Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie za małego Orfeusza "robią" HD800 w połączeniu z wzmacniaczem mocy konstrukcji Pana Dubiela z dziurką słuchawkową (optymalizowaną pod te konkretne słuchawki) 6AS7 OTL :-)

Jest to moja prywatna opinia nie do zweryfikowania ponieważ to wyjście słuchawkowe jest jednorazową wariacją tego wzmacniacza wykonaną przez Konstruktora na moją usilną prośbę.

Orfeusza słuchałem dwukrotnie ,raz z oryginalnym wzmacniaczem a raz z Eurydyką .

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za małego Orfeusza "robią" HD800 w połączeniu z wzmacniaczem mocy konstrukcji Pana Dubiela z dziurką słuchawkową (optymalizowaną pod te konkretne słuchawki) 6AS7 OTL :-)

Jest to moja prywatna opinia nie do zweryfikowania ponieważ to wyjście słuchawkowe jest jednorazową wariacją tego wzmacniacza wykonaną przez Konstruktora na moją usilną prośbę.

Orfeusza słuchałem dwukrotnie ,raz z oryginalnym wzmacniaczem a raz z Eurydyką .

 

Mam podobnie tzn. HD800 + Skorpion ale ... tam jest ważne jakie masz lampy. A najlepsze 6AS7 (ew. 6080) to G.E.C. i basta. Sterujące to u mnie ECC85 Telefunken. Zestawik gra zacnie ale do pierwszego Orfeusza niestety mu baaaardzo daleko. Juz bliżej ma Eurydyka plus Stax SR Lambda Signature.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 6AS7 to trochę taki nietypowy wzmacniacz,rzadko spotykany ,zrobiony przez Pana Dubiela

do zasilania wysokoskutecznych kolumn ,w moim przypadku Altec 604 .Jest to kolumna z 16 calowym

papierowym wooferem ze współosiowo umieszczoną tubą Montaray.

Wzmacniacz gra barwnie ,"gęsto" z bardzo dobrym szybkim basem bo nie ma transformatorów

wyjściowych ,jest synergia z tymi Altecami a przy okazji z HD800(pierwszej generacji) bo one są takim

słuchawkowym odpowiednikiem tych Alteców :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych 800-ek załóż sobie rezonator. Zmniejsza się znacznie podbicie wysokich.

 

https://www.ebay.de/itm/sennheiser-hd800-Superdupont-Resonator-Anaxilus-Mod-available/152871295516?hash=item2397d6da1c:g:cEUAAOSw8gVX~SoN

 

Podobno w 800S takie coś jest fabrycznie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 800s zepsuli neutralność 800-setek żeby uprzyjemnić i przypodobać się malkontentom ,to

taki "prosiaczek" M.F. :-)

 

W moim systemie nie trzeba "temperować" wysokich bo sam OTL z czterema lampami na kanał

super wygładza przekaz ,do tego stopnia ,że HD800 dopiero się rozwinęły jak im zapodałem

kabel słuchawkowy Tonalium (nie wiem co tam jest w środku srebro czy miedż posrebrzana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję posłuchać 660 i 650 i powiem tak te pierwsze z kablem cardasa zagrały bardzo ciekawie,bo na oryginalnym kablu było dla mnie trochę za szybko,i minimalnie za jasno,mało romantycznie,cardas trochę dodał ciepełka i przez to znikła taka minimalna techniczność ,granie 660 jest inne niż 650,te drugie są bardziej rozlazłe w dobrym tego słowa znaczeniu,są wolniejsze ale i tonalnie odmienne,można ich słuchać i się nie zmęczyć...dla mnnie trochę za wolne.660 były w miarę nowe więc jest szansa ,że po czasie zagrają minimalnie inaczej,ale tak czy siak zanim się je kupi trzeba ich posłuchać bo nie każdemu mogą podejść,to dobre słuchawki rzecz gustu.Mocno się nad nimi zastanawiam.

