Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od siebie tylko dodam że nie wiem jeszcze jak gra DAC Protagonist Adama ale jeżeli chodzi o tzw look zewnętrzny to jest to absolutny top topów. Żadne urządzenia czytaj DAC nie prezentował się tak efektownie po wyglądzie ogólnym.

McGyver pierwsze wrażenie absolutna bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
venom200, Protagonist w pracy został :)

Jest w domu mam pierwsze spostrzeżenia ale dziś kiepski był odsłuch. Tzn nie urządzenie szkodniki moje dziś miały bardzo głośny dzień nie było sensu ich zagłuszać. Więcej napiszę jutro.

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Była u Ciebie. Wtyki Viborg, przewody linka miedziana w teflonie razy trzy, skręcone, na to ekran z oplotu miedzianego, i jeszcze raz teflon.

 

Mac...jakie wtyczki z Viborg polecisz do poniższego kabelka, Jolę chcę tym zasilić :-)

post-52793-0-16436200-1489555499_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

jakie wtyczki z Viborg polecisz

Ja mam tą https://pl.aliexpress.com/item/Viborg-High-End-Pure-Copper-Gold-Plated-EU-Schuko-Power-Plug-for-DIY-Hifi-Electrical-Power/32754897360.html?spm=2114.13010708.0.0.QBeI34

 

i to https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-one-Viborg-99-999-Pure-copper-Rhodium-Plated-IEC-female-Connector-plug-Audio-female/32777945478.html?spm=2114.13010708.0.0.QBeI34

 

Pytanie do McGyvera, schuko to miedź pozłacana, a IEC to miedź rodowana, czy takie połączenie jest dobre według Ciebie. Pytam bo będę zamawiał jeszcze wtyki, ewentualnie zamówię to samo i zrobię pary, rodowane i pozłacane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą https://pl.aliexpres...0708.0.0.QBeI34

 

i to https://pl.aliexpres...0708.0.0.QBeI34

 

Pytanie do McGyvera, schuko to miedź pozłacana, a IEC to miedź rodowana, czy takie połączenie jest dobre według Ciebie. Pytam bo będę zamawiał jeszcze wtyki, ewentualnie zamówię to samo i zrobię pary, rodowane i pozłacane.

 

Szczerze, to nie wgłębiałem się za specjalnie w odsłuchy różnic brzmieniowych pomiędzy wtykami. Latem razem z Tomkly zrobiliśmy porównanie dwóch sieciówek na takich samych przewodach opatrzonych różnymi wtykami, i różnica była słyszalna, ale niewielka. Większa niż na granicy percepcji, ale wciąż mało istotna. Porównywane wtyki to rodowany Neotech oraz niczym niepowlekany Furutech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham Protagonist i jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z oceną urządzenia.

Sam nie wiem co mam sądzić.

Urządzenie jest świetne gra wybitnie odwzorowanie wokali najwyższy znany mi poziom. Włączam muzykę i słucham i wrażenie pierwsze dźwięk wycofany mniej bezpośredni wzgledem Stelaudio. Mniej nasycenia słychać jako pierwsze dźwięk uporządkowany niesamowita kultura najwyższa z możliwych. Gdy wydaje mi się że już wszystko wiem nagle pojawiają się dźwięki z taką jakością i finezja że kopare zbieram. Dac zachowuje się jak taki przyczajony kot. Jednak brakuje mi tej cechy aby była cały czas. Być może taki utwkór albo nie wiem co. Bas jest troszkę przygaszony mniej mięsa i mniej dociążony rozluźniony . Ale chyba ciut bardziej zróżnicowany Melodyjnosc na najwyższym poziomie.

Dynamika w Stelaudio była wyższa i generował więcej dźwięków że względu na większe nasycenie.

Za to najwyższe rejestry dźwięków są lepsze w Protagonist ,cechują się wyższą jakością. Jedna rzecz jest która mnie troszkę irytuje. Stelmach szybciej grał. Mam na myśli Protagonist potrzebuje więcej głośności względem Stelmacha żeby rozwinąć skrzydła .

Co dziś słusznie zauważył mój Ojciec podczas odsłuchów .

Jak będę stawał przed ostatecznym wyborem będę miał spory dylemat. Bo do Minasów chyba jednak ciut lepszy wydaje się być Stelaudio ale w przyszłości chce zmienić na Arcady a co za tym idzie mogą być konieczne zmiany a Adam mimo wszystko wydaje się być bardziej elastyczny. Jest jeszcze kwestia cen bo tak naprawdę jeszcze nawet nie robiłem rozeznania a to przy praktycznie remisowym starciu może mieć decydujące znaczenie.

Ja jeszcze tylko powiem że pokombinowałem troszkę z lampami w mojej A70 gram teraz na takim ustawieniu gdzie prędzej nie grałem w zestawieniu że Stelaudio. Miało być wszystko jasne i piękne a jest większy mętlik w głowie. Będę słuchał cały weekend Protagonist bo jest świetny i.moze podejmę więcej decyzji.

Ale jeszcze jedno kolumny na Protagonist mają większą zdolność zniknia w pomieszczeniu stereofonia jest bardziej w szerokość a Stelaudio bardziej w głąb budował scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z oceną urządzenia. <br />Sam nie wiem co mam sądzić. <br />

Sądzę że potrzebujesz posłuchać także Protagonista w wyższej specyfikacji, z wypaśniejszym zasilaniem i kondensatorami sygnałowymi Duelunda zamiast True Copperów. Wypożyczę Ci taką wersję jak tylko wróci z odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że potrzebujesz posłuchać także Protagonista w wyższej specyfikacji, z wypaśniejszym zasilaniem i kondensatorami sygnałowymi Duelunda zamiast True Copperów. Wypożyczę Ci taką wersję jak tylko wróci z odsłuchów.

Adam ja podkreślam DAC gra genialnie, jest świetnie wykonany i tak też gra. Ja mam naprawdę bardzo czułe ucho na właśnie niuanse. Stwierdzam że w takich setup ach to jest max co można wycisnąć z kolumn pomieszczenia transportu i wzmacniacza.

Ale chętnie przystaje na propozycje odsłuchu wersji wypasionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech Venom jej posłucha, ja nie znam Stelaudio, ale to co Venom opisał, ta wersja która była u mnie miała to wszystko co Stelaudio

Wszystko to na pewno nie, Protagonist gra do przodu względem Stelaudio który buduje scenę w głąb, natomiast informacji Protagonist przekazuje więcej i nie mylić z barwą

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to na pewno nie, Protagonist gra do przodu względem Stelaudio który buduje scenę w głąb, natomiast informacji Protagonist przekazuje więcej i nie mylić z barwą

Oba to bardzo dobre DACi

Tak naprawdę mam naprawdę mało czasu na słuchanie. Nie słuchałem go nawet godziny.

Wróciłem od PN do pracy po chorobowym i mam istny armagedon. Sam fakt ze w 3 dni pracy w zrobiłem 23 km chodząc tylko po firmie. W weekend będę miał więcej czasu to więcej posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.