Skocz do zawartości
IGNORED

Źródło do Dynaudio Focus 160


maczbik

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje źródło do moich Focusów 160.

Mam pytanie w co lepiej zainwestować?

Odtwarzacz bluray Marantz ud 7007 jako transport (możliwość grania z Cd i plików) i do tego jakiś DAC w niedalekiej przyszłości, czy kupiś odtwarzacz CD/SACD z budowanym DAciem Marantz SA 8005.

Co da mi lepszą jakość, w co bardziej opłaca się zainwestować? W tej chwili na źródło mogę przeznaczyć do 5-6 tys. Chciałbym dobry dźwięk, ale także uniwersalność urządzenia dlatego myślełem też o Streamerze Cambridge Audio Azur 851N, ale miałem wcześniej Stream magic 6 i brzmienie mnie nie zadowalało (bas ok, ale wysokie tony, wokale jakieś techniczne bez wyrazu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsza sprawa to wybór kategorii źródła - czy szukasz odtwarzacza strumieniowego, czy odtwarzacza CD. Jeśli masz dużo płyt i zamierzasz w przyszłości kolekcjonować płyty, na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie dobry odtwarzacz. Jeśli natomiast będziesz korzystał z plików, zdecyduj się na dobry odtwarzacz strumieniowy. Jeśli natomiast zależy Ci na dobrym, uniwersalnym odtwarzaczu także video, spójrz proszę na ofertę Oppo - model BDP-103 (http://q21.pl/oppo-bdp-103.html), który już jest niezły w stereo lub model flagowy, znacznie lepszy Oppo BDP-105D (http://q21.pl/oppo-bdp-105d.html).

Natomiast aby zaproponować Ci konkretne modele odtwarzaczy, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jaki posiadasz wzmacniacz, jakie najczęściej słuchasz gatunki muzyczne, w jakim kierunku idziemy - odtwarzacz CD czy strumieniowy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsza sprawa to wybór kategorii źródła - czy szukasz odtwarzacza strumieniowego, czy odtwarzacza CD. Jeśli masz dużo płyt i zamierzasz w przyszłości kolekcjonować płyty, na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie dobry odtwarzacz. Jeśli natomiast będziesz korzystał z plików, zdecyduj się na dobry odtwarzacz strumieniowy. Jeśli natomiast zależy Ci na dobrym, uniwersalnym odtwarzaczu także video, spójrz proszę na ofertę Oppo - model BDP-103 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), który już jest niezły w stereo lub model flagowy, znacznie lepszy Oppo BDP-105D (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Natomiast aby zaproponować Ci konkretne modele odtwarzaczy, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jaki posiadasz wzmacniacz, jakie najczęściej słuchasz gatunki muzyczne, w jakim kierunku idziemy - odtwarzacz CD czy strumieniowy.

 

A co możesz mi powiedzieć o różnicach w dźwięku między Cambridge Audio Azur 851N a stream magic 6. Liczy się dla mnie jakość dźwięku, jeżeli strumieniowiec jest lepszy niż CD w tych samych cenach to pójdę w strumieniowce. Muzyki słucham różnej, wzmacniacz to Caspian M2. Bluray + dobry DAC to zły pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mialem SA8005. Sprzedalem go w marcu za £350 z ponad roczna gwarncja. 5-6tys za ten odtwarzacz to gruba przesada. Gral z caspianem m2 I dzwiek byl cieply, ale brak szczegolow, dynamiki. Na pewno przyjemnie dla ucha to gralo, ale z odzwerciedleniem przekazu sie mijalo.

 

Streamer lepszy niz odtwarzacz...zaraz trzecia wojne swiatowa wywolasz. Jesli masz kolekcje plyt, zwlaszcza dobrze nagrana, to nie ma co sie zastanawiac nad streamerem. Wiekszosci oryginalnych masteringow i tak na portalach nie ma. Za ok 4500 zlotych mozesz miec uzywany odtwarzacz caspian m2 z gwarancja (dosc analogowe granie, lekko ocieplone)...za 6500 zlotych Leema antila 2S eco (precyzja, szybkosc, detalicznosc). Nad czym tu sie zastanawiac? Cambodza, choc ma wielu zwolennikow, to jest szajs :) do tych odtwarzaczy...podobnie jak wspomniany Marantz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mialem SA8005. Sprzedalem go w marcu za £350 z ponad roczna gwarncja. 5-6tys za ten odtwarzacz to gruba przesada. Gral z caspianem m2 I dzwiek byl cieply, ale brak szczegolow, dynamiki. Na pewno przyjemnie dla ucha to gralo, ale z odzwerciedleniem przekazu sie mijalo.

 

Streamer lepszy niz odtwarzacz...zaraz trzecia wojne swiatowa wywolasz. Jesli masz kolekcje plyt, zwlaszcza dobrze nagrana, to nie ma co sie zastanawiac nad streamerem. Wiekszosci oryginalnych masteringow i tak na portalach nie ma. Za ok 4500 zlotych mozesz miec uzywany odtwarzacz caspian m2 z gwarancja (dosc analogowe granie, lekko ocieplone)...za 6500 zlotych Leema antila 2S eco (precyzja, szybkosc, detalicznosc). Nad czym tu sie zastanawiac? Cambodza, choc ma wielu zwolennikow, to jest szajs :) do tych odtwarzaczy...podobnie jak wspomniany Marantz.