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd660s grają u mnie od dwoch tygodni. Tor jak w opisie ale i tak pokazują pazurki. Kultura i szyk dźwięku niezaprzeczalny. Na początku grały jakby uśpione po dogrzaniu chce się je mieć ciągle na głowie. Idealne do jazzu i klasyki- głównie tego słucham. Bezdyskusyjnie trzeba zadbać o dobrze realizowane płyty aby pokazały na co je stać. Kupione na amazon.de od sklepu Amazon. Trafiłem na promocję. Jakieś 160 zł taniej niż cena obecnie rynkowa.

 

Generalnie abolutnie polecam. Moje poprzednie CAL bez recablingu grały jak żart.

 

 

Fiio x5 III + Fiio A5 + HD660s

Edytowane przez snach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Jak myślicie, jest postęp w jakości dźwięku w słuchawkach? chodzi mi i o starą serię z połowy lat 90 np. hd 565, hd 580, a późniejsze modele, aż do obecnych np. hd 595, 598, 599.....? Nowe hd 599 można nowe kupić już za 700zł. Warto inwestować w stare, używane hd 580? Czy hd 598/599 grają lepiej od hd 580?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mario3456 napisał:

Witam wszystkich. Jak myślicie, jest postęp w jakości dźwięku w słuchawkach? chodzi mi i o starą serię z połowy lat 90 np. hd 565, hd 580, a późniejsze modele, aż do obecnych np. hd 595, 598, 599.....? Nowe hd 599 można nowe kupić już za 700zł. Warto inwestować w stare, używane hd 580? Czy hd 598/599 grają lepiej od hd 580?

Miałem kiedyś hd555 i byłem do nich przywiązany wręcz emocjonalnie. Zajeździłem je na śmierć (czyli do kompletnego zdarcia nauszników i popękania pałąka) więc próbowałem wymienić na 598. Niestety, w mojej ocenie, to zaledwie poprawne słuchawki, ze specyficznym, przyciężkim, "kinowo-subwoofer'owym" brzmieniem, oraz wycofaną i niestety "mętną" średnicą. Całość zupełnie nie w moim guście

Wreszcie założyłem na głowę HD600 i moje "emocjonalne przywiązanie" wróciło. Moja rekomendacja: zanim zdecydujesz się na zakup nowych 599 / 598, wypróbuj HD600. Ostatnio, nowe, na jednym z portali sprzedażowych, pojawiają się za ok. 800PLN. Jak dla mnie nieśmiertelny klasyk. Sam się zastanawiam czy nie kupić drugich i nie wrzucić do szafy (tak na wszelki wypadek, gdyby mi dzieciaki połamały obecną parę). HD600 są powoli wypierane przez 660S - bardzo dobre ale to już nie te pieniądze. 

Jeszcze jedna kwestia - jeśli zdecydujesz się na HD600, wymiana kabla jest opcją wręcz obowiązkową. Osobiście zdecydowałem się na Audeos DeLux (w rozsądnej cenie) ale na rynku jest spory wybór innych opcji. Znam osoby, które zdecydowały się na zakup kabla wielokrotnie droższego od samych HD600 (Cardas, Nordost) i twierdzą, że się opłacało, co pokazuje, jaki potencjał drzemie w tym "antyku".

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopaczmopa napisał:

Ja np wole zdecydowanie HD580 od wszelkiej masci 59x.Zreszta prawde mowiac tez od HD600 ale tu kwestia subiektywna bo klasa 600tek jest conajmniej ta sama.

A ja jak usłyszałem słuchawki Audeze niejedne zresztą,  to czem prędzej sprzedałem HD600. Na razie goszczą u mnie Audeze LCD X, miałem LCD 2 i LCD XC(zamkniete), gdybym tylko mógł wziął bym wszystkie 3 pary.

