Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny pod Yamaha RX-V473


sizzla89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam kolumn pod amplituner yamahy rx-v473. Obecnie z amplitunerem gra zestaw kolumn yamahy ns-50f. Posiadam zestaw 5.1 ale podłaczone sa tylko kolumny frontowe i sub, którego nie używam. Są to kolumny pod kino i dźwięk jaki oferują nie satysfakcjonuje mnie. Pomieszczenie, w którym znajduje się zestaw ma 16m2. Kolumny są w odległości 2.5m. Zastanawiałem się nad jakimiś monitorami. Chcę zestaw stereo. Wymiana amplitunera nie wchodzi w grę, ponieważ nie mam kasy. Na nowe kolumny mogę wydać maksymalnie 1500zł. Preferuje jak już wspomiiałem monitory lecz mogą być podłogowe i wolałbym nowe.

Jak by był ktoś zainteresowany to moje na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Moj tata ma jamo s-626 i sobie chwali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba więc sprawdzić, jak by zagrały te Jamo z Yamahą; oczywiście pod warunkiem,

że mamy pewność, że za słaby dźwięk dotychczasowych kolumn tylko one są odpowiedzialne.

Sprawdzić to można np. słuchawkami, zanim co...

Albo kolumny do busa i w drogę, albo wziąć ampli i dojechać do kolumn Taty.

W końcu te Jamo w detalu to 1200 zeta, więc w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba, że coś agresywniejszego np. kilka modeli Klipscha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny yamahy są ok - działają normalnie... Nazwijmy, że więcej chciałbym oczekiwać od kolumn .... 420 km wiec nie pali mi się... zona by mnie przechciła z powodu kolumn ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie głośników Yamahy wraz elektroniką tej marki niekoniecznie jest przyjemnym dla ucha rozwiązaniem - Jamo to lepszy pomysł, aczkolwiek nie uniwersalne - przy instrumentalnej muzyce, bardziej akustycznej możesz czuć niedosyt muzykalności tych kolumn. Ze swojej strony polecam Ci Indiana Line Nota 550, w tej chwili mamy je w bardzo dobrej cenie:

http://sklep.rms.pl/indiana-line-nota-550-c-nota550c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

Pomimo tego że są 2,5 drożne, wcale nie wypadają gorzej pod kątem "rozmiaru" brzmienia od wspomnianych Jamo.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny yamahy są ok - działają normalnie

To nie są dobre ( ns50), kolumny, grają jak ....grają, zresztą piszesz, że są ok. a dwa wpisy wcześniej że nie satysfakcjonują cię ;)

Dalej napisałeś totalny miszmasz :(

Chcę zestaw stereo. Wymiana amplitunera nie wchodzi w grę, ponieważ nie mam kasy. Na nowe kolumny mogę wydać maksymalnie 1500zł. Preferuje jak już wspomiiałem monitory lecz mogą być podłogowe i wolałbym nowe.

Jak by był ktoś zainteresowany to moje na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Moj tata ma jamo s-626 i sobie chwali

1) To, że kupisz dwie kolumny nie znaczy że to będzie typowy zestaw stereo. Bo te planowane nowe dwie kolumny nie zagrają z niedrogim amplitunerem kinowym tak dobrze, jak pod jakimś niedrogim wzmacniaczem stereo.

2) Piszesz, że preferujesz monitory, bo ? , ale piszesz że mogą być podłogowe ? Jednych i drugich nie brakuje na aukcjach i sklepach, może napisz co chcesz osiągnąć w brzmieniu. To że obecne Yamaha ns50 nie pasują w sumie się nie dziwię, ale można iść w różną stronę, uzyskać różne brzmienie i mieć różne oczekiwania co do niego .

Co Ci przeszkadza teraz, a czego oczekujesz po nowym nabytku ?

3) To że ktoś chwali sobie Jamo 626, ok. Każda pliszka swój ogonek chwali, ale takie kolumny nie każdemu przypadną do gustu, a boczny głośnik basowy wymaga sporo wolnego metrażu wokoło.

Można kupić mega wychwalane kolumny, ale mogą się nie sprawdzić z danym wzmacniaczem, amplitunerem, w konkretnym metrażu, czy guście nabywcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolumn yamahy ze sa ok to zle zrozumialem wczesniejszego posta..... że kolumny mogą być wadliwe..... nie ważne.

Muzyki jakiej słucham to głównie praktycznie wszystkiego prócz gatunków takich jak: techno, house, dubstepy itp.

Moja muzyka to klimaty indios bravos, james bay, marley i syowie, rock, street punk, grungre, i nawet polski hip hop lubie znów żona rock, inna typu - andrea bocelli, florence the machine , magdalena navarette, celine dion, itp.

Teraz co mi przeszkadza w tym co mam--- sluchając rózne utwory mam wrażenie, że raz graja w przyzwoicie, znów przy innych utworach denerwuje mnie bas taki przytlumiony... nie ma takiego uniwersalizmu w tych kolumnach... czegos brakuje nie wiem jak to opisac .... może sredniotonowy głosnik załatwil by sprawe ?? nie wiem... słabo tło slychac ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego uniwersalizmu w tych kolumnach... czegos brakuje nie wiem jak to opisac .... może sredniotonowy głosnik załatwil by sprawe ?? nie wiem... słabo tło slychac ....

To że kolumny nie grają wszystkiego tak samo, potocznie mówiąc na jedno kopyto to raczej zaleta.

