Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny test wzmacniaczy - Pass INT-150 vs NAD M2 vs Krell KAV 400 vs TACT Millenium mk2


nirvana

Rekomendowane odpowiedzi

kondensatory tzw foliowe, posiadają z powodu charakterystyki swojej budowy fizycznej, szereg właściwości, które nie odbijają się z korzyścią dla dźwięku, te cechy występują zawsze i wszędzie, bez względu na aplikację

Siostro, zastrzyk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 Jumbo Jet :-)

 

Niedawno mienialem (nie tylko) kondensatory w lampowym chinczyku tzw i wlasnie kondensatory Solen zamienilem na Mundorfa.Jak myslisz,ktory lepiej zagral?

 

A poza tym,znakomite efekty mozna osiagnac wymieniajac rezystory!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundorfa

 

Wymieniaj dalej i namawiaj innych, idź do Dynaudio, może też wymienią..

IMG_0079t.jpg

 

Mundorf posiada sporą ofertę, musi to z naturalnych względów powodować adekwatną sprzedaż, więc nie wiem czym mam być zdziwiony.

Nie jestem niczym, wręcz przeciwnie, ogląd tego co wyprawiają entuzjaści już choćby w zakładce DIY jest symptomatyczny, nie będę tego tu rozwijał, tylko jedno zdanie, że grono, które oczekuje "najwyższej jakości dźwięku" z "zacnych kości" DAC, zasilanych z transformatora dzwonkowego z użyciem scalonych stabilizatorów napięcia, powinno...no właśnie nie chcę być przesadnie nieprzyjemny..

 

To jest zakładka hi end, czyli dotycząca wszystkiego tego, co da się uczynić aby zapewnić odtwarzanie dźwięku w warunkach domowej reprodukcji na najwyższym możliwym poziomie.

Oczywiście nikt rozsądny nie pominie warunków działania rynku jako nie oddziałujących, właśnie na rynku dają się zaobserwować sytuacje, które przybierają kształt działań stricte obliczonych na zysk, który ubrany jest tylko w estetykę hi end.

 

Mundorf jest tu wydaje się czystej wody klasykiem, - nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostro

 

Weź sobie najwyższej klasy, jaki tylko zdołasz pozyskać przetwornik szerokopasmowy, typowy magnetoelektryczny, tzw dynamiczny, i włączaj sobie w szereg różne kondensatory, o różnej konstrukcji i podobnych pojemnościach, następnie idź do Kościoła przeproś Pana Boga za grzechy i przyjmij postanowienie aby więcej nie grzeszyć myślą słowem i uczynkiem.

 

Gagacek, - spadaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dla takich eksperckich opinii jak 747 warto to forum przeglądać, podążanie za trendem że drożej musi że lepiej jest zgubne dla ostatecznego efektu. Takie "czystej wody klasyki" jak to ujął 747 lubią się łączyć w pary, np. z Magico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay,Solen=high end lub sciezka do niego

 

Wydawało mi się oczywiste, że Solen zostanie potraktowany jako propozycja rozsądna ekonomicznie, przecież wiemy jak wysokie potrafią być ceny kondensatorów, każdy może do każdego bez trudu napisać - idź do Duelunda, jednak trzeba jeszcze uiścić rachunek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się oczywiste, że Solen zostanie potraktowany jako propozycja rozsądna ekonomicznie, przecież wiemy jak wysokie potrafią być ceny kondensatorów, każdy może do każdego bez trudu napisać - idź do Duelunda, jednak trzeba jeszcze uiścić rachunek...

 

pamiętajmy, że jesteśmy w HiEnd i tu dyskusja powinna dotyczyć komponentów najwyższej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co więcej dyskusja powinna być omawiana na konkretnych zestawieniach bo jak tak dalej pójdzie to ludzie będę wsadzać Mundorfy do metalowych tudzież ceramicznych kopułek i potem będzie każdy miał hiend pełną gębą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja powinna tyczyć się komponentów najwyższej jakości

 

Obawiam się że jazda bez hamulców ekonomicznych zakończyłaby się dla zdecydowanej większości Szanownych Państwa...no nie wiem co napisać, gdyż jeśli ktoś dysponuje budżetem w dziesiątkach milionów punktów, to jeszcze da radę, lecz jeśli nie, to nie uzyska maximum z tego co warunkach ziemskich możliwe jest do uzyskania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli chodzi o kondensatory to miliony nie będą potrzebne nawet na te najlepsze, no ale może mi coś umknęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi coś umknęło.

 

Tylko to, że są elementem większej całości.

 

co za gość

 

Też masz swój urok americano, czym zajmujesz się na co dzień..zagadnieniami dotyczącymi el pojemnościowych, czy tak sobie tylko mruknąłeś na ich temat..?

 

eżeli chodzi o kondensatory to miliony nie będą potrzebne

 

Byłyby bardzo przydatne aby umożliwić ich całkowite wyeliminowanie z toru szeregowego, sygnałowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że trafiła kosa na kamień.

Raczej trafiła na bełkotliwy, załamujący beton...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dla takich eksperckich opinii jak 747 warto to forum przeglądać, podążanie za trendem że drożej musi że lepiej jest zgubne dla ostatecznego efektu. Takie "czystej wody klasyki" jak to ujął 747 lubią się łączyć w pary, np. z Magico.