 

Czyli jednak CD. Tego Marantza obecnie idze dostać za 4500. Ma on rownież podobno dobrego Daca. Używanego Caspiana na razie niewidzę, podobnie jak Leema. Jestem obecnie bez źródła i muszę coś na prędce kupić.

Naprawdę niema już dobrych nowych CD do 5 tys?

Cambridga też pogoniłem. Myślę, że ten Marantz i tak zagra lepiej od Cambridga.

No a co powiecie o:

Naim NAIT 5si

Arcam FMJ CDS27

Audiolab 8300CD

Creek Evolution 50CD

Nic innego w moim zasięgu niewidzę.

Chyba, że reanimuję mojego Marantza 67SE w którym padł laser

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim muzykalny I dobry odtwarzacz. Reszty nie znam.

 

Marantz od Cambridge lepszy jak dla mnie. Jesli masz kogos w UK to warto tam kupic I wyslac do Polski. Za niecale £800 mozna Caspiana cd dostac. Antila 2s eco widzialem na hifi for sale chyba za £1050, ale bez gwarancji.

 

Tutaj duzo osob poleca stare odtwarzacze Marantz jako transport plus do tego dobry DAC. Ja jednak doswiadczenia z takimi laczeniami nie mam. Co moge powiedziec, to ze moj SA8005 sie pierniczyl od samego poczatku I nieprawidlowo czytal plyty-przerywal. Ze 3000 zlotych nowy jest wart, ale nie wiecej.

 

Jak dokladniej graja te Dynki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak bardzo chcesz Marantza? Jest masa ciekawych CD z wejściem cyfrowym a więc mogących robić za DAC z komputerowego audio. Na przykład nowa wersja Atolla z serii 100 se 2 (test wersji bez wejść cyfrowych masz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z bardziej neutralnie grających może być Musicał Fidelity, Creek.

Audiolaba omijałbym z daleka - gra bardzo słabo, szaro, bezbarwnie.

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Caspian, można się potargować, możliwe, że sprzedawca opuści na ok. 900£.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu za £835 poszedl, wiec na pewno za £900 spkojnie kupisz. I z odsprzedaza w Polsce nie bedziesz mial problemu jesli Ci sie znudzi. Caspian trzyma dobra cene od lat. Ale naim'a tez bym posluchal jesli masz mozliwosc. Marantz to zupelnie inne granie. Dobre, przyjemne dla ucha, ale angielska szkola dla mnie lepsza. Za 6tys mozna tez wyrwac cd audio analogue, classe, audio research...jest w czym wybierac, ale to sprzet z drugiej reki, czesto bez gwarancji. Jak kupowac to lepiej, zeby byla gwarancja chociaz na kilka miesiecy. Dilerzy w UK czesto taka gwarancje daja nawet jesli gwarancja producenta jest po terminie. Jak jest w PL nie wiem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tyle ludzi doradza a nikt nie zapytał jaki wzmacniacz posiada do tych focusów

Jaki masz wzmacniacz podaj , czasem lepiej kupić lepszy wzmacniacz i tańsze zródło

Jesli chcesz grać z plikow to kup stremera , taki juz w miarę grający za rozsądna cene to linn Majik ds , tańsze stremery graja słabiej . Chyba ze chcesz daca to kup straszy CD ktory dobrze gra jako transport np marantz ale nie pamietam juz modelu . Było juz kilka razy na forum .

Takim dobrym sprawdzonym CD to naim 5xs albo wspomniany caspian m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tyle ludzi doradza a nikt nie zapytał jaki wzmacniacz posiada do tych focusów

Jaki masz wzmacniacz podaj , czasem lepiej kupić lepszy wzmacniacz i tańsze zródło

Jesli chcesz grać z plikow to kup stremera , taki juz w miarę grający za rozsądna cene to linn Majik ds , tańsze stremery graja słabiej . Chyba ze chcesz daca to kup straszy CD ktory dobrze gra jako transport np marantz ale nie pamietam juz modelu . Było juz kilka razy na forum .

Takim dobrym sprawdzonym CD to naim 5xs albo wspomniany caspian m2

 

Wszystko było napisane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja bym kupił np. Marantza cd63 i dobry DAC, np. Aune s16 lub wyżej, uważam to za lepszą inwestycję niż cd za 4500 zł, które....się posypie prędzej czy później, a gwarancji nie będzie. Jeśli jednak to z odtwarzaczy cd warte uwagi są Exposure, Atoll, Roksan. CD Marantza czy Audiolaba bym odradzał.

 

Ja jednak wolę niezły transport za 3-4 stówy i dobry DAC, w którym....nie padnie laser, tacka, napęd, a przy okazji mogę podłączyć inne źródła w bardzo dobrej jakości, kompa również. Wygodne, przyszłościowe rozwiązanie. A jak padnie transport...wydaję kolejne 300 zł a nie 4.000 zł :)

 

z DAC polecam również GoldNote DAC-7, Music Hall 25.3, m2tech young, Hegel. Warto pojeździć, posłuchać, porównać i wybrać. Wg mnie każdy z nich gra lepiej od nowych cd do 5.000 zł i to wyraźnie. Dobrym transportem (mam, polecam, nabyłem za...350 zł :) ) jest http://www.audiostereo.pl/cambridge-audio_d500se_odtwarzacze-cd-23-96-3.html,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie bez źródła i muszę coś na prędce kupić.

Jeśli na szybko, to kupuj coś co sprzedaż z jak najmniejszą stratą.

 

Ps. Za pół roku przyznasz mi rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.