Skocz do zawartości
IGNORED

Klasa A vs AB


suhy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nazywaj bezmyślnością tego, że ktoś nie podziela Twoich poglądów. Większość audiofili swój rozum ma i potrafi oddzielić ziarno od plew.

 

"Większość" powiadasz, hmmm ... no w średniowieczu też byś był tylko jeden a "większość" i tak miałaby rację i potrafiłaby odróżnić ziarno od plew - to tylko taka alegoria, pseudo poetycka "truwerska" wizja tego co obecnie ma miejsce. Rozumiesz już skąd się wziął truwer ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe

Zatem proponuje porównać jak 25 watowy Sugden wysterowane nawet wymagające głośniki przy niskich poziomach głośności w porównaniu z klasycznym AB nawet 3x znamionowo mocniejszym . Na przykład z Hegel h80 ;)

Najpierw proponuję zapoznać się co to jest kalsa A i AB. Są to definicje techniczne.

Porównania odsłuchowe nie mają tu nic do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw proponuję zapoznać się co to jest kalsa A i AB. Są to definicje techniczne.

Porównania odsłuchowe nie mają tu nic do rzeczy.

a kolega mam rozumieć jest teoretykiem. Zatem proponuje postudiować zagadnienia wydajności prądowej oraz prądu spoczynkowego w klasie A vs. AB. Co oznacza wysoki vs niski prąd spoczynkowy dla niskich poziomów głośności . Proponuję zwrócić uwagę na to że czysta A klasa gra "dużym prądem" juz przy niskich poziomach głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega mam rozumieć jest teoretykiem. Zatem proponuje postudiować zagadnienia wydajności prądowej oraz prądu spoczynkowego w klasie A vs. AB. Co oznacza wysoki vs niski prąd spoczynkowy dla niskich poziomów głośności . Proponuję zwrócić uwagę na to że czysta A klasa gra "dużym prądem" juz przy niskich poziomach głośności.

Ha, aha. :)

Po takim avatarze to takiego wybuchu wiedzy się spodziewałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza wysoki vs niski prąd spoczynkowy dla niskich poziomów głośności .

 

Dawaj gościu tą wiedzę ale bardzo konkretnie czyli dokładnie określisz co to są według Ciebie te niskie poziomy głośności w woltach lub watach (na jakiej impedancji obciążenia) następnie uzasadnisz jaki ma wpływ mały a jaki duży prąd spoczynkowy stopnia wyjściowego. Chętnie się czegoś dowiem a nuż będzie to coś o czym nie miałem pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ha, aha. :)

Po takim avatarze to takiego wybuchu wiedzy się spodziewałem :)

;)

 

 

 

 

Dawaj gościu tą wiedzę ale bardzo konkretnie czyli dokładnie określisz co to są według Ciebie te niskie poziomy głośności w woltach lub watach (na jakiej impedancji obciążenia) następnie uzasadnisz jaki ma wpływ mały a jaki duży prąd spoczynkowy stopnia wyjściowego. Chętnie się czegoś dowiem a nuż będzie to coś o czym nie miałem pojęcia.

ale to wszystko zostało wielokrotnie napisane nawet na tym forum. Na chłopski rozum żeby mocno rozbujać porządna membranę trzeba sporego prądu. Co oznacza ciche słuchanie? Kolumny 88 dB wzmak 40 W potencjometr na 9:00. Przy klasie AB wzmacniacz zaoferuje porządny prąd dopiero przy sporym odkręceniu potencjometra

. A klasa w tranzystorze będzie wysterowywywac dobrze głośniki od samego początku, podobnie jest z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wszystko zostało wielokrotnie napisane nawet na tym forum. Na chłopski rozum żeby mocno rozbujać porządna membranę trzeba sporego prądu. Co oznacza ciche słuchanie? Kolumny 88 dB wzmak 40 W potencjometr na 9:00. Przy klasie AB wzmacniacz zaoferuje porządny prąd dopiero przy sporym odkręceniu potencjometra

. A klasa w tranzystorze będzie wysterowywywac dobrze głośniki od samego początku, podobnie jest z lampą.

 

Póki co to smalone duby mi tu Waść prawisz a nie fakta. A mnie o owe fakta się rozchodzi żebym wiedział, że Waść wiesz o czym prawisz a nie bajki mi snujesz na dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum żeby mocno rozbujać porządna membranę trzeba sporego prądu

Ale z fizyki to nie ma znaczenia czy ten prąd będzie z klasy A czy AB. Zawsze będzie taki sam na takim samym obciążeniu.

