Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PCM 53

eksponat muzealny

TDA1540

eksponat muzealny

TDA1541S1

TDA1541A-S1 oraz S2, selekcjonowane. Teoretycznie lepsze od zwykłych. W praktyce różnie bywa. Sam TDA1541A jest niezły, ale trudny w aplikacji. Można z niego wycisnąć smaczne soki, ale więcej uzyskałem choćby z PCM63-K. Że o PCM1794 nie wspomnę.

arcama RING DAC

RING DAC jest DCS'a a nie Arcama. Arcam zapożyczył go od DCSa. Finalna jakość jak zwykle zależy od jakości aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mogę się wypowiedzieć jedynie o TDA1540 oraz 1541 i to jedynie od strony dźwiękowej, a nie aplikacyjnej. Dźwiękowo bardzo udane, spora grupa osób traktuje jako kultowe, zwłaszcza ten pierwszy. Ale to faktycznie zamierzchła historia, pamiętam że kolega skonstruował mi na TDA1540 DAC, przy czym to było w roku bodajże 1997.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nie drzeć ryja na blaszanej kopułce Seasa?

 

Tu kolejny mit. Jak zwykle wszystko zależy od aplikacji. W ramach wymiany zdań i doświadczeń zapraszam do się w okolicach wakacji.

Tylko kawę weź Pan ze sobą, bo tyle się o niej naczytałem, że nie śmiem konkurować. ;)

pzdr

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dotychczas żadna ich aplikacja nie przypadła mi do gustu.(...)

No i właśnie dlatego zaproponowałem Ci odsłuch u mnie. Tylko proszę, weź ze sobą dla mnie tą pyszną kawę. :)

pzdr

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli AMT? Ale to tak niezupełnie jest wstęga.

No niezupełnie.

Metalowy Seas faktycznie brzmi dobitnie. Wymaga starannego doboru komponentów, zwłaszcza okablowania.

Jeżeli miałbym temperować Seasa za ~400zł/para kablami po kilka tys.zł, to dziękuję, postoję.

No i właśnie dlatego zaproponowałem Ci odsłuch u mnie. Tylko proszę, weź ze sobą dla mnie tą pyszną kawę. :)

pzdr

Wu

OK, wrócimy do tego jak się trochę z robotą ogarnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

eżeli miałbym temperować Seasa za ~400zł/para kablami po kilka tys.zł, to dziękuję, postoję.

 

Ale to nie jest właściwe podejście. Ten głośnik mimo niskiej ceny ma sporo zalet, przy czym ma też taką a nie inną charakterystykę przenoszenia. Jak się mu da ciepłe druty sygnatura znika, natomiast pozostają zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym temperować Seasa za ~400zł/para kablami po kilka tys.zł, to dziękuję, postoję.

Tzn. za ile Adamie?, bo twój wpis jest niejasny.

Tu nie chodzi o same kable (które nomen omen też mają niebagatelny wpływ, zresztą jak w każdym systemie) tylko, jak pisałem wcześniej, o właściwą aplikację. Wtedy nie masz darcia ryja, tylko przykładowo: właściwy ciężar talerzy i ich brzmieniowe różnicowanie, jesteś w stanie z łatwością usłyszeć technikę/szkołę perkusisty a zarówno dostajesz gładkość wokali ( męskich i damskich) jak i pożądaną i trudną do osiągnięcia nosową sprężystość i "wełnistość" skrzypiec. To da się zrobić. Tylko trzeba trochę czasu i poświecenia. ;)

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.