Skocz do zawartości
IGNORED

Brak basu - pomóżcie proszę!


Jędruś

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam prawdopodobnie najgorzej przygotowany salon do słuchania muzyki ;)

 

wystroj_i_brak_basu.jpg

 

powierzchnia łączy się z kuchnią tworząc pomieszczenie o powierzchni około 42 m2 (6 x 7). Odległość słuchacza od kolumn - około 4 m (za kanapą są jeszcze 3 metry do ściany). Problem polega na tym, że nie mam wiedzy jak prawidłowo rozstawić posiadane CREDO oraz co zrobić z pokojem, by pojawiły się niskie tony jak należy. Wiem doskonale, że CREDO 16 Hertz na brak basu nie narzekają - to z pewnością wina pokoju. Proszę podpowiedzcie coś, co pomoże w tej kwestii. Być może w ogóle macie uwagi odnośnie rozstawienia głośników.

 

Jeśli chodzi o Wasze podpowiedzi - pamiętajcie, że przede wszystkim jest to salon, gdzie urzęduje również moja żona i 5 letni syn ;)

Żona najchętniej sprzedałby to wszystko w ch..lerę a syn najchętniej rozebrałby sprzęt na czynniki pierwsze.

 

Będę zobowiązany za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Jędrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie basu nie pomogę (no może bym spróbował się przysunąć do kolumn - może bliżej pojawi się bas), ale pokój bardzo fajnie urządzony.

Podoba mi się, gratulacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak na tym filmiku(siatka basu)

 

 

tylko miałem odwrotnie czyli basu za dużo ...u mnie pomogło tylko musisz zrobić to bardzo dokładnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość słuchacza od kolumn - około 4 m (za kanapą są jeszcze 3 metry do ściany).

Zdecydowanie za dużo, tymbardziej że baza między kolumnami nie wygląda na więcej jak 2,5m.

Poza tym dość mocno oszklone pomieszczenie, brak symetrii etc.

 

Może na chwilę spróbuj przysunąć się do linii głośników, tak by tworzyć trójkąt równoboczny kolumny vs słuchacz i próbuj skręcać kolumny do osi, czyli zwiększ troszkę kąt w stronę środka kolumn.

Zobacz co wyjdzie, ewentualnie wróć do tego co masz jak Ci nadal nie będzie pasować.

Generalnie chodzi o to żebyś przerobił to ćwiczenie i zobaczył o co w tym chodzi.

 

Poza tym pokój tragedia, jeśli chodzi o akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie do Kolegów sugeruję wypróbować różne ustawienia kolumn. Wysunąłbym kolumny do środka pokoju ( nie 20cm tylko ponad 1m), zwiększyłbym bazę jak powyżej pisze Kolega. Odsunąłbym kanapę do tyłu - opisz wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za uwagi i sugestie. Właśnie polatałem trochę z kolumnami po pokoju (o tyle o ile pozwalały na to kable)...do tego starałem się siadać w różnych miejscach względem kolumn. Kolumny również skręcałem bardziej ku sobie i odwrotnie. No kurczę jak włączam żony BON JOVI na kawałkach opartych na perkusji to Cayin ustawiony nawet na 11 niewiele pomagał. Przy tym ustawieniu potencjometru wokal i góra wali ostro i u mnie i pewnie u sąsiadów...w pionie i w poziomie ;)

 

basu jednak nadal jak na lekarstwo...kto był na koncercie rockowym na żywca to wie, jak perkusja powinna grać. U mnie to jakaś popierdółka ;)

 

UWAGA przyczyn dopatruję się już nawet tutaj:

 

1. Czy obecne podłączenie kabli głośnikowych do kolumn nie zaburza mi dźwięku?

20160504_210523.jpg

 

2. Czy obecność "zabawek" w dziurze bass reflex może zaburzać istotnie bas? Pytam bo mój synek bardzo możliwe, że umieścił tam różne swoje rzeczy "na później" ;) O ile mogę dotrzeć wzrokiem nic nie widać, ale nie raz przyłapałem go na wkładaniu różnych rzeczy, które zwyczajnie mogły wpaść do środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - nie

Ad2 - nie

 

Wysuń proszę cały zestaw do przodu - sporo... Odsuń też kanapę do tyłu..

