Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

 

Protagonist gra do przodu względem Stelaudio który buduje scenę w głąb, natomiast informacji Protagonist przekazuje więcej i nie mylić z barwą

 

Podobnie do Protagonista w sposobie budowania sceny ma się Prodac.

Ja bym jednak napisał więcej o sposobie prezentacji Prodaca. Pokazuje on taką scenę jak chciał nam to przekazać realizator.

Dźwięki osadzone głęboko za kolumnami tam się właśnie znajdują. Wokale, które realizator chciał pokazać z przodu - są z przodu. Te nagrane z tylu - słychać z tylu. Instrumenty jeśli mają być słyszalne przed głośnikami - wychodzą na przód, jeśli z boku - to słychać je z boku itd.

Łukasz (twórca Prodaca) wreszcie zrobił egzemplarz, który zaczyna swoją "trasę objazdową". Już w tym tygodniu będzie go testował kolega klubowy Emdester.

Wreszcie ktoś inny będzie mógł się wyrazić na temat tego DACa nie oceniając go po 5 min odsłuchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łukasz (twórca Prodaca) wreszcie zrobił egzemplarz, który zaczyna swoją "trasę objazdową". Już w tym tygodniu będzie go testował kolega klubowy Emdester.

Wreszcie ktoś inny będzie mógł się wyrazić na temat tego DACa nie oceniając go po 5 min odsłuchu.

 

O Protagoniście trochę czytalem ale o Prodacu nie mogę znaleźć nic. Trochę słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..też byłbym chętny jeżeli jest taka możliwość.

dawno nie słuchałem niczego z żarówkami.

może ktoś napisze jak się załapać na taką wypożyczkę.

 

W przypadku wypożyczki Protagonista wystarczy się do mnie odezwać. W przypadku tego drugiego to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Protagoniście trochę czytalem ale o Prodacu nie mogę znaleźć nic. Trochę słabo.

Młodzież dopiero się kształci a co tu mówić o rozpoznawalności, na którą trzeba najzwyczajniej zapracować a czy konkretny dac wpasuje się w system to druga sprawa

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O Protagoniście trochę czytalem ale o Prodacu nie mogę znaleźć nic. Trochę słabo.

 

Bo Prodac nie jest do czytania tylko do słuchania :)

 

Wklejcie zdjęcia środka tego home made prodac. Chętnie pożyczę do odsłuchu.

 

To nie Twój poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz (twórca Prodaca) wreszcie zrobił egzemplarz, który zaczyna swoją "trasę objazdową". Już w tym tygodniu będzie go testował kolega klubowy Emdester.

 

Dziś dotarł, odebrała żona. Mam zwariowany dzień i nie wiem nawet czy dziś uda się posłuchać.

Oby ta wersja "objazdowa"szybciej trafiała do zainteresowanych, ja się trochę naczekałem:)

W weekend syn ma zawody i parapetówka znajomych, a w poniedziałek jest wstępny termin odesłania. Krótko, ale jak mówi Łukasz, ma tylu chętnych, może uda mi się nieco dłużej bo straszny mętlik mam ostatnio w głowie przez te DACi ;)

Lubię pograć minimalnie tydzień, najlepiej dwa. Mam też Black Dragona, pojechał dopiero co Protagonist. Szkoda, że nie w jednym czasie, ale nie wszystko się da zapiąć. I tak jest cienko z czasem. Trzeba też trochę dać odpocząć uszom bo zamiast muzyki to słucha się tylko sprzętów ;)

 

Wklejcie zdjęcia środka tego home made prodac. Chętnie pożyczę do odsłuchu.

Z miłą chęcią, ale jest plomba. Byłoby to nie w porządku.

 

Jeśli chodzi o wypożyczenie to trzeba do Łukasza Kisiela napisać maila lub zadzwonić, z tego co wiem stronę ma w budowie.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Mam też Black Dragona, pojechał dopiero co Protagonist.

 

I jak wrażenia, jak Smok wypadł na tle Protagonisty

 

Ty go nie słuchałeś tylko usłyszałeś przez 5 min

 

Ale to mi wystarczyło, było z 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ale to mi wystarczyło, było z 15min

 

Po pierwsze słuchałeś po mojej osobistej modyfikacji polegających na zamianie kondów, których Łukasz nie stosuje.

Pisałem o tym wielokrotnie w innych wątkach.

Druga sprawa to mogłem się ugryźć w język zanim palnąłem o tym przed odsłuchem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale to mi wystarczyło, było z 15min

 

Poczekajmy. Niech DAC pojeździ i niech inni ocenią.

