Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się przywitać na forum i jednocześnie, korzystając z tej okazji, dopisać do klubu :)

Obecnie, między innymi słuchawkami, mam Sennheiser HD600, HD650 i HD580.

 

Jakiś rok temu miałem jeszcze HD555 (ze wzmacniaczem Holdegrona), ale jak tylko nadarzyła się okazja posłuchania HD600 to natychmiast je wymieniłem. Kilka m-cy później miałem jeszcze możliwość posłuchania w sklepie HD650 i to była miłość od pierwszego utworu :) Tego dnia wróciłem z nimi do domu.

A HD580 nabyłem i odnowiłem niedawno - ciekawe, że grają inaczej niż 600tki (może to kwestia przetworników, które mają już za sobą naprawdę wiele godzin grania u poprzedniego właściciela).

 

HD650 słucham przeważnie do snu (nieraz budzę się rano z nimi na głowie i nic mnie nie boli) z telefonu z podłączonym Dragonfly Black. Telefon leży na ładowarce indukcyjnej, więc może grać nawet do rana :)

 

Z kolei HD600 słucham jak pracuję w domu przy komputerze. Mam podłączony DAC/AMP Aune T1SE. Aune pozwala mi zrobić z HD600 coś co jest ciut bliżej brzmieniowo do HD650 :)

 

Nierzadko słucham także przez DAC/AMP Oppo HA-2, który kupiłem do kompletu do słuchawek PM-3 tej samej firmy.

 

Pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkim na forum Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei HD600 słucham jak pracuję w domu przy komputerze. Mam podłączony DAC/AMP Aune T1SE. Aune pozwala mi zrobić z HD600 coś co jest ciut bliżej brzmieniowo do HD650 :)

Czyli co, że grają lepiej? :)

Moim zdaniem HD650 nie są lepsze od HD600, wręcz przeciwnie to krok w tył.

Dla jasności, to nie tylko moje zdanie :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 580, 595, 600, 650. 600tki najlepsze bez 2 zdan. 650 za bardzo budyniowe. 580 mam od jakichs 10 lat, sa bardzo fajne choc nie tak wyrafinowane i precyzyjne jak 600 za to bardziej bezposrednie co czasem wole. Sluchalem 800s i tu jest dopiero istotny progres (w cenie rowniez):)

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noworoczne najlepsze życzenia na 2017 rok dla Szenchaiserowców .

 

Słucham sobie listy wszechczasów PR3 na HD800 z tunera DynalabMagnum DM-90 poprzez Questyle CMA 600i .

Finał listy mnie nie interesuje bo tam zawsze od lat bez zamian ale dobrze sobie przypomnieć bardziej odległe miejsca

bo to też ciekawa muza ale bez takiej siły przebicia jak czołówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, że grają lepiej? :)

Moim zdaniem HD650 nie są lepsze od HD600, wręcz przeciwnie to krok w tył.

Dla jasności, to nie tylko moje zdanie :)

 

Nigdzie nie napisałem, że HD650 grają lepiej. Ja tam się na tym nie znam :)

HD600 mi się spodobały, ale to właśnie HD650 mnie urzekły.

 

Dodam tylko, że słucham na kablu DELUXE z Audeos.

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

HD600 mi się spodobały, ale to właśnie HD650 mnie urzekły.

 

To widzę przed Tobą magnetostatyczno-planarną przyszłość;)

 

Panowie, nabyłem ostatnio HD600 i chciałbym wymienić fabryczny kabel o podłej aparycji "sznurówki" na coś lepszego, co byście doradzili?

 

Kiedy jednocześnie miałem HD600 i HD650 to korzystałem tylko z kabla od tych drugich...mimo, że w szufladzie leżał cardas dedykowany do Sennheiserów.Na rynku jednak nie brakuje zamienników.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nabyłem ostatnio HD600 i chciałbym wymienić fabryczny kabel o podłej aparycji "sznurówki" na coś lepszego, co byście doradzili?

 

Na naszym rynku możesz nabyć przewód w Audeos lub Forza AudioWorks. Ten drugi niżej schodzi na basie, co czasem jest pożądane, ale w niektórych konfiguracjach może być zbyt "misiowy" i wchodzić na środek pasma. Mam oba, a obecnie używam tego od Audeos.

 

https://audeos.pl/hd650deluxe

 

http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=80

 

Może da się wypożyczyć "wygrzany" i sam się przekonasz, który lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje HD600 grają na Conducfilu sonolene 3014 z Jackiem Amphenola TS3PBM-AU. Michał Wyroba z Earstream też zawsze polecał do HD600 sonolene 3014, ale ludziom nieraz robiłem na Canare Starquad L-4e5c i byli bardzo zadowoleni.

