Skocz do zawartości
IGNORED

Klasa A vs AB


suhy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Posiadam wzmak Musical Fidelity B 200x (65w) i zastanawiam się nad zmianą na MF A 200 (60w w klasie A).

 

Czy klasa A spowoduje, że przy cichszych odsłuchach "wydobędę więcej" z nagrań ?

 

Mam wysokoskuteczne kolumny.

 

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klasa A spowoduje, że przy cichszych odsłuchach "wydobędę więcej" z nagrań ?

Wzmacniacze w klasie A na ogół brzmią inaczej... więcej z nagrań wydobędziesz w każdej głośności.

Jednak wszystko zależy od konkretnego modelu, bo może się okazać, że A jest gorsze od AB

Z MF A1 był udany... mocniejsze wcale nie było lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszystko zależy od konkretnego modelu, bo może się okazać, że A jest gorsze od AB

 

Właśnie, dlatego zawsze dziwia mnie takie tematy i pytania. Podobnie wyższość np kolumn 3 droznych od 2 droznych. Teoretycznie te pierwsze powinny być lepsze, ale jest mnóstwo kolumn 2 droznych lepszych od 3 droznych. I tak dalej. Wpływ na efekt finalny ma tyle rzeczy że takie pytania na wstępie są spalone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dlatego zawsze dziwia mnie takie tematy i pytania. Podobnie wyższość np kolumn 3 droznych od 2 droznych. Teoretycznie te pierwsze powinny być lepsze, ale jest mnóstwo kolumn 2 droznych lepszych od 3 droznych. I tak dalej. Wpływ na efekt finalny ma tyle rzeczy że takie pytania na wstępie są spalone.

Pytania każdy może zadawać i po to są zadawane

nie każdy musi na nie odpowiadać

swoją droga pytanie nie należy do błahych stawiałbym jako ciekawostka......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jednej prawdy objawionej, ale klasa A ma niewątpliwie klasę :)

jedne z najlepszych wzmacniaczy, jakie miałem przyjemność gościć u siebie w domu to właśnie te w klasie A,

Znakomicie brzmiały monobloki francuskiego Cairn'a K1, no i fantastyczna jest integra (nieodżałowanego!) walijskiego dpa Renaissance Class A,

dla mnie to są klocki dla tych, którzy jak najmniej chcą słuchać wzmacniacza, a po prostu chcą delektować się muzyką,

niestety wielu audiofili lubi jak wzmacniacz zmienia, dodaje, dociepla, etc., uważam, że dobra klasa A robi to najmniej (no bo ciężko powiedzieć, że nic - nie ma takich klocków, nawet za ciężkie pieniądze),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania każdy może zadawać i po to są zadawane

nie każdy musi na nie odpowiadać

swoją droga pytanie nie należy do błahych stawiałbym jako ciekawostka......

Jaka tam ciekawostka? Można ewentualnie przedstawic plusy i minusy klasy A czy AB z technicznego punktu widzenia i to tyle. Reszta jest nie istotna i zależy od danej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś osobiście porównał obydwa te wzmacniacze.

Chcesz zmienić B200 ze względu na brak dynamiki przy cichym słuchaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B200 łatwiej napędzi głośniki nie sądzę aby jednak był lepszy w dziedzinie przestrzenności, gładkości i czystości dźwięku od A200.

Z drugiej strony A200 może też pomóc w podtrzymaniu temperatury pitej w trakcie odsłuchu kawy ;)

Który lepszy?

To może rozstrzygnąć tylko odsłuch porównawczy.

 

A200..................................................................B200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-0-64021200-1462988662_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jednej prawdy objawionej, ale klasa A ma niewątpliwie klasę :)

jedne z najlepszych wzmacniaczy, jakie miałem przyjemność gościć u siebie w domu to właśnie te w klasie A,

Znakomicie brzmiały monobloki francuskiego Cairn'a K1, no i fantastyczna jest integra (nieodżałowanego!) walijskiego dpa Renaissance Class A,

dla mnie to są klocki dla tych, którzy jak najmniej chcą słuchać wzmacniacza, a po prostu chcą delektować się muzyką,

niestety wielu audiofili lubi jak wzmacniacz zmienia, dodaje, dociepla, etc., uważam, że dobra klasa A robi to najmniej (no bo ciężko powiedzieć, że nic - nie ma takich klocków, nawet za ciężkie pieniądze),

akurat DPA nie było A klasą tylko porządnym AB. Sugden A21 jest doskonałym przykładem A klasy, a na naszym rynku Haiku-Audio Sol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś osobiście porównał obydwa te wzmacniacze.

