Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmaczniacz do produkcji muzyki // Studio domowe // 500zł


Kowalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Od dłuższego czasu zajmuję się produkcją muzyki trap/r&b. Chcę wziąć się za to na poważnie i zrobić sobie w miarę porządne studio domowe.Generalnie posiadam kolumny Wharfedale Vardus VR-100 i interface Focusrite Scarlett Solo,aczkolwiek brakuje mi dobrego wzmaka. Przez jakiś czas obserwowałem aukcje DENONA PMA-1060 ,ale poczytałem co nieco,że niektórzy narzekają na nie,chociaż głownie przez to,że nie wiadomo czy było coś w środku wymieniane,a później są jakieś niespodzianki.Rozmawiałem z jednym Panem od którego chciałem kupić właśnie tego DENONA,ale sam nie jest pierwszym jego użytkownikiem,a ani ja, ani on nie znamy się na elektronice na tyle,żeby stwierdzić czy nic w środku nie było wymieniane ;) Głownie chodzi mi o to,żeby dźwięk był rzeczywisty, nie oszukany w sensie,nie podbijany w żadnych częstotliwościach,gdy bass jak i zarówno treble ustawie na 0. Jeżeli jest tu jakiś spec i może wypowiedzieć się na temat tego wzmaka lub podać mi jakieś inne godne uwagi wzmacniacze do mojego zestawu to byłbym bardzo wdzięczny.Czekam na jakieś ciekawe odpowiedz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego denona, to jeśli zamieścisz zdjęcia w dobrej jakości środka tak żeby było widać elementy, tranzystory końcowe na radiatorach itp. to zwykle znajdzie się ktoś kto z pewną dozą prawdopodobieństwa będzie w stanie ocenić co i na ile było grzebane, jeśli było. Możesz spróbować.

Chociaż sam takiej muzyki nie lubię, ale do niej przydałby ci się jeszcze do tych kolumienek jakiś dobry, szybki i muzykalny sub. Tam się jednak w basie sporo dzieje. I albo zrobisz mix - basowe pukadełko, albo odkryjesz nowy świat podstawy basowej, gdzie sporo się dzieje między 30 a 40Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już a tamtym Denonie mogę zapomnieć bo został dzisiaj sprzedany ;/ ,co do suba to jednak wolałbym obejść się bez niego, bo myślę ze na tych moich monitorach tak samo dam radę zrobić dobry mix, jeżeli zadbam o dobrą adaptację akustyczną ewentualnie kupie później jakieś godne uwagi słuchawki konkretnie pod mix. Także nie wiem macie jakieś pomysły na wzmak pod mój zestaw ;) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, a nie lepiej do produkcji sprzedać wharfedale (które swoją drogą wydają się być przyzwoitą kolumną) i pieniądze przeznaczone na zakup wzmaka wydać na jakieś podstawowe monitory aktywne?? nie wiem jakieś krk czy cuś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że najlepiej byłoby sprzedać te wharfedale bo one do produkcji w ogóle się nie nadają i kupić używane monitorki bliskiego pola aktywne jak kolega wyżej napisał KRK czy np. Alesis. Ja od 7 lat używam do mixów i produkcji Alesis M1 Active 620 i jestem bardzo zadowolony. KRK to też genialna firma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (chyba mniejszy odpowiednik 620tek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska rzeczywistość .

Produkcja muzyki na wzmacniaczu za 500zł ...

Spokojnie mam dopiero 18 lat jeszcze zdążę zarobić na lepszy sprzęt ;)

 

Oczywiście, że najlepiej byłoby sprzedać te wharfedale bo one do produkcji w ogóle się nie nadają i kupić używane monitorki bliskiego pola aktywne jak kolega wyżej napisał KRK czy np. Alesis. Ja od 7 lat używam do mixów i produkcji Alesis M1 Active 620 i jestem bardzo zadowolony. KRK to też genialna firma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (chyba mniejszy odpowiednik 620tek)

Jasne to nie jest zły pomysł tylko teraz trzeba czekać, aż znajdzie się kupiec :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mam dopiero 18 lat jeszcze zdążę zarobić na lepszy sprzęt ;)

Czasem na forum czy aukcjach pojawiają się wzmacniacze NAD po mojej modyfikacji w bdb cenach .

Na aukcji widzę też model C300 . Fajny i rzadko spotykany model . Spróbuj stargować do niższej ceny i będzie w Twoim zakresie cenowym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej twierdzę że muzyka którą będziesz robił na tym sprzęcie będzie upośledzona na basie. A szkoda, bo basem ta muzyka stoi :) No chyba, że słuchawki, ale słuchawki na basie są tak bardzo różne, że też ihmo nie dasz rady zrobić tego normalnie. Albo zrobisz przewalone dudnienie, albo za cicho. I powiem ci że jest całe mnóstwo nagrań na rynku z takimi błędami (bo wprost błędem to trzeba nazwać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 lat używam do mixów i produkcji Alesis M1 Active 620 i jestem bardzo zadowolony. KRK to też genialna firma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (chyba mniejszy odpowiednik 620tek)

Te Alesis 620 są bardzo kiepskie. By nie być gołosłownym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast KRK obecnie też robi nieciekawe monitory (może poza Expose E8B). Ostatnie dobre(w swojej cenie) tanie KRK to Rokit pierwszej generacji i to jeszcze tylko model 5".

 

Gdybym dzisiaj miał kupować monitory poniżej 2 tys/para, to kiedyś linkowałem jednego rodzynka - jak znajdę to napiszę co to za model. Firma mało znana.

 

A ja dalej twierdzę że muzyka którą będziesz robił na tym sprzęcie będzie upośledzona na basie.

No jeśli będzie chciał kontrolować bas małymi, niedrogimi monitorkami to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Alesis 620 są bardzo kiepskie. By nie być gołosłownym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast KRK obecnie też robi nieciekawe monitory (może poza Expose E8B). Ostatnie dobre(w swojej cenie) tanie KRK to Rokit pierwszej generacji i to jeszcze tylko model 5".

 

Gdybym dzisiaj miał kupować monitory poniżej 2 tys/para, to kiedyś linkowałem jednego rodzynka - jak znajdę to napiszę co to za model. Firma mało znana.

 

No jeśli będzie chciał kontrolować bas małymi, niedrogimi monitorkami to tak.

 

Czy może w tych głośnikach nie znajduje się ten rodzynek ;) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aha i przy okazji drugie pytanie.Tych moich monitorów nie mogę nigdzie znaleźć na polskim rynku jedyne gdzie udało mi się je spotkać to tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena na złotówki to około 840 zł,moje są w stanie idealnym w jakiej cenie proponowałbyś je wystawić ? ;) Patrząc na allegro to ciężko o jakieś używki wcześniej linkowanych monitorów,a nawet nowe są droższe więc sam zastanawiam się co robić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.