Skocz do zawartości
IGNORED

Glosniki do 15tys


Huberto1984

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Kiedys sluchalem atc50 aktywnych z pre brystona, ale nie pamietam modelu. Swietnie dociazony I ulozony dzwiek, ale nie na moja kieszen. Tez myslalem nad aktywnymi atc, ale to juz kolejny eksperyment dla mnie I wymiana wzmacniacza, ktory dopiero co kupilem nowy. Pokoj 18m w gore, ale z miejscem odsluchowym ok 20m.

 

To będziesz miał podobny pokój jak ja. Tylko nie rozumiem czemu miejsce odsłuchowe zmienia Ci rozmiar pomieszczenia ;)

Tucana II całkiem mocny wzmacniacz, może dał by rade z pasywnymi scm40. Czytałem gdzieś ze ktoś napędza je 150w. Wypadało by go wziąć na odsłuch i sprawdzić. Czytałem ,że grzechem jest nie sprawdzić tych act. Tak więc uczynię hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty tez masz Caspiana teraz?

 

Tucana ma dobra wydajnosc pradowa. Nawet przy 2ohm daje 520W. To calkiem dobry wynik jak na integre. Nie wiem jak to sie ma w porownaniu do musical fidelity 6500i, no tam to watow jeszcze wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

I taka ciekawostka. Jak byłem na gulfford show (link), pokój gdzie były wystawiane Francesco Sabin Accordo obsługiwał starszy koleś z którym trochę porozmawiałem o tym co tam mieli. I na koniec mówie mu ,że mam małe scm11. A ten na to ,że miał scm100 ponad 10lat. Nie zachwalał za bardzo ,bo przecież handlował FS, tylko dodał ,że trzeba je uważnie dobierać do elektroniki - czyli imo po ciepłej stronie jak to zawsze ,że sprzętami z rodowodem studyjnym. Ale sam fakt ,że ktoś kto sprzedaje od lat hiend miał je 10lat coś mówi o tych głośnikach.

 

http://www.audiostereo.pl/guilford-audio-mini-show-2k16_126768.html#entry3793862

 

A Ty tez masz Caspiana teraz?

 

Tak, jeszcze mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei w sklepie mowili, ze czesto mieli reklamacje, bo glosnik srednich tonow padal. Ale to moze tak gadal, bo chcial mi wtedy wcisnac B&W z wystawki. Teraz jak bylem w weekend tez mi B&W cm8 mk2 wciskali od wejscia w super cenie :) Lipne te glosniki, ale Dali opticon mnie zaskoczyly dzwiekiem.

 

Z czym masz polaczonego Caspiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Mi z kolei w sklepie mowili, ze czesto mieli reklamacje, bo glosnik srednich tonow padal. Ale to moze tak gadal, bo chcial mi wtedy wcisnac B&W z wystawki. Teraz jak bylem w weekend tez mi B&W cm8 mk2 wciskali od wejscia w super cenie :) Lipne te glosniki, ale Dali opticon mnie zaskoczyly dzwiekiem.

 

Z czym masz polaczonego Caspiana?

 

Trudno mi w to uwierzyć. Pewnie jest jak piszesz. Trzeba pamiętać ,że ATC to mała manufaktura, która jako jedna z nielicznych firm robi wszystkie swoje przetworniki. Od wielu wielu lat, dla wojska też robili. No i dają 6lat gwarancji, to tez o czymś świadczy. Teraz dorzucili swój tweeter, który jest lepszy od używanego wcześniej seasa. Co do b&w to jeszcze nie słyszałem modelu tej firmy ,który mógłbym słuchać bez irytacji, za dużo góry zawsze. Małą wersje cm tez mi chcieli wcisnąć jak odsłuchiwałem ls50. Rozlazłe na dole i wyjące na górze, imo dla lekko przygłuchych i dla tych co nie wiedzą co to jest dobry bas. Dali już bardziej ułożone, ale nie pamiętam ich zbytnio jak grały (z wystaw). Caspian tak jak w opisie. Klimax ds1 renew, caspian m2, scm11. Kabelek tellurium black i 0,5m rca rns reason z wtykami eichmann bullet plug (a właściwie wygrzewam kabelek fezz audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

niestety from Italy...

