Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii lamp, jakie są doświadczenia / opcje ich wymiany w dacu Protagonist?

Możesz wymieniać samodzielnie. Jest auto bias, więc punkty pracy ustawią się samoczynnie. Zapraszam ponownie do mnie, przetestujemy Telefunkeny, dwa albo trzy rodzaje Siemensów, kilka rodzajów Amperexów, Valvo, Mullardy General Electric, Philipsy SQ, Philipsy Miniwatt, Tungsramy, Haltrony, Edicrony i inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1865 był delikatniejszy, z większym naciskiem na barwę niż na dynamikę.

Jeśli możesz napisz czy aplikowałeś ten układ wg swojego pomysłu czy AN czy Wadii, i jakiej wartości sprawdzałeś rezystory konwersji, np 30om?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz napisz czy aplikowałeś ten układ wg swojego pomysłu czy AN czy Wadii, i jakiej wartości sprawdzałeś rezystory konwersji, np 30om?

Nie znam szczegółów aplikacji Wadii. Natomiast w Audio Note DAC1.1x jest non-oversampling i lampy ECC88, dźwięk tej wersji nie przypadł mi do gustu, wolałem stary DAC2. Miałem oba w swoim systemie jakiś czas, foty można obejrzeć na mojej stronie.

Co innego Audio Note CD3, tam jest zastosowany bardzo dobry filtr cyfrowy SM5843. Dźwięk tej konfiguracji od zawsze mi się podobał. Ja poszedłem krok dalej i zastosowałem jeszcze lepszy filtr SM5842. Analogówka lampowa, rezystor konwersji 75 ohm. Fajnie grało, barwnie i ciepło. Miało nieco lepszą barwę niż PCM1702, za to PCM1702 miał lepszy kontur i był dynamiczniejszy.

Z AD1865 testowałem też filtry SM5813 i DF1700. Oba zagrały zauważalnie słabiej od SM5842.

Jak zwykle są to opinie subiektywne na podstawie odsłuchów w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam opinie, że 1702 było niezbyt udaną kością w porównaniu do 1704. Co o tym sądzisz? To bajki czy coś w tym jest?

Nie podzielam tej opinii. Może i PCM1704 jest nieco lepszy, ale na pewno nie jest to przepaść.

 

Reimyo stworzyło kiedyś DACa opartego na 1702 ale po krytyce szybko wypuścili nową wersję z 1704.

Same kości to nawet jeszcze nie jest połowa sukcesu. Najważniejsza jest aplikacja. Szczególnie części analogowej. Nie znam tego Reimyo o którym wspominasz, ale znam wiele znakomicie grających urządzeń opartych na PCM1702.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tego też pogoni? :D

 

post-31012-0-51758400-1470158039_thumb.jpg

 

Tych nawet nie musi :-) Te na widok kota mdleją, albo uciekają :-)

Do mnie tu w Albionie, dzikie koty z okolic przychodzą do domu. Teraz jedna z kotek przyprowadziła mi do okazania dwa kocięta z ostatniego miotu. Jako jedyna, ma odwagę wchodzić przez okno od kuchni do domu i pozawala się głaskać. Jednak tylko mnie i jestem z tego wyróżnienia ogromnie dumny.

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-31012-0-51758400-1470158039_thumb.jpg

w życiu nie widziałem takich kotów.

 

Kochane mordy i pewnie łagodne.

 

Dość tego rozczulania się. A tak na poważnie:) Czy zgodnie z multikulturowością( która wielkimi krokami zbliża się do naszych granic) nie powinniśmy ubogacić naszą zapyziałą, tradycyjną polską kuchnię bogatą w schabowe, golonki(mniam), flaki, bigos, pierogi i do tego ruskie, psedopizzę a la włoszka Cicciolina, gulasz z taniej wieprzowiny ewentualnie odpadów wołowych w to coś powyżej? Jesteśmy przecież a przynajmniej na tym forum, nie tylko Europejczykami pełną gębą ale i Azjatami, a tak w ogóle wszechświatowcami(nasze sprzęta pochodzą z wszystkich niemalże kontynentów- nie mam nic z Antarktyki). Ubogacenie "naszej kóltóry" ogólnej a tym bardziej kulinarnej jest ze wszech miar wskazane. Może warto by pogadać o tym, ot taka prowokacja. Pozdrowienia z Singapuru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś miałem zaszczyt gościć się u kolegi Mcgyver za co chcę mu jeszcze raz podziękować (dwie godzinki zleciały w mgnieniu oka dzięki bardzo miłej atmosferze).

Hmm, od czego tu zacząć?

To co usłyszałem to było to czego szukam. Można rzec że złapałem króliczka za ogon (szkoda że to nie mój króliczek). Przestrzeń, detale i dynamika :-) W jednym z utworów miałem wrażenie że publiczność bijąca brawa mnie otacza. Coś mi się wydaje że zagości u mnie w domu wzmacniacz lampowy.

Chciałbym napisać jeszcze jedną rzecz. Jako całkowity laik i osoba obiektywna stwierdzam fakt: kable sieciowe mają wpływ na dźwięk i nikt mi nie wmówi że tak nie jest bo słyszałem na własne odstające uszy :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-31012-0-51758400-1470158039_thumb.jpg

w życiu nie widziałem takich kotów.

 

Te obroze przeciw pchlom i kleszczom uczulaja. Lepiej ich nie uzywac. Jak widze na zdjeciu pierwszy golden ma chyba uczulenie, zaczerwieniona siersc czy wrecz rana. Moj tez tak mial, skonczylo sie leczeniem sterydami. Sprawdz prosze.

 

Sorki za off top

 

To do kolegi plastik1989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.