Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę nakreślić schemat.

 

post-3550-0-65362800-1471098574_thumb.gif

 

Jak widać, żadna wielka filozofia. Clou tego preampa leży w zastosowaniu najwyższej klasy komponentów oraz srebrnego okablowania. Wszystkie rezystory to tantalowe Shinkoh, elektrolity Black Gate, kondensatory sygnałowe to olejowe Kondo ze srebrną folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie modowane, po co modować kolumny Studio16Hertz?

 

O.. Widzę wkręciłeś kolce. Ja do moich zainwestowałem w granity o 6 cm grubości + kolce (ostre) stykające się bezpośrednio na granitach (bez żadnych talerzyków) i powiem, że poprawa znaczna. Bas stał się szybszy a góra bardziej przejrzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) srebrnego okablowania. Wszystkie rezystory to tantalowe Shinkoh, elektrolity Black Gate(...)

 

Czyli chłodek i podwójny miodek.

Dobry Kucharz umie dobrać proporcje. ;)

pzdr

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. Widzę wkręciłeś kolce. Ja do moich zainwestowałem w granity o 6 cm grubości + kolce (ostre) stykające się bezpośrednio na granitach (bez żadnych talerzyków) i powiem, że poprawa znaczna. Bas stał się szybszy a góra bardziej przejrzysta.

 

Też zamierzam zamówić granity.

 

Jakie masz zdanie odnośnie montażu przestrzennego takich urządzeź punkt w punkt (bez płytki). Mniej punktów styku, lutowania, lepsza wentylacja.

 

To zależy kto robi. Jak robi Kondo albo Sun Audio, to jest solidne, a i wygląda dobrze. Jak robi Fikus, to wygląda jak wronie gniazdo, a i transortu może nie przetrwać.

 

To już Grześka musisz spytać po co moduje wprowadzając wersje signature;)

 

Nie ma potrzeby, ja już mam wersję signature. Poza tym czym innym jest wypuszczanie wersji premium z lepszymi tweeterami, a czym innym jest grzebanie w zwrotnicach. Tego ostatniego w przypadku gotowej wersji Signature nie ma potrzeby robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalizuję klona Art Audio Vinyl One Ref. Części :rezystory tantalowy, co do przewodów sprawdzę czy srebro monokrystaliczne czy miedź monokrystaliczna, kondensatory wole V-cap CUTF, elektrolity zastąpiłem foliowcami zastanawiam się czy nie zrobić tego punkt w punkt - przynajmniej w torze sygnałowym

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie skorzystam. 400 stówek za granit to absurdalna cena default_wink.png

 

kondensatory wole V-cap CUTF

A mnie one w ogóle nie leżą, wolę Duelundy, i to nie CAST, a Alexander. Świadomy wybór po intensywnych testach. Docelowo w moim systemie zagości mieszanka Alexandrów, miedzianych Jupiterów, Rike Audio i Mundorf supreme evo silver/oil. W sekcji phono nie daję olejowców bo lubią się z czasem rozjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zraziłem się do Castów kilka mi pociekło - nie wytrzymały temp. Aleksandry są mniej mułowate. CUTF uwielbiam tylko muszą się w spokoju ułożyć przez miesiąc codziennego grania. Ja gram na ceramicznych głośnikach może dlatego wole V-capy, a może głuchy już jestem - cóż wiek robi swoje;)

 

A co myślisz o zastępowaniu elektrolitów foliowcami, poza oczywiście trudnościami technicznymi wynikającymi z wielkości odpowiedników? Nie chodzi mi oczywiście o zwrotki:)

Edytowane przez MPB

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ładny czarny granit tak kosztuje. Wybierając inny kolor oraz jakość będzie taniej.

To sobie policz. 400 stówek to jest 40 000zł default_tongue.png

 

CUTF uwielbiam tylko muszą się w spokoju ułożyć przez miesiąc codziennego grania.

Piłowałem intensywnie CuTf chyba ze trzy miesiące w preampie lampowym i nadal mi nie leżały. Wydaje mi się że prędzej się słuchacz do nich ułoży, niż one do słuchacza default_wink.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Te obroze przeciw pchlom i kleszczom uczulaja. Lepiej ich nie uzywac. Jak widze na zdjeciu pierwszy golden ma chyba uczulenie, zaczerwieniona siersc czy wrecz rana. Moj tez tak mial, skonczylo sie leczeniem sterydami. Sprawdz prosze.

 

Sorki za off top

 

To do kolegi plastik1989

 

To zdjęcie sprzed roku i faktycznie były z nimi problemy jakieś. Niby Bayer i 120 zł sztuka, a o kant d... rozbić.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, i nawet gra, aczkolwiek nieco inaczej niż przedtem.

powiem nawet , że lepiej. Operacja przebiegła pomyślnie (z małymi problemami :) )

To już kolejna zmiana kondów i chyba tak zostanie na dłużej. Konfiguracja jest teraz optymalna.

Edytowane przez Koobal

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie twoja, lecz sam przyznaj zabawa przednia i bardzo pouczająca. Okazuje się, że nie wszystko co bardzo drogie jest warte swoich pieniędzy (piję do CAST'ów). W zabawie z kondami można wywnioskować, że co układ to inne kondensatory będą się sprawdzały. Jednym słowem: testy. Innej drogi nie ma.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym pudełku są miedziane PIO i miedziane polipropylenowe Miflexy?

Tak, są. I Duelundy CAST/PIO, i Audio Note miedziane, i Jenseny olejowe, i teflonowe SCR FEP, i Rike Audo Q-Cap, AUdyny Tri-Reference, Audyny True Cpper, a także trochę vintage'owych kondensatorów w rodzaju olejowych Sprague.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o Miflexy bo zobaczyłem ostatnio reklamę, a nie znam ich. Jak je oceniasz miedź-polipropylen-papier i miedź-polipropylen

Mam tylko miedź-polipropylen-papier / olej. Kupiłem je po ~80zł.szt. Całkiem dobre kondensatory, grają równo, nie słychać żadnych ewidentnych wad, barwa jest niezła, nie podbijają sybilantów, bas że tak powiem odpowiedni. Nie są szczególnie szybkie, ale też nie zamulają jakoś wyraźnie. W cenie w jakiej kupiłem zupełnie OK, a w dodatku okazale się prezentują. Miałem zamiar kupować je i stosować w mniej wymagających konstrukcjach. Ale nie będę tego robił bo producent poszedł po bandzie i podniósł ceny dwukrotnie. A w takiej cenie to ja wolę Rike Audio S-Cap albo Audyn True Copper. Miflex zbyt szybko chciał się nachapać, więc się przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.