Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co się rzuca w uszy przy prodac to duża energia i wyraźnie większy bas, chyba największy jaki słyszałem przy ostatnich odsłuchach

 

 

Dzięki za ciekawy opis. Ja również na dniach będę testował :-)

Sporo napisałeś na temat równowagi tonalnej. A jak wg Ciebie wygląda analityczność, rozdzielczość, separacja źródeł pozornych w Prodacu na tle CXN?

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam są konwertery Asahi Kassei AK4490, a to nie rokuje dobrej lampizacji.

Dobrze wiedzieć, bo się nad jego zakupem zastanawiałem. Puki co używam Node 2 - d*** nie urywa, więc docelowo będzie coś innego.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emdester

 

I jakiego okablowania (zasilające, rca, coax) używałeś podczas testów jeśli można spytać? Wspomniałeś tylko o głośnikowych.

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam Auralic Aries femto, wystarczająco dobry DAC już mam.

Zamiast node2 miał być Aries mini, ale tylko na IOS-ie chodzi, to mnie trochę zniechęciło. Zapomniałem dodać że mam to w drugim systemie, takim do kotleta z Heglem H80 (dac wbudowany)

Do lampki chciałbym coś ambitniejszego, więc taki dac od Ciebie chętnie bym przygarnął :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam Auralic Aries femto

 

Testowane. Nie jest źle ale rozważ też coctail audio x50. Będziesz więcej niż zadowolony.

 

A co sądzicie o DAC'ach Lampizatora? Oczywiście tych bardziej przystępnych cenowo.

 

3.1 fajny. Gra bardzo podobnie do Prodaca.

Tylko Fikus fiksuje z cenami :)

Jak napisał wyżej Rezyslaw na markę trzeba zapracować. Ale trzeba też zapłacić.

Można też "wyłowić" sprzęt bez "marki" i być mega zadowolonym.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Testowane. Nie jest źle ale rozważ też coctail audio x50. Będziesz więcej niż zadowolony.<br />
Tylko że to jest kombajn all-in-one, a po co mi wbudowany DAC, a tym bardziej wzmacniacz który będzie prąd wpierdzielał, a ja go nigdy nie użyję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest kombajn all-in-one, a po co mi wbudowany DAC, a tym bardziej wzmacniacz który będzie prąd wpierdzielał, a ja go nigdy nie użyję?

 

Poczytaj potem pisz. X50 to nie żaden kombajn.

W nim nie ma DACa. To jest tylko transport plików. Ma też napęd cd ale ten tylko się nadaje do ripowania płyt - zresztą robi to bardzo sprawnie. Grać też można z tego napędu lecz nie polecam. Działa beznadziejnie.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, x50 to nie kombajn, ale za to kosztuje dwa razy więcej od kombajnu X30 co nie jst dobrą wiadomością.

Panie. Za dobre transporty trza płacić. Sam Pan o tym wie :)

Testowałem, sprawdzałem nie tylko w moim systemie. A jeśli chodzi o koszty znajdziesz taniej lecz bez gwarancji (patrz Allegro ).

 

Faktycznie, x50 to nie kombajn, ale za to kosztuje dwa razy więcej od kombajnu X30 co nie jst dobrą wiadomością.

 

Druga sprawa. Aurelic femto. Cóż kosztuje tyle co x50 u dystrybutora. A jak gra ? Ja wiem.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mam dobry wzmacniacz i dac. Czy na jakość dźwięku będzie miało wpływ to, z jakiego urządzeniem podaję sygnał do daca? Używam streamera Heos. Na pewno nie jest to urządzenie "audiofilskie" ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo do daca podaje chyba dokładnie to, co pobiera z sieci? Mowa o Tidalu.

Kolumny oczywiście 16Hertz, żeby nie było, że nie ten wątek.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Załóżmy, że mam dobry wzmacniacz i dac. Czy na jakość dźwięku będzie miało wpływ to, z jakiego urządzeniem podaję sygnał do daca? Używam streamera Heos. Na pewno nie jest to urządzenie "audiofilskie" ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo do daca podaje chyba dokładnie to, co pobiera z sieci? Mowa o Tidalu.

Kolumny oczywiście 16Hertz, żeby nie było, że nie ten wątek.

Oczywiscie ze ma wpływ i to calkiem spory.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Załóżmy, że mam dobry wzmacniacz i dac. Czy na jakość dźwięku będzie miało wpływ to, z jakiego urządzeniem podaję sygnał do daca? Używam streamera Heos. Na pewno nie jest to urządzenie "audiofilskie" ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo do daca podaje chyba dokładnie to, co pobiera z sieci? Mowa o Tidalu.

Kolumny oczywiście 16Hertz, żeby nie było, że nie ten wątek.

 

Tak, wszystko ma wpływ, każdy kabelek, transport też. Musisz pod swoje preferencje dopasować całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mam dobry wzmacniacz i dac. Czy na jakość dźwięku będzie miało wpływ to, z jakiego urządzeniem podaję sygnał do daca? Używam streamera Heos. Na pewno nie jest to urządzenie "audiofilskie" ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo do daca podaje chyba dokładnie to, co pobiera z sieci? Mowa o Tidalu.

Kolumny oczywiście 16Hertz, żeby nie było, że nie ten wątek.

Niestety ma wpływ, i to bardzo wyraźny. Dlaczego niestety? No bo muszę wciąż szukać streamera który kosztowałby mniej niż samochód, a dawałby nie gorszy dźwięk jak mój CD transport.

Tak, kwestię CD transportu mam w miarę ogarniętą.

