Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta Radiohead - A Moon Shaped Pool


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Od 20.00 już można zaciągnąć....

W przeciwieństwie do poprzednich płyt jest mniej... "zespołowo" i dość drogo!

Powiem, że jak zwykle w ich przypadku warto! Zapętliłem! Słucham wav 24/48. Dynamika 5/6, ale to wcale nie przeszkadza...

Zwłaszcza o tej porze, bo ta muza ma swoją, oniryczną moc. Osobiście polecam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

post-23829-0-44953100-1462746151_thumb.jpg

post-23829-0-44953100-1462746151_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z tidal na słuchawkach w nocy. Bardzo ładne, bogate brzmienie. Może lekko zbyt gęste chwilami. Dziś kupiłem 24 WAV'a. Dopiero wieczorem posłucham w domu... Ciekawe, na ile lepiej od tidal będzie ;)

Muzycznie 4.5/5 dla mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odsłuchiwałem, w pewnym momencie przestajesz słyszeć poszczególne instrumenty a zaczyna się muzyka, to różni dobre płyty od płyt średnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak nie tak z tym dźwiękiem jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej płycie było jeszcze bardziej nie tak:) i wtedy to było rzeczywiście słychać, przynajmniej na moim sprzęcie. Teraz te cyferki wyglądają podobnie jak na Hail to the Thief, a płyta brzmiała w moim odczuciu znakomicie.

 

Tej jeszcze nie słuchałem, ale zewsząd słychać, że jest o niebo lepiej niż ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szczęśliwi posiadacze mogliby napisać jak nowa płyta ma się do najlepszych dokonań zespołu?

 

Wysłane z mojego myPhone_L_Line przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz to ocenić? W punktach? Procentach? Boisz się posłuchać? :) nie trzeba - to jest nawet przyjemne.

A wav 24bit działa doskonale. A zwłaszcza jak się mocno odkręci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie.

Czy wersja digital download z oficjalnej strony zawiera w pakiecie jakąś poligrafię? - np plik pdf czy coś podobnego?

 

Patrzę czytam i jakoś nic nie potrafię dojrzeć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz to ocenić? W punktach? Procentach? Boisz się posłuchać? :) nie trzeba - to jest nawet przyjemne.

A wav 24bit działa doskonale. A zwłaszcza jak się mocno odkręci :)

Chodziło mi o subiektywne opinie. Nie mam możliwości ani ściągnąć tej płyty, ani posłuchać w jakikolwiek sposób w tej chwili. Mam dostęp do sieci tylko przez kiepskie połączenie gsm.

No ale skoro dowiedziałem się już, że płyta ma wąski zakres dynamiki, to faktycznie, cała reszta jest drugorzędna. Zapomniałem, że to forum audiofilskie. Mój błąd :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o subiektywne opinie. Nie mam możliwości ani ściągnąć tej płyty, ani posłuchać w jakikolwiek sposób w tej chwili. Mam dostęp do sieci tylko przez kiepskie połączenie gsm.

No ale skoro dowiedziałem się już, że płyta ma wąski zakres dynamiki, to faktycznie, cała reszta jest drugorzędna. Zapomniałem, że to forum audiofilskie. Mój błąd :-)

 

to nie tak: ja słucham muzyki i właśnie dlatego ocenianie jej kategoriami "lepsza lub gorsza" od innych nagrań wydaje mi się dziwne. Subiektywnie polecam - jest momentami przepiękna. Na pewno ogólnie spokojna - praktycznie nie ma ani jednego bardzo dynamicznego numeru w stylu 2 otwierających In Rainbows.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak: ja słucham muzyki i właśnie dlatego ocenianie jej kategoriami "lepsza lub gorsza" od innych nagrań wydaje mi się dziwne. Subiektywnie polecam - jest momentami przepiękna. Na pewno ogólnie spokojna - praktycznie nie ma ani jednego bardzo dynamicznego numeru w stylu 2 otwierających In Rainbows.

 

Przede wszystkim jest bardzo spójna. Było to u nich ostatnio rzadkością. Każda płyta "musiała" być inna i przede wszystkim jakoś tam nowatorska.

Tu formalnie jest mało nowego, nawet piosenki są w większości nowymi wersjami (choć czasem kompletnie zmienionymi) starszych utworów. które pojawiały się gdzieś, głównie na koncertach, albo wstępnie przy innych sesjach.

Fakt, bije od tej płyty jakiś dziwny, formalny spokój i... zdecydowanie. Choć oczywiście całość nakierowana jest jest na spore emocje (specjalność Radiohead). Tym razem jednak osiągnęli to integrując wiele wcześniejszych środków wyrazu. Mniej krzykliwie. Całość spaja też ciekawe wykorzystanie i aranże orkiestry (Greenwood i London Contemporary Orchestra) i/lub pojedynczych instrumentów klasycznych. Czasem nawet elektryczna gitara je naśladuje...

