Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

I na odwrót, szukamy takich wydań, żeby cieszyć się jeszcze bardziej naszymi systemami :)

 

Też tak uważam...realizacje pod system a nie odwrotnie...wszystkich nie da się zagrać na jednym systemie...realizatorzy też mają różny sprzęt i uszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wg Ciebie wygląda analityczność, rozdzielczość, separacja źródeł pozornych w Prodacu na tle CXN?

 

Każdy te słowa rozumie inaczej, serio. Gdy pytałem kilka osób o granie Black Dragon to usłyszałem od 2 osób że jest to analityk.

Ja twierdzę zupełnie inaczej i nie mam pretensji do tych osób, one tak to odebrały. Dla mnie Dragonowi daleko do analitycznego grania, on nie próbuje grać prawdy i wycinać jak żyleta każdy dźwięk, jest stworzony raczej do miłego i przyjemnego dla ucha klimatu. Jak pisałem wcześniej prodac w stosunku do cxn przekazuje nieco więcej informacji na średnicy, jest ona nieco bliższa i wydaje się bardziej żywa i prawdziwa. Dlatego gdy słuchałem czegoś akustycznego to miałem wrażenie lepszej separacji instrumentów. Nie są to duże różnice, jednak jak mam być szczery to nieco lepiej wypada prodac, więcej/lepiej się słyszy szczególnie dźwięki gitary akustycznej, dłużej one wybrzmiewają.

 

I jakiego okablowania (zasilające, rca, coax) używałeś podczas testów jeśli można spytać? Wspomniałeś tylko o głośnikowych.

Kable IC to 2x Cardas parsec, zasilanie 2x wireworld startus 7, usb wireworld ultraviolet, coax to pgd profigold, optyki mam ze 3 prolinka.

jednego cardasa musiałem wypożyczyć a reszta to co u mnie jest na stałe. W jednym czasie i tak ciężko sprawdzić te DACi ponieważ auralic mini gra albo po USB, albo gdy zmienimy wyjście sterując aplikacją gra coaxial i optyk.

Niemal z każdym DACem mini pliki flac gra lepiej po USB, jednak to co dla mnie lepiej może dla kogoś być gorzej, tutaj bas nieco jest mniejszy i czuć więcej powietrza i wyraźniej detale. Coaxial troszkę bardziej brzmi ciepło za sprawą bardziej grubego basu, czuje się mniej informacji, ale w różnych systemach może być przyjemniej. Kable też mogą swoje robić, choć sprawdzając po optyku nie czuję różnicy.

 

Prodac musiałem już niestety zapakować na prośbę Łukasza, nie udało mi się niestety przesunąć terminu choć o jeden dzień.

Twardy był a ja jestem pokojowo nastawiony;), być może uda się jeszcze raz go pożyczyć, w weekend miałem pewne wyjazdowe uroczystości rodzinne, więc trochę posłuchałem w piątek i niedzielę, to stanowczo za mało aby się oswoić z tym dźwiękiem. Spore kolejki czekają na niego, ale nic straconego, jestem cierpliwy. Niech jedzie do innych i czaruje bo na pewno jest warty sprawdzenia.

Szkoda, że nie pobył dłużej, może dziś lub jutro będę gościł u siebie Cayin A70T mkII i miałbym kolejny punkt odniesienia, no ale mus to mus, nie udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prodac w stosunku do cxn przekazuje nieco więcej informacji na średnicy, jest ona nieco bliższa i wydaje się bardziej żywa i prawdziwa

 

Dzięki. Właśnie bogatszej średnicy brakuje mi w SM6+mod, który chyba jest zbliżony do CXN+mod.

Może więc to będzie interesujący element systemu. Dam znać końcem tygodnia jak wypadł u mnie.

Troszkę boję się basu, który u Ciebie był zbyt mocny. Ważne też, że nie gubi rozdzielczości.

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony nie mam nic przeciwko temu byście w Asgaardzie pisali nie tylko na temat Protagonista, ale również na temat innych DACów z którymi go porównujecie. Nie mam także nic przeciwko organizowaniu kolejnych porównań. Natomiast jeżeli można, to prosiłbym o więcej zdjęć.

