Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki ekran 100 cali ?Budzet max 4000 zl


tomaszs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po wyborze tv do salonu czas na rozmyslania co do ekranu do projektora.Zakup bedzie prawdopodobnie w drugiej czesci tego roku a bardziej jego koncowce ale decyzje chcialbym podjac wczesniej.Jako ze pokoj jest w miare przystosowany wybor z tego co wyczytalem pada na ekran bialy.Wybralem 100 cali gdyz na ta chwile mam namalowany prostokat bialy na szarej scianie i taki rozmiar mi odpowiada, zreszta wiekszy nie wejdzie ze wzgledu na glosniki podstawkowe i nie chcialem go miec zbyt wysoko.

Nigdy nie mialem zadnego ekranu wczesniej wiec nie bardzo wiem na co zwrocic uwage. Wiem ze czasem wystepuje srebrzenie, nie wiem od czego to zalezy ale fajnie gdyby nic takiego nie bylo.

Poniewaz mieszkam w uk fajnie gdyby mozna bylo ten ekran kupic tu na miejscu lub z mozliwoscia wysylki jesli mialby byc z pl.Co jeszcze, ekran raczej ramowy,mysle ze to najlepsza opcja w moim przypadku.Projektor to epson eh-tw 5500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko możesz sobie pozwolić aby ekran wisiał na stałe na ścianie to ramowy będzie najlepszy. Masz pewność, że z czasem nic się nie pofaluje, a znów ekrany rozwijane z napinaczami kosztują majątek. Tylko czemu chcesz biały, a nie szary? Jeśli będziesz oglądał po zmroku lub masz dobrze zaciemniony pokój to tylko szary. Białe są lepsze jeśli projektor słabo świeci lub chcesz oglądać przy minimalnym świetle, ale moim zdaniem takie oglądanie to porażka. Poza tym na białym będziesz miał świecącą biel, a czerń nie do końca będzie czarna - jak dla mnie nie ma nic gorszego. Zwróć uwagę jaki ekran ma gain i celuj w coś w granicach 0,8-0,9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze czasem wystepuje srebrzenie, nie wiem od czego to zalezy ale fajnie gdyby nic takiego nie bylo.

 

To w miare proste im tanszy ekran tym wieksze srebrzenie... mialem dwa to wiem w koncu kupilem Kauber i jest git. Z Twoim budzetem to jestes blisko MS choc wysylka szarpnie napewno duzo... w przeciwnym razie 100" Kauber to chyba niewiele ponad 2k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpytam gościnnie. Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ? Mam dylemat, bo pomieszczenie ma 3,3 m szerokości i 100" wchodzi na styk. Oczywiście muszę przestawić fronty pod taki rozmiar.

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpytam gościnnie. Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ?

Zdecydowanie 100". Ja mam 100" z odległości 3,6 m i myślę ze nawet 120" nie było by przesadą.

Kupisz 85'' to po jakimś czasie będziesz się zastanawiał czy nie za mały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpytam gościnnie. Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ? Mam dylemat, bo pomieszczenie ma 3,3 m szerokości i 100" wchodzi na styk. Oczywiście muszę przestawić fronty pod taki rozmiar.

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

 

Na jakiej wysokości zamierzasz umieścić dolną krawędź ekranu?

Jeżeli 100 cali zmieści sie aby była ona na około 80 cm to ok.

Pamiętaj ze jak dasz monitory blisko ścian to poleci ci dźwięk :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ?

 

Dobierając wielkość ekranu należy zawsze uwzględnić odległość widza, a wynika to wprost z właściwości ludzkiego wzroku. Rekomendowane kąty patrzenia wynoszą 43o w poziomie i max. 15o w pionie, co przekłada się na odległość widza od ekranu wynoszącą 3x wysokość wyświetlanego obrazu panoramicznego. Samo umiejscowienie widza jest determinowane właściwościami akustycznymi pomieszczenia, w dużym uproszczeniu powinno wypadać w ok. 3/5 długości. Dopiero uwzględniając te dane obliczamy właściwą wielkość ekranu i dobieramy miejsce dla projektora mając na uwadze jasność wyświetlanego obrazu na poziomie 14fL.

 

allscope.gif

 

Na jakiej wysokości zamierzasz umieścić dolną krawędź ekranu?

 

Ekran powinien wisieć na takiej wysokości, aby linia patrzenia na wprost wypadała pomiędzy 1/5 a 1/3 wysokości ekranu (od dolnej krawędzi wg różnych źródel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie podpytam gościnnie. Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ? Mam dylemat, bo pomieszczenie ma 3,3 m szerokości i 100" wchodzi na styk. Oczywiście muszę przestawić fronty pod taki rozmiar.

 

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

U mnie z 3.5m mam 110" a wcześniej miałem 100"...wymieniłem i jest idealnie...ale to wszystko kwestia osobistych preferencji...

Natomiast dolna krawędź ekranu jest 55cm od podłogi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpytam gościnnie. Czy z 3,5 m ekran 85" czy 100" ? Mam dylemat, bo pomieszczenie ma 3,3 m szerokości i 100" wchodzi na styk. Oczywiście muszę przestawić fronty pod taki rozmiar.

 

 

Z takiej odleglosci napewno lepiej bedzie sie patrzec na 100" Ja mam z takiej odleglosci 250x140 zdaje sie i wcale nie jest za duzy... ba bez ramek to i 120" MS pewnie by wlazl.

Strzel foto to bedzie latwiej Ci doradzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 100 cali ale zaczyna się dolna krawędź na 100 cm ze względu na głośniki i niezbyt szeroki pokój, jakieś 300 cm, mogłoby być niżej ale tragedii nie ma, można oglądać.Po namyśle chyba będzie kauber 100" u mnie wisiał ale to pewnie pod koniec roku,bo niechcący kupiłem głośniki wczoraj i z 4000 na ekran zrobiło się 2000,zreszta ms bo o nim tez myślałem nie będzie robił takiej różnicy, inaczej gdyby to był jasny salon.Wiec tak jak myślałem o wrześniu to przedłuży się to do listopada albo grudnia, jeszcze tylko znaleźć kuriera który to przywiezie.dzieki za wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.