Mogę powiedzieć to zresztą kolejny raz, gdybym miał rezygnować z zestawu głośnikowego na rzecz słuchawek, to tylko na Audeze.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w posiadaniu od chyba 20 lat HD580. Rekablowałem Viablue EPC-3 co spowodowało, że trochę rozjaśniło ich charakter brzmienia, przybyło szczegółów. AKG Q701 też na tym kablu - są zrównoważone tonalnie, zdjęte te zaślepki ze środka przez co na niskie nie narzekam. I nie ukrywam, że AKG częściej słuchałem z uwagi na szczegółowość, neutralność. Mój 14-letni syn przekreślił HD580 od razu. Niedawno nabyłem Grado 325is. Te już bez rekablingu, zresztą chyba nie ma sensu. Są piekielnie szczegółowe, neutralne, basu w nich mi nie brakuje. Wymagają wiele od toru sygnałowego a słucham lampach ECC81 Amperex Bugle Boy, Mulard, Marconi, Telefunken. Nagranie musi być dobrze zrealizowane bo inaczej wręcz kłują w uszy kiedy zabrzmi trąbka. Tutaj HD580 są bardziej tolerancyjne. Zastanawiałem się kiedyś nad kupnem HD600 ale z tego co piszecie starszy model nie jest zły a czasami przewyższa model 600. Ciekawe jak z tymi Audeze w konfrontacji z moimi. Ale to już chyba większe pieniądze.

Kupując Grado obawiałem się komfortu, na który wielu narzeka ale ja takiego nie doświadczyłem. Stały się moimi ulubionymi co nie wyklucza HD580 - to nadal słuchawki, które zakładam i po prostu cieszę się z muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sir.jax napisał:

A ja jak usłyszałem słuchawki Audeze niejedne zresztą,  to czem prędzej sprzedałem HD600. Na razie goszczą u mnie Audeze LCD X, miałem LCD 2 i LCD XC(zamkniete), gdybym tylko mógł wziął bym wszystkie 3 pary.

Mogę powiedzieć to zresztą kolejny raz, gdybym miał rezygnować z zestawu głośnikowego na rzecz słuchawek, to tylko na Audeze.

 

Z tym, że to opinia mocno "niesportowa", w stylu "jak przejechałem się najnowszym BMW7 natychmiast sprzedałem mojego WV Passata". Audeze LCD2 są 3 razy droższe od HD600. Pozostałe modele są jeszcze bardziej kosztowne.

Mimo tego, że doceniam Audeze (zwłaszcza Audeze LCD X). Ale nie są to nauszniki bez wad - komfort użytkowania w przypadku Sennheiserów jest zdecydowanie wyższy.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pantaleon napisał:

Mimo tego, że doceniam Audeze (zwłaszcza Audeze LCD X). Ale nie są to nauszniki bez wad - komfort użytkowania w przypadku Sennheiserów jest zdecydowanie wyższy

To fakt, HD600 przy Audeze zwłaszcza LCD XC to jak plastikowe zabawki lekkie i grające w kierunku głowy. 

Wiem że to niesportowe porównanie,  ale co powiesz na to, kiedy moje HD600 zrekablowane na takim sobie kabelku Sonolene Conducfil zaniosłem do salonu, gdzie mieli ATH-ADX5000 za prawie 11tys podłączone do Pathosa Aurium i HD600 czarowały wręcz,  Audiotechniki lekkie plastikowe i tak samo plastikowo grały, słyszałem je wcześniej wtedy mówili, że niewygrzane, ale po 3 tygodniach, czy nawet więcej niewiele się zmieniły. Przy nich HD600 grały bardziej audiofilsko, barwa, nasycenie przestrzeń, a ATH ADX5000 jasno, krzykliwie, plastikowo i technicznie do tego jak by miały się zaraz rozlecieć.

W sumie z tym wzmacniaczem HD600 zagrały pięknie, chyba lepiej jak z HD12, czy Cayin HA-3 na których słucham. 