Prościej też sprawdź - puść utwór z dużą ilością basu i przejdź się po mieszkaniu powoli..krok po kroku i zobaczysz czy bas się pojawia w innych miejscach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu jednak nadal jak na lekarstwo...kto był na koncercie rockowym na żywca to wie, jak perkusja powinna grać. U mnie to jakaś popierdółka ;)

Nie oczekuj takich rzeczy, bo to nie o to chodzi.

Zresztą nagłośnienie koncertu często i gęsto w polskich warunkach ma wiele do życzenia i często ma przewalony bas niestety.

Przyczyn nie szukaj w kablach tylko w ustawieniu kolumn i akustyce pomieszczenia, ta druga kuleje i to bardzo.

Może wspomóż się subem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie szukam przyczyny w kablach, tylko kable ograniczają mnie w lataniu z głośnikami po salonie ;)

 

sporo do przodu już wysunąć dziś nie mogę - przedmiotowe kable głośnikowe są tak poprowadzone, że nijak więcej niż te 40 cm od ściany nie wysunę (prawa kolumna). Lewa zaś jest od okien odsunięta o ponad 1 metr.

Zresztą - co mi z wysunięcia sporo do przodu, jak w tym pokoju trzeba żyć i mieszkać ;) - tam biega i bawi się mój mały diabełek, także tutaj za bardzo nie zawojuję. Poza tym po lewej stronie (pierwsze okno od lewej) to drzwi na balkon. Głośnik nie może stać na drodze do otwarcia balkonu :(

 

Co do samego basu na koncertach - masz rację - czasem jest jak to wspomniałeś przewalony. Mi chodzi o naturalne wybrzmienie z talerza perkusji, kontrabasu czy gitary basowej, które schodzi nisko ale nadal jest kontrolowane. U mnie kontrola jest, tyle że nie jest nisko wcale. Dobrze wiecie, że bez mięsistego, niskiego, punktowego basu w ryzach prawie każda muzyka jest kastrowana i nic tu po świetnej średnicy czy fajnych wysokich :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Studio16Hertz co o tym myślą i czy zrobią ci suba na zamówienie by pasował dzwiękowo do kolumn . Jak dobrze zapłacisz to dopalacza zrobią ci w każdej formie - nawet żona nie kapnie się że to gra :-) a podłączenie to pestka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasował dzwiękowo

Głośnik Dayton 12-15 cali z serii RSS + Obudowa Zamknięta + amplifikacja z korekcją DSP = ok 3000zł.

Przez producenta cena x2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za duży metraż do tej powierzchni głośników basowych.

2. Za mało elementów pochłaniających dźwięk powoduje zbytni pogłos, szczególnie w paśmie średnich i wysokich tonów prze co są one głośniejsze i pewnie brakuje basu i ogólnie dociążenia brzmienia.

 

Rozwiązaniem połowicznym może być ustawienie w trójkącie równobocznym, czyli siadasz w takiej samej odległości od kolumn jaka jest pomiędzy prawą i lewą kolumną. Postaw fotel który stoi po prawej przed stolik i posłuchaj z niego doginając kolumny na siebie. Jak takie ustawienie będzie miało 2,2 do 2,5m pomiędzy kolumnami i kolumna-słuchacz to powinieneś usłyszeć i poczuć trochę basu, bo przybliżysz się do głośników.

Wrzuć zdjęcie ściany tylnej.

Może pochłaniacze na suficie uzyskały by akceptację żony? Również podniósłby się komfort przebywania w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruś możesz powiedzieć w jaki sposób kupowałeś sprzęt ?

