Skocz do zawartości
IGNORED

JBL STUDIO 270 CZY STUDIO 280 ?


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podjąłem decyzje o zakupie kolumn JBL z nowej serii studio 2

Zastanawiam się który model wybrać do pomieszczenia 22mkw Studio 270 czy studio 280?

 

Może ktoś z Was maił okazje porównać oba modele.

Za pomoc dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obydwie kolumny oferują mocny, dynamiczny i bardzo koncertowy dźwięk, teoretycznie model Studio 270 (http://q21.pl/jbl-studio-270.html) będzie w stanie bez żadnych problemów dobrze nagłośnić Twój pokój odsłuchowy. Model Studio 280 (http://q21.pl/jbl-studio-280.html) zagra jeszcze bardziej dynamicznie, podkreślając skrajne pasma. W tym przypadku musisz liczyć się z pewnym zachwianiem równowagi i wyraźnym eksponowaniem dobrego, nisko schodzącego basu oraz wysokich tonów. Są jednak osoby, które lubią taka prezentację.

 

Jesli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam JBL 280, pokój 25 m/2, jestem bardzo zadowolony. Co do odczuć muzycznych to przychylam się do opinii Q21. Z Onkyo RZ900 grają, jak dla mnie wyśmienicie z poprzednim ampli jaki miałem Onkyo 626 nie było im dane pokazać swojego wachlarza niuansów, kolorów i mocy. Moim zdaniem naprawdę dobre kolumny by zacząć przygodę z dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z ustawieniem tych kolumn chodzi mi czy ze studio 280 nie macie problemów z basem np: w 20 mkw? U mnie będą stały na dłuższej ścianie baza będzie około 2,50 - 2.70 metra i od tylnej ściany będą odsunięte 50 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinoss26 - do jakiego ampla/wzmaka zamierzasz je podpiąć? Kiedyś one chodziły mi po głowie. Czytałem, że dobrze grają z Harmanem (np. HK 3770) i Onkyo. TX-8130/50. Ciekawe jak wypadają 280-tki w porównaniu z naszymi Pylonami Sapphire 25 w podobnej cenie ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinoss26 - do jakiego ampla/wzmaka zamierzasz je podpiąć? Kiedyś one chodziły mi po głowie. Czytałem, że dobrze grają z Harmanem (np. HK 3770) i Onkyo. TX-8130/50. Ciekawe jak wypadają 280-tki w porównaniu z naszymi Pylonami Sapphire 25 w podobnej cenie ....

 

Hej

Słuchałem Pylon Sapphire 25 z Naimem ale jakoś to nie to.

 

Mam HK 3490 może akurat polubi się z JBL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinoss26 - do jakiego ampla/wzmaka zamierzasz je podpiąć? Kiedyś one chodziły mi po głowie. Czytałem, że dobrze grają z Harmanem (np. HK 3770) i Onkyo. TX-8130/50. Ciekawe jak wypadają 280-tki w porównaniu z naszymi Pylonami Sapphire 25 w podobnej cenie ....

 

 

W innym wątku też podawałem Tonsil Maestro 150 II, żadna chinszczyzna JBEL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL 270 i 280 to super paczki za naprawdę bardzo rozsądną cenę, Nigdy nie byłem jakimś fanem JBL`a ale trzeba przyznać, że serie studio to kawał dobrej roboty. Bardzo dynamiczne z tzw "charakterem" i banalne do wysterowania. To gdzie są produkowane nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia. Jedyne co może się nie wszystkim podobać to uboga paleta oklein no i sam wygląd (choć i tak uważam, że jak na jbl to jeden z ładniejszych projektów) Polecam z czystym sumieniem.... i uważam, że wymieniana wyżej konkurencja nie ma do nich startu. Naprawdę radzę ich posłuchać, a potem formułować opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie są produkowane nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia.

 

a dla mnie ma i nigdy więcej chińskiego czosnku nie dotknę a Ty sobie eksperymentuj, tylko nie wiem czy to eksperyment czy kolejny wpis zachęcający na zakupy kupy/

 

i uważam, że wymieniana wyżej konkurencja nie ma do nich startu.

 

a ja uważam dokładnie odwrotnie to znaczy, że od strony jakości dźwiękowej to JBL jest jedną ze słabszych pozycji bez wględu na model, poprostu ich brzmienie mnie męczy.

 

 

Naprawdę radzę ich posłuchać, a potem formułować opinie.