Wracając do Audeze to trza brać teraz, bo jest promka w TopHifi no i koniecznie na nowej opasce nagłownej lepiej rozkłada się ciężar,  wygodniejsze. Kabel jaki teraz Audeze dostarcza w postaci skręconego warkocza jest trochę lepszy niż wcześniejsze płaskie,  warto jednak to czymś zastąpić. Ja mam Nordosta BlueHaven,  a miałem też Heimdala do nich, pomyślę o FAW.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też okazję słuchać innych HD600 co prawda na innym kabelku, grały mniej wciągająco niż moje. Już kiedyś o tym pisali na mp3store nie wiem, czy tu, ale dużo zależy od sposobu wygrzewania takich słuchawek, bo ma to wpływ w jaki sposób rozruszamy membrany słuchafonów, są nawet sample do wygrzewania. 

Ja podszedłem dość specyficznie trochę metoda bodajże Gradofana czy Gradoluba ? opisał kiedyś jak prawidłowo wytrzeć Grado.

Mam znajomego, który słucha tak cicho słuchawek, że nie wiem, czy kiedykolwiek uda mu sie je rozruszać jak należy w sensie membrany ?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Od siebie mogę dodać, że jakieś 15 lat temu gdy jeszcze słuchałem na słuchawkach miałem hd 570 i hd 580. Z tego co pamiętam, hd 580 grały bardziej analitycznie, dynamicznie, z dużo lepszym basem w dobrym tego słowa znaczeniu. HD 570 chyba tylko pod jednym względem lepsze, miały trochę obszerniejszą przestrzeń, co mogło wynikać z tego, że gąbki w hd 580 były już ugniecione, a hd 570 były nowe. W hd 570 była chyba większa odległość głośników od ucha co mogło mieć wpływ na większą przestrzeń. Co do hd 600 produkowanych od 1997r. Czy te obecnie sprzedawane jako nowe to te same z 1997r.? bez żadnych poprawek/modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to, że to te same, podobno brzmjeniowo pierwsze edycje były lepsze.

 W sumie w konstrukcji nic się nie zmieniło, dopiero 650 i 660s troszkę się różnią,  wcale nie na korzyść brzmienia, ale to moje zdanie.  Rekablowalem koledze 650 i moich 600 nie zamieniłbym na te 650. HD 600 grają bardziej kulturalnie, zresztą kolega i tak pozbył się 650tek ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.06.2019 o 22:58, kopaczmopa napisał:

Mozliwe akurat audeze co dziwne nie slyszalem ale te nowe modele np focala czy audioquesty brzmia zacnie. Nadal HD580 maja u mnie miejsce. To bardzo dobre sluchawki za swoja cene.

Czy z "a...hobby" Twój imiennik to Ty ?

Jeśli tak to miło, że jesteś i tu na forum.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad kupnem sennheiser momentum M2 AEBT i mam kilka pytań:

1. czy pałak jest aż tak niewygodny, że powoduje bół?

2. Jak byście opisali dźwięk czy jest równowaga tonalna, czy jest męczący?

3. czy w tej cenie można lepiej,

 

moje preferencje to muzykalność przede wszystkim i bas na poziomie, nie musi grać pierwszych skrzypiec, ale dobrze jakby schodził nisko, głownie będę puszczał muzykę z smarthona Xperia XZ1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 19:32, Mario3456 napisał:

Słuchałem kilka dniu temu w sklepie nowych z pudełka AKG K-701, nie porównywałem z Senkami, ale mają dużą przestrzeń, podobno sporo większą niż mają Senki nawet hd 600....może jednak AKG-701 są lepsze?......

Nie powiedziałbym. Jest inna. Podobnie bas. 

 

Mam 702ki i 660S. Teoretycznie 702ki miałem sprzedać po zakupie 660S, ale gdy porównałem je, to... zostawiłem sobie obie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Senki są ciemne a AKG jasne. AKG dobre do lampy. Choć np. Grado 325is z tą samą lampą grają już jazgotliwie.

Ostatnio rekablowałem AKG Q701 Yarbo PSC-44CB z wtykami rodowanymi Furutecha i to jest mistrzostwo z lampą.

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.