Skocz do zawartości
IGNORED

Euro 2016 z Dolby Digital w TV


osaczony30

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się czy jakiś dostawca TV (najlepiej kablowy) planuje transmisję z meczy Euro 2016 w wersji z dźwiękiem Dolby Digital 5.1? Oczywiście w Polsce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy jakiś dostawca TV (najlepiej kablowy) planuje transmisję z meczy Euro 2016 w wersji z dźwiękiem Dolby Digital 5.1? Oczywiście w Polsce :)

 

Jesli masz dostep do zachodnich platform typu Sky (satelita) napewno bedzie wszystko w super jakosci.

W Polsce nie sadze zawsze dzwiek jest kiepski i nie mozna wylaczyc komentatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej zeby w 4k puscili z mozliwoscia zmiany kamer jak sie chce :D

 

No tylko musisz jeszcze miec box 4k co to obsluzy :)

 

wiecej info :

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mecze w 5.1 to nic specjalnego. Komentator w centralu, odgłosy z murawy na frontach, a na tył puszczone są trybuny (brawa, okrzyki itp.). W zasadzie czego więcej spodziewać się po transmisji z meczu. Osobiście chętnie bym oglądał mistrzostwa w dolbim, ale przynajmniej mam świadomość, że nie wiele tracę.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna polska stacja nie będzie transmitować w DD

Koledzy mają rację oglądam czasami mecze na Canale plus i tam jest 5,1,ale dzwięk porażka takie to sztuczne że nie idzie tego słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osaczony30, mistrzostw raczej w Polsce nie obejrzysz w DD, ale jeśli pytasz o platformy cyfrowe, to myślę że warto wspomnieć o kanałach nSport na platformie NC plus. Nie interesuję się sportem i zazwyczaj je omijam, ale jak już się na nich zatrzymam to zauważyłem, że raczej stale nadają w DD 5.1. Mecze również są transmitowane w tym formacie i zawsze te kanały wyróżniały się całkiem niezłą jakością obrazu i dźwięku jak na polskie warunki. Były to jedne z pierwszych kanałów, które zaczęły nadawać w HD, lata temu jeszcze na n'ce. Nic więcej na ich temat nie jestem w stanie napisać, może bardziej wtajemniczeni koledzy mnie uzupełnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Potwierdzam, mecze w 5.1 to nic specjalnego. Komentator w centralu, odgłosy z murawy na frontach, a na tył puszczone są trybuny (brawa, okrzyki itp.).

 

Nie są to bardzo skomplikowane plany dźwiękowe, dlatego wydaje mi się, że Dolby PLII lub DTS Neo spokojnie zasymuluje taki efekt ze zwykłego stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat będzie transmitował, czyli dramatycznie słaba jakość to pewnik. Podłego sygnału audio z tej telewizji nie wystarcza nawet na dwa kanały.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę jakie to ma znaczenie,grunt aby nasi grajkowie coś wreszcie zagrali,a nie ciągle się ośmieszali,jak będzie wynik to i bez głosu mogę oglądac,ponadto komentarz będzie totalnie zmasakrowany przecież mecze naszych w 1 będzie to psuł Szpakowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bede ogladal na BBC i ITV. Porzadna jakosc obraz, dzwieku i komentarza. :)

 

 