 

 

Możesz wyjaśnić mechanizm? Na logikę nie powinien mieć ale nie znam tej technologii.

Mechanizm jest trudny do zdefiniowania, ale to niestety bardzo wyraźnie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

 

To ze kabelki mają wiem, transport mechaniczny pewnie też może jeśli np. telepie płytą. Ale ściągacz plików?

 

A chcesz puścić po coax, to tak jak z Transportem CD jeden gra super a inny źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Możesz wyjaśnić mechanizm? Na logikę nie powinien mieć ale nie znam tej technologii.

Na logikę różnice w transporcie CD różnic tez nie powinno byc - a są. Niby jakiś jitter, precyzja mechanizmu, ale tak naprawdę chyba nikt do końca nie wie co determinuje dobry lub słaby dziwek transportu CD.

 

Tak samo na logikę kabel sieciowy nie powinien miec wpływu - bo jakim cudem? Jakaś forma filtra? W zasilaczach sa kondesatory setki razy większe pojemnością niż pojemność pasożytnicza kabla, tak samo dławiki w zasilaczach wiec jaki parametr tego kabla ma wpływ na dźwięk? Ekran? A co ten ekran miałby niby ekranowac... Wiec nikt nie wie, a kable robione sa metoda prób i błędów, a później sie dorabia ideoglogie i "technologie" - przynajmniej tak ja to widze.

 

Czym sie różni transport plikowy/streamer - moze ilość zakłóceń z zasilania, moze lepsze oprogramowanie nie ingerujące w sygnal - nie wiem. Ale wiem na pewno ze różnice sa i to bardzo duże, wiem to bo po prostu wiele razy odsłuchiwałem takie urządzenia, robiłem porównania i slyszalem bardzo wyraźne różnice.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma wpływ, i to bardzo wyraźny. Dlaczego niestety? No bo muszę wciąż szukać streamera który kosztowałby mniej niż samochód, a dawałby nie gorszy dźwięk jak mój CD transport.

Tak, kwestię CD transportu mam w miarę ogarniętą.

 

Mechanizm jest trudny do zdefiniowania, ale to niestety bardzo wyraźnie słychać.

 

Dzisiaj już mi się ni chce ale jutro lub pojutrze odpalę z tidala plyte, puszczę je przez dac w CA 840 i przez ten sam dac puszczę ta samą fizyczna płytę z cd. Sprzęt z niższej polki ale może coś będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze kabelki mają wiem, transport mechaniczny pewnie też może jeśli np. telepie płytą. Ale ściągacz plików?

 

Tak, transport ma bardzo duży wpływ a najlepszy przykład to to co pisałem wcześniej - np. z takiego 851N nie ma różnic zbyt dużych po wpięciu jakichkolwiek DACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A chcesz puścić po coax, to tak jak z Transportem CD jeden gra super a inny źle

Muszę optycznie bo coax mam zepsuty.

 

 

Na logikę różnice w transporcie CD różnic tez nie powinno byc - a są. Niby jakiś jitter, precyzja mechanizmu, ale tak naprawdę chyba nikt do końca nie wie co determinuje dobry lub słaby dziwek transportu CD.

 

Tak samo na logikę kabel sieciowy nie powinien miec wpływu - bo jakim cudem? Jakaś forma filtra? W zasilaczach sa kondesatory setki razy większe pojemnością niż pojemność pasożytnicza kabla, tak samo dławiki w zasilaczach wiec jaki parametr tego kabla ma wpływ na dźwięk? Ekran? A co ten ekran miałby niby ekranowac... Wiec nikt nie wie, a kable robione sa metoda prób i błędów, a później sie dorabia ideoglogie i "technologie" - przynajmniej tak ja to widze.

 

Czym sie różni transport plikowy/streamer - moze ilość zakłóceń z zasilania, moze lepsze oprogramowanie nie ingerujące w sygnal - nie wiem. Ale wiem na pewno ze różnice sa i to bardzo duże, wiem to bo po prostu wiele razy odsłuchiwałem takie urządzenia, robiłem porównania i slyszalem bardzo wyraźne różnice.

 

Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

Dzisiaj już mi się ni chce ale jutro lub pojutrze odpalę z tidala plyte, puszczę je przez dac w CA 840 i przez ten sam dac puszczę ta samą fizyczna płytę z cd. Sprzęt z niższej polki ale może coś będzie słychać.

Dosłownie tydzień temu byłem na odsłuchu gdzie próbowaliśmy robić takie testy: plików z Tidala vs ten sam track z CD puszczany z klasycznego transportu CD. Różnice wyraźne, ale do miarodajnych wniosków ciężko bylo dojść bo wiele wydań Tidala różni sie od wydań z CD - to po prostu inne materiały źródłowe, remastery itd.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma wpływ, i to bardzo wyraźny. Dlaczego niestety? No bo muszę wciąż szukać streamera który kosztowałby mniej niż samochód, a dawałby nie gorszy dźwięk jak mój CD transport.

Tak, kwestię CD transportu mam w miarę ogarniętą. Mechanizm jest trudny do zdefiniowania, ale to niestety bardzo wyraźnie słychać.

Mi jak narazie wystarcza Himedia Q10 pro. Ja wiem ze to nie jest urządzenie najwyższych lotów ale narazie wystarczy. Gra lepiej jak jakikolwiek PC czy laptop

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja od dłuższego czasu słucham Tidala ze smartfona LG V10 podpiętego do końcówki mocy i nie mogę się nadziwić jak dobrze to gra ,pod pewnymi względami lepiej od mojego daca ...

 

A jakim kablem to połączyłeś ? Przez jakie złącze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.