Edytowane przez rochu
edytowano ze wzgledu na zachowanie logiki wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pokoju zrobiłem małą adaptacje akustyczną tzn wszystkie ściany obiłem kocami przy pomocy klamerek. Jako bass trapy posłużyły maty do ćwiczeń żony i kurcze różnica ogromna. Dźwięk nawet bardzo głośny nie męczący. I tu kolejny raz słowa uznania dla Protagonist zagrał wybitnie i śmiem stwierdzić że lepiej jak Stelaudio w podobnym eksperymencie. Wszystkie dźwięki to wszytko grało tak że nie miałbym już chyba nawet ochoty kolumn upgradowac . Adam świetna robota i w tyg odsyłam z powrotem to świetne urządzenie. Oczywiście liczę że będzie mi dane posłuchać jeszcze wersji wyższej iiiiiii zbierać kasę na Protagonist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham Protagonist i jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z oceną urządzenia.

Sam nie wiem co mam sądzić.

Urządzenie jest świetne gra wybitnie odwzorowanie wokali najwyższy znany mi poziom. Włączam muzykę i słucham i wrażenie pierwsze dźwięk wycofany mniej bezpośredni wzgledem Stelaudio. Mniej nasycenia słychać jako pierwsze dźwięk uporządkowany niesamowita kultura najwyższa z możliwych. Gdy wydaje mi się że już wszystko wiem nagle pojawiają się dźwięki z taką jakością i finezja że kopare zbieram. Dac zachowuje się jak taki przyczajony kot. Jednak brakuje mi tej cechy aby była cały czas. Być może taki utwkór albo nie wiem co. Bas jest troszkę przygaszony mniej mięsa i mniej dociążony rozluźniony . Ale chyba ciut bardziej zróżnicowany Melodyjnosc na najwyższym poziomie.

Dynamika w Stelaudio była wyższa i generował więcej dźwięków że względu na większe nasycenie.

Za to najwyższe rejestry dźwięków są lepsze w Protagonist ,cechują się wyższą jakością. Jedna rzecz jest która mnie troszkę irytuje. Stelmach szybciej grał. Mam na myśli Protagonist potrzebuje więcej głośności względem Stelmacha żeby rozwinąć skrzydła .

Co dziś słusznie zauważył mój Ojciec podczas odsłuchów .

Jak będę stawał przed ostatecznym wyborem będę miał spory dylemat. Bo do Minasów chyba jednak ciut lepszy wydaje się być Stelaudio ale w przyszłości chce zmienić na Arcady a co za tym idzie mogą być konieczne zmiany a Adam mimo wszystko wydaje się być bardziej elastyczny. Jest jeszcze kwestia cen bo tak naprawdę jeszcze nawet nie robiłem rozeznania a to przy praktycznie remisowym starciu może mieć decydujące znaczenie.

Ja jeszcze tylko powiem że pokombinowałem troszkę z lampami w mojej A70 gram teraz na takim ustawieniu gdzie prędzej nie grałem w zestawieniu że Stelaudio. Miało być wszystko jasne i piękne a jest większy mętlik w głowie. Będę słuchał cały weekend Protagonist bo jest świetny i.moze podejmę więcej decyzji.

Ale jeszcze jedno kolumny na Protagonist mają większą zdolność zniknia w pomieszczeniu stereofonia jest bardziej w szerokość a Stelaudio bardziej w głąb budował scenę.

 

Venom200

Jeżeli dostałeś wersję z Audyn True Copper, to koniecznie posłuchaj wersji z Duelund Alexander jak radzi McGyver, ja bardzo długo zwlekałem z wymianą i teraz mogę powiedzieć, że był to czas stracony, bo też tak miałem, że momentami dac grał dobrze pojedyncze dźwięki a nie muzykę, generalnie brakowało otwartości, dźwięk był dziwny, nienaturalny. Moim zdaniem McGyver, źle robi, że wysyła Dac z tymi kondensatorami, one przekłamują dźwięk, co momentami faktycznie brzmi efektownie, ale na dłuższą metę dla mnie jest nie do przyjęcia i myślę, że im wyższej klasy system tym będzie to bardziej słyszalne. Po wymianie na Duelund to zupełnie inny dac. Myślę też. że wiele innych bardziej neutralnych i otwartych kondensatorów w cenie Audyna zagra lepiej. Nie wiem jakie masz tam lampy, ale jeżeli tesle, to też do wymiany.

Podsumowując, moim zdaniem , Protagonist to fantastyczny dac, a na Audyn True Copper trzeba uważać bo robią z dźwiękiem dziwne rzeczy.

