś ten przetwornik i dobrze go wspominam. Kawał solidnego urządzenia.

Z nowszych to DCS Debussy, najlepszy przetwornik tej firmy w relacji jakość/cena. Ma wejście usb i zegarowe. Czy robiłeś kompletny serwis temu SU-30A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiłeś kompletny serwis temu SU-30A?

 

Wszystkie lampy zostały wymienione na NOSy. Ciągle te same ECC83 Matsushity z getterem ustawionym pod katem 45 stopni. Wymienione wszystkie elektrolity. Kondensatory i rezystory w torze pozostały bez zmian ponieważ to one odpowiadają za ten magiczny dźwięk. Zamieniłem gniazda RCA na porządne.

Kolega Elektroboy zna te klocki na wylot.

 

Dla niewiedzących Technics 30A to lampowy pre z 1968 roku. W środku to poprawiony przez Japończyków kultowy Marantz 7C.

BTW na półce stoi Audio Research LS16 po mocnym tuningu grający lepiej niż modele Ref1 czy Ref2.

Cóż, i tak Technics gra u mnie lepiej.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.