Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż,tak do końca nie czuję się upoważniony do założenia klubu firmy wytwarzającej słuchawki z prostego powodu-nie jestem znawcą słuchawek i traktuję tor słuchawkowy jako projekt nieco poboczny,natomiast złożyło się tak,chyba nieprzypadkowo,że mam obecnie w posiadaniu trzy pary Sennheiserów...i nie wiem czy nie będzie ich więcej;)-brzmienie senek po prostu mi leży...i chyba nie mnie jedynemu.To tak tytułem wstępu.

Zapraszam do wymiany spostrzeżeń,Tych co mieli,mają,zamierzają mieć,Tych co słuchają na Orpheus'ach i także Tych z Sennheiser'ami do smartfonów.Polska strona firmowa i foto dwóch flagowców:

 

http://www.sennheiser.com.pl/

 

post-15650-0-69734900-1462995143_thumb.jpg

 

post-15650-0-59230400-1462995156_thumb.jpg

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej "stajni słuchawkowej" mam między innymi HD800 :-)

Mój model ma niski numer fabryczny ,był intensywnie użytkowany więc dzisiaj przebywa u fachowca ,

wymiana "poduszek nausznych" i mała regulacja pałąka .

 

@tadeo,czym napędzasz hd800?Ponoć obecne,dosyć wysokie nr-y fabryczne brzmią nieco inaczej.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w "temacie słuchawkowym" jest odwrotnie niż w "kolumnowym" ,słuchawki mogą być tańsze od wzmaka :-)

 

Co było po drodze przed HPA21 i jak wypadali poprzednicy?

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei ; Skorpion HV-1 ,Lechman Cube ,White Bird Amplification Sensarius ,powrót do HV-1 ale wersja SE ,

potem przeszedłem na elektrostaty ,wzmacniacz sprzedałem ale zostały słuchawki .

Pan Dubiel "dorobił mi dziurkę" we wzmacniaczu mocy OTL 6AS7 i w ten sposób zagospodarowałem swoje HD800 .

Wszystkie wymienione wzmacniacze dosyć dobrze napędzały HD800 a te jak wiadomo nie są łatwe do aplikacji.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, melduję się z HD600 i IE800.

 

z tych pierwszych jestem zadowolony odwrotnie proporcjonalnie do tych drugich. IE800 to najgorzej wydane pieniądze w moim życiu EVER. wspaniały dźwięk nie jest w stanie zrekompensować koszmaru użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wyglądało jak testowałem HD800s z firmowym wzmacniaczem.post-11343-0-99372600-1463061107_thumb.jpg

 

No i?Stare osiemsetki zostają?

Pomęczę Cię trochę tadeo,kilka dni temu kupiłem zestaw Heed Canamp/HD650,gra dobrze ale...no właśnie,chyba liczyłem na nieco więcej.Mam też możliwość zakupu Lehmann'a BCL i uknułem taki chytry plan,że może jeszcze dokupię HD600-mając dwa rekomendowane do Sennheiserów wzmacniacze oraz HD600/650 wybiorę najlepszy układ i przy nim zostanę.Biorę też pod uwagę zakup HD800 z drugiej ręki.

 

U mnie do gier i filmów HD 555, a w stereo grają HD 598 podpięte do NuForce Icon HDP.

 

No to double Sennheiser;)

 

cześć, melduję się z HD600 i IE800.

 

z tych pierwszych jestem zadowolony odwrotnie proporcjonalnie do tych drugich. IE800 to najgorzej wydane pieniądze w moim życiu EVER. wspaniały dźwięk nie jest w stanie zrekompensować koszmaru użytkowania.

 

Cześć Miszka,czym napędzasz 600-tki?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak HD800s są bardziej ugrzecznione mniej bezkompromisowe niż "stare" HD800 i nawet lepiej wypadają

z Bakoonem ale różnica jest w sumie niewielka a koszt wymiany duży,za duży :-)

Poza tym stare lepiej prezentują się z OTL-e ,nie "wygładzają" tak wszystkiego jak "S-ki" bo OTL jest już sam z siebie "wygładzony" .

W moich HD800 stosuję modyfikowany kabel ,miałem też kiedyś Entreq-a Challengera a on o dziwo o ile mogę to jeszcze

pamiętać robił z moich HD800 taką namiastkę HD800S .

Miałem też pożyczonego od kolegi na 3 tygodnie FAW Hybrid Noir i brzmieniowo bardzo mi się podobał.

 

Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużym budżetem a chcesz zakosztować "przedsionka hi-endu" to kup HV-1 Dubiela i HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od dwóch w moim zestawie słuchawkowym królują senki HD600 i 650. Do napędzenia mam Espressivo, FCL (klon Lehmana), korzystam tez z dziurki Cayina CS55A.

 

Od dwóch...dekad?;)

Czyli widzę jest jakiś sens w posiadaniu obydwu 600 i 650.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> octavarium

 

Cóż, pewnie Ciebie zaskoczę ale nie stosuję dedykowanego wzmacniacza do słuchawek. 600tki napędzam wprost z odtwarzacza CD. W tym celu stosuję xa7es f. Sony gdyż podstawowy odtwarzacz w systemie ma po modyfikacji Swobody odłączone gniazdo słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch...dekad?;)

Czyli widzę jest jakiś sens w posiadaniu obydwu 600 i 650.

