Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Therion napisał:

Drivery sluchawek masz przy samym uchu. Obudowa taka czy siaka ma znacznie mniejszy wplyw. Oddalone, zagrają mniej basowo, ale nie jaśniej. Ogolny charakter bedzie ten sam. 

Niekoniecznie, obudowa, jej kształt (materiał z jakiego jest zrobiona) może mieć znaczenie, druga sprawa pady, a właściwie to z czego są zrobione ma gromne znaczenie i wpływ na brzmienie słuchawek. wystarczy, że welur zamienisz na pady obleczone skórą.

Audeze LCD XC i LCD X to te same drivery, ale różne obudowy/muszle, a jednak brzmieniem się różnią.

Natomiast to, że 660s mają te same drivery co 700ki to tylko domysły internetowych inżynierów, chociaż producent, ani temu nie zaprzecza ani nie potwierdza.

To tylko teza, więc nie stawiałbym za pewnik, że 660s i 700 maja te same drivery.

Godzinę temu, Therion napisał:

Ja myślę jeszcze cos innego. Dawno ich nie słuchałem, leżały niemal rok. Po wygrzaniu, grały pieknie. Może znowu trzeba je wygrzać? 

To też może być  nie bez znaczenia.

Może czas się z nimi przeprosić.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, naczesany napisał:

Kolejne HD600 (po AKG Q701) zyskały "nowe życie" na Yarbo PSC-44CB Furutech FT-763(R) Furutech FT-2PS-F

Jak się z tym przewodem "oswoisz", napisz proszę co wniósł do HD-600, ponieważ mam te słuchawki i jestem zainteresowany jak one ze srebrem zagrają. Interesuje mnie wielkość sceny, czy gra "na twarz", bas itd. Mógłbyś też napisać, które przewody ten Yarbo pokonał. Cena przewodu bolesna :) 

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yarbo oswoiłem się już podczas wymiany w AKG Q701. Pierwotnie był fabryczny (zielony), potem gotowy z Audeos z miedzi 7N, samoróbka na Viablue EPC4 i na końcu Yarbo. Wtyki Furutech 703 rodowane i 704 gold. W przypadku HD600 było podobnie. O ile na gotowcu z Audeos'a z miedzi 7N i wtyku Amphenol'a grało przyzwoicie to na Yarbo ma się wrażenie, że zniknął "kocyk". Kabelek nic nowego nie wprowadził, nie zmienił charakteru brzmienia tych czy innych słuchawek. Neutralność AKG pozostała ale została przekazana w bardziej uporządkowany sposób bez jakichkolwiek wyostrzeń czy sybilantów (wyostrzeń spodziewałem się na AKG). Twierdzę, że bardzo duże znaczenie ma jakość wtyków (w tym przypadku rodowanych Furutecha). Na Amphenolu można odczuć lekkie ocieplenie na Yarbo i HD600. Wtyki gold plus Yarbo mogą się sprawdzić ze wzm. tranzystorowym. Ja miałem tylko hybrydę SOHA III na Marconi ECC81 ale i tak lepiej zagrało niż na miedzi 7N z Audeos'a. Docelowo słucham na Feliks Espressivo (przynajmniej tak na nim pisze bo chyba jedna z pierwszych wersji) na 6N6P i 6S45P-E. Zarówno z AKG jak i HD600 piękne lampowe brzmienie pozbawione wyostrzeń z jednoczesną doskonałą czytelnością wszystkich smaczków i niuansów, o których kiedyś nie wiedziałem, że są płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Espressivo pierwszą wersję, jeszcze wtedy też były HD600, pogoniłem lampowca jak wjechał mi Hegel HD12. ? 

Do tego mam Cayina HA-3, ale wyprułem "bebechy" i wstawiłem co nie co, gra lepiej, teraz opki na Vividach SS Bursona w nim siedzą. Lampki bym też zmienił,ale trudno dostać coś sensownego.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, naczesany napisał:

Kolejne HD600 (po AKG Q701) zyskały "nowe życie" na Yarbo PSC-44CB Furutech FT-763(R) Furutech FT-2PS-F

gotowe.jpg

HD600 nowe życie zyskałyby nawet po dopięciu sznura do wieszania prania. Oryginalny kabel 600-tek jest prawdopodobnie produkowany, na zlecenie Sennheisera, przez Niemiecki Związek Głuchoniemych i Niedosłyszących. Trzeba mieć coś z głową (i dopiętymi do niej uszami), żeby na dzień dobry tak zmarnować potencjał tych nauszników. Po wymianie kabla (opcji jest sporo z Nordostem i Cardasem na czele), HD600 niejednej, nowej, 5-krotnie droższej konstrukcji są w stanie utrzeć nosa. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pantaleon napisał:

