Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do tannoy dc6t


Jared7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam wzmacniacza do kolumn w temacie. Budżet do 2,5 tyś. Może być sensowny używany. Wiem już, że dobrze gdyby miał solidny bas. Podpowiedzi? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wymeniles BX6 na Tannoy I dalej nie gra jak trzeba...mowilem, ze tak bedzie. :)

 

Te kolumny potrzebuja gestego wzmaka...podejrzewam, ze najlepiej zgraja sie z lampa, ale jesli o tranzystor chodzi to mysle, ze kandy k2 bedzie jak znalazl, do tego odtwarzacz sa8005 I bedzie to przyjemnie gralo. Powodzenia w poszukianiu sprzetu I wymrzonego dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posłuchaj integrę NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html), to połączenie, które powinno Cię w pełni usatysfakcjonować. Tannoy Revolution w połączeniu z Nad zapewni niezły, szybki i dobrze kontrolowany bas. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Baltlab Epoca 3 może zadziała, znam te Tannoye, czymś je trzeba "wypełnić", werżnąć się w nie dźwiękiem, "pobudzić". Mi nie podeszły zupełnie przez to. Może Nad / AMC zadziała, Roksan ma pewne szanse, może ta MingDa z allegro. A z tanich...Thule Spirit, są po 1.000 zł na allegro. Densen ma szanse. Ale łatwo mieć nie będziesz, sa kolumny, które ciężej spasować, te Tannoye do nich należą, coś podobnego przerabiałem kiedyś z Paradigm 9 v.7 (też długo szukałem).

 

Skoro masz jak masz zainteresuj się kolumnami Pylon Diamond albo Vienna Acoustics, one mają w sobie pewne wypełnienie od początku, charakter. Ja zakochałem się w Dali Ikon, choć nie wiem czy miałbyś podobnie (dementuję brak dołu i kłucie górą). Posłuchaj też kolumn Castle, chyba szukasz brzmienia o innej sygnaturze a kupujesz kolumny, w których coś nie gra ;).

 

Więc moja sugestia...spylaj kolumny, poświęć z 5 wyjazdów do salonów na przesłuch z 10 kolumn i wybierz swoje brzmienie, a potem dobierz wzmacniacz, źródło, kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie bez sensu.spylac.Densen luv Thule do nich to tez nie ten kierunek.Mf?moze podejsc ale hak mowie jak ktos lubi szybki punktowy bas to naprawde czarujaco graly z coplandem I z paganinim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja już się nauczyłem, że jak coś nie pasuje w kolumnach...spylenie bywa najlepsze. Lepiej wg mnie skoczyć posłuchać i wybrać niż zastępować MA Tannoyem i tak w kółko. Zakładam, że autor dopiero w innych kolumnach znajdzie to magiczne ukojenie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi z brakiem basu w tych kolumnach ale ja nie lubię jak bas rozrywa mi wątrobę. Zdecydowanie popieram costa brava.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu z tych kolumn jest sporo, ale nie glebokiego. Mysle tez, ze w dobrych warunkach akustycznych zagraja wybitnie napedzone gestym wzmakiem, ale wiadomo jak to z akustyka jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

w sumie ja też się nasłuchałem, że w moich Ikonkach basu nie ma...a nie chcę wiedzieć jakie potrzeby w tym zakresie mają ci, którzy tak uważają ;p ;p. Wg mnie jest właśnie świetny jakościowo i nie przesadny, ja nie potrzebuję trzęsienia ziemi i czucia masażu serca basem ;p. Zapewniam, jest tam dół i to niezły, co nie znaczy...mocarny ;p. Ale fakt faktem, czegoś autorowi brakuje..więc jemu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie za MF M3i - to bedzie dobre polaczenie z naturalnym brzmieniem.

Bardzo dobry wzmak ale za neutralny do Tannoya,

Roksan będzie bardzo dobrym wyborem. ewentualnie lampa ale na KT88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie podpowiedzi. nie ukrywam, że także patrzę na budżet. czy np. marantz pm7005 będzie złym wyborem i przeskokiem z yamaha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem tych kolumn z marantzem i w porownaniu do roksana marantz wyraznie przegrywa pod kazdym wzgledem. Ale to jest tylko moja opinia.Ewentualnie mozesz jeszcze sprawdzic Rege tez fajnie sie zgrywa z Tannoyem.Ciekawy jestem tego Coplanda chetnie bym go posluchal. A tak z ciekawosci czym obecnie napedzasz te Tannoye?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie Ci posluchaj z roksanem.Warto.A jakie masz kable glosnikowe?Bo one tez duzo wnosza przynajmniej w moim przypadku.Aha i jeszcze jedno jakie masz zrodlo?Cd dac , streamer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ruby i zmienilem na Audioquesta.Strzal w dyche dociazyl brzmienie.Nie wiem jak kimber ale chyba jest po tej jasnieszej stronie.

 

Zamierzasz kupic wzmaka bez odsluchow czy walisz w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja polecam Nad C356 mam i słuchałem z Tannoy Dc6TSE rewelacja. Stary NAD C350 też dobrze sobie radził. Mimo wszystko jednak polecam odsłuch, bo jednym coś się podoba a innym nie. Słuchałem DC6T SE z różnymi kablami i z Nadem zagrały najlepiej Chordy Odyssey 2, Furutech U4T natomiast dla mnie za bardzo podbarwiał przekaz ale za to bardzo uwydatniał właśnie dolne rejestry. Rubby grał znośnie, Qed Silver również, Oyaide Explore 1,25 fajna góra, ale jak ktoś szuka basu to odpada, jeszcze posłucham Tellurium Q Ultra Blue ale dopiero może za 2 tyg. bo żona sobie wymyśliła remont i sprzęt stoi spakowany.

 

Jakbyś był z moich okolic to zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tez do odsluchu jak najbardziej.Nie kupuj w ciemno.Jedz na odsluchy albo wypozycz.

 

Wez pod uwage Audioquesta.Tez przerabialem kilka od chorda po queda i najlepiej wypadl audioquest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable poki co zostaw te, ktore masz. Jak kupisz wzmacniacz to mozna dalej kablami ostatni szlif zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto masz racje kable zostawic.Wzmak to podstawa ja tylko zasugerowalem pewne rozwiazania jesli chodzi o okablowannie.Moze trafi taki wzmak ktory sie zgra z tymi kabelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Ten Tannoy jest dobrym wyborem. U mnie to grało z Marantz pm 7004 i było dobrze. Marantz dobrze się zgrywa z Tannoy

Uuuuuu.... Sa wzmaki ktore duzo lepeij sie zgrywaja z Tannoyem niz Marantz za podobne pieniadze.

 

Dobry wybór. Ten Tannoy jest dobrym wyborem. U mnie to grało z Marantz pm 7004 i było dobrze. Marantz dobrze się zgrywa z Tannoy

Uuuuuu.... Sa wzmaki ktore duzo lepeij sie zgrywaja z Tannoyem niz Marantz za podobne pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.