Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do klubu. Parokrotnie miewałem HD600,HD650,HD6XX(massdrop) raz HD800 ale koniec końców zostały ze mną ... HD580 ?  Grają bardzo dobrze, wymieniłem im tylko pady na nowe ? kabel oryginalny z oryginalną przejściówką . Choć nie porównywałem łeb w łeb to bardziej je cenię niż HD600/650. Aczkolwiek dla miłośników grania 3D z mocniejszym basem do nowocześniejszej elektroniki na pewno można polecać HD650/6XX - z moimi starymi sprzętami jednak jest aż za dużo dobroci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest kłopot z dobraniem niedrogich padów do  słuchawek HD580/600/650.
Niedawno kupiłem i polecam te pady:
https://pl.aliexpress.com/item/32600756277.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33815c0fHr9ipO

Jakość zbliżona do oryginalnych, jako że sennheisery są bardzo wrażliwe na jakość padów te moim zdaniem są dość niezłe. Przesłony(gąbki) użyłem oryginalne jako lepsze od chińskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam 580-tki za bardzo udane. Kupiłem z 20 lat temu w Niemczech w tamtejszym Media Markt, jeszcze Made in Ireland.

Zamierzam rekablować srebrnym Yarbo na rodowanych Furutech'ach. Na AKG Q701 znakomicie się sprawdził więc podejrzewam, że na ciemniejszych od AKG Sennheiser'ach też się sprawdzi. Używam bez tych przekładek, które moim zdaniem trochę tłumią. Zastosowałem flizelinę żeby nie pyliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580/600 to moim zdaniem bardzo pieczołowicie zaprojektowane słuchawki i wszystko gra tam nieprzypadkową rolę.

Próbowałem w moch hd580 z trzema innymi rodzajami przesłon(grube gąbki, zamienniki chińskie, materiałowe "dedykowane" przesłony, oryginalne sennheiser), różnice są bardzo duże - bo przecież to filtr akustyczny. Zdecydowanie jednolitość barwową uzyskują własnie na oryginalnych, w innych zestawieniach bez problemu zyskiwałem rozjaśnienie , nawet do kliniczności. 

Z tego samego powodu zostaję na razie z oryginalnymi komponentami (jak kabel) wyłączając użyte już te chinskie pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barthuss a porównywałeś bezpośrednio jak grają słuchawki na oryginalnych i chińskich padach?

W moich HD600 pady już są trochę zmęczone życiem i trzeba by było kupić nowe, a oryginały jak wiadomo są w chorej cenie, więc też szukałbym coś w zamiennikach, ale boję się, że może to mieć negatywny wpływ na brzmienie tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kartonik napisał:

@Barthuss a porównywałeś bezpośrednio jak grają słuchawki na oryginalnych i chińskich padach?

W moich HD600 pady już są trochę zmęczone życiem i trzeba by było kupić nowe, a oryginały jak wiadomo są w chorej cenie, więc też szukałbym coś w zamiennikach, ale boję się, że może to mieć negatywny wpływ na brzmienie tych słuchawek.

Stare miałem już sklapciałe dosyć ale wiem jak się mają zachowywać sonicznie pady do hd600/650 ?  kupiłem jakiś czas temu jedną parę hd650 ze słabymi chińskimi zamiennikami i była miazga, te słuchawki były totalnie rozjechane. Jestem na tym punkcie dość czuły ? Te mogę polecić, za tę cenę naprawdę ok. Spokojnie ich używam. Nie bez kozery chinczyk pisze że " starszy aksamit" ?  Mój kolega ma na hd600 welurowe pady hm5 i też mi się podobają ku wielkiemu zaskoczeniu.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne aby 600-tki zachowały "fabryczne" brzmienie, nie chciałbym tego zmieniać i przy kupnie zamienników istnieje ryzyko "zepsucia" tych słuchawek, a tego bym nie chciał.

Tak jak pisałeś wcześniej, te słuchawki mają starannie przemyślaną konstrukcję i raczej nie potrzebna im żadna modyfikacja (w końcu model HD580/600 są produkowane bez istotnych zmian od 25 lat).

No nic, chyba zaufam Twoim uszom? i kupię te chińskie pady.

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kartonik napisał:

Dla mnie ważne aby 600-tki zachowały "fabryczne" brzmienie, nie chciałbym tego zmieniać i przy kupnie zamienników istnieje ryzyko "zepsucia" tych słuchawek, a tego bym nie chciał.

W mp3store swojego czasu uzyskalem info, zete sluchawki zyskuja na padach od Brainwavz HM5, trzeba niestety dość mocno zaingerować w obejmy padów.

Każde słuchawki bez wyjątku można zmodyfikować brzmienie padami lub też popsuć ich brzmienie, recabling raczej jest pozytywnym posunieciem. Kiedy miałem HD600  rekablowalem je niepozornym kabelkiem Conducfil Sonolene 3014, efekt był pozytywny tylko nie każdych zaakceptował taki kabel, bo od wtyku jack opuszczone dwa przewody Sonolene po jednym do każdej słuchawki. 