Jeśli kręci Cię podążanie w otchłań powalenia to faktycznie, warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a badziewiaste scr-y poleca, co za gość ;-)

 

Zielone scr-y są na pewno bardziej informacyjne i przejrzyste niż 90% mundorfów, także tych złotych, srebrnych czy jakich tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone scr-y są na pewno bardziej informacyjne i przejrzyste niż 90% mundorfów, także tych złotych, srebrnych czy jakich tam...

 

znasz czarne supreme sgo? ... z CC 78V || 78V. Są jakieś Soleny (lub inne kondy) które w tym układzie mogą je pokonać w zwrotnicach gł. na HF / UHF

 

Takie które mają maksymalny/totalny detal i mikro-detal ... SGO tak grają na wysokich po zaaplikowaniu ich do układu CVC z podwójnym/wzmocnionym 78V || 78V.

 

Z CC 78V || 78V wystarczy średniej klasy MKP, aby zmieść w pył każdy najlepszy i nawet najdroższy kondensator bez CC.

 

I tak z ciekawości pytam czy znasz, coś co mogłoby je pokonać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o czymś trochę innym.

Ja w zwrotnicach i na wyjściu lampowym daca zastosowałem duelundy.

Pozamiatały.

A czarne SGO też były grzane.

Szare są :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez CC to w ogóle co innego, przepaść na niekorzyść jednego kondensatora. Mnie interesują kondensatory tylko do układu CVC ... w którym pokazują pełnię możliwości.

 

W zwrotnicach miałeś standardowo podłączane do porównania czarne SGO i Duelundy ?

 

na średnicy w dolnoprzepustowych mam amerykańskie PiO Vitamin Q 196P + Silver Mica ... także całość z 78V || 78V.

 

supreme sgo na średnicy (500Hz~3.2kHz) z nimi na mają szans, ale na skraju wysokich ładnie hulają z 78V || 78V.

 

Jenseny PiO-Cu odpadły prawie 10-lat temu, bo to w ogóle nie moje granie, słabizna duńska w zwrotnicach i elektronice, podobnie nienawidzę Black Gate FK, bo mam tak ekstremalny poziom rozdzielczość, dynamiki, otwartości i detalu, że wystarczy do sekcji analogowej wstawić jedną sztukę (wśród wielu innych) i od razu słychać że osłabia dźwięk. A tam siedzą, same żylety totalnie przezroczyste, które przekazują wszystko jak leci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoją specyfikę oczekiwań. Głośnikową też. To nie bardzo przekłada się na inne systemy / potrzeby / oczekiwania / możliwości / preferencje. Dlatego polemika w tym zakresie jest trochę....niemerytoryczna :-)

 

Dla przeciętnego audiofila z jego dość standardowym systemem - to co przedstawiłem jest aż nadto dobre.

 

Jeśli natomiast jego zainteresowania i możliwości pozwolą mu wejść w twoją niszę - to na pewno to zrobi...

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zielone scr-y są na pewno bardziej informacyjne i przejrzyste niż 90% mundorfów, także tych złotych, srebrnych czy jakich tam...

Teflonowo cynkowe to nie są kondensatory do zwrotnic więc nie ma co porównywać, za małe wartości, zwłaszcza do wyższych rzędów gdzie potrzeba dziesiątek uF na stronę. Duelundy są świetne ale bardzo drogie, 10uF kosztuje 4000 zł, jeśli potrzeba np. 40uF na stronę to mamy 32 tys. zł na same kondensatory to tweetera. Dla porównania mundorf supreme SiO 10uF kosztuje niecałe 800 zł więc o czym rozmowa...

Oczywiście do kolumn za ponad 300 tys. szt. wypadałoby dać co najmniej Mundorf SiO, które jakość/ceny mają bardzo wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne duele, pojemności a za tym i ceny - ale i potrzeby kolumn.

 

Wstawianie SGO do bardzo drogich kolumn - to niewykorzystanie potencjału kolumn...

 

Dla mnie zwrotnica o wartości kilku procent kolumny / głośników - to totalne nieporozumienie.

 

Trzeba zmienić myślenie na ten temat. Nie uważam za mezalians stosowanie elementów zwrotnicy w cenie głośników. Podobnie jak kabli głośnikowych droższych od kolumn :-)

Ale trzeba móc je usłyszeć :-) i wtedy wszystko staje się jasne i oczywiste... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradzicie pomożecie wybrać kondensatory w jedno miejsce, później napisze jakie to miejsce i jakie kond. mam na liście do ew. zakupu w to miejsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wiele nie doradzę - bo odrzuciłem wszystko co próbowałem, niezależnie od ceny - za wyjątkiem dueli :-)

Po porównaniu do nich :-)

Po prostu żal byłoby mi wydawać chyba 600-800 za mundorfa, który ma mnóstwo ograniczeń - w porównaniu do tych wyżej :-)

A nie planowałem cost no object :-) i wydawało mi się, że średnio-wysoka półka wystarczy.

Okazało się, że nie - że po tej półce jest pustka...naprawdę długo, długo nic - i dopiero vsf czy jak tam te czekolady duela najtańsze się nazywają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.