 

A ja radzę nie tylko posłuchać ale i umyć uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że produkty marki JBL tych niższych serii jak Studio nie mają poparcia na forum, a jak wypada porównanie np z kolumnami Tonsil siesta F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie ma i nigdy więcej chińskiego czosnku nie dotknę a Ty sobie eksperymentuj, tylko nie wiem czy to eksperyment czy kolejny wpis zachęcający na zakupy kupy/

 

Może lepiej sprawdź z jaką ilością tej...jak to nazwałeś chińskiej "kupy" masz kontakt na co dzień ... brrrrrr! Jak żyć?!

 

a ja uważam dokładnie odwrotnie to znaczy, że od strony jakości dźwiękowej to JBL jest jedną ze słabszych pozycji bez wględu na model, poprostu ich brzmienie mnie męczy.

 

Właśnie to TY tak uważasz i to powinno dla innych forumowiczów wystarczające aby jednak osobiście to sprawdzić. Wydaje mi się, że jeszcze długa droga przed Tobą i musisz posłuchać kilku modeli JBL-a więcej. Żeby nie było, że podałem przykład dobrze grającego JBL-a to dodam jeszcze, że znalazłbym modele w ofercie Magnata, Heco, Xaviana, które też zagrają lepiej niż twoje typy....a produkcja nie jest chińską "kupą".

 

A ja radzę nie tylko posłuchać ale i umyć uszy.

..,a takie inwektywy co do higieny moich uszu świadczą tylko, że zbyt mocno się "napinasz" i przynosi to efekt dokładnie odwrotny do zamierzanego. Faktycznie warto czasem wyczyścić uszy z poprodukcyjnego pyły Tonsila i posłuchać w spokoju czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym kilka razy. JBL studio 270,280 grają bardzo zrównoważonym dzwiękiem. Basu wcale nie jest tam za dużo, przy nieodpowiednim wzmaku może nawet go brakować. Jeśli lubisz wielki mięsisty bas, to nie są to kolumny dla ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym kilka razy. JBL studio 270,280 grają bardzo zrównoważonym dzwiękiem. Basu wcale nie jest tam za dużo, przy nieodpowiednim wzmaku może nawet go brakować. Jeśli lubisz wielki mięsisty bas, to nie są to kolumny dla ciebie.

 

Hej

 

Zależy mi na dobrym dzwięku który nie będzie męczył.

Szkoda że nie mam możliwości odsłuchu i porównania obydwu modeli, najlepiej w moim salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesie z Mnisterstwa dzwięku polecają do nich wzmaki Exposure, Cyrus i Harman. U mnie grają z creek evo, może jest niedobór basu, ale jakoś mi to nie przeszkadza. W moim wieku ważny jest spokój ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesie z Mnisterstwa dzwięku polecają do nich wzmaki Exposure, Cyrus i Harman. U mnie grają z creek evo, może jest niedobór basu, ale jakoś mi to nie przeszkadza. W moim wieku ważny jest spokój ;-)

 

U mnie prawdopodobnie zagrają z Harmanem.

 

Jak masz ustawione te kolumny tzn. ile od ścian i jak szeroko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od scian jakieś 30 cm szerokość 2,5. U mnie inaczej się nie da :-)

Od scian jakieś 30 cm szerokość 2,5. U mnie inaczej się nie da :-)

 

U mnie moga stać od lewej sciany 60 cm a od prawej jakies 2 metry baza stereo to 2,7 metra a odsłuch jakies 3 metry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinny stać przynajmniej 0,5 m od ścany, tym bardziej że wylot BR jest z tyłu.

 

Myślę że 50 -60 cm od tylnej ściany będę mógł je odsunąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinoss26 - nie chciałbym Ci mieszać, ale JBL w cenie Studio 270 oferuje jeszcze Areny 180, o których można przeczytać w prasie dużo dobrego. Może warto wziąć je pod uwagę i gdzieś posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinoss26 - nie chciałbym Ci mieszać, ale JBL w cenie Studio 270 oferuje jeszcze Areny 180, o których można przeczytać w prasie dużo dobrego. Może warto wziąć je pod uwagę i gdzieś posłuchać.

 

Witam

Ponoć seria studio ma lepszy głośnik wysokotonowy no i normalny głośnik średniotonowy co za tym idzie wiecej szczegółów a Areny sa dwudrożne może mają więcej basu .