 

 

 

Weź ProDaca, StelAudio i A70mk2, przyjedź przetestujemy

 

Nie mam już za bardzo kiedy. Klocki trzeba wkrótce oddać a ten weekend już mam zajęty.

A szkoda. Chyba, że Grześ pozwoli potrzymać klocki do przyszłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla Tych, którzy są zainteresowani odsłuchem Prodaca.

Rozmawiałem dziś z Łukaszem i obiecał, że wkrótce się zarejestruje na forum. Myślę, że przez to będzie bardziej ułatwiony z nim kontakt.

 

 

 

A co taki dobry A70mk2 :)

 

Mam nadzieję, że się nie urazisz.

Odpowiem więc jak zawsze wprost :)

Dla mnie lepszy od KAV300i :)

Rozmawialiśmy kiedyś już o tym na priw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia, jak Smok wypadł na tle Protagonisty

 

To dobre pytanie, nie chcę typować tu zwycięzcy bo to różne granie. Każdy ma jakieś swoje atuty i pewne cechy. Wszystko zależy czego potrzebujemy u siebie.

Dragon od pierwszych chwil niczym mnie nie zachwycił, a jednak nie chciałem go wyłączyć, nie było jakiegoś efektu wow, to po prostu równe, bardzo kulturalne granie. Można go słuchać godzinami, dźwięk bardzo gładki, miękkie wysokie, bas zwarty, wielobarwny, ale bez wykopu, taki grzeczny DAC. Jednak w zależności od repertuaru brakuje mu nieco tej śmiałości i uderzenia dynamiki. Odczuwa się niedosyt wysokich, one są, ale lekko cofnięte i czasem jak powinien uderzyć talerz to robi to zbyt grzecznie.

Przy moim cs55a to fajne połączenie, uspokoił trochę ofensywne granie. Ja zazwyczaj gram w trybie triodowym, słucham spokojniejszej muzy, ale przy nim spokojnie włączałem tryb ultralinearny aby dostał trochę pazura i było super. Tak więc warty sprawdzenia bo ten dźwięk wciąga, ale jednak polecam go do szybszej lampy z serii cs lub tranzystora. Myślę, że z prawdziwym lampowym gęstym graniem zupełnie się nie sprawdzi bo będzie za spokojnie, bez werwy, jak trzeba nieco uspokoić to może być fajnie. Jednak żeby kosztował 1/2 ceny. Z rynku wtórnego może to być dla niektórych ciekawa propozycja.

A Protagonist, który miałem ma jakby odwrotne cechy do wyżej opisanego, żywe, energiczne, otwarte granie. Pełen werwy. W black dragon była ogłada, delikatność, mniejszy atak i plastyczność przekazu kosztem dynamiki, rozdzielczości i detaliczności, w Protagonist jest odwrotnie. Wokale są bardziej z przodu, ale reszta nie jest tak wycofana, gorsze nagranie brzmi gorzej, rzecz naturalna, dragon trochę je łagodził i naprawiał, ale w tych dobrze zrealizowanych brakowało naturalności i neutralności, troszkę próbuje zbyt umilać te granie. Jak posłucham proDAC to skrobnę też pewnie parę słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Mam nadzieję, że się nie urazisz.

Odpowiem więc jak zawsze wprost :)

Dla mnie lepszy od KAV300i :)

 

Uraziłeś :) Piotr ja bardzo cenię szczerość, na pewno porównam KAV300i do A70mk2 i nie wykluczam że jak mnie urzeknie, to zawita u mnie na stałe

 

Dragon od pierwszych chwil niczym mnie nie zachwycił, a jednak nie chciałem go wyłączyć, nie było jakiegoś efektu wow, to po prostu równe, bardzo kulturalne granie. Można go słuchać godzinami, dźwięk bardzo gładki, miękkie wysokie, bas zwarty, wielobarwny, ale bez wykopu, taki grzeczny DAC. Jednak w zależności od repertuaru brakuje mu nieco tej śmiałości i uderzenia dynamiki. Odczuwa się niedosyt wysokich, one są, ale lekko cofnięte i czasem jak powinien uderzyć talerz to robi to zbyt grzecznie.