Widać, że trochę w niego zainwestowałeś, czy miałeś możliwość przed zakupem posłuchania tego u siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen - w tym pokoju nie miałem możliwości odsłuchu sprzętu przed zakupem, stąd dziś mam problem z basem. Znaczy się nie mam basu ;)

Czy ja wiem, czy dużo zainwestowałem? Dla Kowalskiego, który słucha muzyki z mini wieży - trochę tak. Dla Panów z zakładki HIGH END - cały mój system to wartość ich IC ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen - w tym pokoju nie miałem możliwości odsłuchu sprzętu przed zakupem, stąd dziś mam problem z basem. Znaczy się nie mam basu ;)

Czy ja wiem, czy dużo zainwestowałem? Dla Kowalskiego, który słucha muzyki z mini wieży - trochę tak. Dla Panów z zakładki HIGH END - cały mój system to wartość ich IC ;)

 

Wcześniej zestaw grał w innym mieszkaniu i tam dźwiękowo było wszystko na swoim miejscu. Pokój był przede wszystkim mniej przestronny, powierzchni płaskich/gładkich/szklanych też znacznie mniej. Podłoga drewniana też myślę miała lepszy wpływ niż te kafle, które teraz mam. Ale co zrobić - to ma być przede wszystkim mieszkanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zestaw grał w innym mieszkaniu i tam dźwiękowo było wszystko na swoim miejscu. Pokój był przede wszystkim mniej przestronny, powierzchni płaskich/gładkich/szklanych też znacznie mniej. Podłoga drewniana też myślę miała lepszy wpływ niż te kafle, które teraz mam. Ale co zrobić - to ma być przede wszystkim mieszkanie ;)

Podaj jaką masz wysokość pomieszczenia. Na basie masz genialny głośnik scan speaka 22cm ale kubatura jest zbyt duża nawet dla niego.

Czy wzmacniacz lampowy gotujesz w tej zamkniętej szafce?

Jeżeli żona nie da nic ruszyć z akustyką to zostaje tylko korekcja cyfrowa, całości nie wyleczy ale pozwoli pozbyć się największych problemów. Bez adaptacji nawet sprzęt za milion nic nie pomoże.

Czy w domu nie masz innego pomieszczenia do audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobić

 

Musisz zaczekać aż twój syn dorośnie i się wyprowadzi, przejmiesz wtedy jego pokój... Jak już kupisz ewentualnie subwoofer to nie instaluj go obok kolumn frontowych tylko ustaw go jak najbliżej (obok) sofy na której siedzisz słuchając muzyki, chodzi o tzw. efekt "bliskiego pola" które jest najmniej zdegradowane przez pomieszczenie

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Szymon - na czas słuchania front szklany szafki otwiera się. W środku też są dziury, by była zachowana wentylacja. Nieee - Cayinowi tam dobrze i nie z nim jest problem ;)

 

W domu mam jeszcze ewentualnie sypialnię (15 m2), gdzie można by się pokusić o słuchanie muzyki...ale w sypialni zamiast w salonie? ;)

 

Audiomono - tak - pokój syna by się nadawał bardziej (też z 15 m2), ale ma dopiero 5 lat...czyli jeszcze 3-5 lat i się wyprowadzi? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Szymon - na czas słuchania front szklany szafki otwiera się. W środku też są dziury, by była zachowana wentylacja. Nieee - Cayinowi tam dobrze i nie z nim jest problem ;)

 

W domu mam jeszcze ewentualnie sypialnię (15 m2), gdzie można by się pokusić o słuchanie muzyki...ale w sypialni zamiast w salonie? ;)

 

Audiomono - tak - pokój syna by się nadawał bardziej (też z 15 m2), ale ma dopiero 5 lat...czyli jeszcze 3-5 lat i się wyprowadzi? ;)

Jeżeli nie możesz nic zmienić akustycznie i jednocześnie słuchać w tym pomieszczeniu to najprościej zamówić kolumny z 2 lub 3 przetwornikami na basie i cyfrową zwrotnicą z możliwością pomiaru i korekcji akustyki.