 

Zostanę przy serii studio tylko muszę wybrać pomiędzy modelami 270 i 280.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No dobra ... mam pokój 23 m2 i za "Chiny Ludowe" nie kupiłbym kolumny przenoszącej od 40Hz JBL280 lub 45Hz JBL270... Fortepian będzie brzmiał słabo- pudełkowo, organy, kontrabas. Znajdź coś od 30 Hz i porównaj. Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy kolumną o paśmie rozciągającycm się do 40Hz a taką, której pasmo sięga 60Hz jest jednak znaczna i odczuwalna subiektywnie. I choć w teorii dolna granica przenoszenia jest cenną informacją, to w praktyce dane publikowane przez producentów są z reguły mało przydatne. Czemu? Głównie ze względu na brak powszechnego ujednolicenia metod pomiarowych. Nawet parametry mierzone tą samą metodą moga być mylące, istotny jest bowiem nie tylko ten pojedynczy punkt gdzie charakterystyka opada o zadaną wartość (na przykład 3dB, 6dB czy też10dB) ale także tempo opadania. Tak więc dolną granicę pasma podawaną w prospektach należy traktować raczej jako wartość orientcyjną. Nie należy przykładać większej wagi do drobnych różnic i pod żadnym pozorem nie należy do porównań wykorzystywać specyfikacji mierzonych różnymi metodami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ich ma szukać? Katalogowo? To przecież jawne oszukaństwo. Według testów? Hmmm no lepiej alenie wiadomo jak grają kolumny wtedy.

Odsłuch w domu? A no właśnie!

A czy ktoś słuchał JBL studio w zestawieniu z NADem C326?

Troche za nudnawo momentami. Ciekawiej jest z 356

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także tempo opadania

 

To akurat jest znane i zależne od konstrukcji (BR albo OZ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystkie podłogówki z serii ''Studio 2'' maja obcykane/przetestowane w redakcji Audio-Video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

JBL Studio 270 :

 

''Już po raz trzeci firma JBL udowodniła, że w budowie ekonomicznych kolumn podłogowych jest autentycznym i niekwestionowanym ekspertem.

 

JBL-e Studio 270 należą do gamy pozycjonowanej oczko wyżej niż podstawowa Arena. To najmniejszy z trzech zestawów podłogowych w serii Studio 200. Wyżej plasują się 280-tki i 290-tki – już je testowaliśmy. Model JBL 280 spodobał nam się tak bardzo, że przez dłuższy czas mieliśmy go w redakcji na stałe. Służył nam jako punkt odniesienia przy ocenie innych, nierzadko sporo droższych kolumn.''

 

NEUTRALNOŚĆ 10/10

Ręce składają się do oklasków. Równiutko i spójnie. Temperatura dokładnie pośrodku skali.

PRECYZJA 9/10

Bardzo precyzyjnie w całym pasmie.

MUZYKALNOŚĆ 10/10

Wysoka jakość ogólna, brak odczuwalnych zniekształceń, spójność i rytmiczność decydują o tym, że chce się ich słuchać jeszcze dłużej.

STEREOFONIA 9/10

W każdym aspekcie przynajmniej bardzo dobra.

DYNAMIKA 10/10

Wybitne walory dynamiczne w ramach umiarkowanych rozmiarów.

BAS 10/10

Bas ma tylko minimalne zmiękczenie, którego właściwie nie czuć. Schodzi nisko, jest równy i zróżnicowany. Ilościowo akuratny.

 

OCENA: 97%

Kategoria sprzętu: C

Cena (za parę): 2300–3200 zł

„Wyboru Redakcji” (WR)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) – test w magazynie Audio-Video 06/2016

 

NASZYM ZDANIEM

''Gdy spojrzałem na zastosowane komponenty i obudowę, nie mogłem się nadziwić, że te kolumny tak świetnie grają. Szczególnie, gdy uwzględni się faktyczną cenę, za jaką Studio 270 można kupić (mniej niż 2500 zł za parę!). W swoich przedziale cenowym Studio 270 są po prostu rewelacyjne. Pamiętam, że w podobnym tonie pisaliśmy pół roku temu o Arenach 180 – kolumnach nieco tańszych, które otrzymały od nas tytuł Kolumn Głośnikowych Roku 2016. Studio 270 mają także wielką szansę zdobyć taki tytuł. Wygląda na to, że JBL zna najlepszy w branży przepis na niedrogie, uniwersalne podłogówki. Korzystajmy z tego.''