W klasie A wiecej prądu idzie "w gwizdek" , to tak na chłopski rozum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z fizyki to nie ma znaczenia czy ten prąd będzie z klasy A czy AB. Zawsze będzie taki sam na takim samym obciążeniu.

W klasie A wiecej prądu idzie "w gwizdek" , to tak na chłopski rozum :)

no to nie do końca tak jest... tu kluczem jest ten mityczny wysoki prąd spoczynkowy, który w A klasie jest od początku a w AB dopiero po odkręceniu volume

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie do końca tak jest

Tak jest od początku i do końca. Przy tej samej mocy traconej na kolumnach prąd przez nią płynący jest taki sam, niezależnie od klasy wzmacniacza. Prawo Ohma to gwarantuje. Naprawdę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obawiam się że znów nie pomagacie koledze, który zadał proste pytanie-czy zamienić B 200 na A 200? Ja np. akurat A 200 bym wogóle nie wybrał bo brzmieniowo jest taki sobie, rozlazły przesadzony bas, średnica taka sobie i dodatek w postaci wysokich tonów. Może w jakiejś konfiguracji się sprawdza, a może po prostu komuś dźwiękowo pasuje. Trenowaliśmy go jakiś rok temu z kolegami z różnymi innymi klockami i było tak sobie.

Baksik odezwij się-przecież to twój klamot był!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obawiam się że znów nie pomagacie koledze, który zadał proste pytanie-czy zamienić B 200 na A 200? Ja np. akurat A 200 bym wogóle nie wybrał bo brzmieniowo jest taki sobie, rozlazły przesadzony bas, średnica taka sobie i dodatek w postaci wysokich tonów. Może w jakiejś konfiguracji się sprawdza, a może po prostu komuś dźwiękowo pasuje.

 

Twoje słowa są zgodne z moją opinią dlatego nie wypada mi się z nimi nie zgodzić czemu dałem wyraz pisząc słowa skierowane do autora wątku kilka postów wstecz co zapewne umknęło Twojej uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trouvère - czyt. truwer : średniowieczny artysta (poeta, muzyk, ballady, ronda, virelai, śpiewogra)

Truwerzy tak jak i lampy elektronowe to relikty przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa pracy wzmacniacza nie jest wyznacznikiem brzmienia, klasa A może pomoc danej końcówce w wydajności ale jeżeli sama z siebie gra niemrawo to prąd wiele nie pomoże

 

miałem końcówki w klasie A, teraz mam w A/B które brzmią o wiele lepiej, dlatego nie tedy droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klasa A może pomoc danej końcówce w wydajności ale jeżeli sama z siebie gra niemrawo to prąd wiele nie pomoże

 

Klasa pracy końcówki mocy niema nic wspólnego z wydajnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa pracy końcówki mocy niema nic wspólnego z wydajnością.

Teoretycznie, bo w praktyce wzmacniacze w klasie A, w układzie push-pull zwykle nie mają problemów z wydajnością prądową zwłaszcza przy niskich impedancjach,

a w klasie AB już tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki prąd spoczynkowy pomaga w prawidłowym wysterowanio kolumn przy niskich poziomach głośności i jest to spora zaleta A klasy nad tranzystorową AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak to inaczej nazwac ?

Z gory dziekuje

 

Nie wiem co kolga chciał napisać, może się wydajność ze sprawnością pomyliła?

 

Teoretycznie, bo w praktyce wzmacniacze w klasie A, w układzie push-pull zwykle nie mają problemów z wydajnością prądową zwłaszcza przy niskich impedancjach,

a w klasie AB już tak.

 

Ani teoretycznie ani praktycznie, wydajność to przede wszystkim zasilacz.

 

Wysoki prąd spoczynkowy pomaga w prawidłowym wysterowanio kolumn przy niskich poziomach głośności i jest to spora zaleta A klasy nad tranzystorową AB

 

Bez wdawania się w szczegóły jest dokładnie odwrotnie. W klasie A masz b. obciążony zasilacz, co za tym idzie mniej zostaje prądu dla kolumn. Bardzo fajnie to widać we wzmacniaczach gdzie masz pstryczek przełączający tryb pracy z klasy A na AB (sporo jest takich urządzeń i z wieloma miałem do czynienia). Zawsze jest degradacja basu i drive-u (spowolnienie, spadek dynamiki) w stosunku do pracy tego samego układu pracującego w klasie AB - ZAWSZE. Jest to tym bardziej widoczne im bardziej wymagające są kolumny (chodzi o charakterystykę impedancyjną w funkcji częstotliwości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kolga chciał napisać, może się wydajność ze sprawnością pomyliła?