Chcesz zmienić B200 ze względu na brak dynamiki przy cichym słuchaniu?

 

Tak, to główny powód. Zastanawiałem się czy klasa A spowoduje, że na niskim poziomie głośności dostanę trochę więcej dynamiki właśnie i "powietrza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małych głośnościach to klasa AB tez gra w klasie A.

Nie ma zdecydowanych przesłanek, ze A to tak a AB to tak. Trzeba posłuchać, bo wszystko zalezy od konkretnej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy klasa A spowoduje, że na niskim poziomie głośności dostanę trochę więcej dynamiki właśnie i "powietrza".

 

"...Zastanawiałem się..." czy zastanawiam się w dalszym ciągu ?

 

Tak, w tych aspektach powinno być zdecydowanie lepiej. Na małych poziomach głośności uwidacznia się przewaga klasy A.

 

Zdolność wzmacniacza do prawidłowego odtwarzania sygnału nie ma większego związku z wielkością prądu spoczynkowego stopnia końcowego, który tylko i wyłącznie umownie nazywany bywa klasą oznaczaną literami A, B, AB czy dowolnie inaczej jak D, H itp. Literowe oznaczenie tzw. "klasy" a tym samym wielkość prądu spoczynkowego stopnia nie ma żadnego związku z jakością w sensie parametrów technicznych czy w efekcie jakości wzmacniania sygnału. Jak to zwykle bywa niedoinformowany światek audiofilów nie mając wiedzy technicznej kreuje swoje własne wizje związków przyczynowo-skutkowych pomiędzy "klasami" a rzeczywistymi parametrami urządzeń, w tym przypadku wzmacniaczy, które w rzeczywistości zupełnie nie mają miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak to zwykle bywa niedoinformowany światek audiofilów nie mając wiedzy technicznej kreuje swoje własne wizje związków przyczynowo-skutkowych pomiędzy "klasami" a rzeczywistymi parametrami urządzeń, w tym przypadku wzmacniaczy, które w rzeczywistości zupełnie nie mają miejsca.

 

Niedoinformowany światek audiofilski nie zajmuje się zbędnymi analizami tylko słucha, co i Tobie polecam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoinformowany światek audiofilski nie zajmuje się zbędnymi analizami tylko słucha, co i Tobie polecam;-)

 

Niech zatem ten niedoinformowany światek audiofilski zajmuje się w dalszym ciągu słuchaniem ku uciesze własnej i producentów nagrań i sprzętów do ich odtwarzania służących a nie propagowaniem własnych, nieprawdziwych z punktu widzenia techniki, poglądów nie mających z rzeczywistością związku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Niech zatem ten niedoinformowany światek audiofilski zajmuje się w dalszym ciągu słuchaniem ku uciesze własnej i producentów nagrań i sprzętów do ich odtwarzania służących a nie propagowaniem własnych, nieprawdziwych z punktu widzenia techniki, poglądów nie mających z rzeczywistością związku.

 