 

SYSTEM ODSŁUCHOWY:

POMIESZCZENIE: 37 m2 zaadaptowane akustycznie, o średnim czasie pogłosu, kolumny ustawione w polu swobodnym na dłuższej ścianie, zgodnie z zasadą trzech. Oddzielna linia zasilająca 25A z dodatkowym uziemieniem.

ŹRÓDŁO: komputer Asus A555L (Win 10, 4GB RAM, Intel Core i3-5005U), program J.River MC21, przetwornik M2Tech Young DSD, kabel USB iFi Audio Gemini

PRZEDWZMACNIACZ: Norma Audio SC-2

WZMACNIACZ MOCY: Norma Audio PA-150

KABLE SYGNAŁOWE: Equilibrium

KABLE GŁOŚNIKOWE: Equilibrium Tune 55 Ultimate

KABLE ZASILĄJACE: Enerr Transcenda Supreme i Ultimate

LISTWA: Enerr One + kabel Enerr Transcenda Supreme HC (20A)

STOLIK: Rogoz Audio BBS


okladka-11-2014-big.jpg

Kolumny z testu grupowego w magazynie Audio-Video 11/2014 (pełne testy i laboratorium) :

 

JBL Studio 280 :

 

NEUTRALNOŚĆ 9/10

Bliska doskonałości równowaga rejestrów – bardziej fizjologiczna niż stuprocentowo liniowa.

PRECYZJA 8,5/10

Nie jest to koronna dyscyplina tych kolumn, ale w rzeczywistości jest lepiej niż to się wydaje na pierwszy rzut ucha. Trzeba tylko podłączyć odpowiednią elektronikę.

MUZYKALNOŚĆ 10/10

Innej oceny być nie może. Zjawiskowa spójność.

STEREOFONIA 10/10

Kapitalne oddanie skali brzmienia, separacja instrumentów i głębia.

DYNAMIKA 9/10

Długo nie dostają zadyszki.

BAS 9/10

Obiektywnie lekko zmiękczony, ale świetnie podążający za muzyką dowolnego gatunku.

 

OCENA: 92%

Kategoria sprzętu: C

Cena: 3198 zł za parę

„Wyboru Redakcji” (WR)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NASZYM ZDANIEM

''Głośnikowy Nobel roku. Autentycznie rewelacyjne kolumny. Dynamiczne, przestrzenne, a zarazem niesamowicie muzykalne, ciepłe i – przede wszystkim – megauniwersalne. Nie wiem, jak inżynierowie z Northridge tego dokonali, ale prawda jest taka, że działając w ramach skromnego budżetu stworzyli naprawdę wyrafinowane zestawy głośnikowe, które w odpowiednim torze zawstydzają wiele DUŻO droższych konstrukcji. Jedynym ich problemem będzie tylko to, że w zdecydowanej większości przypadków przyjdzie im współpracować ze zbyt słabą elektroniką, która nie ukarze choćby 70% ich rzeczywistego potencjału.''

 

SYSTEM ODSŁUCHOWY

POMIESZCZENIE: 29,5 m2 zaadaptowane akustycznie, dość silnie wytłumione, kolumny ustawione z dala od ścian, baza stereo o szerokości 270cm, odsłuch na planie trójkąta równobocznego

ŹRÓDŁO: Auralic Aries Lighting (USB audio) + Meitner MA-1 DAC, odtwarzacz strumieniowy T+A MP 3000 HV

PRZEDWZMACNIACZ: Conrad-Johnson ET2

WZMACNIACZ MOCY: Audionet AMP I V2

INTERKONEKTY: Stereovox HDSE (do pre), Albedo Metamorphosis (pre-power), Synergistic Research USB Active (USB)

KABLE GŁOŚNIKOWE: Equilibrium Equilight/Sun Ray

ZASILANIE: listwa Furutech f-TP615E, kable sieciowe Furutech FP-614Ag/G (różne)

AKCESORIA: stoliki Rogoz Audio 4PBS/BBS (wzmacniacz mocy), StandART STO + podstawy Pro-Bono (DAC, pre)

 

POMIARY

''Komentarz: Studio 280 to dobrze zaprojektowane kolumny. Bardziej liniowe od obydwu rywali – głównie ze względu na najlepiej zrównoważoną górę pasma, której podbicie jest umiarkowane. Albo, mówiąc inaczej, średnica jest tylko trochę wycofana na tle sopranów i basu. Ten dysponuje świetnym rozciągnięciem – najlepszym w teście. Dobra efektywność, świetne charakterystyki w poziomie, korzystny przebieg impedancji – to wszystko zasługuje na pochwały.''