Podobno ten Audeosowy jest bdb.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym dołączyć do zacnego grona posiadaczy słuchawek marki Sennhesier :D

Na początku chciałbym zapytać o kabel do HD598, na zagranicznym forum czytałem, że można wyciągnąć z niego : lepsza przejrzystość, większa scena dzwiękowa, bardziej szczegółowy bas, pełniejszy środek, ogólna wyrazistość (wolne, moje tłumaczenie z ang.)

Jest tych przewodów masę, nie wiem który wybrać a nie chcę szaleć z ceną, polecają ten : http://www.ebay.com/itm/Replacement-Audio-upgrade-Cable-For-Sennheiser-HD595-HD598-HD558-HD518-Headphone-/261255113290?var=&hash=item3cd404aa4a:m:meHWIO8WsQSK1TQ-NbTMPQw ale fajnie by było mieć np brązowy pod kolor padów (mam wersję kolorystyczną Ivory), jako wzmacniacz kolega z niniejszego forum polecił mi taki sprzęt : http://projektnostromo.pl/e-sklep/wzmacniacze-sluchawkowe/headamp-valentine-v-3-0-srebrny-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie. takie mam dwa pytania:

1. Czy mając HD600 warto się interesować HD650? Podobają mi się Audeze LCD2, ale na dłuższą metę trochę mi przeszkadza ergonomia. Czytałem, że 650'tki to taki pierwowzór dla LCD2. Jak to z tym jest?

2. Jaki napęd wyciągnie z HD600 ich potencjał? Mam teraz Canamp'a II od Heed'a i jest nieźle, ale to chyba raczej nie wszystko na co stać 600'tki. Myślałem o podstawowym Questyle'u, ponoć dobre granie i dac usb w komplecie.Warto się mu bliżej przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przez przypadek zagościł u mnie na chwilę HeadAmp GS-1, niezbyt znany i już nieprodukowany, obecnie ta północnoamerykańska manufaktura ma w ofercie wzmacniacze słuchawkowe wykonywane jedynie na zamówienie w cenach 3-7k$ i powiem: jeśli macie HD650 to warto zapolować, oj warto:) GS-1 u mnie zostaje-będzie napędzał ostatnie sennki w stajni;)

 

Mając HD600 nie ma sensu interesować się HD650 to skok w bok, a nie do przodu.

HD650 to żaden pierwowzór dla LCD 2 to dwie różne konstrukcje i granie, kto ci opowiada takie rzeczy?

 

W zależności od preferencji może to być spory krok do przodu jak i do tyłu, hd600 u mnie nie wytrzymały presji ze strony 650-tek.

HD650 można umownie przyjąć za rozwinięcie LCD-2, w wielu aspektach są to bardzo podobne brzmieniowo słuchawki-mimo-faktycznie-zupełnie innej konstrukcji, miałem jednocześnie HD650,LCD-2 i LCD-3, dwójki Audeze cieszą już kogoś innego, a hd650 należy po prostu dobrze napędzić i nie wstydzą się konfrontacji z LCD-3.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Salon Q21 prezentuje najnowsze słuchawki Sennheiser HD660S

 

HD660S to najnowsza propozycja Sennheiser. Słuchawki pozwalają cieszyć się znakomitym dźwiękiem wszędzie tam gdzie do tej pory nie było to możliwe. Następca legendarnych HD650 wyróżnia się lepszą wydajnością oraz niższymi zniekształceniami. Dzięki niższej impedancji (150 Ohm), nauszniki możemy zasilić nie tylko zaawansowanym wzmacniaczem słuchawkowym, ale również odtwarzaczem przenośnym, co oferuje większą wszechstronność użytkowania. Słuchawki podłączymy do gniazd różnej wielkości: 6,35 mm oraz Pentaconn 4,4 mm, a w zestawie znajdziemy również adapter 3,5mm. Wymienne nauszniki zaprojektowano tak, aby dopasowywały się do kształtu ucha. Doskonały komfort dzięki lekkiej konstrukcji oraz precyzyjny dźwięk, to główne zalety nowej konstrukcji. Starannie wyselekcjonowane przetworniki pozwalają osiągnąć pełne detali brzmienie, obfite w dół pasma, wyśmienite tony średnie oraz łagodną, krystalicznie czystą górę.

Słuchawki Sennheiser HD660S już niebawem dostępne będą w salonie Q21. Cena detaliczna będzie oscylowała w granicach 2000 zł.

 

Pełna specyfikacja techniczna: https://www.q21.pl/sennheiser-hd660s.html

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

 

 

post-25064-0-04827200-1508149194_thumb.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.