Po wymianie kabla (opcji jest sporo z Nordostem i Cardasem na czele)

Bazowałem na tym, co jest dostępne i jeszcze w miarę nie rujnuje portfela choć koszty są niemałe. Z tym 5-cio krotnym przebiciem to mnie zaskoczyłeś. Ja niestety nie jestem aż tak obyty, ale kolegom zawsze się podoba jak coś im zmajstruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pantaleon napisał:

Po wymianie kabla (opcji jest sporo z Nordostem i Cardasem na czele), HD600 niejednej, nowej, 5-krotnie droższej konstrukcji są w stanie utrzeć nosa. 

Ale nie słuchawkom Audeze ?

To inna bajka, nie każdy wielbi z takim brzmieniem, ale to co robię Audeze z przestrzenią, pierwsze słuchawki, które w końcu nie grają do środka głowy, HD600 tak grają przy Audeze niestety.

?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sir.jax napisał:

Ale nie słuchawkom Audeze ?

To inna bajka, nie każdy wielbi z takim brzmieniem, ale to co robię Audeze z przestrzenią, pierwsze słuchawki, które w końcu nie grają do środka głowy, HD600 tak grają przy Audeze niestety.

?

 

Wiem. Ale mam jedno "ale". Słuchawki to specyficzny element audio - nosimy je na głowie. Siedzę w nausznikach pracując w nocy, czasem przez kilka godzin. W HD600 zapominam, że mam je na głowie - kilka razy wstałem i poszedłem w nich do toalety... wyrywając wtyczkę ze wzmacniacza lub wtyki z nauszników. W Audeze jest to nie do powtórzenia... wytrzymuję max. 40min do godziny. Potem głowa opada mi na klawiaturę a spod nauszników płyną strugi potu. Żaden, nawet najbardziej spektakularny dźwięk, nie jest mi w stanie zrekompensować tak niskiego komfortu. Pod tym względem HD600 są dla branży słuchawkowej tym samym, czym wzorzec metra w Sevres pod Paryżem, dla geodetów.  

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję Audeze na starym, czy nowym pałąku?

Co do wygody HD600 vs Audeze zgadzam się, że HD600 są bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy założy się je na głowę po zdjeciu Audeze ?

Akurat ja mogę w Audeze LCD X spokojnie wysłuchać co najmniej 2 cale płyty, a nie wiem czy nie więcej. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sir.jax napisał:

A jaką masz wersję Audeze na starym, czy nowym pałąku?

Co do wygody HD600 vs Audeze zgadzam się, że HD600 są bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy założy się je na głowę po zdjeciu Audeze ?

Akurat ja mogę w Audeze LCD X spokojnie wysłuchać co najmniej 2 cale płyty, a nie wiem czy nie więcej. 

 

Ostatecznie nie zdecydowałem się na na zakup. Testowałem LCD-2 Classic.

LCD-X sa poza moim budżetem. Ale gdybym miał kupować Audeze to właśnie ten model, w wersji zamszowej.

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem w posiadaniu prawie całą serię wyższych nauszników sennheisera, począwszy od HD800, przez  HD650,HD6XX,HD600,HD580. Wszystkie te konstrukcje uważam za udane jednakowoż dostosowane też do konkretnych styli brzmieniowych danych dekad. Każde z nich mogą zagrać wybitnie jak i kompletnie słabo w zależoności od toru.

Ostatnio stałem się posiadaczem topowego modelu tej marki z końca lat 80tych - czyli HD560 w wersji (I). Przyznam że jestem zaskoczony jakością brzmienia tych słuchawek. Już na head-fi.org pisano że są to jedne z najlepszych dynamicznych słuchawek sennheiser. Bez wątpienia mieli rację, to słuchawki nawiązujące jakością i dokładnością do elektrostatów (a miałem parę zestawów staxa również). Nie mają jednak tak dużej obciążalności jak nowsze modele, ale precyzja brzmienia oraz naturalność jest bardzo dobra (w moim zestawie, który tej jest z tej epoki).  Ergonomia i wygoda jest wyśmienita. Bardzo pieczołowicie zaprojektowana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Barthuss napisał:

Ostatnio stałem się posiadaczem topowego modelu tej marki z końca lat 80tych - czyli HD560 w wersji (I)

Nie do końca zrozumiałem to zdanie. Twoje to model Ovation I? Od którego roku ukazały się Ovation II? Czy HD560 są Twoim zdaniem lepsze od HD600? Czym się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawsim napisał:

Nie do końca zrozumiałem to zdanie. Twoje to model Ovation I? Od którego roku ukazały się Ovation II? Czy HD560 są Twoim zdaniem lepsze od HD600? Czym się różnią?

