Skocz do zawartości
IGNORED

tranzystor czy lampa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jak wyzej,zastanawiam sie nad przesiadką z lektorow 8 na rp280f i czytalem wczesniejszy temat,tylko mialbym wiekszy budzet ok5-6tys. Podoba mi sie brzmienie wlasnie komercyjne. Czytalem tez sporo ogloszen z uzywkami ale nie zabardzo wiem na jakie powinienem zwrocic uwage. Z nowych mysle o c375,vincent 227,adwance acoustic xi125 co o tym myslicie i jakie uzywki w tym przedziale byscie polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klipsch zagrają głównie skrajami pasma. Miałem rf52 i podstawkowe rb75 jedne jak i drugie grały ze słabą lampą 9W. Jak dla mnie było za dużo góry , ale lampa bez problemów je napędzała w 24mkw.

Może warto iść do większego salonu gdzie mają rp280f i posłuchać ich z różnymi wzmacniaczami?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zrobil bym tak gdybym mial takowy sklep w pobliz. Jestem w niemczech i ich cena to 1000€ za pare plus 50€ za wysylke do pl,sub r115sw kosztuje 600€ i wysylka 27€ czyli caly zestaw za ok 7000zl. W pl r115sw wyszukalem za 3200 a kolumny cos kolo 5000,przy czym w niemczech jest 5lat gw na kolumny☺ taka sytuacja. Wiem ze graja komercyjnie ale akurat to mi sie podoba i nie tylko gorą ale bas tez mają zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz brzmienie otwarte, dynamiczne, eksponujące skrajne pasma, wybór kolumn Klipch serii Reference Premiere jest jak najbardziej optymalny. Natomiast szukając wzmacniacza zwróć uwagę przede wszystkim ma dobrze wyprłniony, dociążone, może nawet lekko ocieplony dźwięk wzmacniacza. Ze względu na wysoka skuteczność kolumn i stosunkowo łatwe wysterowania, wzmacniacz nie musi być jakoś specjalnie mocny.

Z mojego doświadczenia na pewno zwróciłbym Twoja uwagę na hybrydy lampowe Vincent, już model SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html) jest dobrym rozwiązaniem, chociaż oczywiście dźwiękowo lepszy będzie SV-227 (http://q21.pl/vincent-sv-227.html). Dobrym połączeniem będzie także Arcam A29 (http://q21.pl/arcam-a29.html) oraz świetna, Polska klasyczna lampa Fezz Audio Silver Luna (http://q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom,na przypadku pytań oraz oferty kompleksowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Klipsch daje 2 lata gwarancji z możliwością przedłużenia do 5 lat(dawali papiery do rejestracji kolumn wiązało się to chyba z jakąś opłatą). W stereo nie bardzo podobało mi się granie tych kolumn, ale do kina potęga:)Advance acoustic są dość ciepło grające wzmacniacze. W drugim systemie używam x-i60- najtańszy z całej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że hybrydy to nie typowe brzmienie lamp. Dodatkowo piszesz ten sam post w 3 różnych tematach!

Zastanawiasz się nad amplitunerem/wzmacniaczem tranzystorem/lampą i zakupem w Niemczech.

 

Jesli szukasz okazji bierz tego Denona, jeśli masz budżet i szukasz brzmienia bierz Cayina A-55TP

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dokladnie,pisze tyle razy bo,raz ze modre glowy twojego pokroju twierdza ze wzmacniacz ,,miazdzy ampi,,ale nie wiedza czemu,inni twierdza ze brzmienie to kwestia kolumn. W innym temacie widzialem ze denon byl polecany do tych kolumn i pytalem bo cenowo jest na 1 miejscu,biorac pod uwage ceny w pl i opinie jest tym bardziej na 1 miejscu wiec kwestia tylko czy poddam sie klejeniu audiofilskiego farmazonu o jakosci i czystosci brzmienia(wedlug mnie jest najgorsze z mozliwych ,tv podlaczony do netu)i dam sie namowic na klocka jak ww czy vincenta 227 czy kupie denka za 60% ceny w kraju. Uwazam sie nie tyle za osobe obeznaną i obsłuchaną ale za myslącą wiec dopowiedz sobie reszte.

 

Poza tym przyznaje,wałęsam sie troche po forach,moze nie potrzebnie zakladam nowe tematy co raczej nie jest zabronione ale tym samym dowiaduje sie czegos nowego,ucze sie,o co chyba tu chodzi,a ze biore opinio-oferty z przymruzeniem oka a raczej wyczekuje opini kogos z poza branzy ktory przekonal sie i czyms na wlasnej skurze nie weszac w tym $€£. I nie ma powodu do takiej irytacji bo faktem jest ze osoby znające sie na temacie smieją sie moze z takich jak ja,poczatkujacych tyle ze stereo to nie pepek swiata i gwarantuje ze są dziedziny(tak liczba mnoga)w ktorych to ja ciebie traktowal bym z ironicznym usmieszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.