Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grający DAC do 3500zł


m.stank2

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dość ciepło/ciepło grającego DACa do 3500zł.

Aktualnie mam Micromege DUO BS2 - gra bardzo dobrze, jednak to już stary DAC i obsługuje jedynie 16Bit/48kHz, ponadto chciałbym trochę złagodzić górne tony w systemie i wyeksponować nieco niższą średnicę i dół.

Pierwotnie myślałem nad Audiolabem M-DACiem lub o modelu REGA DAC, jednak po czytaniu testów stwierdziłem, że mogą być za jasne do mojego systemu.

 

Kolumny: Infinity Renaissance 90

Pre: Yamaha CX-1000

Końcówka: Rotel RB-990BX (aktualnie szukam czegoś z wyższej półki, jednak tutaj mi się aż tak nie spieszy, bo Rotel sprawuje się bardzo dobrze)

 

Zainteresował mnie ten DAC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma o nim praktycznie żadnych opini, byłem u sprzedawcy, niestety niedawno go sprzedał i nie miał żadnego do odsłuchu.

 

W grę wchodzą rownież używki, jednak tutaj chciałbym się zmieścić do 3000zł, do nowego sprzętu mogę trochę dołożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

spróbuj Music Hall 25.3. Obecnie na rynku dominują właśnie "jasno" grające DAC (wiem o co Ci chodzi;p;p). Ten może Ci się spodobać. AMC chyba średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno rozważ przetwornik Rega DAC-R (http://q21.pl/rega-dac-r-3.html). Nie jest to przetwornik grający jasno, natomiast na pewno nie traci szczegółów. Myślę, że w Twoim systemie może bardzo dobrze się sprawdzić. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być także przetwornik Cayin iDAC-6 (http://q21.pl/cayin-idac-6.html). To trochę droższe urządzenie, jednak pod względem brzmieniowym oferujące świetną spójność, wypełnienie, raczej łagodność i dobre dociążenie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także Musical Fidelity MX-DAC (http://q21.pl/musical-fidelity-mx-dac.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. U nas możesz także wypożyczyć przetwornik i przetestować we własnym systemie audio.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno właśnie ten model gra stosunkowo jasno. Mam możliwość odsłuchu regi w salonie, jednak nie chcą się zgodzić na wypożyczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Myryada Z20, może się okazać, że nie potrzebujesz nic więcej

http://sklep.rms.pl/myryad-z20-z-20-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Myryad ma pewne ograniczenia, Soul Note, GoldNote, Music Hall, czy Aune są lepsze, choć Soul i GoldNote, Audiolab, Regę, Audio-gd czy M2tech możesz odebrać jako grające jasno vel lekko vel delikatnie vel radośnie :).

 

Ja miałem takie poczucie i tylko Music Hall, Black Dragon i Aune dały mi to czego szukałem, mięso, wypełnienie, "treść". Myryad też, ale jakościowo jest słabszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzywek posluchaj chord qute hd. Rega wedlug mnie to tez niezly wybor.

 

Odaluchalbym tez innych wzmakow. Rotela slyszalem, yamahy nie, ale mam watpliwosci czy zapewnia Ci cieple granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie wszyzstko na Sabre jesli chcesz miec cieplejsze granie.

Na pewno dobrze zabrzmni cos na PCM 1704 - ja mam Soekrisa na tym chipie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

brawo awietek, krótko i na temat. Moje uszy uważają 100% identycznie, choć ja bym jeszcze dodał AKM. Nie kumam magii i mody na Sabre, chyba że ktoś ma Castle np. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja propozycja to .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam magii i mody na Sabre

Widać, że nie słuchałeś NFB7 z Amanero... Jak ktoś mi powie, że gra jasno i bez wypełnienia - muzykalności to coś ma sknocone w systemie..

Ostatnio Kolega na słuchawkach go testował i....był oczarowany - podobnie jak ja, kupując go..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Widać, że nie słuchałeś NFB7 z Amanero... Jak ktoś mi powie, że gra jasno i bez wypełnienia - muzykalności to coś ma sknocone w systemie..