Przy moim cs55a to fajne połączenie, uspokoił trochę ofensywne granie. Ja zazwyczaj gram w trybie triodowym, słucham spokojniejszej muzy, ale przy nim spokojnie włączałem tryb ultralinearny aby dostał trochę pazura i było super. Tak więc warty sprawdzenia bo ten dźwięk wciąga, ale jednak polecam go do szybszej lampy z serii cs lub tranzystora. Myślę, że z prawdziwym lampowym gęstym graniem zupełnie się nie sprawdzi bo będzie za spokojnie, bez werwy, jak trzeba nieco uspokoić to może być fajnie. Jednak żeby kosztował 1/2 ceny. Z rynku wtórnego może to być dla niektórych ciekawa propozycja.

A Protagonist, który miałem ma jakby odwrotne cechy do wyżej opisanego, żywe, energiczne, otwarte granie. Pełen werwy. W black dragon była ogłada, delikatność, mniejszy atak i plastyczność przekazu kosztem dynamiki, rozdzielczości i detaliczności, w Protagonist jest odwrotnie. Wokale są bardziej z przodu, ale reszta nie jest tak wycofana, gorsze nagranie brzmi gorzej, rzecz naturalna, dragon trochę je łagodził i naprawiał, ale w tych dobrze zrealizowanych brakowało naturalności i neutralności, troszkę próbuje zbyt umilać te granie. Jak posłucham proDAC to skrobnę też pewnie parę słów.

 

Dzięki za opis,

Protagonist ma jaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uraziłeś :) Piotr ja bardzo cenię szczerość, na pewno porównam KAV300i do A70mk2 i nie wykluczam że jak mnie urzeknie, to zawita u mnie na stałe

 

 

Musisz jeszcze przedtem jakieś lampy skołować :)

 

Jeszcze króciutko moje najnowsze spostrzeżenia.

Zrobiłem dziś jeszcze kilkanaście "przepinek".

Prodac na przemian ze Stell Audio.

Wnioski:

Stell Audio dosładza nieco średnicę względem Prodaca. To się może bardzo niektórym podobać.

Nie mówię, czasem i mnie to się podoba.

Traci jednak na tym scena a głownie głębia.

Nie chodzi mi wcale o to, że tuszuje szczegóły.

Po prostu scena budowana jest w nieco inny sposób.

Ocena co dla kogo jest bardziej odpowiednie to już jest sprawa indywidualna.

Stell Audio ma chyba ciut więcej basu. Ale tu nie jestem pewien na 100 %.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uraziłeś :) Piotr ja bardzo cenię szczerość, na pewno porównam KAV300i do A70mk2 i nie wykluczam że jak mnie urzeknie, to zawita u mnie na stałe

 

Dzięki za opis,

Protagonist ma jaja :)

Z Twoimi kolumnami nie sprawdzi się A70T Grzegorz wiele razy pisał o tym musisz posłuchać CS A88

 

 

Musisz jeszcze przedtem jakieś lampy skołować :)Jeszcze króciutko moje najnowsze spostrzeżenia.

Zrobiłem dziś jeszcze kilkanaście "przepinek".

Prodac na przemian ze Stell Audio.

Wnioski:

Stell Audio dosładza nieco średnicę względem Prodaca. To się może bardzo niektórym podobać.

Nie mówię, czasem i mnie to się podoba.

Traci jednak na tym scena a głownie głębia.

Nie chodzi mi wcale o to, że tuszuje szczegóły.

Po prostu scena budowana jest w nieco inny sposób.

Ocena co dla kogo jest bardziej odpowiednie to już jest sprawa indywidualna.

Stell Audio ma chyba ciut więcej basu. Ale tu nie jestem pewien na 100 %.

Ma nawet nie ciut ma go po prostu więcej niż Protagonist. Dac Adama lubi wyższe rejestry głośności i naprawdę potrafi oczarować. Wokale są pro prostu obłędne Ja dziś miałem troszkę czasu i świetny DAC jednak czekam na wyższą wersję. Protagonist za to jakością wykonania bynajmniej na zewnątrz bije resztę urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ma nawet nie ciut ma go po prostu więcej niż Protagonist. Dac Adama lubi wyższe rejestry głośności i naprawdę potrafi oczarować. Wokale są pro prostu obłędne Ja dziś miałem troszkę czasu i świetny DAC jednak czekam na wyższą wersję. Protagonist za to jakością wykonania bynajmniej na zewnątrz bije resztę urządzeń.

 

Te "ciut" odnosi się do Prodac a nie Protagonist.

Po kilku jednak dalszych testach cofam słowo "ciut" - zamieniam na ciut ciut :)

 

 

 

 

Protagonist za to jakością wykonania bynajmniej na zewnątrz bije resztę urządzeń.

 

Tu pełna zgoda. To samo można powiedzieć o Prodac.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.