 

 

 

Ani teoretycznie ani praktycznie, wydajność to przede wszystkim zasilacz.

 

 

 

Bez wdawania się w szczegóły jest dokładnie odwrotnie. W klasie A masz b. obciążony zasilacz, co za tym idzie mniej zostaje prądu dla kolumn. Bardzo fajnie to widać we wzmacniaczach gdzie masz pstryczek przełączający tryb pracy z klasy A na AB (sporo jest takich urządzeń i z wieloma miałem do czynienia). Zawsze jest degradacja basu i drive-u (spowolnienie, spadek dynamiki) w stosunku do pracy tego samego układu pracującego w klasie AB - ZAWSZE. Jest to tym bardziej widoczne im bardziej wymagające są kolumny (chodzi o charakterystykę impedancyjną w funkcji częstotliwości).

moje doświadczenia praktyczne są zupełnie przeciwne - zawsze wzmacniacz o wysokim prądzie spoczynkowym - A klasa w tranzystorze lub Lampa grały lepiej na niskich poziomach głośności od klasy AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia praktyczne są zupełnie przeciwne...

 

Trudno mi polemizować z taką salwą argumentów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to widać we wzmacniaczach gdzie masz pstryczek przełączający tryb pracy z klasy A na AB (sporo jest takich urządzeń i z wieloma miałem do czynienia). Zawsze jest degradacja basu i drive-u (spowolnienie, spadek dynamiki) w stosunku do pracy tego samego układu pracującego w klasie AB - ZAWSZE

 

Podasz przykład takiego wzmacniacza? Pytam z ciekawości. I jak to działa? Np. grasz w klasie A masz volume na godz.10 i wtedy wzmacniacz daje powiedzmy 2x10W. Przełączasz na klasę AB i nadal jest to 2x10W tylko w klasie AB dla tego położenia volume?

 

Chętnie by porównał kiedyś u siebie wzmacniacze w klasie A i AB o tej samej mocy. Najczęściej jednak jest tak, że porównujemy znacznie mocniejsze wzmacniacze w klasie AB do A klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz przykład takiego wzmacniacza? Pytam z ciekawości. I jak to działa? Np. grasz w klasie A masz volume na godz.10 i wtedy wzmacniacz daje powiedzmy 2x10W. Przełączasz na klasę AB i nadal jest to 2x10W tylko w klasie AB dla tego położenia volume?

 

Tak, zmienia się moc wzmacniacza na skutek innego prądu spoczynkowego końcówki mocy i co za tym idzie obciążenia zasilacza oraz wytrzymałości termicznej samych tranów. Trzeba na "efekt klasy A" poczekać aż tranzystory zmienią swoją temperaturę (inny punkt pracy) ale moc spada od razu. Głośność w związku ze zmianą trybu pracy się nie zmienia bo nie zmienia się ani poziom sygnału wejściowego ani czułość. Jeżeli w klasie AB grasz zbyt głośno i przełączysz do A to po prostu usłyszysz momentalnie przesterowanie.

np. PM78, PM8000, niektóre Krelle, EMOTIVA XPA-1L, Yamaha M-50 i wiele wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kolga chciał napisać, może się wydajność ze sprawnością pomyliła?

 

Określenie tez mi się podoba, dla mnie oznacza to samo .-)

Rozumiem to tak: Po przełączeniu w tryb A wydajność zasilania wpływa na sprawność urządzenia.

 

 

Miałem końcówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejscie praktyczne: jaki by nie byl wzmacniacz, to po ustaleniu okreslonego poziomu glosnosci podajemy jakis utwor z soildnym basem (bo wtedy wiekszosc glosnikow ma niska impedancje) i sluchamy, ktory wzmacniacz najlepiej sobie poraadzil. I tutaj ten z wieksza wydajnoscia pradowa bedzie lepszy. Moc jest parametrem nie wystarczajacym dla mnie. W sumie tak jak pisze Gerard, tylko moze w innych slowach. Jak ktos sluchal i porownywal to wie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani teoretycznie ani praktycznie, wydajność to przede wszystkim zasilacz.