Niedoinformowany światek audiofilski nie jest specjalnym entuzjastą wzmacniaczy tranzystorowych w ogóle, tym niemniej jeśli już trzeba wybrać, to wybiera mniejsze zło czyli A-klasę, pod warunkiem że da się jej odpowiednie kolumny. Klasa AB za wyjątkiem naprawdę dobrych konstrukcji typu choćby Accuphase P7100 gra na małych poziomach głośności po prostu bardzo sucho i płasko. A-klasowe piece radzą sobie wyraźnie lepiej, choć dalej do poziomu rozdzielczości lamp sporo im brakuje. Ale żeby to wiedzieć to trzeba najpierw posłuchać kilkunastu albo i kilkudziesięciu różnych urządzeń, a nie klepać w klawiaturę to co wyczytało się w podręczniku do elektroniki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoinformowany światek audiofilski nie jest specjalnym entuzjastą wzmacniaczy tranzystorowych w ogóle, tym niemniej jeśli już trzeba wybrać, to wybiera mniejsze zło czyli A-klasę, pod warunkiem że da się jej odpowiednie kolumny. Klasa AB za wyjątkiem naprawdę dobrych konstrukcji typu choćby Accuphase P7100 gra na małych poziomach głośności po prostu bardzo sucho i płasko. A-klasowe piece radzą sobie wyraźnie lepiej, choć dalej do poziomu rozdzielczości lamp sporo im brakuje. Ale żeby to wiedzieć to trzeba najpierw posłuchać kilkunastu albo i kilkudziesięciu różnych urządzeń, a nie klepać w klawiaturę to co wyczytało się w podręczniku do elektroniki;-)

 

Najwyraźniej niedoinformowany światek audiofilski jest bardziej niedoinformowany niż mu się wydaje, entuzjazmuje się klasami i umarłymi technologiami pracowicie dobierając do tych przestarzałych urządzeń (lampy) zespoły głośnikowe dzięki którym owe relikty przeszłości są w stanie cokolwiek sobą reprezentować. Co więcej, audiofilski niedoinformowany światek nie będąc w stanie wyciągać racjonalnych wniosków z prowadzonych przez siebie obserwacji, bezkrytycznie twierdzi, że Accuphase P7100 jest "...naprawdę dobrą konstrukcją..." mimo iż jak sam twierdzi "...gra przy małych poziomach głośności po prostu bardzo sucho i płasko..." z czego można wnioskować, że audiofilski światek kompletnie się pogubił i nie potrafi znaleźć swojego miejsca w realnym świecie techniki, sorry Winnetou :-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ciężko jest dyskutować z kimś, kto nie rozumie co się do niego pisze. Skonstruuj najpierw choćby tak dobre urządzenie jak Accuphase P7100, a potem zabieraj głos w dyskusji. Nie wiem czyim klonem jesteś, ale dyskusja z Tobą to stracony czas. Człowiek zadał konkretne pytanie co mu lepiej zagra, więc Ci co mają o tym pojęcie odpowiedzieli. Ty jak widzę nie za bardzo rozumiesz o co w tym wątku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonstruuj najpierw choćby tak dobre urządzenie jak Accuphase P7100, a potem zabieraj głos w dyskusji. Nie wiem czyim klonem jesteś, ale dyskusja z Tobą to stracony czas.

 

Otóż, nieaudiofilski światek skonstruował był takowe urządzenie ponad ćwierć wieku wstecz dlatego wydaje mu się, że może zabierać głos w dyskusji. Co więcej, również nie mam pojęcia czyim Ty klonem jesteś ale nie ma to przecież większego znaczenia ponieważ liczą się tylko głosy w dyskusji które mają jakąś wartość merytoryczną a skoro próbujesz wypowiadać się merytorycznie na temat owych nieszczęsnych klas to powinieneś Kolego bodaj z grubsza mieć pojęcie o czym piszesz a nie fantazjować na temat co dana klasa może a czego nie może, gdyż w przeciwnym wypadku to dyskusja z Tobą to stracony czas :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to jest mieć racje w teorii, a w praktyce nie mieć :)

 

Więc jak ktoś chce posłuchac muzyki praktycznie, a nie teoretycznie, to polecam opinie tomkly. Bo teoria tylko próbuje wyjaśnić rzeczywistość, a praktyka jest rzeczywistością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to główny powód. Zastanawiałem się czy klasa A spowoduje, że na niskim poziomie głośności dostanę trochę więcej dynamiki właśnie i "powietrza".