Natomiast domyślam się że chodzi o o brak czytelnej średnicy, bo w niej sporo się dzieje. Przytłacza ją bas, też nie za dobry, bo ani niski, ani precyzyjny, góra to tu najmniejszy problem. Co do braku średnich, czy konieczności jak piszesz, aby kolumna miała takowy głośnik , to ns50jest kolumną dwu drożną więc średnicę odtwarza ( lub odtwarzają) głośniki niskotonowe. Niestety w tym modelu bardzo kulawo.

Podałeś sporo wykonawców, bardziej chodziło o typ dźwięku, bo w sumie można słuchać np. Andrea bocelli , czy Opeth na jakimś analitycznym , chłodno grającym zestawie , a ktoś inny będzie twierdził że tylko na takim z pogrubionym basem i ciepło brzmiącym.

Generalnie szukaj czegoś bardziej przejrzystego od ns 50, grającego dynamiczniej, jakieś używane Klipsche , Jbl w tej cenie łatwo kupisz, jeszcze zostanie może, z nowych Magnat quqntum 675. Zasugerowane Indiana line 550 jest bardzo dobra kolumną w swej cenie, poczytaj testy, jednak nie tak ofensywna w brzmieniu jak wymienione kolumny, nie jest do napier...nki. Można też poszukać porównywalnych Monitor Audio bx5, nowe są trochę powyżej budżetu, 1700, ale warto, bo były kiedyś droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, amatorskie co prawda, pomiary tych ns 50 u Rosjan i powiem tak:

nie jest dobrze. To co piszesz - brak dużej części pasma spowodowany dziurą

wynikającą ze zbyt dużej cewki wooferów, bas za wysoki, bo BR za mały, a do tego słaba kopułka.

Sami to jakoś podleczyli, ale tu nie o to chodzi; trzeba szukać czegoś bardziej liniowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Nota 550 - jak jest z tym basem?

JBL Studio 230

Dali Zensor 3

Jamo s628

To są moje typy .....

 

mozna prosic o jakies podpowiedzi jak to bedzie grało na 16m2 z yamaha rx-v473

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx-v 473 to tylko amplituner kina domowego ,bardzo cherlawy,i nie napędzi 90 proc kolumn na rynku,wiem co piszę,bo posiadałem bardzo dużo amplitunerów kina domowego,a te serie 3,4,5,6,7 to zwykłe zabawki,tylko nieliczne amplitunery kina i to w dodatku bardzo drogie,mogą mieć jakiś tam wpływ na kolumny,nie wiem czy nie umoczysz tych 1500 zł kupując kolumny,lepiej kup wzmacniacz nawet za 300 zł,jakiś reloop,czy Kodę,a do tego kolumny za 1200 zł i na 100 proc będziesz w szoku,jak usłyszysz tą różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam kolumn pod amplituner yamahy rx-v473. Obecnie z amplitunerem gra zestaw kolumn yamahy ns-50f. Posiadam zestaw 5.1 ale podłaczone sa tylko kolumny frontowe i sub, którego nie używam. Są to kolumny pod kino i dźwięk jaki oferują nie satysfakcjonuje mnie. Pomieszczenie, w którym znajduje się zestaw ma 16m2. Kolumny są w odległości 2.5m. Zastanawiałem się nad jakimiś monitorami. Chcę zestaw stereo. Wymiana amplitunera nie wchodzi w grę, ponieważ nie mam kasy. Na nowe kolumny mogę wydać maksymalnie 1500zł. Preferuje jak już wspomiiałem monitory lecz mogą być podłogowe i wolałbym nowe.

Jak by był ktoś zainteresowany to moje na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Moj tata ma jamo s-626 i sobie chwali

 

Witam,

 

jeśli szukasz monitorów do 1500 zł to bardzo dobre opinie ma nowa seria TANNOY MERCURY model 7.1 cena około 1400 zł. 3 kolory wykończenia pozwalają dobrać okleinę do wystroju wnętrza, ale to nie istotne, sam mam starsze tannoye i nigdy nie zawiodłem się na ich brzmieniu. Słucham muzyki z dość nisko schodzącym basem, i TANNOY pomimo opinii spokojnych kolumn daje radę. Poza tym doskonale oddaje przestrzeń muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Nota 550 - jak jest z tym basem?

JBL Studio 230

Dali Zensor 3

Jamo s628

To są moje typy .....

Typy nieco od sasa do lasa, kinowy duży Jamo 628 i muzykalnie grajacy monitor Dali, ech, najlepsze do godnego słuchania muzyki będą Indiany nota 550 i Dali zensor 3.

Jak jest z basem w nota 550?, jak nie wyniosło się zamiłowania to basowej tuby i "bassu" rodem z samochodu, jest dobrze, twardy, przejrzysty, szybki, ładna średnica i dokładna góra. Zensor 3 to też udane monitory, nawet spore. Tylko jak będzie z jasno grającym amplitunerem Yamahy kinowej , pewno gorzej , ostro w górze i nie co skromniej w basie.

Jak lubisz bas, przez dwa ss i kinowe doznania to te kinowe jamo 626/628, tylko w 15m to kiszka będzie, ściana basu i dudnienie.

Jeśli planujesz pograć z tą yamahą kinową Magnatów quantumów 675 nie odrzucaj, bo mogą się dobrze zgrać i dać frajdę, bas jest miesisty, mocny ,a góra detaliczna.

Monitor audio bx5, jest detaliczny w górze ma sprężysty bas, klarowną średnicę, nieco podobny do noty 550, może ma więcej o jedną kreskę basu i ostrzejszą górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o Indianach nota 550 z opisów w necie wydaje mi się, że może być to czego szukam.... Muszę przejechać sie odsłuchać je. Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.