Skocz do zawartości
IGNORED

Podziękowanie - Pylon


figer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym podziękować Panu Mateuszowi Jujce i firmie PYLON za mistrzowskie podejście do klienta!

 

Mam kolumny Pylon Topaz 20 - dowiedziałem się o nich dzięki tej stronie (nie było jeszcze forum), kupiłem i parę lat byłem zadowolonym klientem.

Na moje nieszczęście moja żona zapragnęła mieć kota i tenże sierściuch wskakując na kolumnę podrapał mi kompletnie głośnik średnio/wysoko tonowy. Nie miałem maskownic bo nawet nie wiedziałem, że od jakiegoś czasu są dostępne.

 

Napisałem do Pylon pytanie o naprawę, dostałem wycenę, firma sama zamówiła kuriera. Dostałem potem fotorelację jak wyglądają po dostawie.

Zapłaciłem tylko za transport i nowe głośniki (wymieniłem w obu kolumnach, bo dzieciaki powgniatały mi kopułki i nie wyglądało to ładnie) - robocizna i strojenie dostałem gratis.

W międzyczasie Pan Jujka zapytał, czy nie chciałbym wymienić podstaw, które od szczotki od odkurzacza były obdrapane. Stwierdziłem, że nie bo nie mają wpływu na dźwięk.

 

Dzisiaj dostałem kolumny z powrotem i mam 99% wrażenie, że to są nowe kolumny - aż lśnią. Podstawki dostałem nowe w kolejnym gratisie ale nie sądzę, aby one powodowały efekt nowości.

Dodatkowo - albo mają w Pylonie teraz lepszy sprzęt pomiarowy, albo jakieś czary mary, ale kolumny według mnie grają szerszą sceną niż wcześniej i dźwięk jest bardziej muzykalny.

Dokupiłem maskownice, które dostałem z kolumnami, i soprany są delikatnie przytłumione czego się bałem, a jednak brzmi to rewelacyjnie.

 

Tak więc nie chce puścić Pana Mateusza z torbami, mówiąc Wam, że rozdaje prezenty na lewo i prawo, ale pragnę Wam powiedzieć, że zawsze chciałbym być tak profesjonalnie obsługiwany i jestem szczęśliwy, że kupiłem polskie kolumny, a nie jakieś inne, zagraniczne, które wtedy brałem pod uwagę. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

 

Jeszcze raz dziękuje i polecam!

Maciej Biernacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Pylon użył śrubek do przymocowania głośników w Topaz? Jak wiesz w tym modelu Pylon dopuścił się bylejakości i oszczędzając zamiast śrubek przyklejał głośniki na gluta a klienci przecierali oczy ze zdumienia. Jak można było w kolumnach za ok. 2tyś zł zrobić coś czego nawet w najtańszych chińskich zabawkach za 20 zł nieuświadczyłeś. Taka jest myśl techniczna tej firmy, są to fakty i trudno z tym dyskutować. Może właśnie po tamtym temacie na tym forum o amatorskim pomyśle przyklejania głośników na gluta p. prezydent Jujka czuje winę i w tak eleagancki sposób usiłuje naprawić kardynalne błędy z przeszłości? Wszystko na to wskazuje po twoim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To tylko dowodzi faktu, że wyciągnął wnioski z ewentualnych błędów. Unitrapl to nick firmowy czy prywatny? Coś mi tu śmierdzi próbą dyskredytacji dobrze rozwijającego się konkurenta. Czyżby mnie węch zawodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również dorzucę pozytywny akcent. Jakiś czas temu licytowałem na A...wspomniane w tytule kolumny ( aukcja od złotówki), które miały zadrapaną podstawę. Po wygraniu aukcji osoba z firmy Pylon zaproponowała mi, że jeśli trochę poczekam to oni zamontują nowe ( musieli je sprowadzić ). Tak więc nie jest to jednostkowy przykład :))

W kwestii mocowania wysokotonowego to nie wiem czy jest na "gluta" czy na inny klej, wszak się trzyma, więc nie zagłębiam tematu ;)

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja tyż : )

Pylon Audio Onyx 25

 

No no... takie kolumienki za 1500 zł

Jedyna wada... te kolumny nie lubią szrotu... wzmacniacz : )

Dlaczego ?

Koty : ) mogą Mi wytłumaczyć... : )

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Bla bla bla jestem zakompleksionym trolem ktory chce niszyczyc dobre imie innych firm

 

Takie klony jak Ty na forum powinno się banować z miejsca.