 

Nie zastanawiaj się nad klasami i poszukaj sobie wzmacniacza, który będzie się zachowywał tak jak Ty oczekujesz, że powinien się zachowywać. A Musicala sobie raczej odpuść, wszystkie MF grają z tą samą manierą w większym lub mniejszym stopniu (począwszy od A1 którego nabyłem w 1993 bodaj roku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Piece w klasie A grą ZWYKLE (bo jak wiadomo różnie bywa) cieplej, gęściej, z utemperowaną górą i miękkim basem. Ale za to dają niesamowicie wciągający, namacalny, fizjologiczny dźwięk. Takie mam doświadczenia - sam używam Passa XA 30.5, słuchałem Sudgena, Accuphase. Trudno powiedzieć, czy przy cichym słuchaniu klasa A okaże się lepsza od AB - myślę, że nie ma to zupełnie związku.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Otóż, nieaudiofilski światek skonstruował był takowe urządzenie ponad ćwierć wieku wstecz dlatego wydaje mu się, że może zabierać głos w dyskusji.

 

Przedstaw się w takim razie geniuszu;-)

 

Nie zastanawiaj się nad klasami i poszukaj sobie wzmacniacza, który będzie się zachowywał tak jak Ty oczekujesz, że powinien się zachowywać.

 

Doskonała rada. Mój dziadek jak się uczyłem grać w szachy udzielał mi podobnych rad pt. "Daj mu mata";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw się w takim razie geniuszu;-)

 

Po co miałbym się przedstawiać komuś kto nie mając argumentów posuwa się do ironii ? Poza tym wydaje Ci się, że mnie znasz a kiedy się przedstawię to będziesz wiedział na mój temat coś więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Poza tym wydaje Ci się, że mnie znasz a kiedy się przedstawię to będziesz wiedział na mój temat coś więcej ?

 

Obawiam się, że wiem kim jesteś. A jeśli tak jest, to powiem szczerze że zdecydowanie wolałem Twoje stare wcielenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek jak się uczyłem grać w szachy udzielał mi podobnych rad pt. "Daj mu mata";-)

 

No ale nie możesz mu zarzucić, że rada nie była trafna. Jeśli cytujesz moją radę to cytuj ją w całości a nie tylko wybrane fragmenty, które Tobie odpowiadają by móc je jakże barwnie spuentować, trochę dystansu do siebie i swoich zdolności by się przydało.

 

Obawiam się, że wiem kim jesteś.

 

Zupełnie niesłusznie się obawiasz, wbrew pozorom nie jestem groźny. Ot taki tam relikt przeszłości, nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ironia zaczęła się w Twoim poście dotyczącym poszczególnych klas wzmacniaczy. Jakbyś pisał jedynie na temat i oszczędził sobie radosnych dysertacji na temat światka audiofilskiego nie byłoby dalszej jałowej dyskusji. Coś Ci ten światek wyraźnie nie pasuje, nie wiem tylko z jakiego powodu. Mogę się jedynie domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci ten światek wyraźnie nie pasuje, nie wiem tylko z jakiego powodu. Mogę się jedynie domyślać.

 

Z powodu bezmyślności, tylko ten jeden powód. To zupełnie tak samo jak przypuśćmy cofasz się w czasie do średniowiecza i nagle jesteś odurzony wszechobecną wiarą w zjawiska niewytłumaczalne i wręcz nadprzyrodzone a wszelkie próby wyjaśnienia komukolwiek, że to tylko gusła i że tak naprawdę to Ziemia jest okrągła są drogą prosto na stos, no bo przecież wszyscy wiedzą, że Ziemia jest płaska, potwierdzają to wszystkie autorytety - przecież to widać na własne oczy, nieprawdaż ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małych głośnościach to klasa AB tez gra w klasie A.

Nie ma zdecydowanych przesłanek, ze A to tak a AB to tak. Trzeba posłuchać, bo wszystko zalezy od konkretnej konstrukcji.

a to ciekawe

Zatem proponuje porównać jak 25 watowy Sugden wysterowane nawet wymagające głośniki przy niskich poziomach głośności w porównaniu z klasycznym AB nawet 3x znamionowo mocniejszym . Na przykład z Hegel h80 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z powodu bezmyślności

 

Nie nazywaj bezmyślnością tego, że ktoś nie podziela Twoich poglądów. Większość audiofili swój rozum ma i potrafi oddzielić ziarno od plew. Mnie tam lata co jest w środku sprzętu, natomiast potrafię ocenić jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.