Skocz do zawartości
IGNORED

podstawkowe za MA BX6


kominiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Jestem posiadaczem takiego zestawu audio : wzmacniacz NAD C 326BEE + CD NAD C 545 BEE + Gramofon Pro-Ject Debut Carbon + Kolumny Monitor Audio BX6 . Oógólnie jestem zadowolony z brzmienia tego zestawu , natomiast ze względu na przeprowadzkę do pomieszczenia mniejszego ok 15 - 16 m2 chyba będę zmuszony do wymiany kolumn na mniejsze .

Moja prośba o opinie nt ewentualnego wyboru kolumn : Może mniejsze podłogowe ? może jakieś monitory podstawkowe ?

Muzyki której słucham : od elektronicznej i wybiórczo jazzu po rock , rock progresywny , hardrock , metal progresywny , pop ale ten powiedziałbym bardziej ambitny ( nie słucham disco , muzyki poważnej, disco - polo , country ) .

Budżet na kolumny : po ewentualnej odsprzedaży MA BX6 : ok 3000 PLN za parę kolumn

Pytanie : czy nowe ? czy używane ? nie wiem , nigdy nie kupowałem sprzetu z drugiej ręki i nie wiem czego moge się spodziewać . Wiem na pewno nie kupię nawet najlepszej kolumny która wygląda jak popeerelowski mebel w komisie meblowym ( inaczej mówiąc używane tak , ale muszą wyglądać bardzo dobrze , jak nowe )

Bardzo prosze Państwa o pomoc oraz poradę w w/w temacie . Dziękuję z góry za wypowiedzi .

 

Pozdrawiam Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli podoba Ci się brzmienie aktualnego zestawu, może pozostań przy marce Monitor Audio. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą monitory Monitor Audio z wyższej serii Silver 2 (http://q21.pl/monitor-audio-silver-2.html). Taka konfiguracja zagra lepiej, to wyższy model kolumn. Jeśli lubisz dobrą dynamikę, otwarty, szybki dźwięk, spójrz na Focal Aria 906 (http://q21.pl/focal-aria-906.html). To trochę droższa konstrukcja, ale na pewno warta zainteresowania.

Jeśli chciałbyś pozostać przy modelach podłogowych, spójrz na polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html). To bardzo spójne, dobrze wypełnione brzmienie. W stosunku do MA będzie trochę łagodniej, cieplej.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w systemie córki Monitor Audio BX2 wymieniem na Harpia Acoustics Graffiti .

Przekracza to Twój budżet ale gra wybornie ,kupiłem ze stendami w promocji ,może jeszcze można ,musisz

sprawdzić :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Grają u córki z Xindakiem A-06 ,Ty masz NAD-a z którym podobno wypadają jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim matrażu faktycznie raczej monitory. Jeśli szukasz czegoś z drugiej ręki, a leży Ci granie w stylu MA (szybkie, jasne, lekko szczupłe, z konturowym basem), to poszukaj może jakiś ProA-ców, ATC czy Bowersów. Tu masz na przykład fajne ATC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli nie boisz się polskich konstrukcji, to gorąco polecam Ci RLS Callisto - tu są recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdaniem to wybitne głośniki w tej cenie. Dają masę radości ze słuchania muzyki, są uniwersalne i niewybredne. I mają wielki potencjał. Jak będziesz zmieniał elektronikę, to zostaną.

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w systemie córki Monitor Audio BX2 wymieniem na Harpia Acoustics Graffiti .

Przekracza to Twój budżet ale gra wybornie ,kupiłem ze stendami w promocji ,może jeszcze można ,musisz

sprawdzić :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Grają u córki z Xindakiem A-06 ,Ty masz NAD-a z którym podobno wypadają jeszcze lepiej.

 

Można Zapraszamy do Zielonej Góry,dostępne od ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.