Latasz po tematach i ciągle piszesz zle o Pylonie. Widać ,ze masz w tym jakiś ukryty cel.

Mialem kontakt z ta firma na targach w Monachium i jestem pod wrażenie ich profesjonalnego podejścia do klienta. Do tego bardzo sympatyczni ludzie. Ich system grał bardzo dobrze i było duze zainteresowanie zagranicznych klientów. Takcie cos musi bolec konkurencje wiec pojawiają się klony jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz w tym modelu Pylon dopuścił się bylejakości i oszczędzając zamiast śrubek przyklejał głośniki na gluta a klienci przecierali oczy ze zdumienia.

 

Panie : ) Visaton TW 70 : ) Jak sądzisz fajny głośnik czy taki se : ). Nabazgrolisz coś, bo znasz się : )

A jak Ty : ) Mistrzu Shifu założyłbyś pierścień. Po przykręceniu wkrętów masz dwa/ trzy...możesz dokończyć ? : )

Możesz mi nabazgrolić czy zmienili pierścień, na inny : )

Wiesz ile sobie Panie : ) liczy WLM : )

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolth - zmienię "UK" na "Francję" a reszta się zgadza!:-)

 

Po awanturach z obwiesiem z tej samej branży - teraz serce rośnie i człek ukontentowany:)

 

Szanowny Panie Mateuszu - macie klienta.

A i Pańską Firmę chętnie będę promował wśród żabojadzkiej audiofilskiej braci (i "siostrzy").

 

Gratulacje; tak trzymać.

 

Pozdrawiam uprzejmie.

- Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p, tomkly, kennijczyk - pracujecie w Pylon czy jesteście udziałowcami ? tak pytam z ciekawości bo trudno nie odnieść innego wrażenia, kiedy to na siłę siłuję się :) zamiatać niewygodne fakty pod dywan. Sorry ale oszczędzanie na wkrętach jest oceną podejścia do jakości czyli do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

p. Unitrapl - pracujesz dla konkurencji, jesteś konstruktorem-frustratem czy zwykłym forumowym trolem? pytam tak z ciekawości ,bo nie trudno odnieść wrażenie ,ze bardzo usilnie próbujesz zaszkodzić młodej rozwijającej się firmie. Jeżeli chodzi o podejście do klienta to przeczytaj sobie jeszcze raz 1szy post tego wątku, a może coś do ciebie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

a może coś do ciebie trafi

 

Nie sądzę żeby trafiło, skoro cały ciąg następujących po sobie wypowiedzi sprawia wrażenia zaplanowanej kampanii mającej za zadanie zaszkodzenie marce. A uwagi do Ciebie oraz do mnie o związkach biznesowych z Pylonem są żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie jak twoje uwagi do mnie więc zaczniej od kultury osobistej. To nie ja zacząłem ubliżać tobie i... tobie::)

 

Czemu dostajesz gorączki kiedy na światło dzienne wychądzą takie żonkile jak brak śrubek a zamiast nich gluty kleju, kolego to są kolumny a nie grabki! Pylon wyciąga wnioski i zaczyna za darmo wymieniać głośniki w ramach fairplay tak jak jest to opisane na początku tego tematu i bardzo dobrze więć o co ci chodzi? Gdyby nie forum a dokładnie to forum to nigdy wielu przyszłych klientów niedowiedziało by się czego można spodziewać się po Pylon Topaz, tak? O to ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna za darmo wymieniać głośniki w ramach fairplay tak jak jest to opisane na początku tego tematu

Dzień dobry,

Nic takiego nie pisałem - za głośnik zapłaciłem, ale dostałem gratis: robociznę, bardzo miły i rzeczowy kontakt. Jak ten głośnik jest montowany? Szczerze - zwisa mi to i powiewa. Ja tam nie mam zamiaru go odkręcać. Ważne, że gra tak, że codziennie po pracy siadam sobie na godzinkę aby się odstresować przy muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie jak twoje uwagi do mnie więc zaczniej od kultury osobistej. To nie ja zacząłem ubliżać tobie i... tobie::)

 

Czemu dostajesz gorączki kiedy na światło dzienne wychądzą takie żonkile jak brak śrubek a zamiast nich gluty kleju, kolego to są kolumny a nie grabki! Pylon wyciąga wnioski i zaczyna za darmo wymieniać głośniki w ramach fairplay tak jak jest to opisane na początku tego tematu i bardzo dobrze więć o co ci chodzi? Gdyby nie forum a dokładnie to forum to nigdy wielu przyszłych klientów niedowiedziało by się czego można spodziewać się po Pylon Topaz, tak? O to ci chodziło?