 

Stuleci ;)

Miałem na myśli 2 tata (uciekło jedno słowo). Dla mnie sens jest taki, że najpierw miałem tylko HD600 ale nie miałem je czym dobrze napędzić i nie zawsze byłem z nich zadowolony i zamieniłem je na HD650 (na dwie pary nie było mnie w tedy stać). Po czasie były momenty, że w 650-tkach czasami brakowało mi góry i otwartości. Dodatkowo zainwestowałem w lepszy tor słuchawkowy i ponownie przeprosiłem się z HD600 zostawiając też 650. W sumie najczęściej używam 600-tki, ale czasami sięgam po 650-tki jak mam ochotę na bardzo relaksacyjne i miękkie granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję do klubu z HD600 :)

Ponad 4 lata zajęło mi poszukiwanie dźwięku w słuchawkach, przy którym zacząłem słuchać muzyki a nie sprzętu.

Przerobiłem bardzo dużo nauszników, ale zawsze było coś nie tak z dźwiękiem.

Znalazłem dźwięk niemalże perfekcyjny jak dla mnie w HiFiMAN HE-500, ale z kolei te słuchawki były średnio wygodne i bardzo ciężkie (ponad pół kilo wagi swoje robi), także mimo genialnego dźwięku nie mogłem ich słuchać dłużej jak godzinę bo odczuwałem zwyczajny dyskomfort od bólu głowy i ucisku pałąka.

HD600 grają ciut inaczej i naprawdę niewiele gorzej od HE-500, ale za to są nieporównywalnie bardziej komfortowe od HiFiMAN więc suma sumarum więcej miałem na głowie HD600 niż HE-500 w czasie, gdy miałem obie pary słuchawek u siebie (HE-500 sprzedałem jakiś czas temu)

Z Senków przerabiałem jeszcze HD595, HD598, HD650, HD700

Ale tak mi się spodobała filozofia dźwięku Sennheisera, że szukam sposobności aby odsłuchać HD800.

Niestety w Szczecinie, to chyba nikt nie ma tych słuchawek u siebie, tak żeby wpaść na chwilę i posłuchać..

 

Tymczasowo napędzam moje HD600 z AIM SC808, ale jedzie już do mnie combo O2+ODAC :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd800 z faw u mnie dobrze się spisuje - kabel dużo lepszy od senkowego

 

Jak myślisz zagra to z Bakoonem ?

Jak testowałem FAW-a to nie miałem jeszcze Bakoona ,grało z OTL-em a ten jak wiadomo daje lekki,zwiewny

dzwięk i z nim i HD800 kabelek się sprawdził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz zagra to z Bakoonem ?

Jak testowałem FAW-a to nie miałem jeszcze Bakoona ,grało z OTL-em a ten jak wiadomo daje lekki,zwiewny

dzwięk i z nim i HD800 kabelek się sprawdził .

 

Ja już nawet nie pamiętam którą wersję FAW mam ( chyba noir mkII ) bo kupowałem 2 lata temu. Ogólnie to FAW wydał mi się dużo naturalniej grającym kablem z większą klasą i dużo lepszym dołem ( zejście i zróżnicowanie ) - ale to tylko moja opinia :) ( nie spodziewaj się dramatyczniej poprawy bo orginalny kabel w HD800 jest raczej dobrej klasy - ja zmieniałem ponieważ chciałem użyć 4-pin XLR )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja ;)

 

A tak poważniej, to ja mam wymienione kabelki w tych słuchawkach.

 

Pytam serio :)

Nigdy nie ukrywałem przed światem, że ja nie słyszę jakiegokolwiek wpływu kabli słuchawkowych na zmianę dźwięku, ale wkurza mnie ten stock'owy kabel od HD600.

Jest przede wszystkim jak dla mnie za długi.

I brzydki jak cholera :)

Dlatego chcę zanabyć jakiś ładny kabel do HD600 i jestem ciekaw, czy macie jakieś sprawdzone źródła skąd zaopatrujecie się w kable do słuchawek?

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się ze swoimi 18-letnimi HD600 wygranymi niegdyś na jednym z pierwszych Audioshow ;)

 

 

 

, ale wkurza mnie ten stock'owy kabel od HD600.

 

Gdzieś widziałem "cóś" takiego ładniejsze od oryginalnym i mają lepsiejsze wtyki ;)

 

kabel_sennheiser_hd600.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeatX

O ile dobrze kojarzę to jesteś też na forum mp3store, więc znasz zapewne Fasto. Ja mam właśnie od nie kabelki z miedzi monokrystalicznej czy jakoś tak, są lekkie bez sznurówki, której nie lubię bo w tedy kabel szura o kołnierzyk koszuli i mają po 180 cm, czyli tyle ile mi potrzeba.

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam idzie od wtyczki po dwie pary kabli, to bym nie ruszał, ale dla zaspokojenia ciekawości czemu by nie.

 

Zapisuje się do klubu niezrównanymi w tym przedziale cenowym HD380pro z dorobionym kablem, bo ten skręcony był beznadziejny i miały zbyt wysoką rezystancje masy...nie mam pojęcia czy teraz grają lepiej. Słuchawki te potrzebują niestety dobrego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zawitam do Towarzystwa z HD600 i na ulicę z urbanite XL. Sześćsetki z reguły słucham na marantzu cd6005 lub na a-s700.

Kabel oryginalny.

Z urbanite jestem mniej zadowolony, malutka scena, za dużo dołu, i trochę koca przed dźwiękiem, gram na nich na ipodzie, ale i tak są najlepsze z przeszukanych, odsłuchanych różnych przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.