Godzinę temu, Barthuss napisał:

Mój kolega ma na hd600 welurowe pady hm5 i też mi się podobają ku wielkiemu zaskoczeniu

Skórzane podobno windują brzmienie tych słuchawek (opinia mp3store), ale nie wiem, bo nie kombinowałem poza kabelkiem.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 Witam wszystkich Klubowiczów. Od ponad dwudziestu lat używam HD565 Ovation i od siedmiu HD650. Kiedy wpinałem obydwie pary słuchawek do taniej Yamahy AX497 przewagę miały HD650 w średnich tonach. Obecnie słucham tylko przez starszy model, który wpinam w Yamahę A-S1000 bo dźwięk serwowany przez HD650 ma zbyt wiele basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
7 minut temu, Therion napisał:

Tak się zastanawiam, czy nie kupić 600tek i nie porównać 1:1. Dla zabawy. 

Co do rekablingu, to nie zawsze wplywa pozytywnie na brzmienie. 

Hmmm... To racja, zależy jakiego kabelka użyjesz,  ja miałem swoje na Conducfil Sonolene 3014 i było bdb, kupujący ode mnie HD600 był oczarowany ?

Ale robiłem komuś na warkoczu z miedzi 7N od FAW i jak porównaliśmy 1:1 z moimi na Sonolene,  to wybrałbym Sonolene, a koszt tego przewodu żaden,  tylko że ja miałem odseparowane od siebie te przewody od samego Jacka do nausznic.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Therion napisał:

Jkbym mial się tak bawić, to chyba bym wolał kupić wyzszy model sluchawek. 

Ale w co się bawić? 

Od jacka prowadzisz jednym przewodem lewy kanał, drugim prawy też oddzielnym przewodem, oba te kabelki Sonolene nie są ze sobą splecione,  po prostu od wtyku rozchodzą się dwa oddzielne kabelki, nie mają wpływu na siebie jak w przypadku splotu, wspólna jest tylko masa od strony jacka i tyle.

Może nie jest to estetyczne jak w przewodach splecionych i przez spliter rozgałęzionych przed samymi słuchawkami,  ale efekt końcowy bdb.

Nie wiem, czy mam zdjęcia pokazałbym jak to wygląda, na pewno mam zdjęcia na tradycyjnie zrobionych kabelkach.

Obecnie Audeze też mam na swoim kabelku, a były Nordost Blue Baden i Nordost Heimdall 2, jak dla mnie za drogie ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

 

Obecnie Audeze też mam na swoim kabelku, a były Nordost Blue Baden i Nordost Heimdall 2, jak dla mnie za drogie ?

 

A tak tylko rozważam, czy zamiast rekablingu nie warto zmienić słuchawek na model wyżej. I nie mam na mysli siebie, bo rzadko slucham w sluchawkach, mam AKG K702 i Sennki 660S i to mi absolutnie wystarczy. Dwie skrajności. 

Z rekablingiem mam 3 doswiadczenia, dwie złe, jedną obojetną.

1. Sennki 650ki. Kabel tuningowy vs stock okazał sie niewypałem, wszystko niby było ok, tylko jakby sufit obnizyl się o 1,5m. Scena byla na szerokosc taka sama, ale wysokość sceny wcięło. 

2. Pod wplywem zachwytów na forum, kupiłem kiedyś CAL! Po rekablingu miały być tak dobre jak 600ki. Nie były nawet w 1/3. Wrócił kabel oryginalny a słuchawki juz 7dmy rok wiszą nieuzywane. 

3. Koss Porta Pro. Tu było lepiej, po reklablingu znie było zmian. Nic lepiej, ale i nic gorzej na szczescie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym rekablingu, ja włączałem muzykę i zapętlałem ją na ok 7dni.

Muzyka różna nie pomijając organowej, jazz, pop, poważna i tak w kółko.

Mam zrekablowane 2 pary Senków PX100 , jedne Canarem, a drugie Sonolene, myślę,  że tylko głuchy by nie odróznił jednych od drugich. Wtyki też mają znaczenie, cyna ma znaczenie, ekranowanie ma znaczenie w sensie takim, że wysyłamy ekran z przewodów słuchawkowo/mikrofonowych.

Sprawdzane na różnych osobach, obojętnych na to hobby i muzykę. 

Naprawdę myślisz, że model wyżej zawsze oznacza lepiej? 

HD650 skok w bok, HD660 podobnie, te pierwsze słaby bas nie tak zróżnicowany jak w HD 600.

Miałem na stanie kilka Audeze LCD 2, 3, LCD XC i LCD X, zostawiłem sobie LCD X.

Tylko, że nie powiedziałbym, może LCD 3 są mega lepsze od LCD2, albo LCD X lepsze od LCD XC.