Brzmienie jest dość gęste, pełno w nim podkładów i przetworzeń, dlatego pewnie też taki DR - nawet potencjalna cisza ;) jest tu zazwyczaj przetworzonym szumem, podkładem lub pulsacją. Ogólnie jakość nagrania jest wg mnie b.dobra, czasem dość wymagająca - patrz np. nr 7 - oprócz 2 i 11 zdecydowanie mój ulubiony na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jej słucham. Piękna muzyka!

To się nazywa rozwój, może dotarło do nich, że eksplorowanie elekronicznych brzmień to trochę ślepa uliczka.

Kompozycje kładą nacisk na klimat... dobre to jest!

Trochę mam wrażenie, że wiele patentów a la Radiohead już słyszałem na innych ich płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zrozumieć, ale to przecież bełkot. Jazgot. Nic się kupy nie trzyma. OK computer było jeszcze znośne. Znośne muzyczne, bo miauczenia Yorka to tortura dla uszu.

Na szczęście po latach przestaję być sam w tych osądach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych to jazgot a dla innych Dajana Krall to męczenie buły i kotlet. Mamy jeszcze awangardę XX wieczną i, bo ja wiem, takiego Xennakisa albo japoński noise. Zatem fajnie, że komuś się nie podoba. Ale i tak zaskakujące trochę bo akurat ta płyta jest lekka i przyjemna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zrozumieć, ale to przecież bełkot. Jazgot. Nic się kupy nie trzyma. OK computer było jeszcze znośne. Znośne muzyczne, bo miauczenia Yorka to tortura dla uszu.

Na szczęście po latach przestaję być sam w tych osądach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak wielu, nawet zdeklarowanych przeciwników tej grupy, jak widać w te pędy posłuchało ich nowego albumu.

Może to też o czymś świadczy?! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznałem się z przywołaną recenzją. autor obwiania jeden zespół za jakieś ogólne "ubicie ducha rocka". już abstrahując od odpowiedzi na pytanie, czym jest duch rocka (DUCH ROCKA), przypisywanie jakiemukolwiek zespołowi takiej mocy jest niepoważne. a Radiohead to po prostu nieco ambitniejszy i mocno "klimatyczny" zespół. niektórzy przypisują mu jakieś magiczne moce. i to zarówno zwolennicy (ci szukają ich potwierdzenia), jak i przeciwnicy (zawsze chcą udowodnić, że to nic specjalnego). osoby zorientowane w muzyce pop/rock oraz też pewnych współczesnych wątkach w tzw. "klasyce" doskonale wiedzą, że Radiohead niczego szczególnie odkrywczego nie robi. bo i łączenie elektroniki z gitarami jest w wielu innych grupach, bogate orkiestracje również. choć to ostatnie akurat na nowej płycie moim zdaniem wyjątkowo udane. ale i tak wystarczyło pojawić się jakiś czas temu we Wrocławiu na koncercie, na którym wykonano orkiestrowe popisy Greenwooda po takichże samych Pendereckiego aby uświadomić sobie mielizny u młodego Anglika :)

nie ma co się spieszyć z recenzjami - zobaczymy za kilka miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna klimatyczna płyta Radiohead.. taki relax na wieczorne słuchanie...

.. też w klimacie kawałki Archive są godne polecenia zwłaszcza Again..

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też pozytywne recenzje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem w grupie tych "innych":)

 

A porównywanie Archive do tego czegoś, to jakby lekka pomyłka!:/

 

Ps - ale ja już jestem stary; co wiele tłumaczy...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś wielkim wyznawcą Radiohead. No ale co by nie powiedzieć The Bends to bardzo dobry album, OK Computer i Kid A wręcz wybitnie, ale reszta imo trochę "przehajpowana" :)

Pamiętam bardzo dobry koncert z Poznania (wspaniale nagłośniony, przynajmniej z perspektywy 1 sektora) i jednak było słychać różnicę, gdy po kilku naprawdę dobrych kawałkach z In Rainbows i Hail to the Thief, zagrali Lucky czy Karma Police.

 

I niełatwo dać przykład innego zespołu, grającego tak dobrą muzykę, który podobałby się tak szerokiemu gronu odbiorców. Może poza The Beatles, no ale wiadomo :)

 

A Archive? Nie znam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem kilka razy.

 

Ta muzyka jest piękna. Piękna.

 

Zamówiłem białe winyle... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy tu obecni słuchali i kupili ale żaden z Was nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy oficjalny download zawiera poligrafie w pliku PDF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek: wszyscy czyli i ja, otóż analogowe placki wyjdą 17.06, a downloadu nie dostaje sie zanim nie otrzymasz wydania fizycznego, wiec sorry, nie odpowiem Ci na to pytanie, HTH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy tu obecni słuchali i kupili ale żaden z Was nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy oficjalny download zawiera poligrafie w pliku PDF.

 

jest tylko cover w jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko cover w jpeg

 

Dzięki.

Trochę słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front only

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.