Friday 10th June 2016

France v Romania UEFA EURO 2016 Group A20:00ITV / ITV HD

Saturday 11th June 2016

Albania v Switzerland UEFA EURO 2016 Group A14:00BBC One / BBC One HD

Wales v Slovakia UEFA EURO 2016 Group B17:00BBC One / BBC One HD / S4C

England v Russia UEFA EURO 2016 Group B20:00ITV / ITV HD

Sunday 12th June 2016

Turkey v Croatia UEFA EURO 2016 Group D14:00ITV / ITV HD

Poland v Northern Ireland UEFA EURO 2016 Group C17:00BBC One / BBC One HD

Germany v Ukraine UEFA EURO 2016 Group C20:00BBC One / BBC One HD

Monday 13th June 2016

Spain v Czech Republic UEFA EURO 2016 Group D14:00ITV / ITV HD

Republic of Ireland v Sweden UEFA EURO 2016 Group E17:00BBC One / BBC One HD

Belgium v Italy UEFA EURO 2016 Group E20:00BBC One / BBC One HD

Tuesday 14th June 2016

Austria v Hungary UEFA EURO 2016 Group F17:00ITV / ITV HD

Portugal v Iceland UEFA EURO 2016 Group F20:00BBC One / BBC One HD

Wednesday 15th June 2016

Russia v Slovakia UEFA EURO 2016 Group B14:00BBC One / BBC One HD

Romania v Switzerland UEFA EURO 2016 Group A17:00ITV / ITV HD

France v Albania UEFA EURO 2016 Group A20:00ITV / ITV HD

Thursday 16th June 2016

England v Wales UEFA EURO 2016 Group B14:00BBC One / BBC One HD / S4C

Ukraine v Northern Ireland UEFA EURO 2016 Group C17:00ITV / ITV HD

Germany v Poland UEFA EURO 2016 Group C20:00ITV / ITV HD

Friday 17th June 2016

Italy v Sweden UEFA EURO 2016 Group E14:00ITV / ITV HD

Czech Republic v Croatia UEFA EURO 2016 Group D17:00BBC One / BBC One HD

Spain v Turkey UEFA EURO 2016 Group D20:00ITV / ITV HD

Saturday 18th June 2016

Belgium v Republic of Ireland UEFA EURO 2016 Group E14:00ITV / ITV HD

Iceland v Hungary UEFA EURO 2016 Group F17:00BBC One / BBC One HD

Portugal v Austria UEFA EURO 2016 Group F20:00BBC One / BBC One HD

Sunday 19th June 2016

Romania v Albania UEFA EURO 2016 Group A20:00BBC TBC

Switzerland v France UEFA EURO 2016 Group A20:00BBC TBC

Monday 20th June 2016

Russia v Wales UEFA EURO 2016 Group B20:00ITV TBC / S4C

Slovakia v England UEFA EURO 2016 Group B20:00ITV TBC

Tuesday 21st June 2016

Northern Ireland v Germany UEFA EURO 2016 Group C17:00BBC TBC

Ukraine v Poland UEFA EURO 2016 Group C17:00BBC TBC

Croatia v Spain UEFA EURO 2016 Group D20:00ITV TBC

Czech Republic v Turkey UEFA EURO 2016 Group D20:00ITV TBC

Wednesday 22nd June 2016

Hungary v Portugal UEFA EURO 2016 Group F17:00BBC TBC

Iceland v Austria UEFA EURO 2016 Group F17:00BBC TBC

Italy v Republic of Ireland UEFA EURO 2016 Group E20:00ITV TBC

Sweden v Belgium UEFA EURO 2016 Group E20:00ITV TBC

Saturday 25th June 2016

A2 v C2 UEFA EURO 2016 Round of 1614:00TBC

B1 v 3ACD UEFA EURO 2016 Round of 1617:00TBC

D1 v 3BEF UEFA EURO 2016 Round of 1620:00TBC

Sunday 26th June 2016

A1 v 3CDE UEFA EURO 2016 Round of 1614:00TBC

C1 v 3ABF UEFA EURO 2016 Round of 1617:00TBC

F1 v E2 UEFA EURO 2016 Round of 1620:00TBC

Monday 27th June 2016

E1 v D2 UEFA EURO 2016 Round of 1617:00TBC

B2 v F2 UEFA EURO 2016 Round of 1620:00TBC

Thursday 30th June 2016

QF1 v QF2 UEFA EURO 2016 Quarter-Final20:00TBC

Friday 1st July 2016

QF3 v QF4 UEFA EURO 2016 Quarter-Final20:00TBC

Saturday 2nd July 2016

QF5 v QF6 UEFA EURO 2016 Quarter-Final20:00TBC

Sunday 3rd July 2016

QF7 v QF8 UEFA EURO 2016 Quarter-Final20:00TBC

Wednesday 6th July 2016

SF1 v SF2 UEFA EURO 2016 Semi-Final20:00TBC

Thursday 7th July 2016

SF3 v SF4 UEFA EURO 2016 Semi-Final20:00TBC

Sunday 10th July 2016

FN1 v FN2 UEFA EURO 2016 Final20:00BBC One / BBC One HD / ITV / ITV HD

 

 

Idealnie mi sie "timetable" ustawil pod prace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę jakie to ma znaczenie,grunt aby nasi grajkowie coś wreszcie zagrali,a nie ciągle się ośmieszali,jak będzie wynik to i bez głosu mogę oglądac,ponadto komentarz będzie totalnie zmasakrowany przecież mecze naszych w 1 będzie to psuł Szpakowski.

Przepraszam a co Ci waść nie pasuje w naszej Nawałkowej Narodowej Jedenastce + Rezerwa... przeciez to najlepszy Polski team nie widziany od wielu lat....Chłopaki grają z sercem i ambicją, a to jest najważniejsze na boisku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może TVP poda z DD ?

Może tylko mecze są na Polsacie.

 

Polsat będzie transmitował, czyli dramatycznie słaba jakość to pewnik. Podłego sygnału audio z tej telewizji nie wystarcza nawet na dwa kanały.

 

Zdzierżę to jeśli będzie co oglądać (w sensie obrazu :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzierżę to jeśli będzie co oglądać (w sensie obrazu :) )

Mam nadzieje że mówisz o jakości gry naszych piłkarzy bo jeśli chodzi Ci o jakość obrazu techniczną to nie ma co liczyć - Polsat to syf zarówno w audio jaki i w video niestety. A co do piłkarzy - te „eksportowe gwiazdorki” dobrze grają tylko w zagranicznych klubach, w reprezentacji to już ciężko im to idzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy chociaż nadzieję ,ewentualnie po mistrzostwach będziemy na nich psy wieszać.Skąd mają brać się ci sportowcy,jak boiska,sale,korty wszystko puste,sami robimy z dzieciaków kaleki,kupując im telefony,tablety ,komputery,rosną potem wirtualni gracze,tendencja taka jest na całym świecie.Brak wybitnych sportowców.Naturalnie wyjątki to ciężka praca,ale komu się chce,jak miernoty zarabiają miliony.Jak byłem młody moje hobby to był sport,i muzyka.Aby pograć na boisku czy w ping ponga czekało sie godzinami ,wszystko było pozajmowane,potem w domu muzyka z ZK140 t,i Amatora.Wieczorami troche nauki,i doba to było za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że mówisz o jakości gry naszych piłkarzy bo jeśli chodzi Ci o jakość obrazu techniczną to nie ma co liczyć

tak chodzi mi o styl i sposób gry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak była transmisja z Dolby Digital na TVP1 :) Dzwięk całkiem fajny :)