 

pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak do 15 kzł to może coś z Vandersteen Audio? Nie wiem czy ktoś już to proponował: 2 Ce Signature II lub 3A Sig, choć ostatnio nie widać tych ostatnich, a były do wzięcia w dobrej cenie. Granie V to właśnie gładkość i czytelność, ale też lubią przejrzystą elektronikę, by nie mulić właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atc scm40 daruj sobie jeżeli cenisz wysokie tony:) Kolumna fajna ale góra pasma słaba zupełnie spaprana... Ponoć w drugiej wersji scm40 jest poprawiona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Atc scm40 daruj sobie jeżeli cenisz wysokie tony:) Kolumna fajna ale góra pasma słaba zupełnie spaprana... Ponoć w drugiej wersji scm40 jest poprawiona...

 

no daj spokój ;)

 

w drugiej wersji nie wsadzają seasa, tylko maja swój własny przetwornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym ale nie slyszalem poprawionej wersji takze nie wiem na ile jest lepsza od poprzednika. Wg mnie nie warto pakowac sie w pierwsza wersje scm40. Zwlaszcza ze do tanich nie naleza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Czytalem o tym ale nie slyszalem poprawionej wersji takze nie wiem na ile jest lepsza od poprzednika. Wg mnie nie warto pakowac sie w pierwsza wersje scm40. Zwlaszcza ze do tanich nie naleza.

 

Tez o tym czytałem, i racja, jak kupować to najnowszy model. Mam teraz ta nowa wersje w domu (scm11), i źle to nie gra wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja atc miała wycofana górę , ale była ona gładka i mi nie przeszkadzało.W nowych juz góra moze być lekko za ostra i do przodu jesli połączymy to ze zła elektronika .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja atc miała wycofana górę , ale była ona gładka i mi nie przeszkadzało.W nowych juz góra moze być lekko za ostra i do przodu jesli połączymy to ze zła elektronika .

Nie ma zlej elektroniki - moze byc zle polaczenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma zlej elektroniki - moze byc zle polaczenie ;)

 

Jak cały tor brzmi neutralnie i naturalnie a po wymianie wzmacniacza na inny robi się np. ostro i metalicznie to moim zdaniem taki wzmacniacz nie gra i jest zły. Kombinowania z łączeniem czegoś zamulonego z czymś grającym jasno to taki półśrodek i kompromis. Lepiej moim zdaniem urządzenia dzielić na dobre i złe i celować w te dobre przy zakupie (naturalne i neutralne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Jak cały tor brzmi neutralnie i naturalnie a po wymianie wzmacniacza na inny robi się np. ostro i metalicznie to moim zdaniem taki wzmacniacz nie gra i jest zły. Kombinowania z łączeniem czegoś zamulonego z czymś grającym jasno to taki półśrodek i kompromis. Lepiej moim zdaniem urządzenia dzielić na dobre i złe i celować w te dobre przy zakupie (naturalne i neutralne).

 

A jak zdefiniować naturalnie...neutralnie...już nie mówiąc o muzykalnie...dla każdego te definicje są "płynne"...

Pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały tor brzmi neutralnie i naturalnie a po wymianie wzmacniacza na inny robi się np. ostro i metalicznie to moim zdaniem taki wzmacniacz nie gra i jest zły. Kombinowania z łączeniem czegoś zamulonego z czymś grającym jasno to taki półśrodek i kompromis. Lepiej moim zdaniem urządzenia dzielić na dobre i złe i celować w te dobre przy zakupie (naturalne i neutralne).

A co to znaczy ze wzmacniacz nie gra? Moze sie nie zgrywac z reszta zestawu - jak sam dobrze wiesz wiekszosc wzmacniaczy narzuca swoj styl brzmieniowy - niewiele jest takich naturalnie grajacych, nie dodajacych od siebie zbyt wiele. Nie wspominajac o kolumnach - tutaj nawet jest wiekszy wplyw na finalne brzmienie od wzmacniacza ma charakter kolumn - jesli ktos lubi naturalnosc to dobierze tak elementy zeby ja uzyskac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdefiniować naturalnie...neutralnie...już nie mówiąc o muzykalnie...dla każdego te definicje są "płynne"...

 

Na scenie obok prawdziwych instrumentów, wokalistów itd. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały tor brzmi neutralnie i naturalnie a po wymianie wzmacniacza na inny robi się np. ostro i metalicznie to moim zdaniem taki wzmacniacz nie gra i jest zły.