Heco Music Style 900 :

 

NEUTRALNOŚĆ 9/10

Niespodziewanie dobra liniowość pasma i mały poziom podbarwień.

PRECYZJA 9,5/10

Słychać naprawdę sporo, i to bez przerysowań.

MUZYKALNOŚĆ 8/10

Nie każdemu połączenie neutralności, niedźwiedziej siły i potężnego basu się spodoba. W wielu pomieszczeniach brzmienie może być przeładowane.

STEREOFONIA 9/10

Warto dać im trochę czasu i ustawić z dala od ścian. Potrafią zagrać bardzo otwartym przestrzennym dźwiękiem. Lokalizacja słabsza niż w przypadku Jamo.

DYNAMIKA 9,5/10

Innej oceny być nie może, chociaż to głównie za skalę makro. W mikroskali dobre monitory bywają lepsze – coś za coś.

BAS 9/10

Jest podbicie w wyższym podzakresie, ale to połączenie potęgi, rozciągnięcia i dynamiki może być uzależniające. Znakomita większość subwooferów wymięka – i to nie pod względem precyzji (co oczywiste), lecz w dziedzinie zniekształceń, których Heco produkują naprawdę niewiele.

 

OCENA: 90%

Kategoria sprzętu: C

Cena: 3290 zł za parę

„Rekomendacja” ( R )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) – mocno ''podbity'' nie tylko bas – ale i ''góra''.


Jamo Concert C97 :

 

NEUTRALNOŚĆ 8/10

Drobne podkolorowania w średnicy i wyczuwalne ożywienie brzmienia.

PRECYZJA 8,5/10

Dobra w sopranach i średnicy, za to bardzo dobra na dole pasma. Ogólnie nie można narzekać.

MUZYKALNOŚĆ 9/10

Konstruktor zapewnia, że chciał stworzyć muzykalne kolumny. I udało się.

STEREOFONIA 9/10

Ładnie oderwana, nieźle wbudowana w głąb scena z lokalizacją lepszą niż w Heco.

DYNAMIKA 8,5/10

Zakres dynamiki jest w zupełności wystarczający, a spora czułość pozwala na pracę z niezbyt mocnymi wzmacniaczami. Nieźle jest też w skali mikro. Można grać po cichu i wszystko dobrze słychać.

BAS 9,5/10

Bardzo trudno przywołać z pamięci kolumny w tej cenie o lepszym połączeniu rozciągnięcia i definicji tego zakresu. Największy atut tych kolumn.

 

OCENA: 88%

Kategoria sprzętu: C

Cena: 3097 zł za parę

„Rekomendacja” ( R )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) – mocno ''podbity'' nie tylko bas – ale i ''góra''.


''PODŁOGOWE ZESTAWY GŁOŚNIKOWE DO 5000 ZŁ :

 

Miejsce 1. z wynikiem 37% głosów - JBL Studio 280 (11/14), 3198 zł

JBL to z jednej strony wielki koncern o przebogatej ofercie, w której klasyczne zestawy głośnikowe stanowią jedynie wycinek, z drugiej zaś – legenda świata głośników, która raz na jakiś czas naprawdę zaskakuje, tworząc produkty wybijające się ponad przeciętność. Mniejsza podłogówka z najnowszej serii Studio 2 to właśnie coś specjalnego – mimo że z pozoru nic na to nie wskazuje. Dobrze znane głośniki PolyPlas, tubowy tweeter – skojarzenia są zapewnione. Błędne! Bo, jak pokazał nasz test, Studio 280 to wyborne kolumny z szeregiem talentów.

 

Mocny, lecz nieprzesadnie, bas jest miękki, odrobinę estradowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i doprawdy głęboki. Schodzi w okolice niskich „trzydziestek” (Hz) – w dodatku ze swobodą, jakiej nie są w stanie dorównać żadne inne 2,5-drożne konstrukcje w zbliżonej cenie (JBL-e są 3-drożne). Tweeter jest bardzo dobry: gładki, nieofensywny, lecz szczegółowy. I to właśnie jest największa niespodzianka: Studio 280 brzmią łagodnie, zupełnie nieefekciarsko. Niespotykanie swobodnie odtwarzają wokale i instrumenty – tak głośno, jak i po cichu. Plastyczne, muzykalne brzmienie o znakomitej dynamice. Do tego spora efektywność (89 dB) i impedancja niespadająca poniżej 4 Ω. Głośnikowy Nobel roku!