 

U mnie mimo ustawienia Dolby w dekoderze nc+, dźwięk był jakby rozbijany ze stereo, bo wokal przebijał się lekko na surroundy. Słuchałem tego w innym pomieszczeniu, na śmiesznym zestawiku kina domowego Samsunga HT-H4500R, który nawet nie raczy wyświetlić jakiegoś logo na wyświetlaczu, że jest odbierany sygnał Dolby, czyli trzeba rozpoznawać wszystko na słuch. Ale mam już wprawę :D Na innych kanałach, dźwięk przestrzenny mam. Chyba, że TVP1 zaczął nadawać w Dolby Digital Plus, to by tłumaczyło całą sprawę. Podobnie stacja 4funtv nadaje teraz w DDPlus, które przez SPDIF nie przejdzie, a wszystko co przechodzi po HDMI poprzez telewizor jest zdławiane do 2 kanałów. Strasznie jest to wszystko rozwiązane dla Kowalskich, którzy posiadają takie zestawy. Na kinie i telewizorze logo Dolby Digital Plus jak byk, wszystko podłączone "po Bożemu" i nie ma możliwości jego uzyskania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak - po pierwsze to jest nieporozumienie i totalna kaszana, sprzęty za grube tysiaki wypasione High… a nawet nie wiadomo co jest grane???? Już tu kiedyś pisałem że moim zdaniem to jakieś wielkie ku....o ze strony księgowych takie głupie oszczędności - obecnie większość (o ile nie wszystkie?) ampli pokazuje tylko albo co wchodzi albo co wychodzi. Ja lubię mieć pełną kontrole nad tym co używam (obojętne czy to jest ampli, komputer czy lodówka :) i chce wiedzieć co się w moim systemie dzieje. Dlatego ciężko mi będzie zmienić ampli które tak jak mój stary denon 2808 pokazuje jednocześnie ile kanałów jest na wejściu a ile na wyjściu wiec wiem dokładnie czy oglądam film np. z Dolby TrueHD 5.1 czy 7.1 choć na wyjsciu zawsze mam ustawione 7.1.

Wiec tak - TVP ani polsyf nie oferują żadnego DD - przynajmniej tak było wczoraj i wątpię żeby na poprzednich meczach było inaczej - nie sprawdzałem tego na "czuja" tylko konkretnie obydwie dostepne scieżki Audio tylko STEREO! Na niemieckiej ZDF jakość zarówno Video (bitrate u nas jakieś 6-7K max u niemaszków 12-13K!!! co przy 720p które jest podobno lepsze dla sportu niż 1080i daje zaj...ą jakość w porównaniu z naszymi. Audi na ZDF - pełne DD w bardzo fajnym wydaniu -nie tak jak na NC+ (wtedy kiedy jest) tylko naprawdę czuć i słychać fajnie surrondy i to tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest może na N-ce ZDF hd....bo szukam i znaleźć nie mogę...bo to ZDF sd jest niestety nie do przełknięcia...

Bo mecze tam lecą i miło by było być świadkiem niektórych spotkań... chyba że jest jeszcze inny bezpłatny kanał hd z mistrzostwami europy...

 

P.S. mój stary badziewny HK AVR 255 także pokazuje co dokładnie wchodzi i wychodzi i w ilu kanałach... :)

 

Myślałem że to norma jest i jest w każdym ampli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest może na N-ce ZDF hd....bo szukam i znaleźć nie mogę...bo to ZDF sd jest niestety nie do przełknięcia...

Bo mecze tam lecą i miło by było być świadkiem niektórych spotkań... chyba że jest jeszcze inny bezpłatny kanał hd z mistrzostwami europy...

 

 

ZDF HD tylko na astrze.

 

Co do FTA z HB i w HD to sprawdzaj na ARD Das Erste (SD/HD) leca mecze.

 

ard.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ZDF HD tylko na astrze.

 

Co do FTA z HB i w HD to sprawdzaj na ARD Das Erste (SD/HD) leca mecze.

Dzięki. ... poszukam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC i ITV sa bezplatne i maja wysmienita jakosc w HD (pomijam opcje 4K ktore beda transmitowac, ale nie jest dostepne dla masowego odbiorcy..). Wiem ze stream w innych krajach niz UK dziala po VPN. Natomiast co do odbioru z antenty to nie wiem jak jest z dostepnoscia. Ja i tak patrze bezposrednio z TV dzieki Freeview w UK. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.