Nie ma co oszczędzać paru stówek, szkoda czasu po prostu. :-)

Edytowane przez rogus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Venom200

Jeżeli dostałeś wersję z Audyn True Copper, to koniecznie posłuchaj wersji z Duelund Alexander jak radzi McGyver, ja bardzo długo zwlekałem z wymianą i teraz mogę powiedzieć, że był to czas stracony, bo też tak miałem, że momentami dac grał dobrze pojedyncze dźwięki a nie muzykę, generalnie brakowało otwartości, dźwięk był dziwny, nienaturalny. Moim zdaniem McGyver, źle robi, że wysyła Dac z tymi kondensatorami, one przekłamują dźwięk, co momentami faktycznie brzmi efektownie, ale na dłuższą metę dla mnie jest nie do przyjęcia i myślę, że im wyższej klasy system tym będzie to bardziej słyszalne. Po wymianie na Duelund to zupełnie inny dac. Myślę też. że wiele innych bardziej neutralnych i otwartych kondensatorów w cenie Audyna zagra lepiej. Nie wiem jakie masz tam lampy, ale jeżeli tesle, to też do wymiany.

Podsumowując, moim zdaniem , Protagonist to fantastyczny dac, a na Audyn True Copper trzeba uważać bo robią z dźwiękiem dziwne rzeczy.

Nie ma co oszczędzać paru stówek, szkoda czasu po prostu. :-)

Z moich doświadczeń: DAC Adama z audynami + tesle gra o 50% gorzej (umownie) niż wersja z duelundem i np. Amprerxy.

Ponadto znacznie większa różnice wprowadza (o dziwo) duelund niż wymiana lamp. Moim zdaniem pomarańczowe tesle z duelundami zagrają lepiej niż np. BB amprexa + audyny.

Kolejna bardzo ważna sprawa jest przewód zasilający, który ma cholernie duży wpływ na prezentacje dźwięku tego DACa - znacznie większy niż w innych miejscach. Nie wiem na czym słuchacie, ale spróbujcie wyprosić od Adama zasilający Jego roboty - Na prawdę gra to swietnie wtedy.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wersji VIP Supremo z deską?

A wiesz, nie przyszło mi do głowy stworzenie takowej. Ale przecież klient nasz pan, więc mogę na życzenie wykonać. Pozostaje Ci tylko wybrać którąś z bramek.

 

Oto bramka nr 1:

 

zestaw-kuchenny-dzieci-stolnica-akcesoria-drewno-borow-412410542.jpg

 

Bramka nr 2:

 

i-tramontina-deska-do-krojenia.jpg

 

Bramka nr 3:

 

540x405_deska-windsurfingowa-m-duzy-zagi-32015322.jpg

 

Wybieraj rozważnie default_tongue.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń: DAC Adama z audynami + tesle gra o 50% gorzej (umownie) niż wersja z duelundem i np. Amprerxy.

Ponadto znacznie większa różnice wprowadza (o dziwo) duelund niż wymiana lamp. Moim zdaniem pomarańczowe tesle z duelundami zagrają lepiej niż np. BB amprexa + audyny.

Kolejna bardzo ważna sprawa jest przewód zasilający, który ma cholernie duży wpływ na prezentacje dźwięku tego DACa - znacznie większy niż w innych miejscach. Nie wiem na czym słuchacie, ale spróbujcie wyprosić od Adama zasilający Jego roboty - Na prawdę gra to swietnie wtedy.

 

U mnie to było więcej niż 50 %, gdyż wcześniej miałem Nos Daca Premium na BG i mimo, że Protagonist od razu zagrał dynamiczniej i dźwieku było niby więcej, to tam gdzie nos dac miał otwartość to Protagonist na Audyn gasił i zaokrąglał dźwięki, basu też niby mniej w Nos Dacu, ale w Protagonist na Audyn bas dominował i był dosyć jednostajny. Różnicowanie nagrań bardzo ucierpiało i drapałem się w głowę.

Jednak słyszałem, że dac ma ogromny potencjał, poszukałem na forum opinii o Audyn True Cooper, zwłaszcza tych z ostatnich lat i było wiele krytycznych, pokrywających się z tym co wystąpiło u mnie.

Po wymianie na Duelund od pierwszych dźwięków miałem banana na twarzy a z każdą chwilą grały coraz lepiej, w końcu neutralnie, przejrzyście, dynamicznie, ogromna różnica w basie na korzyść Duelund, nie budowały tej sztucznej przestrzeni w głąb co Audyn. W końcu miałem to co w Nos Dacu na Black Gate N tylko do potęgi :-). Robiłem testy porównawcze z Nos Daciem i Protagonistem na Duelund, przełączając w trakcie utworów źródło i Protagonist gra dużo lepiej, inny poziom postrzegania :-), wtedy dopiero poczułem, że jego cena to była okazja.

Co do wymiany lamp to też zgadzam się, że zmiany są bardziej subtelne (co nie znaczy, że nieistotne) niż wymiana Audyn True Copper na Duelund Alexander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.