Na rynku pro jest kilka takich urządzeń za przyzwoite pieniądze. Głośniki z obecnych paczek bym zatrzymał i dołożył po 2 x 22cm na kanał. Można wbudować wzmacniacz cyfrowy na bas. Cudów z takiego rozwiązania nie będzie ale przynajmniej da się posłuchać.

 

Masz piękny pokój ale straszny akustycznie, plyty GK na suficie i płytki na podłodze. Problem z rezonansami i nadmiernym pogłosem musi być nieziemski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to powinienieś wyposażyc pokój w różne ustroje wycinające górę. Dywaniki i inne miękkie materiały. Wtedy automatycznie uwydatni się bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMx dobrze prawisz ale nie do końca - nawet jak odłączy wysokie to i tak basu będzie za mało , to nie ten kierunek choć są trzy ; sub inne kolumny lub wzmacniacz . Najlepiej to cały pokój pokryć gumą w sprayu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz z plików (komp) spróbuj aktywnej korekcji akustyki pomieszczenia - są różne programy, które poprawiają akustykę pomieszczenia ( DIRAC ma nawet przystawki hardwarowe do wpięcia w tor cyfrowy i analogowy - ceny ok 1000$) - wydaje mi się, że może to być najrozsądniejsze w Twoim przypadku. Zapewne przyzwolenia na różnego rodzaju ustroja akustyczne i dowolne ustawianie sprzętu od swojej kobiety nie dostaniesz (WAF;) ) To co już kilka osób zauważyło - za duża kubatura pokoju do możliwości głośnika basowego jest największym ograniczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony studio hertz dotyczący CREDO II:

"Konieczny wzmacniacz o dużej wydajności prądowej. Dobrze współpracuje ze wzmacniaczami push-pull na lampach KT88 lub mocnymi konstrukcjami tranzystorowymi."

 

Kolumny mają niską efektywność, warto też obejrzeć wykres impedancji. Zasugerowałbym wypożyczenie jakiegoś mocnego, wydajnego tranzystora. Jakiś Krell, Pass,Mac itp. Wiem, że to może nie ta półka ale może ktoś ma ze znajomych, tak na próbę. Gdzieś pamiętam czytałem, że ten Cain nie z każdymi kolumnami daje radę z basem właśnie. Sam tak miałem kilka lat temu z kolumnami Heco Statement o ogromnych możliwościach basowych, a tego basu jakby nie było. Przyczyną był pozornie wystarczający ale jak się okazało za słaby wydajnościowo wzmacniacz. Po zmianie na mocniejszy kolumny ożyły. Dosłownie.

 

Warto sprawdzić ten trop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taniości to może być:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

drożej Xindak 600, lub używany Pass X250.

Jak z tym nie zagra to będziesz wiedział że bardziej psuje bas kubatura pomieszczenia niż wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze.

Mam mniejsze pomieszczenie, ale "stylistycznie" podobne do Twojego - dużo płaskich powierzchni, gołe ściany, okna bez zasłon/firanek.

Moje 16 Hz graja z Atoll in 100 i Cayin TA-35. Przy wizycie "sprzedawcy" (wymiana wkładki gramofonu i jej pozycjonowanie) był on mocno zdziwiony, że nie ma TU basu ( cytat: "Przy tym zestawie myślałem, że tu u Pana wszystko będzie się trzęsło od basu")

Po próbie adaptacji i podróży kolumn po całym pokoju nie uzyskałem żadnej znaczącej zmiany.

Przytargałem subwoofer KODY SW1000 i podpiąłem pod wyjście kolumn... wysokie odcięcie i potencjometr na full i... nic (może jakiś pomruk)...

 

Obawiam się ze najlepszym wyjściem była by zamiana mieszkania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.