Tak, to Ovation I. W moim torze, i dla mnie subiektywnie w wielu aspektach są lepsze od HD600 (otwartość, przestrzeń, jakość wysokich i niskich tonów, neutralność). Uważam jednak że w innym torze może być inaczej. Trzeba uważać gdzie co dobrze pasuje ? to jak z przyprawianiem potraw ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawsim napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czy Ovation II, jeśli słuchałeś, są lepsze/gorsze od "jedynek"? Zachęciłeś mnie do szukania ich na rynku wtórnym, chciałbym się upewnić, którą wersję. 

Ovation II ponoć gra już inaczej, nie są tak otwarte i przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

W temacie słuchawek jestem "zielony" a z racji sytuacji domowej (mamy 8 miesięczna córkę ? ) zostałem jakoby zmuszony aby do tematu słuchawek podejść poważniej. Od pewnego czasu mam HD800S, słuchając przez owe słuchawki - poprzez Supernait 2 doszedłem do wniosku, iz może warto w jakiś dedykowany słuchawkom wzmacniacz zainwestować. Mam możliwość kupienia z drugiej reki HDVD 800; i tu moje pytanie : czy któryś z Was kolegów forumowiczów ma doświadczenie z tymże wzmacniaczem, czy wart jest "grzechu" ? ?

 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDVD 800, to dobry wzmacniacz, osobiście nie miałem z nim do czynienia.

Jednak, kiedy poszukiwałem wzmacniacza słuchawkowego poczytałem o nim w niejednej recenzji był zachwalany, z senkami powinien się zgrać znakomicie.

Poczytaj może ten test, będzie ci łatwiej podjąć decyzję.

https://www.hfc.com.pl/test/1990,sennheiser-hdvd-800.html

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra HDV820 ale 800-tkę miałem w domu na odsłuchach 2 tygodnie .Egzemplarz był porządnie wygrzany bo była "akcja" z innego Forum ,był razem ze słuchawkami HD800s i jeszcze innymi Sennheiserami ,nazwy nie pamiętam bo nawet nie wyjąłem z pudełka .Ale do rzeczy ,grał nieżle ale nie dał bym za niego takiej kasy jaką wtedy kosztował.O wiele lepiej z Sennkami HD800 wypadł Questyle CMA600i a jeszcze lepiej Bakoon HPA-21 ,którego wtedy też miałem.

Widziałem ostatnio używkę ,tego Bakoona w ogłoszeniach ,pół roku temu tez był od innego sprzedającego za 4,5kzł .

 

 

Zdjęcie0055.jpg

Zdjęcie0056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda wraz z słuchawkami rozpoczęła się dość niedawno (mamy 8 miesięczna Córkę :-)). Z racji tego iż mam hd800s postanowiłem poszukać czegoś co defakto dedykowane jest owym osiemstetkom- wybór padł na hdv820.

Znalazłem  poekspozycyjny model w jednym z brukselskich audio sklepów , jutro powinien być u mnie w domu ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika ,że najfajniej i najprzyjemniej ,nie piszę najlepiej bo to kwestia gustu i preferencji ,HD800 wypadają z lampowym wzmacniaczem OTL .

Rozumie,że u ciebie z wiadomych względów lampa nie wchodzi w grę bo dziecko niedługo się z pionizuje i zacznie badać otaczający świat mając wtedy większy zasięg a rozgrzana lampa nie jest najlepszym obiektem do tego typu badań.

Przeczytałem dostępne recenzje tego HDV820 i wynika z nich ,że w stosunku do poprzednika nastąpiła znaczna poprawa ,lepsze wypełnienie na średnicy ,lepsza mikrodynamika (prawie jak z lampy) .Słuchawko HD800s mają też podana bliżej średnicę więc pewnie zestaw brzmi jak lampa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do tematu słuchawek podszedłem w momencie kiedy słuchanie standardowe (głośniki) zaczęło innym mieszkańcom, w niektórych godzinach odsłuchu przeszkadzać. Również wieczorne oglądanie filmów było utrudnione ze względu na nagłośnienie i efekty specjalne ? . Żona wiecznie powtarzała „załóż sobie słuchawki” - wtedy w ruch szły nighthawki, które wraz Supernait 2 dawały całkiem niezły popis. Po jakimś czasie zacząłem myśleć o czymś poważniejszym -HD800S i w koncu dedykowany wzmacniacz słuchawkowy ... niewiem dokąd mnie ta droga zaprowadzi natomiast zapowiada się interesująco ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.