 

Nawet jak caly tor jest super neutralny to prawie zawsze znajdzie sie spora ilosc takich nagran, ktore zabrzmia na nim metalicznie albo ostro, bo taki ich urok (a raczej brak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na scenie obok prawdziwych instrumentów, wokalistów itd. :-)

 

Problem polega na tym, że na koncercie...instrumenty naturalne oczywiście...mi się podoba, pięknie brzmi wszystko, ale mojemu koledze już nie...trąbka za głośna, drażni go saksofon, itd...I co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem polega na tym, że na koncercie...instrumenty naturalne oczywiście...mi się podoba, pięknie brzmi wszystko, ale mojemu koledze już nie...trąbka za głośna, drażni go saksofon, itd...I co wtedy??!

 

No jak co wtedy ?

Kolega ma problem, bo poszedł na koncert niezgodny z jego preferencjami muzycznymi.

 

 

A co to znaczy ze wzmacniacz nie gra? Moze sie nie zgrywac z reszta zestawu - jak sam dobrze wiesz wiekszosc wzmacniaczy narzuca swoj styl brzmieniowy - niewiele jest takich naturalnie grajacych, nie dodajacych od siebie zbyt wiele. Nie wspominajac o kolumnach - tutaj nawet jest wiekszy wplyw na finalne brzmienie od wzmacniacza ma charakter kolumn - jesli ktos lubi naturalnosc to dobierze tak elementy zeby ja uzyskac.

 

Napisałem wcześniej co to znaczy ze wzmak nie gra.

 

Jednym dalej , drugim bliżej do naturalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No jak co wtedy ?

Kolega ma problem, bo poszedł na koncert niezgodny z jego preferencjami muzycznymi.

 

 

 

Napisałem wcześniej co to znaczy ze wzmak nie gra.

 

Jednym dalej , drugim bliżej do naturalności.

Sprzeczamy sie o slowa raczej niz o istote ;)

Sam wzmak nie zagra chocby stawal na lampach albo tranzystorach ;)

Zestaw to zestaw. Brzmienie, detalicznosc, scena - to wszystko mozna sobie w pewien sposob wyregulowac - naturalnosc dla kazdego jest taka jaka jest w stanie uslyszec :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zlej elektroniki - moze byc zle polaczenie ;)

 

Nie ma złych plemników ale tylko niektóre są szybsze (to tak patrząc na te sentencje i Twój avatar)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złych plemników ale tylko niektóre są szybsze (to tak patrząc na te sentencje i Twój avatar)

Moze lepiej pomine Twoj awatar bo kilka ciekawych komentarzy mi sie nasuwa - ale rozumiem, ze specjalnie jest prowokujacy.

Co do mojego: ja tam widze tylko sluchawki.... :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego: ja tam widze tylko sluchawki.... :P

 

Ja tam widzę to co artysta chciał abym widział! Ze słuchaniem muzyki i sprzętu jest w pierwszym przypadku podobnie a w drugim nie idę tak artystom od sprzętu na rękę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę to co artysta chciał abym widział! Ze słuchaniem muzyki i sprzętu jest w pierwszym przypadku podobnie a w drugim nie idę tak artystom od sprzętu na rękę :)

Pytanie zasadnicze: a skad wiesz co artysta chcial zebys tam zobaczyl? Wielu "artystow" dzis holduje zasadzie ze kto jak sobie ich "dzielo" zinterpretuje to tego sprawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się do czego takim osobom służy hobby ?

 

A to to już kolegi problem! Ja jakoś nie miałem problemu jak miałem rok gdzie przesłuchałem ponad 1500 płyt CD. Każdemu fanowi muzyki życzę tyle frajdy i poznawania nowych ciekawych utworów i wykonawców!

 

W napędzie CD (a nie z plików) teraz Marcus Miler Afrodeezia no kurcze nie wiem dla czego teraz ta płyta ale mi się właśnie teraz jej fajnie słucha, godzinę temu nie był to jeszcze TEN czas. No ale i tak nie zrozumiesz tak że może zakończmy dyskusję na podstawach.

 

Wielu "artystow" dzis holduje zasadzie ze kto jak sobie ich "dzielo" zinterpretuje to tego sprawa :)

 

I dokładnie tak sobie interpretuję ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Lech36 dnia 21.05.2016 - 22:03 napisał

Zastanawiam się do czego takim osobom służy hobby ?

To chyba kwestia nie z tego wątku ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.