No własnie o tym piszę. W klasie A zasilacz zwykle jest nadmiarowy, bo tu producent nie oszczędza.

A klasie AB bywa różnie.

Nie bez znaczenia są też tranzystory mocy. W klasie AB zwykle dają się takie... aby dawały rade przy 8 ohmach, a od biedy przy 4.

W klasie A w układzie push-pull 2 ohmy nigdy nie są problemem.

Regułą jest więc, że wzmacniacze w klasie A zawsze będą wydajne prądowo,zaś AB niekoniecznie.

Nie ze względu na klasę, ale projekt, to że w klasie AB producenci zwykle oszczędzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie tez mi się podoba, dla mnie oznacza to samo .-)

 

Sprawność to stosunek mocy oddawanej do mocy traconej, zaś tzw. "wydajność" jest określeniem nie do końca jasnym, zwykle "ałdiofile" określają nim wzmacniacze z przewymiarowanym zasilaniem ale ze sprawnością ma to tyle wspólnego co konik polny z konikiem-kucykiem.

 

I tutaj ten z wieksza wydajnoscia pradowa bedzie lepszy. Moc jest parametrem nie wystarczajacym dla mnie.

 

A co to Twoim zdaniem to jest ta wydajność prądowa skoro podanie mocy (zwłaszcza dla różnych obciążeń) jest parametrem niewystarczającym?

 

P.S. Mam wrażenie że co niektórzy tutaj za dużo się naczytali wpisów niejakiego bumpalumpa.

 

No własnie o tym piszę. W klasie A zasilacz zwykle jest nadmiarowy, bo tu producent nie oszczędza.

A klasie AB bywa różnie.

 

W klasie A zasilacz mimo że duży to i tak mało co z niego idzie do głośników, średnio 80% masz strat i co z tego jak wielki skoro z 1kW trafa zostanie Ci na moc 2x25W/8ohm w klasie A (2x50/4 i 2x100/2). Podłączysz do tego głośniki 8 ohm 86dB i przy energicznej stopie na średnim poziomie głośności wzmacniacz którego ledwo będziesz mógł dźwignąć z ziemi dostanie zadyszki.

 

Nie bez znaczenia są też tranzystory mocy. W klasie AB zwykle dają się takie... aby dawały rade przy 8 ohmach, a od biedy przy 4.

A co to za głupoty kolega wypisuje. Każdy wzmacniacz klasy AB może stać się wzmacniaczem klasy A bez względu na tranzystory. To z jakimi impedancjami wzmacniacz może pracować zależy znowu głównie od zasilacza, dopiero przy dużych mocach (rzędu 0.5kW w górę) dba się o ilość tranzystorów na kanał aby duże prądy dla niskich impedancji rozłożyć tak aby druk ani tranzystory nie wyparowały.

 

W klasie A w układzie push-pull 2 ohmy nigdy nie są problemem.

 

sory ale nie będę się nawet próbował do tego i dalszej części odnosić, proszę chociaż w minimalnym stopniu poznać zasadę działania i budowy wzmacniaczy analogowych, wtedy wrócimy do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie A zasilacz mimo że duży to i tak mało co z niego idzie do głośników, średnio 80% masz strat

Kolega mnie chyba nie rozumie :)

Ja piszę, że projektanci wzmacniaczy w klasie A zwykle dają większe trafo niż trzeba i że nie będzie problemów z wydajnością prądową zwłaszcza przy niskich impedancjach, a kolega piszę o sprawności, a to zupełnie inny temat.

A co to za głupoty kolega wypisuje. Każdy wzmacniacz klasy AB może stać się wzmacniaczem klasy A bez względu na tranzystory.

A mnie cały czas chodzi o to, że we wzmacniaczach w klasie AB producenci lubią dawać słabe tranzystory mocy i że przy niskich impedancjach mogą już się włączać zabezpieczenia.

sory ale nie będę się nawet próbował do tego i dalszej części odnosić, proszę chociaż w minimalnym stopniu poznać zasadę działania i budowy wzmacniaczy analogowych, wtedy wrócimy do tematu.

zgadzam się. Niech kolega się zapozna, bo z tego co widzę zamierza tutaj brylować :)

Z mojej strony to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.