 

Miejsce 2. z wynikiem 32% - STX Φ-neutrino FX-150 (9/14), 2000 zł

Polski producent z siedzibą w podwarszawskim Józefowie zaskoczył nas po raz kolejny. Tak spójnie, precyzyjnie i barwnie grające kolumny wolno stojące, wykończone w naturalnym fornirze – raptem za 2000 zł? FX-150 wyróżniają się punktową stereofonią, precyzyjnie odwzorowaną sceną dźwiękową i zaskakująco dobrze rozciągniętym basem (35 Hz przy spadku -6 dB). Są trochę rozjaśnione w średnicy, jednak zapewne także dzięki temu dobrze wciągają w odtwarzaną muzykę, nie pozwalając się nudzić. 8-omowa impedancja, porządna efektywność (88 dB) oznaczają łatwe obciążenie dla wzmacniacza (mimo że kąty fazowe osiągają spore wartości). Przy cenie 2000 zł Φ-neutrino to doprawdy znakomite kolumny, niemal bez wad.

 

Miejsce 3. z wynikiem 16% - Q Acoustics Concept 40 (8/14), 4995 zł

Najdroższe zestawy głośnikowe w ofercie brytyjskiej formy Q Acoustics to wyjątkowo ładne kolumny. Proporcjonalne, lekkie w formie, wykończone z dbałością o detale, a przede wszystkim – oryginalne. Mało który producent stosuje jednokolcowe podparcie z przodu. By zapewnić należytą stabilność prawie metrowych obudów, do tylnej ścianki dokręca się szklaną płytę w kształcie spłaszczonego trapezu. Oryginalność Conceptów 40 na tym jednak się nie kończy, bowiem dwuwarstwowa obudowa z płyt MDF wykorzystuje żelowy łącznik (Gelcore) tłumiący wibracje i rezonanse. Projekt akustyczny to dzieło Karla Heinza Finka – znanego guru w świecie głośnikowym. Jak napisaliśmy w sierpniowej recenzji (wydanie do pobrania z avtest.pl): „Te nieprzeciętnie ładne i nowocześnie zaprojektowane zestawy brzmią w sposób, jakiego chyba nikt nie oczekiwałby jeszcze 5–7 lat temu. Jest to bowiem brzmienie bardzo otwarte, lecz nie ostre. Szczegółowe i czyste, ale nie kliniczne czy sterylne. Żwawe i dokładne, lecz nie przejaskrawione.”

 

Miejsce 4. z wynikiem 15% - Jamo C97 (11/14), 3300 zł

Seria Concert firmy Jamo ma długą i dobrą tradycję, o której w ostatnich latach jakby zapomniano. Teraz jednak nadeszło odrodzenie, bo nowe Concerty z tańszej serii C9 zasługują na poważne potraktowanie. Jedyne w tej subgamie podłogówki C97 są całkiem pokaźne, trójdrożne i w dodatku świetnie wyglądają. Dźwiękowo też są bez zarzutu. Więcej: są bardzo dobre. Dużym atutem jest świetnie zestrojony bas: głęboki, nisko schodzący (33 Hz przy spadku -6 dB), a do tego dobrze kontrolowany i dość czysty. Nie można narzekać na dynamikę i muzykalność. Jamo przejawiają sporą ochotę do grania i choć nie są wzorowo równe w średnicy (ustępują w tym względzie JBL-om Studio 280), to jednak nie można im odmówić naturalności. Lekkie rozjaśnienie jest wyczuwalne, lecz nie razi. Jedynie impedancja, spadająca do 2,7 Ω, mogłaby być bardziej przyjazna dla wzmacniaczy.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z 2014 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z 2014 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś z użytkowników móglbym mi powiedzieć, jak JBL 280 mają się do Tannoy Mercury V4? Mam od kilku lat Mercury, które służą mi do muzyki i filmów, ale ostatnio nabyłem monitory JBL 230 do gabinetu i grają bardzo fajnie (wcześniej Dynaudio 3/8), więc przyszło mi do głowy może sprzedać Tannoy i kupić większe JBL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.