Tak to już jest, chcesz przeskok w senkach skocz do HD700 lub HD800.

Chyba nie musze mówić, że warto zasilać takie słuchawki jakimś dobrym DAC/lampek lub wzmacniaczem słuchawkowym. 

Mogę zapytać jakiej muzyki zazwyczaj słuchasz? 

 

 

48 minut temu, Therion napisał:

mam AKG K702 i Sennki 660S i to mi absolutnie wystarczy. Dwie skrajności. 

A u mnie Audeze LCD X i Hifiman HE400i, też dwie skrajności ?

HD600 poszły,  trochę mi za nimi tęskno.

Na brzmienie finalnej słuchawek uważam, że niemałe znaczenie jakim sygnałem/muzyka i jak są "wygrzewane".

Kolega miał też HD600 rok krócej-nie grały jak moje 600ki, inny miał Beyery 770 bardzo cicho słuchał chyba teraz po latach nadal nie ma rozruszanych membran tych słuchawek ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sir.jax napisał:

Mogę zapytać jakiej muzyki zazwyczaj słuchasz? 

Sporo filmowej (Zimmmer), powaznej, arii, lekkiego jazzu. 

Polecasz mi 700? A co z tym, że 660Ski mają drivery 700tek?

Miałem sennki 555, później HD600 ok. 7 lat. Lubilem je. Po co sprzedałem? Nie wiem. Zrobiłem podróż po najbardziej popularnych słuchawkach:

AKG 702 - zostały, za scenę 

DT880 - sprzedałem, bardzo złe 

HD650 - sprzedałem po miesiacu, nie podobały mi się 

Grado GS1000 - bardzo złe, sprzedałem. 

HD660S - zostały. Są ciekawe, przeszkadza mi trochę wygląd, wolałem marmurek 600tek. 

Czy oferowane nadal 600ki grają na tym samym poziomie co kiedyś, czy gorzej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Therion napisał:

HD660S - zostały. Są ciekawe, przeszkadza mi trochę wygląd, wolałem marmurek 600tek. 

Muszę je jeszcze gdzieś obadać. 

19 minut temu, Therion napisał:

Polecasz mi 700? A co z tym, że 660Ski mają drivery 700tek?

A no nic, to żadna wartość dodana. 

A wiesz ilu producentów kolumn używa tych samych driverów i co z tego?

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Muszę je jeszcze gdzieś obadać. 

Chyba kupię nowe 600ki i sam porównam. 

Co z tego, że drivery sa takie same? A chocby to, ze 700 i 800ki mi sie kompletnie nie podobają (ich wyglad). 660ki leżą u mnie na półce tylko dlatego, że wszędzie wyczytalem, że mają drivery modelu wyzej, czyli 700 w klasycznej obudowie. Czy faktycznie tak jest? Większość recenzentów tak uwaza, ja musialbym porównać 1:1. 

Ktos ma porównanie starych i nowych 600tek? Tylko bez fantazjowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Therion napisał:

660ki leżą u mnie na półce tylko dlatego, że wszędzie wyczytalem, że mają drivery modelu wyzej, czyli 700 w klasycznej obudowie. Czy faktycznie tak jest?

 

14 godzin temu, Therion napisał:

Co z tego, że drivery sa takie same? A chocby to, ze 700 i 800ki mi sie kompletnie nie podobają (ich wyglad)

To właśnie chciałem powiedzieć, co z tego że są te same drivery, różni producenci kolumn czasem też używają tych samych driverów, niestety z różnym skutkiem.

Mnie Audeze LCD X też nie specjalnie sie podobają, ale ważniejsze jest brzmienie, bo słuchawek i tak nie widzę kiedy je mam na głowie.  

Słuchawki, to nie wazonik, żeby zdobiły wnętrze i cieszyły oko małżowiny, albo gości. ?

14 godzin temu, Therion napisał:

Ktos ma porównanie starych i nowych 600tek? Tylko bez fantazjowania. 

To może być trudne, zresztą różnice mogą wynikać z innych przyczyn, ale też pamiętam jak krążyła opinia, że pierwsze 600ki były lepsze od obecnych.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

To właśnie chciałem powiedzieć, co z tego że są te same drivery, różni producenci kolumn czasem też używają tych samych driverów, niestety z różnym skutkiem

Nie zareagowałem wowczas, ponieważ dla mnie porównanie jest nietrafione. Kolumny to różne koncepcje budowy, te same przetworniki, ale reszta: odcięcie, przetwornica już kompletnie inne. Drivery sluchawek masz przy samym uchu. Obudowa taka czy siaka ma znacznie mniejszy wplyw. Oddalone, zagrają mniej basowo, ale nie jaśniej. Ogolny charakter bedzie ten sam. 

Ja myślę jeszcze cos innego. Dawno ich nie słuchałem, leżały niemal rok. Po wygrzaniu, grały pieknie. Może znowu trzeba je wygrzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.