Ostatnio Kolega na słuchawkach go testował i....był oczarowany - podobnie jak ja, kupując go..

prawda, tego nie słuchałem, byłoby super. Te Sabre, które słuchałem, w różnych warunkach, różnych systemach...puppy nie urwały ;p. Kiedy już znalazłem swój DAC, faktycznie przestałem szukać dalej. Audio-gd, które miałem, starsze....na Metallice czymś raziło. Brzmiało to tak, jakby to grali.....po lekkiej biegunce ;p;p;p albo sporym "osłabieniu" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Gd , które do tej pory miałem :

10ES2 - lekko docieplony, ciekawa barwa

NFB1 v2015 - bardziej neutralny, więcej detali, lepsza scena

REF 5.32 - mocno dociążony, dobrze poukładany dźwięk

NFB27 - o klasę wyżej niż pozostałe

 

NFB7 - klasa Audiobyte Black Dragon / Aqua La Voce i innych do 10tys

NFB7 z Amanero - nie znalazłem DAC do 12tys, który byłby jednoznacznie lepszy..

 

Dziwne jest to o czym piszesz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

nie ujmuję nic jakości brzmienia...tylko dociążeniu i nie jestem jedynym, który w DAC na sabre nie znajduje tego czegoś. Inne potrzeby, odczucia. Hmmm, a który ja miałem....poszperajmy NFB-29.

 

I jakby to ująć, słuchałem też świetnego DAC Soul Note, wg mnie lepszy od Audio-gd, ale też w moim systemie zabrakło tego, co dają mi DAC na AKM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja dopiero nie dawno znalazłem pogromce Mastera 7 a mianowicie nasz Polski wyrób Dac Citrone który zdeklasował konkurencję o lata świetlne..A w klasie cenowej której szukasz Audio Gd dac 19 jak na razie jest dla mnie Nr.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Master jest jeszcze gładszy i bardziej muzykalny, ale i sporo droższy.. W połączeniu ze wzmacniaczem Master 10 - NFB7 komponuje się najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego innego się przyczepiłem :)

Np, że NFB1 lub 10ES2 ( czyli to samo co NFB28/29 ) może grać ostro.. Moim zdaniem wręcz odwrotnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko budżet na to pozwoli, polecam MX-DAC od Musical Fidelity. Myślę, że może się okazać bezkonkurencyjny, nawet w porównaniu z droższymi urządzeniami.

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mx-dac-zbalansowany-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-dsd-32bit-192khz

 

Tutaj kilka recenzji:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/02/musical-fidelity-mx-dac.html

http://audiolifestyle.pl/nowosci/test-musical-fidelity-mx-dac/

http://www.hifichoice.pl/11?pageIndex=76

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Do czego innego się przyczepiłem :)

Np, że NFB1 lub 10ES2 ( czyli to samo co NFB28/29 ) może grać ostro.. Moim zdaniem wręcz odwrotnie..

a nie nie, właśnie raczej...miałko ;), właśnie...za gładko, przez co riffy na przełomie środka i góry były za lekkie, takie niedożywione, ciężko to opisać słowami. Dół też ciut za...hmm....delikatny? Lekki? coś w ten deser ;p. Soul Note i GoldNote ciut lepiej, ale ja potrzebuję sygnatury jak Myryad, Music Hall 25.3, Black Dragon, Aune. Lao Che, Rammstein, Pain of Salvation, Yello... u mnie muszą bardziej...hmmm...pulsować.

 

Natomiast to tylko subiektywne odczucia, "obiektywnie" umiem przyznać, że nawet tamten Audio-gd grał dobrze, ale nie w moim stylu, natomiast jako ciepłego DAC bym go nie określił i nie polecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nikt nie kwestionuje ze daci audiogd to dobre sprzety - ale one nie ociepla dzwieku - owszem doloza detali ale nie powiem zeby np ocieplily, dociazyly, zagescily srednice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich modelach mówicie... Ref 5.32 właśnie tak gra.. Dociąży...zagęści :)

Ale to nie na Sabre jest przeciez :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 36

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.