 

Toyota miała problemy z hamulcami a niedawno Volkswagen oszukiwał z emisją spalin.To tylko dwa przykłady a było ich więcej w motoryzacj.Natomiast w TV Sony przepalały się trafa,Samsung miał podobnie.

Nie wiem czemu rozdmuchujesz ten nieszczęsny klej,popełnili błąd,jak nie odpadają to chyba dobrze? a błędy-każdy je popełnia.

Gdyby takowy głośnik mi odpadł to napisałbym do Pylona i wymiana gwarantowana,jakby się migali od niej to zrozumiałbym Twoje zażenowanie sprawą.

 

Nie bronie na siłę Pylona ale trzeba być obiektywnym,ja się staram być.wiem że to trudne.

 

pzdr

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym w końcu stanęło ,jest klej czy są wkręty ? To bardzo istotna informacja dla przyszłych klientów.

 

W moich Topazach wysokotonowy śrub nie ma, a co go trzyma ? hmm możliwe, że klej.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze może wyrośnie z nich porządna renomowana firma. Sam mam na oku diamondy 28

 

A kolega jaką firmę prowadzi?

Pisanie "no i dobrze może wyrośnie z nich porządna renomowana firma" trochę niedobrze świadczy o Twoim pojęciu o prowadzeniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej.

Z całym szacunkiem oczywiście:)

 

Ale skoro masz na oku Diamondy 28, to chyba Ci się wymsknęło;)

 

Żeby nie było, nie mam żadnych powiązań z Pylon Audio ani nawet ich kolumn, ale po prostu wiem, jak ciężką harówą jest zdobycie jakiekolwiek pozycji na rynku (a Pylon Audio zdaje się taką już posiadł)?

Zwłaszcza jak państwo notorycznie Cię gnębi, obłupia i próbuje zadeptać Twoją kreatywność durnymi czy raczej złodziejskimi przepisami.

 

Pozdrawiam, Tomek

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie wymsknęło. Czepiasz się słówek

 

Może i tak, może i nie.

 

Ale czy po przeczytaniu mojego posta nie zgadzasz się ze mną choć trochę?

Chodziło mi po prostu o to, że Twoje słowa nie były zbyt rezolutne, bo to tak, jakby napisał je sam twórca firmy pokroju co najmniej Focala albo B&W. Notabene nie znający twardych realiów funkcjonowania polskich przedsiębiorców.

 

Dlaczego to napisałem?

Bo od 20 lat współtworzę i sprzedaję różne produkty, akurat z zupełnie innej branży. Tym bardziej doceniam takich przedsiębiorców jak Pylon Audio. I źle się poczułem, jak ktoś zza ekranu kompa napisał, że "może wyrośnie z nich renomowana firma".

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na firmy audio bardziej globalnie i przyrównując do pozycji Focala czy Bowersów to dużo im brakuje i chyba nawet zbliżonej pozycji do tych firm nie osiągną nigdy. Może w Polsce tak. W Polsce wśród polskich firm wiodą prym teraz niech kombinują jak tu się wcisnąć w europejski rynek.

 

A Diamondy na odsłuchach wpadły mi najbardziej w ucho mimo, że nawet nie planowałem ich słuchać, ale mam obawy co do zakupu tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Diamondy na odsłuchach wpadły mi najbardziej w ucho mimo, że nawet nie planowałem ich słuchać, ale mam obawy co do zakupu tych kolumn.

 

Absolutnie bez żadnych podtekstów, dlaczego masz obawy?

Ja też miałem kiedyś obawy, jak mi pewien sympatyczny Pan z nieistniejącego już salonu w stolicy nieistniejącej już firmy z Podlasia (koledzy z grodu nad Białą wiedzą o kogo chodzi) podłączał końcówkę Creeka ze starej serii 43, która wyglądała jak zabawka, ale zagrała najlepiej z całego przesłuchiwanego towarzystwa. I ją kupiłem i nie żałowałem.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Wygląd mi się podoba,a to że polskie to nawet "+", ale obawiam się nietypowo małej kopułki gwizdka oraz dość małych rozmiarów zawieszenia membran głośników niskotonowych, co może skutkować małym wychyleniem. Boję się, że kolumny będą wpadały w przestery przy wyższych poziomach głośności. Nie mówię że bym nimi łoił ma maxa, ale wolę mieć zapas iż być blisko granicy wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.